Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך לתמוך באדם שמחליט להפסיק לעשן?

renaultfreek
שימו לב! השרשור הזה בן 4999 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב, אישתי החליטה שהגיע הזמן להפסיק לעשן, היום זה היה היום השני.

הבעיה היא שהיא אומרת לי שאני לא תומך בה מספיק (אחרי היום רציתי שכפ"צ וקפלס"ט, מכל העצבים),

את האמת אין לי שמץ של מוסג מה לעשות, כי בחיים לא עישנתי, הדבר היחיד שאני יכול לעשות זה לתת לה כיפים על הגב של כל הכבוד :?

יש לכם טיפים כיצד להעביר את התקופה הזאת יותר חלקה (ציוד מגן כבר קניתי למקרה שדברים יעופו עלי, עטמי אוזניים גם יש) ? וכיצד לעזור לבת זוג לעבור את זה כמה שיותר קל?

בתודה עדי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 44
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לתת לה את הספר "הדרך הקלה להפסיק לעשן" של אלן קאר, ולומר לה שעד שהיא תסיים לקרוא אותו היא יכולה להמשיך לעשן.

צביקי .

|(גמול כבר שנה ותשעה חודשים)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יהיה קצת בעיה להביא לבחורה שווצרית ספר בעיברית (היא לא קוראת ולא מדברת עיברית).

חשבתי בעצמי לקחת קורס לראות מה לעשות, אבל המחירים פה רצו לי לגרום לעשן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הספר הזה תורגם לשפות רבות, ונמכר בכל העולם, אני מניח שלא תהיה בעיה למצוא אותו בגרמנית, צרפתית או איטלקית (תלוי מאיזה חלק של שוויץ הגיעה).

גם אני הפסקתי לעשן בערב אחד אחרי שקראתי אותו.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה היא שהיא אומרת לי שאני לא תומך בה מספיק (אחרי היום רציתי שכפ"צ וקפלס"ט, מכל העצבים).

את האמת אין לי שמץ של מוסג מה לעשות,

האמת היא שגם לה אין מושג מה אתה אמור לעשות, נכון?

זו רק מן "הרגשה" כזו, נכון?

תראה, סיגריות זו התמכרות פיסית, והגמילה מלווה בעצבנות ולעיתים גם בתסמינים פיסיים ממש (כאבי בטן). אני ממליץ לעבור לנוהל "הריון הורמונלי" ופשוט להגיד "אמן" על כל מה שהיא אומרת/רוצה, לשבועיים-שלושה.

במקביל רצוי לנסות להמנע ממצבים בהם היא היתה רגילה לעשן. למשל, אם היא היתה לוקחת סיגריה בסוף הארוחה, ליד השולחן, אז מייד עם סיום הארוחה לעזוב את השולחן ולעשות טיול קצר (סתם דוגמא).

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור אחד שהפסיק לעשן זה או שאתה באמת רוצה להפסיק (באמת באמת) או שאתה חושב שזה לא כלכלי ומזיק לבריאות ואתה חושב שכדאי לנסות להפסיק לעשן. ההבדל בין השניים דיי גדול.

נכון להיום 4 חודשים ללא סיגריה אחת אפילו.

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם על העצות, לגבי הספר אני כבר מחפש אותו בגרמנית :lol:

הבטחתי לה שנצא לרכב ביחד על האופניים בתור עידוד, (כמובן שלא אמרתי שזה בתור עידוד) משום מה היא לא מצאה לנכון להתלהב מזה :-D

לגבי הפסקת העישון, כמובן שהיא מעוניינת להפסיק, ביוחד לאור העובדה שכל הצד של אביה נפטרו עקב מחלת הסרטן, ולצערנו אביה גם חולה קשה (סרטן בכל הגוף, ועדין לא מפריע לו לצאת לטיולים באלפים עם האופנוע).

עם היא באמת תפסיק אני לוקח אותה שבוע לפריס, רק אמרתי לה שעם היא תפסיק ובמרץ היא לא תעשן תיהיה לה הפתעה גדולה.

מה אתם חושבים על זה?

ועוד הפעם תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור החד שהפסיק לעשן לפני שנים (לא סופר את זה בכלל) אני מסכים לגמרי עם הקודמי - או שאדם חתך והשתחרר מזה לגמרי או שהוא מנסה.

ניסיונות נידונו לכישלון כי אדם בראש עדיין רוצה לעשן. אז הוא יחזיק יום/שבוע/חודש/שנה/חמש שנים אבל בסוף יישבר.

ברגע שהיא תבין איזה כיף זה לא לעשן ואיזה מגעיל זה לעשן - היא תשחרר מזה לבד.

