Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחפש המלצה לווקס איכותי מחו"ל, אשמח לעזרה עם הקניה.

שימו לב! השרשור הזה בן 4869 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום, יש לי פג'ו 306 שנת 95 מצב הצבע שלה מעולה יחסית לגיל ואני מקפיד על ווקס פעם בחודשיים.

הישתמשתי בהרבה ווקסים ואף אחד לא הביא את הרכב למצב שאני מחפש. כרגע יש לי ווקס של CARPLAN שהוא בסדר גמור אבל לא מושלם כמו שאני מחפש.

השמח להמלצה על ווקס איכותי מי איביי במחיר של עד 50$ כולל משלוח כדי שלא יהיו לי בעיות מכס פתאום.

כמו אודה מאוד אם מישהו יוכל להפנות אותי למוכר אמין.

תודה ויום טוב. :arrow:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקפצה יש צפיות אבל לא עוזרים אוליי יש מישהו שיכול לעזור בבחירה ? אפילו רק שם של מוצר יעזור , אני פשוט כבר רוצה לבצע את ההזמנה כי יקח לה זמן להגיע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה בדיוק אתה מצפה מהווקס?

יותר עמידות? הגנה טובה יותר? מראה יותר מבריק (מתכתי)? מראה יותר חם?

חשוב להבין שווקס יותר יקר הוא לא בהכרח יותר טוב , ואני בדעה הזו למרות שאני משתמש בווקס יקר להחריד .

ההבדלים העיקריים הם בשאלות ששאלתי , וכמובן שמחיר המותג .

בכל מקרה , 50$ זה תקציב מכובד , ואם אתה מחפש ווקס מהיוקרתיים , אחד מהמוצרים של חברת Swissvax הוא מה שאני הייתי בוחר (והשתמשתי ברוב סוגי הווקסים "המתחרים") .

MX-5T 05>911 S 08>S2000 07>S2000 06>S2000 08>Mazda 6 05+Z800 14+Polo 98>Suzuki Splash 09 :cry:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ממליץ לך לראות את זה

http://www.youtube.com/watch?v=Shkn1AORM0k דרך יוטיוב
ERROR: If you can see this, then YouTube is down or you don't have Flash installed.

לא תמיד שווה לקנות את הכי יקר לפעמים יש אלטרנטיבה טובה במחיר סביר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי בדילמה דומה לשלך.

ערכתי מחקר יסודי באינטרנט למציאת ווקס איכותי מעולה במחיר שפוי. הגעתי למוצר הבא :

http://harlywax.com/HarlyWax/

ניתן להזמינו ב EBAY כולל משלוח בפחות מ - 50$.

לא ציפתי לניסים ונפלאות . למעשה , הופתעתי לטובה. מאוד נוח לשימוש, חסכוני במריחה והתוצאות ממש טובות . אין להשוות

לווקסים פשוטים שקניתי בד"כ באוטו דיפו.

אפשר גם להזמין בארץ , לדוגמא :

http://puncher.yalla.co.il/?view=products&id=231302

ודרך אגב , במפתיע או לא אני די מסכים לרוב הסופרלטיבים שמופעים בתיאור המוצר בעברית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האוטו שלך לא חדש וספג הרבה שמש כל ווקס שתשים לא יעזור רצוי לעשות פוליש גס לאוטו אפשר לעשות בבית הייתי ממליץ על פוליש גם של טורטל ואז רק לעשות ווקס לאוטו גם הייתי ממליץ של טורטל ואז תראה תוצאות במיוחד שהאוטו שלך לבן.

8).................citroen C5 2002 Sx2000.................8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתנאי שאתה מבין שפוליש ידני , במיוחד של חברת Turtle , ועל אחת כמה וכמה כשמדובר בפוליש גס - יגרום נזקים קשים לצבע , ובזמן שאם הוא יישפר חלקית את המראה (אני מסכים עם זה) הוא בטוח יגרע ממנו חלקית (שחיקה מוגזמת ובלתי שווה של הצבע והיווצרותן של אינספור שריטות מקרוניות) .

פוליש ידני משמש רק להסרת פגמים באופן נקודתי , אלא אם כן מדובר בפוליש גם איכותי וגם שמיועד לשימוש ידני (ה-Turtle רחוק מלהיות כזה) והמשתמש יודע טוב מאוד מה הוא עושה , וגם אז התוצאות לא יהיו טובות כמו שיכלו להיות בפוליש מקצועי (לא תחנת דלק , אלא כזה שבאמת מקצועי) במכונה .

