Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה ניתן לעשות לגבי דו"ח על אי ציות לרמזור אדום?

שימו לב! השרשור הזה בן 5058 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לחברי הפורום הנכבדים, שלום וברכה!

היום לפני מספר שעות נעצרתי ע"י שוטר ממת"א לכיש על אי ציות לרמזור - מעבר ברמזור אדום.

מקום ההתרחשות: הפנייה מגשר עד הלום ימינה לשדרות משה סנה באשדוד. הפנייה הינה דו-נתיבית עם רמזור. בלמתי חלקית כאשר הגעתי לרמזור האדום, וכיוון שאני מכיר אותו זה זמן רב, גלשתי מעט דרך הקו הלבן לתוך מעבר החצייה הריק לחלוטין כשהתחלף הרמזור לצהוב והמשכתי נסיעה בירוק. אני מצרף תרשים שמראה היכן היה רכבי באור הצהוב (לא חשבתי אפילו על מעבר ברמזור באדום ובכל מקרה לא גלשתי לתוך הנתיב של התנועה החוצה, שגבולה מסומן בקו אדום בתרשים).

כמו-כן, בתרשים הרכב שלי מצוייר במלואו ומיקום הניידת בעיגול כחול.

אתרע מזלי, ומאחורי צץ אדון שוטר במשימת דו"חות, שעצרני בצד וטען שנכנסתי לצומת באדום ושאם היה נכנס רכב באיחור מהכיוון החוצה - היה הדבר עלול להיות מסוכן מאד. הסכמתי שעצם כניסה כזו מסוכנת, אך לא הסכמתי כי נכנסתי לצומת. החלטתי גם לא להתווכח איתו מעבר לכך וחתמתי על הדו"ח למרות שכצפוי, ציטוט דבריי לא היה מדוייק וצוטטתי כאומר: "ראיתי שהאור עומד להתחלף, אני מסכים איתך במאה אחוז". חתמתי רק כי למיטב ידיעתי זו חתימה על עצם קבלת הדו"ח ולא הודעה בנכונותו.

השוטר השיט עלי קנס ע"ס 1000 ש"ח+10 נק'.

הנני מחזיק ברשיון נהיגה שנתיים ועשרה חודשים בלבד ובכל מקרה יש מדיניות של אי-המרת עבירות רמזור לאזהרה במשטרה, כך שנראה שנתיב זה סגור בפני.

שאלותיי כלהלן:

האם כדאי לפנות לעו"ד, בהתחשב בכך שיעלה פי 2 מסכום הדו"ח + אין ערבות שיצליח לחלצני מציפורני ה"צדק".

האם כדאי לגשת ולהשפט לבד?

האם הנקודות יימחקו אחרי שנתיים לצמיתות, במידה ולא אצבור עוד, כי הניסוח באתר משרד התחבורה לא נראה לי חד-משמעי מספיק?

אשמח לכל תגובה בעניין.

tarshim1.JPG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עורכי דין יכולים לפעמים לעשות פלאים אבל תדע שהדו"ח נכון ומוצדק.

צילום של מצלמת רמזור הופך לדו"ח רק אם הרכב נכנס ויצא מהצומת (כלומר חצה את כולה) באור אדום, אבל לפי החוק כשהאור האדום דולק חובה לעצור עצירה מלאה לפני קו העצירה, אם אין אז לפני מעבר החצייה.

הניסוח במקרה הזה זהה גם למצב של אור צהוב וגם למצב של אדום+צהוב.

לפי מה שאתה מספר, עברת את הקו בו היית אמור לעצור באור אדום (וצהוב) לכן הדו"ח מוצדק - נכנסת לצומת באור אדום.

לגבי הנקודות, אם לא תקבל נקודות נוספות הן יימחקו לצמיתות אחרי שנתיים.

Seat Leon 1.4TSI, Manual

--

Will Vag-Com For Food

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם השוטר ראה אותך במו עיניו זו תהיה בעיה רצינית.

עצם הגלישה שלך לתוך הצומת באור אדום היא עבירה על החוק אך אני חושב שיהיה אפשר להתווכח על זה.

