Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נוהג ב-ZX וולקן כבר כמה שנים, מחפש כיוון לרכב הבא

Jack_R1
שימו לב! השרשור הזה בן 4738 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אין תקציב, כי הוא חלק מהשאלה - או ליתר דיוק, יש כמה אפשרויות.

השאלה קצת מסובכת, מצטער מראש אם ייצא לי ארוך.

מה שמעניין אותי - זאת תחזוקה חודשית של לא יותר מ-500 ש"ח על הרכב עצמו, שזה צריך לכלול בלאי, טסט, ירידת ערך וביטוח, ולא צריך לכלול דלק, טיפולים ובלת"מים. למה אני סופר חודשית? כי ככה נכון לספור את זה, וככה גם יש לי מדד - אני יכול לקחת ליסינג מהעבודה וזה יעלה לי ~3K ש"ח נטו בחודש, וזה גם גבול הכדאיות שלי, שאני רוצה להיות מספיק רחוק ממנו. אפשר לחשב דלק בערך לפי 1200 ש"ח בחודש, נניח מיכל בשבוע (1500 ק"מ בחודש) - אני משתדל לעשות עוד פחות מזה, אבל לא תמיד יוצא. בלת"מים, טיפולים ותיקונים נדרשים - נניח, עוד 300-400 ש"ח בחודש. תיקונים עצמיים ברוב הדברים, כולל מנוע, כנ"ל טיפולים.

המטרה - להחזיק רכב בהוצאות של לא יותר מ-2000 ש"ח בחודש.

במגבלות האלה, המחיר ההתחלתי של הרכב לא ממש משנה לי. מה שכן - זה מאוד משנה לביטוח החודשי, ולכן אני מניח שרכבים יקרים מ-30K ש"ח יורדים מהפרק, כי הם כבר מספיק יקרים כדי לעשות להם מקיף, וזה בקלות חורג ממחיר התחזוקה הנדרש. אשמח לתיקון אם טעיתי כאן.

תחת המגבלות האלה הוולקן 93 שלי חי לאורך הרבה זמן, אבל לצערי, עשיתי כמה טעויות כשקניתי ותיקנתי אותו - יש דברים שהתיקון שלהם לא שווה את ההשקעה ו\או לא מביא את התוצאות הרצויות, והייתי צריך לקנות אותו עם הדברים האלה תקינים. בגלל זה היום אני שוקל להחליף אותו במשהו אחר - וכאן יש לי כמה כיוונים שאני לא ממש מכיר, ובמקום לנחש - הייתי רוצה להיעזר בידע של חברי הפורום.

הדברים שחובה לשמר:

ABS

נוחות וכיוון מושבים עד כמה שאפשר (כיוון גובה מושב נהג - חובה)

תיבת הילוכים ידנית

4 או 5 דלתות (יש תינוקת).

תא מטען שיכול לקבל עגלה גדולה מתקפלת.

חלונות חשמל (קדמיים לפחות)

הדברים שבהם אני מתלבט:

נפח והספק מנוע מול חסכון בדלק

חווית נהיגה (פינוק מול כיף נהיגה)

אפשרות 1: לרדת לנפח 1.8 (שזה אומר - לא לרדת הרבה בהספק), ובמקרה הזה ראיתי אופציות בצורת גולף ומאזדה 323F (לא אוהב את ה-323 הרגילה), סביבות שנת 97.

שאלות:

האם אחד הרכבים או שניהם עונים על הדרישות המוגדרות?

איך הם מבחינת חווית נהיגה?

מה מבחינת מחלות ידועות? האם יש דברים שעלולים להתקלקל שוב לאחר תיקון, וקשים לתיקון? (למשל, כמו תנור חימום בפג'ו-סיטרואנים)

אילו רכבים פיספסתי באפשרות הזאת שיכולים להתאים לי?

אפשרות 2: לרדת בנפח ל-1.4-1.6.

