Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אוניברסיטה-פסיכומטרי-מכללה = אני משתגע !

Black Joker
שימו לב! השרשור הזה בן 5998 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

באוניברסיטה הפתוחה לא צריך כלום.

לא פסיכומטרי, לא בגרות, לא 12 שנות לימוד, אפילו לא 10 או 6.. תשלם - ואתה בפנים.

הלימודים הם כמעט לגמרי עצמאיים. בזמן ובמקום שמתאים לך - תלמד.

יש פעם בשבוע (לפעמים פעמיים) שיעורים במוסד בו נרשמת (אני מדבר על מכללת ר"ג) וזהו.

גם בהם אין חובת השתתפות. העיקר שתגיע למבחנים.

מי שמודד את התקדמותו, הצלחתו ואושרו בצורה יחסית לאחרים, לעד ישאר מתוסכל;

תמיד יהיה שכן עם גינה גדולה יותר, דשא ירוק יותר ומכסחת-דשא חדשה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 64
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

איך התקבלת לאוניברסיטה הפתוחה ללא תעודת בגרות? הבנתי שזה המינימום שם.

אני לא יודע מה שמעת ואיפה. האוניברסיטה הפתוחה - פתוחה לכולם. אין שום תנאי קבלה. אתה יכול להרשם לקורסים הראשונים בלי להוכיח שום ידע. תצליח בהם - תוכל להמשיך.

לגבי האוניברסיטה הפתוחה, אני קצת חושש, כיוון שבלימודים אני די בן אדם שצריך מישהו שינחה אותו וקריאת ספרים (כמעט נטו) לא ממש תעזור לי.

הלימודים לא באמת מתקיימים ככה. לרוב המוחלט של הקורסים, בטח בתארים פופולריים כמו ניהול יש מפגשי הנחיה בתדירות מוגברת - משהו כמו 3 שעות בשבוע לקורס. תיאורטית בשיעורים אמורים לתרגל, אחרי שכבר קראת את החומר בבית. אך בפועל, בקורסים רבים המנחים מלמדים הכל בכיתה. אני חושב ש 80% מהקורסים שלמדתי עד כה היו כאלה. תלמידים רבים בכלל לא פותחים את ספרי הלימוד!

תרשם לקורס אחד. ההרשמה בעיצומה. אתה יכול להתחיל בסמסטר אביב, שמתחיל במרץ. מה כבר יש לך להפסיד? אפילו אם תחליט שלא להמשיך בפתוחה, אם תסיים את הקורס בהצלחה סביר להניח שיכירו לך בו בכל מקום אחר בו תבחר ללמוד.

תוכל לפרט קצת על התואר המשולב הזה ספציפית?

הנה תוכנית הלימודים. מתמטיקה ברמה לא גבוהה במיוחד (יותר קרובה לנדרש בלימודי כלכלה מאשר לנדרש במדעי המחשב). 20% מהתואר זה לימודי תשתית למיניהם - מתמטיקה, סטטיסטיקה וכו'. 40% מהתואר בניהול - בסה"כ מכסה טוב מאוד את התחום. 40% מהתואר במדעי המחשב, שזה די מעט ומתמקד בתחומים לא "עמוקים" במיוחד. דגש על מערכות ויישומים - זו כותרת התוכנית.. אני חוזר ואומר שזה לא התואר המתאים למי שמדעי המחשב זה העיקר בשבילו.

מעבר לזה? אני מציע שתריץ חיפוש בפורום האו"פ אליו נתתי קישור קודם. הפורום בעל היסטוריה ארוכה - בתוכנית הזו ספציפית, על יתרונותיה וחסרונותיה כבר דנו עשרות פעמים. ובכלל, כל מי שמעוניין בלימודים באו"פ בכלל מוזמן לבקר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תרשם לקורס אחד. ההרשמה בעיצומה. אתה יכול להתחיל בסמסטר אביב, שמתחיל במרץ. מה כבר יש לך להפסיד? אפילו אם תחליט שלא להמשיך בפתוחה, אם תסיים את הקורס בהצלחה סביר להניח שיכירו לך בו בכל מקום אחר בו תבחר ללמוד.

.

כרגע אני מנסה להצליח כמה שיותר במבחן הפסיכומטרי וכבר תכננתי להרשם לשיפור מתמטיקה בסוף השנה, אבל נראה כבר מה יהיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באוניברסיטה הפתוחה לא צריך כלום.

לא פסיכומטרי, לא בגרות, לא 12 שנות לימוד, אפילו לא 10 או 6.. תשלם - ואתה בפנים.

הלימודים הם כמעט לגמרי עצמאיים. בזמן ובמקום שמתאים לך - תלמד.

יש פעם בשבוע (לפעמים פעמיים) שיעורים במוסד בו נרשמת (אני מדבר על מכללת ר"ג) וזהו.

גם בהם אין חובת השתתפות. העיקר שתגיע למבחנים.

הדברים שלך ממש לא מדוייקים!

יש קמפוסים של האוניברסיטה הפתוחה שבהם מלמדים רגיל כמו בכל אוני' או מכללה, למשל מכללת רמת גן או רחובות, יש אפילו שלוחה של האוני' הפתוחה בב"ש.

