Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עוד מישהו עושה את הקניות שלו ככה?

roee
שימו לב! השרשור הזה בן 3815 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תהיתי בנושא. כמעט כל דבר שאני צריך שלא אוכלים אותו בצורה כלשהי - זה יכול להיות כל דבר, כמו אלקטרוניקה, ברגים, חומרי גלם כאלה ואחרים, כלים - אני פשוט נכנס לebay, מחפש, מוצא וקונה (לא במכרז, אלא buy it now). בין שבוע לשלושה אח"כ, זה אצלי, יותר זול מבארץ ובלי לסוע לשומקום. שני דברים עיקריים תורמים לזה:

1. חלק ניכר מהמוכרים האמריקאים שולחים בינלאומי, ובזול - זה השתפר מאוד מאז המשבר הכלכלי

2. האסיאתיים נכנסו למסחר המקוון בפול גז

אני שואל כי יש לא מעט אנשים שאפילו לא מחזיקים בכרטיס אשראי בינלאומי (לא שיש סיבה טובה לזה), ונרתעים מכל הנושא של קניות ברשת, לפחות מחו"ל. אני אוסף מהדואר שתיים-שלוש חבילות בשבוע, לרוב אלו דברים בכמה עשרות דולרים מקסימום. אפשר לתת דוגמאות אבל אין צורך, כמעט כל דבר יהיה זול יותר, זמין יותר וקל יותר לרכישה. מה שמגוחך הוא שבאמצעות פייפאל ואיביי, יותר קל לי לרכוש כך מאשר לקנות באינטרנט מחנויות ישראליות, לא צריך הרשמה (מלבד זו של איביי), לא צריך להכניס פרטי אשראי בכל פעם.

כמובן שיש דברים שאני קונה מחנויות ייעודיות בחו"ל.

בקיצור, מי שעוד לא גילה את עולם הקניות מחו"ל, כדאי לכם לנסות. מתחת 50 דולר ערך אין מכס, זה פשוט מגיע אליכם לסניף או לתיבה (בהתאם לגודל), לפחות האסיתיים מצהירים על הכל בערכים נמוכים, כך שכמעט הכל הולך.

רק בשבועיים האחרונים קיבלתי\קניתי קיט ברגים, דיו למדפסת, סוללות לשלט של אזעקה, מד טמפרטורה, disk on keys, כמה חלקים לתחביב המטופש שלי, והיד נטויה. הסוללות עלו שלושה דולר, ועוד דולר וחצי משלוח; דיו למדפסת (סט מלא, שלושה ראשי צבע + שחור) עלה 19 דולר + 8 דולר משלוח. הדיסק און קיז בכלל היו במשלוח חינם (אסיה, יש המון כאלו).

אגב, עד היום, בלפחות 350-400 חבילות, היו אולי שתיים שלא הגיעו (דברים קטנים, לא עשיתי מזה עניין), שתיים שתעו בדרכן אבל סודרו (אחת נשלחה בטעות לברזיל ואחת בטעות לקנדה, שתיהן טעויות של USPS, שתיהן תוקנו בלי פגע).

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

יש כאלה שלא מאמינים באיביי, מבחינתם זה מקום ללא ביטוח. אני מכיר אדם בן כ-50 שסרב בתוקף לקנות משם מהסיבה שזה מבחינתו כמו שוק והוא לא יודע מה הוא יקבל ובאיזה מצב אם בכלל, כי בסופו של יום מדובר על אנשים פרטיים. לכן הוא היה קונה רק מרשתות גדולות בחו"ל כשזה היה משתלם לו.

יום אחד דחפתי אותו להיכנס לשם וראה את פערי המחירים, מאז הוא קונה את הרוב מאיביי. וזאת רק דוגמה אחת ללמה אנשים לא קונים משם.

some people need a high five

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעידן הפייפאל, הרבה יותר מסוכן לקנות מחנות בארץ.

1. פייפאל באופן גורף ואוטומטי נוטים לצד הלקוח - תפתח dispute וכמעט תמיד אתה מקבל את הכסף חזרה. ואם זה לא מספיק, יש לך עוד כיסוי דרך חברת האשראי. זה רע מאוד למוכרים, אבל נהדר לקונים.

2. אף מוכר באיביי לא מוכן לסכן את הפידבק שלו. איזה פידבק יש לחנות בארץ? שילמת, עכשיו 'זדיין.