שאלות:

האם ארגיש ירידה מהותית מאוד בהספק? נניח, האם לעלות עם 4 אנשים באוטו ומזגן לכיוון ירושלים יהיה קשה ולא אצליח לעבור 60-70 קמ"ש?

אילו מכוניות יענו על הדרישות בקטגוריה הזאת?

אילו אפשרויות לא לקחתי בחשבון?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדרישות שלך בלתי אפשריות אם הכיוון שלך הוא להשאר עם הוט האץ'. קליאו ספורט ופונטו HGT יענו על רוב הדרישות חוץ מעניין הדלתות (הפונטו תהיה זולה יותר לרכישה ולטיפול והקליאו תהיה יותר ספורטיבית, בטוחה, מרווחת וחסכונית).

דווקא ל-VAG יש פתרון שמתאים לך (גולף MK4 GTI עם 5 דלתות) אבל המחירים שדורשים על הרכבים האלה הרבה יותר מ-30K ש"ח.

לדעתי בתקציב של מתחת ל-30K ש"ח כדאי לך להתמקד בתחום המשפחתי ולא לפזול לספורטיביות.

אני הייתי מחפש לאנטיס או פוקוס ידנית. אני יודע שזו משימה כמעט בלתי אפשרית אבל מדובר על משפחתיות שנותנות פידבק (בעיקר מההגה) מאוד טוב בניגוד למתחרות.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואני דווקא חושב שהייתי ברור בהודעה...

אני לא מסתכל לכיוון הספורט הייעודי - ו-ZX וולקן עם מנוע RFX 8V זה לא בדיוק ספורט. אבל מצד שני, זה גם לא יונדאי לנטרה, לא דייהו רייסר, וגם לא מזדה 3 אוטומט.

הדרישות שלי הן - רכב משפחתי קודם כל, אבל רכב משפחתי עם מנוע מספיק חזק כדי לא להחנק בעליות עם מזגן, וכזה שלא יתנדנד ויתהפך אם יבוא לי לקחת פניה על "קצת" יותר מהמהירות המותרת, כמו שוולקן מאפשר לי היום. גם בחירת הרכבים שלי מההודעה המקורית די מצביעה על זה.

בקיצור, אתה מחזק את הבחירה בלאנטיס (ספציפית, לאנטיס F, כי אני ממש לא אוהב את הרגילה). אני מניח שהיא גם עונה על דרישות ה-ABS וחלונות חשמל? תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעברי לנטיס F 99 ידנית 1.8.

כמה הערות חשובות:

מחשבי ABS היו הולכים שם, ולא תמיד היו מתקנים אותם משום שזה יקר. כך גם לגבי כ"א נוסע. אם אינני טועה היו שם בכלל רק שתיים ולא ארבע - אבל את זה תבדוק משום שאינני זוכר בוודאות. לכן, בעת הרכישה בדוק שהדברים עובדים.

המושבים מאוד לא נוחים. אבל מאוד מאוד לא נוחים. לשם השוואה, מושבי גולף דור IV מאחורה יותר טובים מהמושבים הקדמיים של הלנטיס (ושלי עוד היתה GLX, הדגם ה"מפואר").

אם תמצא ידנית - זה נחמד מאוד, אבל קשה למצוא לה חלקי חילוף כי היו מעט מאוד ידניות (נדמה לי שבשנת 99 נמכרו 10 מהדגם שהיה לי). כך למשל, מותחן כבל קלאצ' לקח לחברה שבוע להביא, וזה עוד כשהרכב היה חדש...

מצד שני, כל חלונות החשמל עבדו בלי בעיה ;-)

בהצלחה!