אגב , סביר להניח שכל הווקסים אותם עשה פותח השרשור לרכבו ביצעו את אותה העבודה שפוליש היה מבצע (כל הווקסים שנמצאים על מדפי השוק בישראל מכילים גם חומרי ניקוי ושחיקה) , אבל במידה הרבה יותר עדינה ובטוחה .

מסכים עם ההמלצה על הארלי ווקס , מדובר באנדר דוג איכותי שמכיל כמות נאה של קרנאובה "טבעית" (הוא עלול להיות מעט לא נוח לעבודה , חשוב מאוד למרוח שכבה דקה , ולאפשר לו זמן התאחות\ייבוש מינימלי ולא מעבר למה שנדרש) .

למי שממש רוצה להשקיע , אפשר למרוח "חומר איטום" (Sealant , ווקסים פולימריים או וראציות אחרות שלהם) לפני הארלי (או כל ווקס קרנאובה שלא מכיל כמות גבוה של חומרי ניקוי ושחיקה) - תקבלו יותר מהכל .

MX-5T 05>911 S 08>S2000 07>S2000 06>S2000 08>Mazda 6 05+Z800 14+Polo 98>Suzuki Splash 09 :cry:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשקיע פחות בוקס ותעשה קודם פוליש!

על רכב ישן שהצבע כבר דהוי,להשקיע בוקס טוב זה בזבוז כסף.

תעשה פוליש ואח"כ וקס,קצת השקעה פיזית,אבל אתה תיגנב מהתוצאה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתנאי שאתה מבין שפוליש ידני , במיוחד של חברת Turtle , ועל אחת כמה וכמה כשמדובר בפוליש גס - יגרום נזקים קשים לצבע , ובזמן שאם הוא יישפר חלקית את המראה (אני מסכים עם זה) הוא בטוח יגרע ממנו חלקית (שחיקה מוגזמת ובלתי שווה של הצבע והיווצרותן של אינספור שריטות מקרוניות) .

פוליש ידני משמש רק להסרת פגמים באופן נקודתי , אלא אם כן מדובר בפוליש גם איכותי וגם שמיועד לשימוש ידני (ה-Turtle רחוק מלהיות כזה) והמשתמש יודע טוב מאוד מה הוא עושה , וגם אז התוצאות לא יהיו טובות כמו שיכלו להיות בפוליש מקצועי (לא תחנת דלק , אלא כזה שבאמת מקצועי) במכונה .

אגב , סביר להניח שכל הווקסים אותם עשה פותח השרשור לרכבו ביצעו את אותה העבודה שפוליש היה מבצע (כל הווקסים שנמצאים על מדפי השוק בישראל מכילים גם חומרי ניקוי ושחיקה) , אבל במידה הרבה יותר עדינה ובטוחה .

מסכים עם ההמלצה על הארלי ווקס , מדובר באנדר דוג איכותי שמכיל כמות נאה של קרנאובה "טבעית" (הוא עלול להיות מעט לא נוח לעבודה , חשוב מאוד למרוח שכבה דקה , ולאפשר לו זמן התאחות\ייבוש מינימלי ולא מעבר למה שנדרש) .

למי שממש רוצה להשקיע , אפשר למרוח "חומר איטום" (Sealant , ווקסים פולימריים או וראציות אחרות שלהם) לפני הארלי (או כל ווקס קרנאובה שלא מכיל כמות גבוה של חומרי ניקוי ושחיקה) - תקבלו יותר מהכל .

לא מסכים איתך אני קניתי את הסיטראן שבסמל בצד כמה ווקס שלא עשיתי לה היא הייתה נראת גרועה כי הצבע דהה קצת אבל אחרי שעשיתי לו פוליש גס ידני בבית הוא נראה פצצה ואחרי זה עשיתי את הווקס אז רק זה הוסיף לו את הברק .ובנוגע לצבע לא אחיד שאמרתה שיהיה לאוטו של פותח השרשור עם הוא ישתמש בפוליש גס אז תרשה לי לתקן אותך מדובר באוטו לבן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטער חבר , אבל אתה טועה .

אפשר לפתור כאב ראש גם ע"י עריפת הראש , לא חייבים לקחת כדור .

אמנם הפוליש שיפר את מראה הרכב שלך , אבל סביר להניח שתוך כדי הוסרה שכבת צבע (לכה) גדולה בהרבה ממה שנדרש היה כדי להגיע לאותה התוצאה , עוד יותר סביר להניח שהשכבה שהוסרה אינה שווה בעובייה כמו שהייתה יכולה להיות אם היה נעשה שימוש מקצועי במכונה ועם פוליש מתאים , ועוד יותר מעוד יותר סביר להניח שיצרת אינספור שריטות מיקרוניות .

