Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבקש את עצתכם בכדאיות פתיחת עוסק פטור.

kobic9
שימו לב! השרשור הזה בן 4991 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני השתחררתי מהצבא, אני עומד להתחיל לעבוד בעבודה מועדפת בחברת טבע(זה עוד לא סגור, אבל יש לי מכרים במשאבי אנוש).

אני מתחיל לימודי הנסדאי רכב בערב, חשבתי במקביל לפתוח עוסק פטור לציוד משרדי/מוצרי צריכה של חנויות מכולת וירקות(בגלל שלנו יש חנות ירקות בתור עסק משפחתי).

אני קונה כרגע שקיות ניילון, ולפעמים הח'ברה מהסביבה מתארגנים יחד וקונים.

חשבתי לקנות בעצמי כמות ולמכור להם כל פעם לפי הצורך.

אני רוצה להביא: שקיות ניילון, ניילון נצמד, נייר טרמי לקופות, קופסאות פלסטיק ועוד.

רציתי לדעת האם כדאי לי לפתוח עוסק פטור(בשביל עבודה שניה)?

האם בכלל אני יכול לעשות זאת?

מה אתם מציאים, אולי בתור חייל משוחרר יש לי דרך יותר משתלמת לעשות זאת?

קובי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה עובד מול חנויות מסודרות (כלומר כאלו שלא מעלימות מס בשיטתיות), אז אין לך הרבה ברירות אלא לפתוח תיק עוסק פטור/מורשה.

הבעיה - אם אתה עובד גם כשכיר, המשכורת שלך מהעבודה כשכיר מצטרפת לסכום שהרווחת מעבודך כעצמאי. אתה צריך לבדוק שעם שני הסכומים יחד אתה עדיין נשאר במעטפת העוסק הפטור ושזה משתלם לך מבחינת מיסוי.

אופציה נוספת, קלה יותר, היא להתלבש על העסק המשפחתי הקיים ולמכור דרכו. השאלה היא אם אתה רוצה להתערבב עם הכספים של המשפחה...

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל איך אני יכול למכור על שם העסק של אבא שלי?

למשפחה יש חנות ירקות ופירות, איך אני יוכל למכור גם ניילון ומוצרי פלסטיק?

עד כמה שכר חודשי אני יכול לקבל עוסק פטור? כי אני מאמין שאני יקבל בעבודה המועדפת שכר מינימום+-.

ובעוסק פטור לעשות רווח של עוד 500 עד 1000 ש"ח בחודש(וזה ניראה לי בחודש טוב).

קובי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוסק פטור זה מונח הקשור רק לחוק מס ערך מוסף

אם הכנסותיך רק מעסק לא יעלו על 73 אלף ש"ח בשנת 2010 ירשמו אותך כעוסק פטור.

אין לסכום הזה כל קשר למה שתשתכר כשכיר.

רק לצרכי מס הכנסה ובטוח לאומי יחברו את ההכנסות שלך משכר ואת הרווח מהעסק שלך ביחד כדי לנכות את מס ההכנסה הנדרש ואת הביטוח לאומי.

בתור חייל משוחרר יש לך הקלה בתשלום מס ההכנסה ואין לזה שום קשר עם היותך עוסק פטור או לא.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז כמו שאני מבין כדאי לי לפתוח עוסק פטור נכון?

אגב לגבי חשבוניות- הרווח בעסק הנ"ל הוא בסביבות ה20-30 ש"ח לכל שק/קרטון.

מה אני עושה עם המע"מ, הרי אני מחוייב במע"מ, אם אני מחשב את המע"מ לא ישאר לי רווח, כי אני ימכור ללא מע"מ.

יש לי גם הקלות בקניה?

והאם חנויות יסרבו לקבל חשבונית של עוסק פטור?

הרי הם מפספסים את האפשרות של הזיכוי במע"מ לא?

קובי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה עובד עם בעלי עסקים אתה בבעיה.