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קסארה (דור 2) 1.6 ידנית יכולה להיות מצויינת לך, הדבר היחיד שיחסר לך זה הכוח

יש לאישתי (אוטומטית), הדבר היחיד שהוחלף/תוקן בשנתיים מעבר לטיפולים שוטפים זה רדיאטור שנסתם

צריכת דלק 1 ל12 בנסיעה בין עירונית (גיר אוטומט)

יש גם קסארה עם מנוע 1.8 (נראה לי 16V) אבל אין לי מושג באיזה שנתונים ולא מכיר את המנוע הזה ספציפית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

307XSI גם תהיה פשרה טובה, רק שאני חושב שבתקציב הנ"ל יכנסו לך רק השנתונים הראשונים שסובלים ממחלות ילדות של המולטיפלקס (מערכת החשמל המיוחדת של פיז'ו). אם שימושיות מעניינת אותך אז תפזול לכיוון דגמי הסטיישן (SW) אפילו 207SW תספק אותך (היו כאלה גם עם מנוע דיזל, מה שיתן לך צריכת דלק טובה מאוד).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הנוחות חשובה לך אז אתה לא תהיה מרוצה ממשפחתית יפנית בת 10-15.

היתה לי אלפא 147 והחלפתי אותה בהונדה סיוויק שנת 99 כי רציתי רכב זול לאחזקה. הבעיה היתה שההונדה לא נוחה במיוחד, רועשת, מכוערת ועם הגה גרוע כך שאפילו שהמנוע והגיר הידני מעולים, התגעגעתי ל-147 החלשה יותר.

Peugeot 406 2L turbo 1998 Škoda Octavia RS 245 2018

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וולקן דור שני בעלת 5 דלתות?

נשמע שאתה מרוצה מרכבך אך עקב אבזור חסר או מבנה אתה מעוניין להחליפה.

וולקן MK2 בעלת 5 דלתות ,ABS ,נוחות צרפתית,חלונות חשמל קדמיים ,גיר ידני...

וכל זה יעלה לך 8-10 אלף ש''ח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וולקן דור שני בעלת 5 דלתות?

נשמע שאתה מרוצה מרכבך אך עקב אבזור חסר או מבנה אתה מעוניין להחליפה.

וולקן MK2 בעלת 5 דלתות ,ABS ,נוחות צרפתית,חלונות חשמל קדמיים ,גיר ידני...

וכל זה יעלה לך 8-10 אלף ש''ח.

וולקן שנת 93, אני מניח - דור ראשון.

אני אכן מאושר מהרכב, הוא עושה את כל מה שאני רוצה ממנו. מושבים נוחים, מנוע חזק, חסכוני יחסית - 1:12 בבינעירוני, 1:9 בעירוני. לא הייתי מחליף ולא משדרג, אם הייתי מראש בוחר יותר טוב את האוטו הספציפי ולא סומך על היכולת לתקן הכל - כי לא הכל ניתן לתיקון באיכות טובה ו\או משתלם.

אחת האופציות שאני שוקל - זה באמת לקנות עוד וולקן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי צפרתיות נותנות את התמורה הטובה ביותר לכסף כשזה נוגע לאחזקה+שימושיות+נוחות+פאן.

וולקן,306 ספורטיווית(לדעתי XSI נכנסת בתקציב בכיף),קסארה.

Porsche 944 turbo

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רציתי לעדכן למען הדורות הבאים :)

בסוף ראיתי לנטיס 323F במצב טוב, וקניתי.

מושבים קדמיים לא משהו. לא נוראיים, אבל בהחלט לא מדהימים. אולי קצת מילוי ריפוד יעשה להם טוב.

כל השאר - אחלה אוטו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב לדעת שקיבלת את עיצתנו בסוף :wink:

אני הייתי מתקין ברכב את הכסא המדהים של ה-ZX, זה אחד הכסאות הנוחים אם לא ה ...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוקל לעשות בדיוק את זה. רק לא עם הכיסאות שלי - אלא למצוא כיסאות מפירוק של אאורה\וולקן דור 2, חדשים ותקינים יותר, ולהחליף. הברזל הזה שתקוע בגב בכסאות של לנטיס F פשוט מרגיז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4738 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...