לא קרה לי פעם אחת - אחת - שקיבלתי משהו במצב פחות ממושלם. זה כולל את הפריט עצמו ונזקי משלוח. פשוט תקנה ממוכר רציני (super seller או סתם הרבה פידבקים חיוביים) והסיכוי שתיפול הוא אפסי. הם מפחדים פחד מוות ממערכת הענישה של איביי (ופייפאל, שהם חברה של איביי).

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צודק, הבדל המחירים הוא עצום.

אבל אני עדיין חושב שניתן למצוא דברים במחירים זולים גם בארץ.

אבל האמת- זאת בעיה רצינית.

במקום שנקנה מוצרים מהמדינה שלנו, ונפרנס אותם אנחנו מפרנסים מקומות אחרים- שוב המחיר אכן קורץ אבל לדעתי זאת בעיה(ואני כן קונה מחו"ל).

חוץ מזה שכבר מזמן לדעתי אנשים עברו מקניה של מוצרים חנות לקניה דרך האינרטנט, הזמן שווה כסף ואנשים ישלמו יותר/ פחות בעבורו.

ראיתי בחדשות לא מזמן שאנשים כבר לא יוצאים לקניות, הם שולחים במייל לאיזו חברה X שהם רוצים את המוצרים הבאים, והחברה שולחת אנשים לסופר הם קונים את הדברים ושולחים להם ומקבלים גם תשלום עבור השירות.

לגבי מקצוע לעתיד- הייתה כתבה על מקצועות העתיד- אחד מהם היה מנהל סחר באינטרנט שזה תיפעול של כל האתרים האלו, ככה שזה במגמת עליה עם הזמן.

קובי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמעט שום דבר לא מיוצר בארץ יותר, כך שאם אני קונה בדילאקסטרים (עוד פנינה למי שלא מכיר, אם יש כאלו, http://www.dealextreme.com) איזה מוצר ב$12 שבארץ מוכרים ב150 ש"ח, אני לא מזיל דמעה על כך שאני גוזל את פרנסת בעל החנות. במיוחד כשלרוב, אם צריך איזה פריט איזוטרי (מוט דלרין, נניח) ואני צריך לבחור בין רכישה באיביי ו$5 משלוח לבין נסיעה לדרום תל אביב, הבחירה קלה מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מזמין הרבה מחו"ל. זה הרבה יותר קל וזול, אין ספק. מעטים מאוד המקרים שבארץ תמצא את אותו המוצר בעלות יותר זולה.

אם ישנן המלצות לאתרים נוספים שמקבלים PayPal ומוכנים לשלוח לארץ הקודש, אשמח לשמוע עליהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעידן הפייפאל, הרבה יותר מסוכן לקנות מחנות בארץ.

1. פייפאל באופן גורף ואוטומטי נוטים לצד הלקוח - תפתח dispute וכמעט תמיד אתה מקבל את הכסף חזרה. ואם זה לא מספיק, יש לך עוד כיסוי דרך חברת האשראי. זה רע מאוד למוכרים, אבל נהדר לקונים.

2. אף מוכר באיביי לא מוכן לסכן את הפידבק שלו. איזה פידבק יש לחנות בארץ? שילמת, עכשיו 'זדיין.

100%. בדיוק יצא לי לדבר על זה עם אנשים לאחרונה.

הם חייבים לנקוט בשיטת הלקוח תמיד צודק כדי שאנשים באמת יקנו באינטרנט ולא יפחדו.

לקנות עם PP היום יותר בטוח מלקנות בכל מקום וכל צורה אחרת.

הם פשוט לא יכולים להרשות לעצמם שלקוח ידפק, כי הוא לא יחזור יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

90 אחוז מרכיבי האלקטרוניקה/מכניקה/חשמל אני רוכש בארץ במחיר זולים מאשר EBAY.

אני פשוט אוהב למשש לפני שאני קונה וגם אינני אוהב לקנות 10 לדים או 100 נגדים כאשר אני זקוק רק ליחידה אחת.

תתפלא שהמון חלקי אלקטרוניקה שהייצור שלהם הופסק ניתן להשיגם בארץ בעשירית המחיר מאשר בחו"ל.

כאשר חשוב לי שחלקי האלקטרוניקה/מכניקה יגיעו מחברה מוכרת כגון: ווישי,LT,ST,NXP אני מזמין מפרנל או RS או מחנויות בחו"ל שאני מכיר אותם היטב.