אני חושב שעורך דין יעשה לך רק טוב.

לפני כמה שנים גיסי נהג ברכב שלנו, ובצומת קסטינה מותקנת מצלמה ברמזור,

הוא לא הספיק לעצור מאיזו שהוא סיבה ועצר ממש טיפה אחרי קו הגבול.

לאחר כחודשיים הגיע דוח על מעבר באדום, אך מאחר ולא הייתה תמונה של הרכב לאחר הצומת

באור אדום, ערערנו על ההחלטה הזו והסברנו את שקרה. הכל הסתדר והדוח בוטל.

בהצלחה.

רותם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלמתי חלקית כאשר הגעתי לרמזור האדום, וכיוון שאני מכיר אותו זה זמן רב, גלשתי מעט דרך הקו הלבן לתוך מעבר החצייה הריק לחלוטין

שלום גם לך!

מכיר אני את הגולשים למיניהם. הם יודעים מתי המעבר ריק, הם לא יודעים מתי הוא ייתמלא, והמנהג לגלוש אל המעבר הוא מציק ומיותר לחלוטין. עם זאת, אני חושב שמעבר צומת באור אדום, גם אם הוא הסעיף הנכון לתיאור העבירה (ואני לא בטוח שכך הוא) הוא חמור מדי למקרה דנן, ולא משקף את מהות העבירה. במילים אחרות, לשים בכפיפה אחת מישהו שעבר קצת על הקו עם מישהו שחצה צומת באדום מלא, זה לא נכון, עניינית.

אם התיק שלך נקי, אולי יש מקום לפנות למשטרה ולבקש שיישקלו מחדש, לאור המדיניות בענייני מצלמות רמזור, בהן לא נותנים דוח אלא אם נחצתה הצומת.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

falou היקר, אתה שמת את האצבע בדיוק על הנקודה המטרידה במקרה.

מהות העבירה כאן, שאמנם נעברה על-ידי ללא ספק, זוכה לעונש בלתי-מידתי למדי, היות וכאמור לא הייתה כאן התפרצות לצומת אלא גלישה מעט מעבר לקו העצירה.

הבעיה היא, כמו שציינתי, שיש לי רשיון נהיגה רק מעט פחות משלוש שנים וזהו לא זמן רב לרקורד נקי עד כדי כך.

בנוסף, לא היה כאן מקרה של מצלמת רמזור אלא המדובר בשוטר תנועה שזינב בי.

אם לדעתך ניתן לפנות למשטרה, אזי מה עליי לבקש? ביטול? החלפה לאזהרה? הפחתה בנקודות ובסכום הקנס? ולאיזה מדור במשטרה עלי לפנות עם העניין?

לחלופין, אם לא ייענו, האם כדאי ללכת בכל זאת למשפט ע"מ להוכיח את חוסר המידתיות שבעונש על המקרה הנ"ל?

תודה לך ולכל המגיבים בנושא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

falou

אם לדעתך ניתן לפנות למשטרה, אזי מה עליי לבקש? ביטול? החלפה לאזהרה? הפחתה בנקודות ובסכום הקנס? ולאיזה מדור במשטרה עלי לפנות עם העניין?

.

להמיר לאזהרה אינך יכל, מכיוון שעברת רמזור אדום נכללת ב 6 העברות שבגינן לא מקבלים דוחות אזהרה.

אתה יכל לפנות לרכז המודיעין של אותה יחידה, סמל היחידה מופיע לך בצד שמאל למעלה, ולנסות להציג את טיעונך, שלא חצית את הצומת באור אדום אלא נכנסת לצומת באדום ונעצרת בה בניגוד לתקנה 72 (א) ( 3) לת"ת ואז לשנות את סמךל הסעיף והעברה שבה הואשמת.

במידה ולא תמיד ניתן להגיע לבית המשפט ולהציג את הטיעונים שלך.

ל'

תגיש כזאת תביעה אזרחית ואחרי שבוע עוד תוכל להראות לחברים שלך את טביעת הנעל של השופט על התחת שלך לאחר שהוא בעט אותך החוצה מבית המשפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"נהגת שודים" רק תיקון קטן , רכז מודיעין לא מתעסק עם דוחות .

