Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דו'ח הזוי שקיבלתי אתמול- מבקש את עזרתכם

urimeretyk
שימו לב! השרשור הזה בן 5214 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אתמול בלילה (00:00 לצורך העניין), אני נוסע עם הרכב שלי עם עוד שני חבר'ה. ניידת תנועה מורה לנו לעצור בצד- ואני כמו ילד נלחץ ומתחיל לחשוב אם יש משהו שעשיתי לא בסדר ומגיע למסקנה שלא.

ניגש אליי אחד השוטרים ופונה אליי בצורה בוטה ומביישת: "ילד תוציא רישיונות", כמובן שאני מוציא לו הוא מסתכל ואז מאיר עם הפנס על השמשה האחורית שואל שוב בתוקפנות "איפה שלט הנהג חדש?" אני מסביר לו שהגומי שאיתו מדביקים נקרע, והשלט מונח על המגש האחורי בצורה בולטת ביותר. הוא מבקש רישיונות רכב ואומר שעכשיו אקבל דו'ח 250 ש"ח ו2 נקודות על שלט הנהג חדש (כל זה בצורה של איום). חבריי ואני לא מאמינים למשמע אוזנינו, אני יוצא ומבקש לשוחח עם השוטר השני- מראה לו על הבעיה ושהשלט מונח שם בצורה הכי בולטת שיכולה להיות- הוא אומר שאין לו מה לעשות לאחר הוראה מהשוטר השני. לקחתי את הפלאפון הנייד וצילמתי את השלט להוכחה- בעודי מצלם פונה אליי השוטר שעצר אותי "למה אתה מצלם? זה לא יעזור לך". ד"א קיבלתי אישור משוטר תנועה שהשלט יהיה מונח כך שלא הייתי מודאג כ"כ.

השוטר השני קורא לי (יש לציין שפנה אליי בכבוד הראוי) ומתחיל להסביר לי על הדו'ח-

הוא אומר לי "אורי כתבתי לך פה דו'ח של המשרד להגנת הסביבה על רעש שהוא לא רעש הקשור לפעילותו התקינה של הרכב, הדו'ח הוא 250 ש'ח". בשלב הזה באמת שלא ידעתי מה להגיד.

אחרי חיפוש מקיף פה בפורום ובאתרים אחרים הצלחתי להבין שכן יש חוק כזה והוא נתון להחלטתו של השוטר.

האם דו'ח זה קביל בבית משפט? האם אין ביכולתי לטעון שלא שמעתי מוזיקה חזק? (המערכת היא סטנדרטית ללא סאב או משהו מיוחד, וגם היא לא היתה קרוב לפול ווליום, ד"א יש לציין שכשעצר אותי השוטר הייתי במרחק של כ10 מטרים מתחילתה של דרך בינעירונית). האם אין ביכולתי לערער ולטעון שהשוטרים חיפשו אותי ושינו את סיבת הדו'ח כשראו שטעו?

אני מרגיש פראייר, ופשוט לא אוהב את זה.

תודה רבה לכולם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלי מדידה קבילה של עוצמת הרעש שעוברת את הקבוע בחוק אתה לא יכול להיות מואשם בסעיף כזה.

על השלט שלך אתה תקבל במקרה הכי חמור 100 ש"ח קנס בלי נקודות עד כמה שאני זוכר, אבל אני לא בטוח.

שלח בקשה לביטול הדו"ח, היה פה בחור שקיבל את אותו הדו"ח וישר הלך לבטלו.

ישתבח הבורא, שגם היום אני נמצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי עזוב את השלט, הוא לא ציין את זה בדו'ח ככה שזה לא קיים.

השאלה שלי היא כזאת-

אם אני מגיש ערעור, אני זוכה בו מכיוון שהשוטר לא מדד את הרעש?

כי קראתי איפשהו שהשוטר יכול להחליט על פי דעתו אם מידת הרעש היא מוגזמת

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי שזה שטויות במיץ,

מאיפה השוטר יכול להחליט אם הרעש הוא רעש סביר או לא?

יש לו מכשיר בתוך הראש?