אני מוכן לערוך איתך דיון טכני בלי הפסקה , אבל אתה תצטרך לקבל את העובדה שכל מה שאני אומר הוא , לא שהפוליש (הידני והגס :shock:) לא יכול לשפר את מראה הרכב , אלא שהנזק שהוא גורם לצבע גדול .

לעומת זאת , אם היה נעשה פוליש מתאים , באופן מקצועי ועם מכונה - הייתה מתקבלת תוצאה טובה עוד יותר , והנזקים לצבע היו מינימליים (שוב , בהשוואה לסוג הפוליש שביצעת והצעת) .

ובנוגע לצבע לא אחיד שאמרתה שיהיה לאוטו של פותח השרשור עם הוא ישתמש בפוליש גס אז תרשה לי לתקן אותך מדובר באוטו לבן

שוב מצטער , אבל לא , זו טעות מוגזמת .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים עם חלק ממה שאתה אומר וגם הבאתי דוגמאות מנסיוני שלושת המכוניות שבתמונות עברו פוליש גס ואפילו עצבני אני אומר ידני .

בסובארו לאונה הכחולה שם אני מסכים איתך יש שם גוונים לא אחידים ניתן גם לראות זאת גם בתמונה אבל שם מצב הצבע היה גרוע ולא אחיד גם לפני הפוליש ,בסיטרואן אין שום גוונים לא אחידים ניתן לראות בתמונה ואין שום שריטות מקרוניות ,ופיג'ו הלבנה צבע הדומה לצבע הרכב של פותח השרשור עבר גם פוליש על ידי גס והתוצאה שם לא פחות ממדהימה לא שריטות ולא נעליים .

אז אני לא יודע לאיזה פוליש גס אתה מתכוון שעושה שריטות אצלי לא עשה שום דבר .

DSC00853.jpg

PIC_0713.jpg

PIC_2472.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל , הסרה בלתי אחידה של שכבת הצבע (לכה) ממש לא תתבטא ב-"גוונים לא אחידים" , ואם היא כן (היא עלולה) זה הנזק הגדול ביותר שניתן לגרום לצבע .

הסרה בלתי אחידה של שכבת הצבע תתרחש כשמבצעים כל פוליש (מקצועי , חובבני , ידני , במכונה , גס , עדין) , רק כמובן שפוליש נכון יתבטא בהפרשים (בעומק הצבע הנותר \ מידת הצבע המוסרת) נמוכים יותר .

רוצה להיווכח? תקנה מכשיר למדידת עובי הצבע .

שנית , לגבי השריטות המקרוניות , הן בכלל בלתי נמנעות ומתרחשות בכל מגע (לא רק פוליש , גם שטיפה , או אפילו מעבר יד על רכב מלוכלך) עם צבע הרכב .

גם כאן , יכולים להיות הבדלים בכמות השריטות ובעומקן , על אחת כמה וכמה כשמשווים בין הפוליש שביצעת (גס וידני) לבין הפוליש הטוב ביותר והרצוי (במכונה , במידות שחיקה המתאימות למצב הרכב אך כך או כך הן יהיו רחוקות מרמות השחיקה של פוליש גס של Turtle , ובאופן מקצועי עם טכניקות נכונות וחומרים נכונים) .

את השריטות המדוברות תוכל לראות באור שמש ישיר , או אם רכב בעל תאורת קסנון יאיר ישירות על רכבך (כמובן שתצטרך לבחון את הצבע מקרוב) .

החשיבות היא לא לאם ניתן לראות את השריטות או לא (וכמובן שניתן) , אלא לכך שקיומן מפחית במידה ניכרת את מצבו הקוסמטי של הרכב (צבע הרכב הוא כמו מראה , אם היא תהיה מחוספסת ההשתקפות לא תהיה טובה , כשמדובר בצבע של רכב זה מתבטא במידת הברק והחיוניות של הצבע) .

לבסוף , בניגוד למשתמע מדברייך צבע לבן הוא לא צבע קסם .

הצבע הלבן עלול להפגע בדיוק באותה המידה שהיה עלול להיפגע כל צבע אחר , רק שהיות ומדובר בצבע בהיר , הפגמים נראים (למראית עין בלבד) פחות משהיו נראים אם היה מדובר בצבע כהה .

אני מבין את העקשנות שלך היות ואתה לא מבחין בהבדלים , אבל זה לא אומר כלום .

גם חידקים בודדים אתה לא מסוגל לראות , זה עדיין לא אומר שהם לא קיימים .

מה ששונה הוא , שאת ההבדלים דווקא כן רואים (הרכב פשוט יראה טוב יותר) , פשוט לא מסוגלים לעמוד עליהם .