אני מזמין מ-EBAY בעיקר חלקי אלקטרוניקה שאינני מוצא בשום מקום אחר.

רועי, נראה לי פשוט שאתה מכור 8) לקניות EBAY

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרק אתה מדבר על דברים אחרים לגמרי. NXP, ST, ATMEL, TI אני מקבל בחינם, לא צריך לקנות בכלל ;)

איביי טוב לדברים גנריים שבאמת אין לך מושג איפה להשיג. דברים ספציפיים אפשר להשיג ממקומות ספציפיים. רכיבי אלקטרוניקה בארץ הם מהזולים בעולם, וזה לא סוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רועי, אני בדיוק כמוך.

הגדרת את זה יפה : אם זה לא אוכל וזה יחסית זול,רוב הסיכויים שאני אקנה את זה מ EBAY (או DEALEXTREME)

:)

בנוסף : אני מזמין הרבה שטויות לרכב שאין להשיג בארץ וגם לפעמים חלקים מקוריים מדילר רשמי של VW בארה"ב ומשלם לו דרך פייפאל.

יצא לי להזמין גם דברים יקרים כמו : וולנטיין 1 ואביזרים אחרים.

במקרים בו המוצר הגיע פגום או לא תואם את תיאורו עוד לא קרתה פעם אחת שלא נשלח לי בחינם חליפי או זוכיתי במלוא הסכום!

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש המון אנשים שמתמכרים לזה. סתם מחפשים דברים לקנות בזול ולהתלהב אח"כ.

אני קונה באיביי מידי פעם... במשך 5 השנים האחרונות קניתי כ95 מוצרים.(החישוב נעשה ע"פ כמות הפידבקים שלי)

קרו לי גם הרבה פעמים שקיבלתי חרא של מוצרים ופשוט בשביל מוצר שעלה לך $5 ועוד $3 משלוח אני לא אתחיל לכתוב מכתבים ארוכים לפייפאל או למוכר ואנסה להוכיח את צדקתי ושאני צריך לקבל החזר של הכסף\מוצר חדש. זה פשוט לא שווה את זה. אז כן, קיבלתי חרא מוצא ושלחתי למוכר פידבק שלילי. אני עדיין חיכיתי 3 שבועות וקיבלתי זבל. (שלא תהיה טעות: המוצרים הבעייתיים נקנו ממוכרים עם המון המון פידבקים חיוביים ואחרי עיון מדוקדק בפידבקים השליליים\ניטרליים)

קיצר, קניות באיביי זה הימור, שב90% מהמקרים שווה את הסיכון.

Mazda 2 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רועי ואייל

בדיוק כמוכם (האמת שיותר גרוע) אבל סבבה..

זה מגיע למצב שבחיוב של הכרטיס אשראי בסוף החודש יש לי יותר שורות של עסקאות PAYPAL מאשר עסקאות בארץ

:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמות השטויות שאני מזמין מ http://www.dealextreme.com/ ו http://www.brando.com/ שיהיו בריאים...

דווקא מארהב אני איך שהוא ת-מ-י-ד נופל על חנויות שלא רוצות לאפשר לי לשלם עם כרטיס אשראי שהוא לא אמריקאי (אפילו לא צריך משלוח בין לאומי, יש מחסנים בניו גרסי שעושים משלוחים לארץ, אבל הם לא מוכנים לקבל תשלום בכרטיס אשראי בין לאומי, מי אמר מייסיס למשל ?)

אתר הבישולים שלי:

DrorZi.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש דרך למיין את התוצאות באיביי רק לאלה שמוכנים לשלוח אינטרנשיונל ?

עשיתי עכשיו חיפוש למשהו, וכל מה שאני מקליק עליו נראה כאילו הוא מוכן לשלוח רק בתוך ארה"ב

או לחלופין שאלה, אני חושב שמצאתי בחיפוש מתקדם איפה לסמן שאני רוצה משלוחה לישראל

ובכל זאת המודעה הזו קפצה

http://cgi.ebay.com/3300-Rds-Seamless-Airsoft-BB-BBs-6mm-0-30g-0-3g-3g-WHT-/350392771238?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item51950962a6

אבל ממה שאני רואה שם, המשלוח הוא רק לארה"ב

אני מפספס משהו ?

אתר הבישולים שלי:

DrorZi.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...