קנית ב 80 ש"ח +מעמ 13 =93

תמכור ב 100+מע"מ 16 = 116

אבל לרוכש עדיף לקנות מעוסק מורשה כיוון שהוא יכול לקזז את ה 16 ש"ח מהמע"מ בחשבונית מס שקיבל מהעוסק המורשה.

הדרך שלך להתגבר על זה, זה למכור לו ב 100 ש"ח ואז הרווח שלך קטן . רק 7 שקלים.

אין הקלות בקניה .

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמכור עם חשבוניות של העסק המשפחתי.

פתח חשבון בנק נפרד, על שם העסק, תוציא חשבוניות של העסק וקבל מהעסק משכורת.

את כל הכספים שתקבל ותוציא תעביר דרך חשבון זה על מנת שתהיה בקרה מסודרת.

גם תחסוך כסף, גם תחסוך כאב ראש, וגם תחסוך תשלומי מע"מ.

תשלם לעסק אחוז מסויים תמורת ההוצאות שלו.

פתרון אחר הוא פניה לאחר מהחברות שפועלות באינטרנט ומוציאות חשבוניות ללקוח ותלוש משכורת לעובד, תמורת עמלה של כ-5%

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישה- אבל אני לא מחייב אותו במע"מ.

נגיד אני קונה ב100, אז עם המע"מ זה יעלה לי 116.

אני יבדוק מה המחירים שמציעים ה"מתחרים" שלי, אם כולם מוכרים למשל ב140 ש"ח+מע"מ, אז אני ימכור ב140 ש"ח, ואני לא מחייב אותו במע"מ כי אני פטור מהמע"מ.

האם אני צודק?

השאלה היא למה שהמוכר ירצה לקנות ממני?

אם הוא יקנה ב140 מעוסק מורשה, וישלם מע"מ בסך 22.5 ש"ח האם הוא מזכה במע"מ על סך של 22.5 או על כל סכום הקניה(162.5)?

בתור עוסק מורשה אני כן מוציא לו קבלות, ולכן אני יוצא לו קבלה על סך העיסקה- 140 ש"ח.

יריב- איך אני יכול למכור על חשבון העסק?

זה יראה שלעסק המשפחתי יש פתאום רווחים גדולים יותר, והחשבוניות של אבא שלי הם:

"משה כהן פירות וירקות כפר סבא"

איך אני יכול להוציא בחשבונית הזאת- שקיות ניילון, נייר לקופה או קופסאות פלסטיק לאריזה?

זה לא אמור להיות רק פירות וירקות?

קובי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקונה מזדכה רק על המע"מ

עולה לך 116 אתה מוכר ב 140 הרווחת 24

עוסק מורשה קונה ב 100 כי את המעמ הוא מקזז ומוכר ב 140 מרוויח 40

חנות הירקות מותר לה מחר גם למכור קרח לאסקימואים.

את הקונה לא מעניין נה רשום בכותרת החשבונית מס , אותו מעניין שהוא קונה מעוסק מורשה ואז הוא רקאי לקזז את מס הערך המוסף.

הכל בתנאי שגם הקונה הוא עוסק מורשה.

אתה כעוסק פטור לא מוציא חשבונית מס אלא רק חשבונית /קבלה.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשבונית מעוסק פטור לא מחזיקה מעמ

כל חברה (גם ששון לוי מכירת חפצולטורים ופרופלורים לטנקים בע"מ) יכולה למכור כל מוצר (כמו ירקות לששון לוי והפרופלורים).

החוק קובע - עוסקת בכל עיסוק חוקי

דהיי, אתה יכול למכור ירקות, מחשבים, בתים, פלאפונים ואפילו טנקים באותו המקום.

מצד שני, סחר בנשים, מכירת איברים לא חוקית, ופתיחת בית בושת אתה לא יכול.

כן, החבל דק בין מה שמותר למה שאסור. אני יודע.