ולנהג המיוחד שצופה את העתיד - רק לחידוד קטן צהוב דינו אדום כך שהטיעון שלך אינו מתקן כלום , החיפזון שלך עלה לך יקר היום .

C4 PICASSO 1.6THP

PEUGEOT 206 XS

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכז מודיעין של כל יחידת תנועה אוסף אליו את הדוחות ומעביר אותם למערכת הדותן (מערכת ממוחשבת בה נסרקים הדוחות למחשב המשטרתי).

כמו כן הרכז מקבל לידיו את כל הרשיונות המוחרמים עקב מהירות שכרות וכו' ומעביר אותם לקצין משל (מרכז שירות לאזרח).

ברגע שמגיע דוח שהוא לא תקין (מספר רכב שלא הוקלד כראוי/תמרור לא חוקי שניתנו עליו דוחות וכו') הוא מטפל בנושא.

ל'

תגיש כזאת תביעה אזרחית ואחרי שבוע עוד תוכל להראות לחברים שלך את טביעת הנעל של השופט על התחת שלך לאחר שהוא בעט אותך החוצה מבית המשפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכל לפנות לרכז המודיעין של אותה יחידה, סמל היחידה מופיע לך בצד שמאל למעלה, ולנסות להציג את טיעונך, שלא חצית את הצומת באור אדום אלא נכנסת לצומת באדום ונעצרת בה בניגוד לתקנה 72 (א) ( 3) לת"ת ואז לשנות את סמךל הסעיף והעברה שבה הואשמת.

זאת אומרת שחציית צומת באדום היא עבירה שונה מכניסה לצומת באור אדום (יענו, רק לעבור את קו העצירה/צומת)?

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישנה תקנה:

נהיגה כשברמזור אור אדום בצומת

"נהגת ברכב הנ"ל ולא צייתת לאור אדום שהיה ברמזור בכיוון נסיעתך, בכך שלא עצרת את רכבך לפני קו העצירה/לפני מעבר חציה/סמוך לרמזור הקרוב ונכנסת לצומת בניגוד לאור הרדום, בניגוד לתקנה 22 (א ) לתקנות התעבורה.

1000 ש"ח 10 נקודות.

וישנה את התקנה הזו:

עצירה (כולל העמדה וחניה) בתוך צומת

"עצרת את הרכב הנ"ל בתוך צומת בניגוד לתקנה 72 (א ) (3 ) לתקנות התעבורה.

לא בטוחה לגבי גובה הקנס והנקודות בתקנה הזו מכיוון שברשותי את החנא הישנה ולא מעודכנת.

ל'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסעיף הזה מתייחס לעצירה בתוך צומת, כלומר עצירה במצב שבו אסור לעצור. זה פחות או יותר הפוך מהעבירה בה הוא מואשם שהיא אי-עצירה וכו'.

עריכה:

על העבירה הזו הקנס הוא 250 שקל וללא נקודות.

Seat Leon 1.4TSI, Manual

--

Will Vag-Com For Food

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מה שאני הבנתי הוא נכנס לצומת ונעצר.

אם הוא חצה את כל הצומת (בדומה לצילום של מצלמת רמזור המצלמת כניסה ויציאה מצומת) אז הסעיף הראשון של מעבר באור אדום תקין.

ל'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השוטר שנתן לו את הדו"ח ראה אותו עובר בנסיעה את קו העצירה\מעבר החצייה כשכבר יש ברמזור אור אדום, והאשים אותו בעבירה של אי-עצירה לפני הצומת באור אדום.

לעניין הסעיף, גם אם הוא עבר את קו העצירה בכמה סנטימטרים זה נחשב "כניסה לצומת" באדום. על הקטנוניות של הדו"ח אפשר להתווכח אבל אני לא חושב שאפשר יהיה להמיר אותו לעבירה של עצירה במקום אסור.

Seat Leon 1.4TSI, Manual

--

Will Vag-Com For Food

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5058 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...