Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פרוייקט מצולם: חידוש פנסים עכורים והברקתם בציפוי הגנה מפני קרני UV ובזול

שימו לב! השרשור הזה בן 234 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אתה יכול לעבור עליהם עם פלסטלינה בשביל שיהיו חלקים ונקיים (אין צורף נייר שיוף כי אין צהוב עוד) , לנקות טוב טוב עם טרמפנטין ולתת להתייבש, ואז לערבב ווקס ורניש עץ לספינות + טרמפנטין ביחס של 1:1 ואז לצפות את הפנסים עם החומר בעזרת חתיכת בד בצורה עדינה ולתת להתייבש.

דבר זה ימנע מהצהוב הזה להצטבר עם הזמן וישמור על הפנסים.

בעיקרון פנסים באים כבר עם ציפוי UV שמונע את הצהוב הזה, אבל בדר"כ הוא חלש מדי בשביל השמש של הארץ אני מתאר לעצמי.

ווקס ורניש?! זה חדש לי, יאכט ווארניש אם התכוונת לזה

בכל אופן ציפוי עם יאכט ווארניש יוסיף צהיבות לפנס, יש היום ספריים עם יכולת סינון UV אשר שקופים לחלוטין, עם ריסוס נכון גם לא יהיה מרקם תפוז

פות"ש אתה יכול להזמין ציפוי מדבקה יעודי שקוף, יש מגוון רחב באיביי/אמזון חלקם חתוך כבר לפנס חלקם יגיעו בגליל או לפי האורך שתרצה.

ציפוי מדבקה בתכלס הינו הפיתרון הטוב ביותר שתמצא, אך יש לו חיסרון שהמדבקה מצהיבה מעצמה עם הזמן.

אם תחליט ללכת על זה תשתדל להזמין תוצרת 3M

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 2.2 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מה עובר עליכם חבר'ה? פנסים חדשים לא צריכים לעשות תהליך "חידוש פנסים"

הם כבר חדשים.

עדיף לא לכתוב בכלל מאשר לכתוב דברים לא מבוססים.

מה שאתה צריך זה הגנה כמו שעושים תהליך דיטיילינג לרכב. רצוי ציפוי איכותי שיחזיק הרבה זמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשבתי שזה יהיה מיותר להדגיש אבל אני מבין שצריך להדגיש

במדריך שהבאתי לך, תעבור רק על הסעיפים האחרונים שבהם מורחים לקה על הפנס!

לא התכוונתי שתשייף את הפנס החדש שלך.

אז אתה לא רוצה למרוח לקה, אתה לא רוצה לשים ציפוי שקוף שישמור על הפנסים.

הפיתרון הבא יהיה לפרק אותם ולשים אותם במחסן, זה ישמור עליהם הכי טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הבנתי מה רצית. אבל תראה מה ביקשת, ומה קיבלת. (חידוש פנסים לפנסים חדשים)

זה דומה למישהו שיבקש המלצה לטיפול דיטייליג לרכב חדש - ויגידו לו לצבוע את כל הרכב מחדש.

למה? סתם ככה. (אין שום הבדל בין הדברים)

בזמן האחרון הרבה אנשים כותבים כאן על נושאים שהם לא בקיאים בהם. לא רק שהם נותנים עצות מוטעות

בחלק המקרים זה יכול לגרום נזק. זה אגב אחת הסיבות שכותבים מובילים שהיו מבינים את התחום על יסודותיו נעלמו, וחבל. (גם אני ממעט לכתוב כאן בתקופה האחרונה מסיבות אלו)

אתה לא מבין? אל תכתוב. זה עדיף מעצות אחיתופל.

לשאלתך, יש כמה פרמטרים לשמירה על פנס ראשי. יחד עם זה יש מצבים שזה לא תמיד מועיל עקב מבנה מסוים של הפנס (רכבים מסוימים) והיכן הרכב חונה. (בשמש,בצל,מקורה)

בכל אופן במידה ואתה מקפיד על מריחת הגנות (אני למשל בכל טיפול דיטיילינג מורח אוטם צבע) זה יכול למנוע חלק מהתופעה. כמובן שעדיף למרוח ציפוי (למשל של Gtechniq) שייתן לך שקט לתקופה ארוכה. אפשר לצפות את הפנס בציפוי מדבקה. (פחות אוהב כי זה מעמם מעט את הפנסים)

מיותר לציין שלכה זה פתרון פחות טוב ומיותר לפנסים חדשים.