אגב , צריך להכניס דברים לפרופורציות , ולהבין שכמו כל דבר בחיים , יש כאלו שהם לא פדנטים ופחות מעניין אותם מצב הצבע ומבחינתם גם הפוליש המחריד שאתה מתאר יהיה טוב .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באופן עקרוני אתה צודק,פוליש צריך לעשות במכונה,לפעמים בכמה דרגות של פוליש,תלוי במצב הצבע החומרים,ןהפדים שמשתמשים!.

אבל קח בחשבון שעד לפני לא הרבה שנים,לא השתמשו בפולישר,ומה שעשו זה פוליש ידני,כל עוד שמקפידים לעבוד שווה על כל חלק מהצבע [כמו שעובדים עם מכונה],התוצאה תהיה טובה הרבה יותר מהמצב הנוכחי ללא גרימת נזק לצבע!.

גם עם פולישים מתקדמים ואיכותיים כמו "מנזרנה" יש אופציית עבודה ידנית ולא בפולישר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה שהשתמשו בפוליש ידני "עד לפני כמה שנים" , לא מפחית ממידת הנזק שהוא גורם לצבע (אני בטוח שאתה יכול למנות כמה דוגמאות מתחומים אחרים שלא כל מה שהשתמשנו בו הוא נכון...) .

כמובן שאם זו הייתה האופצייה היחידה מאז ומתמיד עד שהגיעו מכונות הפוליש למיניהן , לא הייתה בררה לעשות פוליש ידני כשאכן התעורר צורך בפוליש .

עם זאת , בהחלט קיימים נזקים משמעותיים , ורמת המיומנות שנדרשת על מנת לעשות את הפוליש באופן ידני תוך כדי צמצום הנזקים לרמה המינימלית היא גבוהה מאוד (וככל שהמיומנות פוחתת , כך רמת הנזקים מזנקת) .

תמיד , אבל תמיד , מכונה תהיה עדיפה ולא מפאת שיקולים של נוחות , אך ורק מתוך שיקולים של הפחתת הנזקים ככל הניתן ובמקביל השגת תוצאות גבוהות הרבה יותר .

אחת הסיבות לכך , היא תהליך שבירת חלקיקי השחיקה המכאניים המצויים בכל פוליש , שהשגתה במכונה קלה מאוד לעומת השגתה בעבודה באופן ידני (שהיא בהחלט אפשרית , אבל השבירה לא תתבצע באופן שווה וההפרשים יהיו עצומים , מה שיוביל תמיד או לשחיקה מוגזמת של הצבע על מנת לעבד את החלקיקים עד סופם והשגת הגימור הטוב ביותר , או לעיבוד חלקי וכתוצאה מכך רמת גימור נמוכה והשארת אינספור שריטות "קורי עכביש") .

מלבד זאת , הבחור היקר לא מדבר על פוליש ידני של מנזרנה (שאמנם זו אחת מחברות הפוליש המובילות , אבל כשמדברים על פוליש ידני הם עולים איי שם אחרונים ביחד עם 3M , קודם כל יש את ה-AG SRP שאפשר לקנות בארץ ואת שאר המקבילות שלו שמתבססות על חומרי שחיקה עדינים וכמות פילרים נאותה) , הוא מדבר על הזוועה של Turtle Wax (ועוד על הגירסא הגסה שלהם!!!) , ואתה יכול לנחש מה רמת המיומנות של כל אחד מאיתנו שלא אוכל ושותה פוליש לארוחת בוקר (הבט על השיחה , הדברים הבסיסיים ביותר של פוליש לא ידועים לבחור) .

שוב , צריך להכניס הכל לפרופורציות , לא כל אחד שרוצה לעשות פוליש חייב להתחיל ללמוד את התחום .

כל מה שאני ממליץ כאן הוא לוותר על לעשות את הפוליש באופן עצמאי , ופשוט ללכת לאיזה "מכון דיטיילינג" מקצועי .

הכמה מאות שקלים האלו הם אמנם כסף , אבל הם ישתלמו מאוד , צבע יותר בריא והמראה שלו בהתאם .

זה כמו לטפל במנוע שלך , אתה יכול ללמוד את זה , לרכוש את הכלים ולעשות את זה הכי טוב שאפשר .

אם אתה לא לומד את זה , ולא רוכש את הכלים , אל תנסה בעצמך .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה בוחר בדרך הנכונה והפדנטית שאני דרך אגב בעד!.

אבל מדובר ב306 מודל 95,במקרה הזה הצבע מת או במקרה הטוב גוסס,אפילו אם הוא יעבוד ידני,בשורה התחתונה הרכב יראה טוב יותר בהרבה ממה שהוא נראה עכשיו,ותאמין לי שאף אחד לא יעמוד מעליו עם פנס לחפש SWIRLS.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4869 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...