תמשיך על העסק של אבא. תשלם את המס בעצמך מהכסף שלך, או שפשוט תבקש ממנו להוציא לך תלוש משכורת על הסכום שהרווחת. שים לב, אבא לא משלם מס כי זה לא הכנסה, המשכורת שלך זו הוצאה

סה"כ עלות כ11 אחוז. (ביטוח לאומי מצד המעסיד וביטוח לאומי/מס בריאות מצד בעל המשכורת).

משתלם מלפתוח עוד עסק, עוד חשבוניות ועוד רואה חשבון וחשב שכר.

חבל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על העצות.

אם אני יפתח עוסק פטור, אני לא יכול לקזז את המע"מ שאני משלם?

כלומר לחשב כמה מע"מ שילמתי במהלך השנה ולהזדכות על כך?(כמו כל עסק אחר?).

Srack- תוכל להסביר לי על היתרון בהוצאת חשבוניות על שם האב?

מה בידיוק לעשות ואיך?

קובי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, כעוסק פטור לא תוכל לקבל החזרי מע"מ.

אם אתה כל כך מתעקש להיות בעל עסק, אולי תחשוב בכלל על רישום כ'עוסק מורשה' ואז גם תקבל החזרי מע"מ וגם תוכל להוציא חשבוניות מס כך שללקוחותיך יהיה גם החזרי מע"מ. למרות זאת, זה יותר כאב ראש מהבחינה שאתה צריך להגיש דיווחים מסודרים כל כמה חודשים למס הכנסה ויהיה לך קשה מאוד לעשות זאת לבד, בלי ידע מתאים וזמן, כך שבעצם תהיה לך הוצאה נוספת על רואה חשבון.

לשיקולך.

Mazda 2 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור "משה פירות וירקות" ניתן לעשות בכל עיסוק חוקי בהתאם לתנאי הדין, אין בעיה למכור שקיות ניילון וגלילים לקופה רושמת, אתא גם יכול להדפיס חשבוניות בשם "משה ניילונים", על העוסק מורשה של אביך, ולנהל חשבונות נפרדים, שכמובן כולם יהיה מדווחים על ידו לרשויות המס.

בטור עוסק פטור, מי שיקנה ממך לא יוכל לקזז מע"מ, וגם אתה לא, כלומר כ-16% מהמחיר ילך לאיבוד, גם לך וגם ללקחותיך, דבר, שבהכרח, יעמיד אותך בנקודת פתיחה פחות טובה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה כל כך מתעקש להיות בעל עסק, אולי תחשוב בכלל על רישום כ'עוסק מורשה' לשיקולך.

אם מחזור העיסקאות השנתי שלך נמוך מ 73300 ש"ח לא ירשמו אותך כעוסק מורשה, אלא רק כעוסק פטור.

ללקוחות הוא ימכור ב 100 . עוסק מורשה ימכור ב 100+מע"מ 116 והקונה יקזז המע"מ אם הוא עוסק מורשה בעצמו.

אם הקונה הוא לא עוסק מורשה אז יש יתרון לקונה לקנות אצל העוסק הפטור.

מבחינת המוכר כמובן שרווחיותו קטנה משל העוסק המורשה בגובה של המע"מ ששילם הוא על קניותיו.

הטב ביותר במצב של הבחור זה לנהל את זה במסגרת עסק קיים, מקסימום ישנו את השם ממשה ירקות ופירות למשה ובניו מסחר.

השם ממש לא קובע.

את ההבחנה מה שייך למי יעשו במסגרת פנימית ביניהם. לא מעניין אף רשות .

אתה לא צריך לקבל משכורת ולשלם סוציאליות

בסוף כל חודש תעשו חשבון כמה הרויח העסק שלך במסגרת העסק של אבא שלך ועל סכום זה תוציא לו חשבונית.

מבחינת אביך אין לו רווח מהפעילות שלך ומבחינתך הרווח שלך הוא החשבונית שהוצאת. עליו תצטרך לשלם מס הכנסה וביטוח לאומי כחוק, וכמובן הכל כתלות בגובה רווחיך מהפעילות הזאת ומזה יופחתו הקלות המגיעות לך כחייל משוחרר .

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...