דוגמא טובה לכך היא ששוטר יעמוד בצד כביש ויראה אותך חולף ויגיד שנסעת במהירות גבוהה מהמותר.

ואיך בדיוק הוא יודע? יש לו ממל"ז בעיניים?

הנקודה היא, שאם הוא לא בדק את זה עם מכשיר שמוסמך לזה וחוקי אני לא חושב שזה קביל.

90 קמ"ש זו רק המלצה (:roll:)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתעלק על הנושא:

האם שוטר יכול לבוא לבית פרטי לאחר השעה 23:00 ולקבוע שהמוזיקה חזקה מידי, לתת דו"ח מבלי למדוד את עוצמת הרעש?

(תאכלס יכול, האם ניתן לבטל על אותה הטענה שאין ביכולתו לדעת האם זה היה רעש מעל המותר בחוק או לא)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז זהו שפה העניין

כאילו אסור להרעיש בין 00:00- 7:00

והדו'ח נכתב בשעה 00:20 למרות שהוא עצר אותי ב00:00

הכביש הוא יציאה מטבעון (ישוב) עוד 10 מטר קדימה זאת היתה דרך בינעירונית (שכמובן בה אין בתים).

השאלה היא האם על פי מדידת האוזן של השוטר הדו'ח קביל?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נושא בעייתי, אבל בגלל שקיבלת דו"ח על רעש מהרכב ולא על רעש במקום ציבורי אני מאמין שתוכל לבטל אותו.

אביב 05', לגבי דו"ח אני לא בטוח, וגם לגבי השעות. אבל הוא יכול לסגור לך את המסיבה או מה שלא יהיה.

ישתבח הבורא, שגם היום אני נמצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחוקק הבדיל בין רעש המנצריך מדידה להין רעש סובייקטיבי.

בד"כ במקום שיש צורך במדידנ, המחוקק קבע מהוא ה-db הקובע.

במקום שלא נדרשת מדידה, ההחלטה היא סובייקטיבית

לגבי רעש מכלי רכב מנועי במידה שאינה דרושה להפעלתו התקינה של הרכב, נקבע שמדובר בהחלטה סובייקטיבית.

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה גם מקבל דו"ח שעברת פס לבן לפי מדידת העין של השוטר, לא? כנ"ל גם במקרה שלא אותת בעקיפה או בסיבוב, או שנסעת במסלול השמאלי שלא לצורך. הכל לפי מה שראה השוטר, אז למה לא לסמוך על אוזנו של השוטר ?

מה אתם רוצים מהברקסים האומללים ??

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בין השעות 00:00 - 06:00 החוק אומר (לפי הבנתי) ששוטר כן מוסמך לקבוע אם המוזיקה חזקה מידי על פי שמיעה בלבד.

סעיפים 9,10:

http://www.police.gov.il/meida_laezrach/meida_clali/sviva/Pages/rahsh.aspx

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא אומר לי "אורי כתבתי לך פה דו'ח של המשרד להגנת הסביבה על רעש שהוא לא רעש הקשור לפעילותו התקינה של הרכב, הדו'ח הוא 250 ש'ח". בשלב הזה באמת שלא ידעתי מה להגיד.

לפי הכתוב אני מבינה שזה לא דוח משטרתי ומי שהעניק לך אותו הוא פקח אשר מתלווה לשוטר.

ל'

תגיש כזאת תביעה אזרחית ואחרי שבוע עוד תוכל להראות לחברים שלך את טביעת הנעל של השופט על התחת שלך לאחר שהוא בעט אותך החוצה מבית המשפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא לא.. השוטר הוא שנתן לי את הדו'ח

פשוט זה על פי תקנה של המשרד להגנת הסביבה

גם על ההעתק של הדו'ח שנמסר לי כתוב למעלה המשרד להגנת הסביבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצערי זאת הפעם השניה שאני שומע את הסיפור הזה בשבוע,חבר גם קיבל דוח 250 שקל על "מוזיקה רועשת" מניידת של איכות הסביבה או איך שהם קוראים לעצמם.

יש לציין שזה גם היה ללא מכשיר מדידה באמצע היום ביציאה משטח עירוני.

הכי חשוב שיש סדרי עדיפויות במדינה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5214 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...