Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מיקום האלמנטים

yuvalfr
שימו לב! השרשור הזה בן 4974 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני יודע שזה נושא טחון, אבל מדובר ברכיבים שונים ורכב שונה אז אשמח לעצות.

הסט הוא MLK 165.

המיקום הנוכחי הוא טייוטרים על הדאש, רוב הסאונד מוחזר מהשמשה, ויוצר במה לא רעה בגבוהים.

המידבאסים (שיש לציין שהם מאוד גדולים יחסית ל 6.5") ממוקמים בדלתות. מדובר בפג'ו 206 אז המיקום הוא בחלק האחורי של הדלת וצמוד לרגליים נמוך.

הבעיה היא שלמרות שמדובר במידבאס מאוד חזק ואיכותי, הוא קצת חיוור לעומת הטוויטר שדי משתלט על הסאונד. אני מרגיש חסרון בתחום המיד לא מעצם היות הסט שני חלקים אלא מעצם מיקום הרכיבים. בוצע איטום בדלתות אגב.

המחשבה שלי היא למקם את המידבאסים בקיק פאנלים, ולגבי הטוויטר לא החלטתי איפה כדאי למקום אותו - להשאיר בדאש? קרוב למידבאס בקיק פאנל? בקורות למעלה באוף-אקסיס?

אני אשמח מאוד לעצות...ולהערכה גסה על ההשקעה הכספית הכרוכה.

MLK165 + HL70 @ Steg K4/02 + Celestra FA2150X | ML3000 @ LRX1.1K | Alpine 9887R | Audison Bit1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשה לי להאמין שתוכל להשיג מספיק נפח בקיקים עבור מידים כאלו ברכב הזה, שאפילו גדולים יותר מ 6.5 סטנדרטי.

ההמלצה האידיאלית מבחינתי היא לבצע בניה בדלת ולקבוע לפי רצונך את מיקום הדרייבר וזויתו, ואולי אפילו את הנפח שלתוכו ינגן.

העלות? בהתאם.

מתחדשת*

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יובל שלום

פיז"ו 206 הוא רכב קצת בעייתי מבחינת בניית מקום למידוופר

לפי הבנתי הבעיה שלך היא השתלטות של הטוויטר על הבמה

כמו שאני מכיר את הסט המדובר ומדובר בסט קומפוננט טוב עצתי לך לבצע ניסוי פשוט ולהתחבר אל הסט דרך מגבר 4 ערוצים (בצורה פרובזורית) כשהמידוופרים והטוויטרים מחוברים כל זוג ליציאות אחרות במגבר

לאחר החיבור תנסה לכוון אתך הגיינים של הטוויטרים במקביל לגיינים של המידוופרים ולהגיע לאיזון טוב יותר

אני חושב עד למצב של כמעט 99% שהתוצאה תרצה אותך

במידה וכן הנה לך פיתרון זול יותר וביצועי יותר מתפירת קיק פנלים בעלויות מטורפות (בניית קיק פנלים והרכבת הרמקולים ובנוסף "זריקת" ההשקעה המקורית בדלתות לפח)

כמו כן הניסוי הנ"ל לא עולה כסף אלא רק זמן

לעומת זאת ייצור קיק פנלים ספציפיים לרכב שלך יחוייב בתשלום (לא נמוך) גם אם לא מצא חן בעיניך

אשמח לעזור בהמשך

דרור

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לשניכם. אני באמת בספק שאני יכול לדחוס אותו לקיק פאנל (צרפתיים ארורים).

אני אנסה את ההצעה שלך דרור, שגם ככה אני מתכוון ליישם אותה (אני עובר מפאסיבי לאקטיבי).

אם זה לא עוזר, אני אשקול בניה בדלתות, למרות שזה עסק יקר יקר...

MLK165 + HL70 @ Steg K4/02 + Celestra FA2150X | ML3000 @ LRX1.1K | Alpine 9887R | Audison Bit1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתקווה שהבעיה תיפתר ע"י הגברה אקטיבית, מה הדעה לגבי מיקום טוויטרים? אני יודע שזה עניין של טעם, אבל בכל זאת מה אתם ממליצים? הרץ ממליצים לשים את הטוויטרים בגובה האזניים וב X אחד לעומת השני. כרגע הטוויטרים מונחים נמוך, על הדאש. אני די מרוצה מהמיקום הנוכחי, אבל אולי ניתן לשפר? אין לי בעיה לבנות פודים אם צריך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דרור אתה מדבר על מעבר להגברה אקטיבית ?

במידה וכן אומנם יהיה שיפור בנושא של האיזון הטונאלי בין האלמנטים.

אבל זה עדיין לא יפתור את הבעיה של מידבאס במערכת 2 חלקים שמותקנים אחד כלפי השני מאחורי גריל מקורי של דלת , אין מה לעשות הפירוט שהם מאבדים הוא גדול מידי בכדי לפצות על תחום המיד בצורה ליניארית.