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למרוח לכה על פנס חדש זה הדבר הכי לא חכם שאפשר לעשות.

מסכים לגמרי עם יואב, אם אין לכם מספיק ידע בנושא עדיף שלא להגיב מאשר לגרום לחבר פורום להרוס פנס חדש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מטרת הפורום היא ללמוד, בוא נצא מנקודת הנחה שאני טועה [יכול להיות שכן...] אז ביקשתי הסבר למה הפיתרון שנתתי הוא לא טוב, כדי שחוץ ממני, כל מי שיקרא את הפוסט הזה יוכל גם ללמוד.

במקום זה אתם יושבים ומטיפים מוסר ועושים "נו נו נו"

כמו שכתבתי - אני מאוד אשמח לקבל הסבר מקצועי כדי להשכיל למה למרוח לכה על פנס חדש זה צעד פסול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל אופן במידה ואתה מקפיד על מריחת הגנות (אני למשל בכל טיפול דיטיילינג מורח אוטם צבע) זה יכול למנוע חלק מהתופעה. כמובן שעדיף למרוח ציפוי (למשל של Gtechniq) שייתן לך שקט לתקופה ארוכה. אפשר לצפות את הפנס בציפוי מדבקה. (פחות אוהב כי זה מעמם מעט את הפנסים)

מיותר לציין שלכה זה פתרון פחות טוב ומיותר לפנסים חדשים.

בהצלחה.

אני אישית לא שמתי לב לשינוי תאורה ברכבים שעברו ציפוי מדבקה שקופה של 3M, המדבקה לא נראת לעין לחלוטין, מה שכן אחרי שנה וחצי על הרכב היא התחילה להצהיב(לא רכב שלי אלה של חבר) אבל היא הגנה יפה מחצץ וכו', אחרי ההסרה שלה הפנס נראה כאילו יצא אתמול מהמפעל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מטרת הפורום היא ללמוד, בוא נצא מנקודת הנחה שאני טועה [יכול להיות שכן...] אז ביקשתי הסבר למה הפיתרון שנתתי הוא לא טוב, כדי שחוץ ממני, כל מי שיקרא את הפוסט הזה יוכל גם ללמוד.

במקום זה אתם יושבים ומטיפים מוסר ועושים "נו נו נו"

כמו שכתבתי - אני מאוד אשמח לקבל הסבר מקצועי כדי להשכיל למה למרוח לכה על פנס חדש זה צעד פסול.

כדי ליישם לכה על הפנס צריך קודם לשייף את הלכה הנוכחית כדי שהחדשה "תתחבר" לפלסטיק, שום לכה שתשים לא תהיה איכתותית כמו זאת מהמפעל ככה שאתה מאבד את הפואנטה.

באופן כללי, מוזר לי שהמדריך הזה תפס כ"כ בפורום, הרעיון הכללי טוב אבל יישום לכה במריחה לא יצא מושלם בשום מצב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עזרה, לאחר שיוף של הפנסים עם ניירות מים 1000 ו2000 לאחר שהפנסים יצאו עכורים אך לבנים ולא צהובים, מרחתי בטעות מדלל אקו (ecco thinner) במקום טרפנטין כדי לבדוק את מצב שקיפות הפנס. מריחה ראשונה הפנס יצא ממש שקוף כמו חדש אך כנראה שברגע מסויים הפנס התחיל להיסדק קלות וכאילו התחיל להימרח. רוצה לחזור למצב הקודם, מה דעתכם הכי נכון לעשות עכשיו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בצביעה עם פיסטול בכל אופן, לא עולים מעל נייר 400-600 גג, אחרת הצבע לא יתפוס..

פיניש עם 2000 יוצר משטח חלק כמו מראה ולא מאפשר לציפוי להתפס/להצמד לפנס..

מעניין אם זה יכול להחזיק לאורך זמן, כולל שטיפות/מזג אוויר

עריכה אחרונה על ידי nimo
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

NIMO איך הגעת למסקנה שלכה בדילול עם טרפנטין לא יתפס על משטח חלק העשוי פלסטיק ואיך הגעת למסקנה שמעבר עם נייר 2000 אתה מקבל משטח עם ברק?

לבחור שקיבל נזילות, אין לך ברירה אלה לעשות את כל התהליך מחדש והפעם לעשות את העבודה נכון ולהשתמש בחומרים מתאימים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 234 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...