כידוע - הכל בראש.

אתה מצדך יכול לרק לעודד, להביא לה ניקורט וכו'.

let the sun shine, let the :idea: glow, let the life flow :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקביל רצוי לנסות להמנע ממצבים בהם היא היתה רגילה לעשן. .

כל הזין, אסור לך לזיין כי אחר כך היא תרצה סיגרייה...

:lol:

לפותח השרשור,

כל מה שכתבו פה נכון, השאלה היא איזה טיפוס אישתך, כמה אתה "מוכן לספוג" וכמה היא באמת רוצה להפסיק לעשן.

כשהכרתי את אישתי היא היתה מעשנת, וגם אחת מהסוג הבעייתי- אלה שמעשנות כי הן ממש נהנות מהסיגריה, לא "מעשנת חברתית".

כשהיא החליטה שהיא רוצה להפסיק לעשן אני מצד אחד תמכתי בה ומצד שני גם "העלבתי" אותה ברגעים שהיא היתה על סף שבירה (דברים בסגנון "אין בעייה, תהיי חלשת אופי, לכי תדליקי סיגרייה ותהני" וכו').

כמובן שזה יצר קצת ריבים, אבל התוצאה הושגה:

תוך שבוע וחצי היא נגמלה לגמרי מסיגריות, כעבור חודש היא הגיע למצב שהיא ממש לא סבלה ריח של סיגריות, ובהמשך היא הגיע למצב שהיא יכולה להרשות לעצמה לצאת לבילוי ולעשן "סיגרייה עם החבר'ה" (סגרייה אחת בלבד שלרוב נזרקה כבר בחצי בגלל הריח) פעם באיזה שבועיים-3 שבועות.

יכול להיות שאישתך היא לא הטיפוס ה"נעלב" אלא הטיפוס שאם תגיד לה שהיא חלשת אופי היא תכיר לך מקרוב את החוזק של המחבת, אתה אמור לדעת איך להתנהג איתה.

ניתן לפנות אלי בה"פ לייעוץ בענייני יהלומים ותכשיטים

http://www.sheynjewellery.com.hk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבר רשמו כאן לפני בצורה יפה, או שהיא מנסה להיגמל, או שהיא החליטה להפסיק, אם היא החליטה להפסיק , זה לא באמת משנה מה תגיד או תעשה היא פשוט תפסיק בכוחות עצמה. אם היא רק מנסה, זה כנראה לא יעזור.

בכל מקרה במצבים כאלו, במיוחד אצל נשים(ראה ערך הריון\מחזור וכו...) זה לא באמת משנה מה תעשה,כנראה שזה לא יהיה בסדר.

דרך אגב, גם אני לפני כ4 שנים החלטתי להפסיק לעשן(כשאשתי נכנסה להריון של הגדולה) וזה פשוט קרה בלי חרטות ובלי תקלות, הכל בראש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה הכל עניין של החלטה ולא נוגע לך בכלל.

כשאני החלטתי להפסיק לפני כ 7 שנים פשוט הפסקתי וזהו. לא היה קשה, לא היו קריזות ולא הרגשתי שזה חסר לי.

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

5 שנים , 10 חודשים , ו13 ימים (נו מנחש מתי למה כל כך קל לי לספור?).

אני לא יודע איך לתמוך בה, אבל תתרגם לה קטעים מהשירשור הזה, ותחרטט שחצי מההודעות הן " כמה אני מאושר היום ".

או שכל יום תתרגם תגובה אחרת בחירטוט .

נשוי לשתי חיפושיות 74 1300 האחת ידנית השניה חצי אוטומטית כבר לא חצי אוט' :twisted:.

וגם לסובארו בראט (טנדר ) 81 4X4.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התקופה הראשונית קשה ומשפיעה על כוח הרצון שיחזיק אות הללא עישון בעתיד.

לכן, תתחיל מזה-

ואז תעבור לזה, שתתמקד בצינור המוחדר מהאף.

ואז תעבור לדף הזה ותמצא לה סרטונים נחמדים כל יום.

http://www.youtube.com/results?search_query=cigarette+damage&aq=f

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם בקופות חולים ישראליות יש קבוצות תמיכה שעוזרות להגמל (גם בקטע החברתי נפשי וגם בקטע הפיזי ע"י כדורים כמו זייבאן), אני משוכנע שגם בקופות חולים שוויצריות תמצא כאלה במימון המדינה.

הייתי בקבוצה כזאת של מכבי לפני 3 שנים ומאז לא הכנסתי סגריה לפה (רק שלחילופין העליתי 10 ק"ג :x ).

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...