כמובן שבניית פוד בעל זוית לכיוון הנהג זה האידיאל , לא זול אבל בשביל לקבל את המיטב מהסט המעולה שיש לך זאת הדרך.

Audison Bit 10 | Dynaudio Esotar E650 + Scanspeak D3004| Arc Audio 4200SE | Dynaudio Esotar 1200 | JL Audio HD 750/1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שגיא אתה מדבר על בניית פוד עבור המידבאסים אני מניח? האם הזווית היא קריטית, או פשוט לכיוון האוזן פחות או יותר?

מה דעתך לגבי הטוויטרים? גם כן פוד, או להשאיר על הדאש?

בהשערה גסה, בניית פוד איכותי למידבאסים שיתשלב עם הדלת הנוכחית, טווח מחירים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך איטום בדלתות?

ואם יש לך טיים קורקשיין ברדיו זה יכול לעזור להרים את הבמה למעלה אבל זה עדיף לעשות שאתה מחובר אקטיבי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש איטום בדלתות שלוש שכבות.

יש טיים קורקשן עם 9887R.

הבמה למעלה וממורכזת, ונשמעת טוב, אבל הטוויטר לוקח פיקוד יותר מדי.

כרגע מוגבר פאסיבית (STEG k4/02). עובר בקרוב לאקטיבי עם עוד STEG k2.02 או Celestra FA2150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

sagiarye מה שאתה אומר זה נכון אבל זה נכון כשאתה מזהה את זה כבעיה

לפי הפוסט של פותח השרשור הבעיה שלו היא ההתמודדות (או כך לפחות הבנתי) של המיד מול הטוויטר

אני לא הבנתי את בעיית הסאונד כבעיה של המידוופר כמידוופר נטו אלא כבעיה של המידוופר מול הטוויטר

אז עדיין אני חושב שמעבר לשליטה יותר מדוייקת על המידוופר מול הטוויטר תפתור את הבעיה

ללא שום קשר אני מסכים שבניית פוד או התקן טוב יותר מאיך שזה מגיע ברכב ישפר את הסאונד

השאלה אם זה שווה את מחיר ההשקעה

ולשאלתך יובל לגבי מיקום הטוויטרים אני אישית חושב שהטוויטר מנגן טוב יותר לטעמי כשהוא קצת מעל גובהו של המידוופר

אבל זה ממש לא משנה מה אני חושב ומה הרץ אומרים כי בסוף אתה הוא זה שיושב ברכב

וטוויטר זה אחד הדברים הקלים ביותר לשחק איתו בחלל הקבינה (היות והוא דום) ולמצוא את הנקודה הטובה ביותר לטעמך ורק אז להחליט על התקנה סופית

עוד הערה קטנה (בידידות) שקלת שאולי גוון הסאונד של הסט או של המותג לא תואם את ציפיותיך ולא פוגע בדרישות הסאונד שאתה מחפש ?

דרור

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זה שווה את ההשקעה ? תלוי בו ומה הוא מחפש.

אפשר לקחת לדוגמא את ליאור a.k.a הידוע לשמצה "ארזה" :) חבר הפורום הנכבד שעשה פודים בדלתות במחיר זעום יחסית של פחות מאלפיה לשני דלתות.

בד"כ עדיף שהמיד יהיה כמה שיותר און אקסיס.

טוויטר , זאת כבר העדפה אישית.

כמובן שזאת דעתי האישית.

Audison Bit 10 | Dynaudio Esotar E650 + Scanspeak D3004| Arc Audio 4200SE | Dynaudio Esotar 1200 | JL Audio HD 750/1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דרור, הגוון צליל של ההרץ (גם של ההיי אנרג'י וגם של המילה) מאוד מאוד מתאים לי. אני אוהב צליל חד, מפורט, בועט, ולא צליל נעים ורך שעושה לך עיסוי בגב. ייתכן שה"בעיה" שאני מתאר היא בהחלט העובדה שהטוויטר של ההרץ הוא יותר בהיר מאשר טוויטרים אחרים, ואת זה אני אשתדל לסדר עם הגברה אקטיבית וכיוונים, אבל ההרגשה שלי בכל זאת היא שהמידבאס יכול להפיק יותר, ושוב אני אומר את זה למרות שיש לי במה באמת טובה.

אני גם לא אומר שאני לא מרוצה, אבל אני שואף לשלמות עד כמה שניתן ואני מכוון לכל מקום שבו אני יכול לשפר את התוצאה.

באותו אופן אני גם עובר מהגברה פאסיבית לאקטיבית. לא כי הסאונד לא טוב, אלא כי אני יודע שזה ישפר את הסאונד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4974 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...