הקורס עולה יקר יותר מקורס רגיל של הפתוחה כ-2000 ש"ח לעומת 1600, ואין שום חומר שלומדים לבד בבית, הכול בכיתה עם מרצה! ויתרון גדול לדעתי שאין כאן אולם של 200 איש ומרצה שמעביר את השיעור כדי ללכת הביתה ולא מסביר כלום, הכיתה מונה כ-30 תלמידים וכל אחד ואחד משתתף ושואל שאלות, לדעתי זה יתרון גדול מאוד.

יש סטיגמה על הפתוחה שהכול לומדים לבד אבל זה ממש לא נכון, זה תלוי בבחירה שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להוציא תואר במדעי המחשב בפתוחה? :shock::shock: ואפילו :shock2:

אני לא יודע איזה סוג של אנשים מוציאים תואר כזה שם. תואר מאוד מאוד קשה.

בתור אחד שבדרך לתואר כזה באו"פ - קשה? כן, בלתי אפשרי? לא

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש קמפוסים של האוניברסיטה הפתוחה שבהם מלמדים רגיל כמו בכל אוני' או מכללה, למשל מכללת רמת גן או רחובות, יש אפילו שלוחה של האוני' הפתוחה בב"ש.

הקורס עולה יקר יותר מקורס רגיל של הפתוחה כ-2000 ש"ח לעומת 1600, ואין שום חומר שלומדים לבד בבית, הכול בכיתה עם מרצה!

מה שרשמת נכון לגבי כל מרכזי הלימוד של הפתוחה. במכללת רמת גן/רעננה ושות' משלמים עוד 2,000 ש"ח בשנה מעבר לשכר הלימוד הסטנדרטי על הזכות ללמוד בכיתות "המדהימות" שלהם ולחנות "חינם" בחניון המפואר שלהם.

הלימודים הם אותו דבר כמו בכל מרכזי הלימוד - במכללת רמת גן פשוט נפתחים יותר קורסים (מהקורסים הפופולריים) אז לפעמים אפשר לגשת לעוד מפגש הנחיה עם לא הבנת (שמכסה את אותו חומר בדיוק..) אבל את זה אפשר לעשות גם במקומות אחרים, פשוט אולי תצטרך לנסוע למקום אחר.

אם אין לכם סיבה טובה מאוד לעשות את זה - אל תרשמו למכללת רמת גן. באיזור יש לפחות עוד 4 מרכזי לימוד שלא גובים דמי מכללה ומספקים בדיוק את אותו שירות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור שעדיף ללמוד במקום שבו אין את "דמי המכללה" , אך זה לא תמיד מתאפשר , כל אחד וסיבותיו.

בכל מקרה תואר של הפתוחה הוא ברמה גבוהה ביותר.

כל עוד מפרקים שם 6 תימניות בלילה...המטרה מקדשת את האמצעים!
:roflmao:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור אחד שבדרך לתואר כזה באו"פ - קשה? כן, בלתי אפשרי? לא

לא אמרתי שזה בלתי אפשרי. אני לוקח חלק מהקורסים במסלול הזה כאפיק מעבר לב"ג, ועובדה שאני מצליח לעבור אותם.

אבל מדובר בקורסים מאוד קשים, כך שמאוד קשה לשלב יותר מקורס אחד עם עבודה. זה לא כמו תואר בפסיכולוגיה בחינוך או משהו כזה (ויסלחו לי כל אלו שלמדו מקצועות כאלו) שאתה יכול לקחת שני קורסים בסיסמטר ולשלב את זה עם עבודה במשרה מלאה ועוד יהיה לך זמן לעשות טראקים בשביל ישראל באמצע הסיסמטר.

יודע מה, הנה המלצה - אם אתה בוחר במסלול הזה - תתחיל "בקטנה" בסיסמטר הקרוב עם קורס אחד, נאמר אלגברה לינארית או חדו"א א' ואז תראה אם זה בכלל מתאים לך. יש סיכוי סביר שאחרי אמצע הקורס תתחיל לחפש בדרך הביתה קירות בצבעים ומרקמים שונים, שיהיה קצת גיוון שאתה דופק את הראש.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר שלי למד בפתוחה תואר ראשון ועכשיו הוא בדרך לתואר שני והוא לא מפסיק לשבח את האוניברסיטה הפתוחה חוץ מדבר אחד - חיי החברה שם שואפים לאפס.

זה נכון שאתה יכול להכיר אנשים בכל מקום, אבל לפי דבריו, קבוצת הגיל שם היא מאוד מגוונת וכל אחד בא לשמוע את ההרצאה והולך הביתה.

האמת שחיי חברה יהיו מאוד חשובים לי במהלך שלוש שנות למידה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדברים שאמרתי מבוססים על נסיון של אחי בקורסים ספציפיים שהוא לקח באוניברסיטה הפתוחה במכללת ר"ג.

בכל מקרה, כל הרעיון של האוניברסיטה הפתוחה זה העובדה שאתה מקבל את החומר בספרים - ולומד בצורה עצמאית.

אין לך שיעורים להגיע אליהם ואין חובת הגעה לשום דבר. צריך רק להגיש את העבודות ולעבור את המבחנים.

העובדה שיש מכללות שונות שמלמדות על בסיס הלימודים של האוניברסיטה הפתוחה ונותנות לך מרצה שמלמד את החומר בע"פ

ועל-כן בעצם מתפקדות כמו כל מכללה, רק שכאן אתה מקבל בסוף תואר של האוניברסיטה הפתוחה, לא מצביע על חוסר דיוק במה שאמרתי.

מי שמודד את התקדמותו, הצלחתו ואושרו בצורה יחסית לאחרים, לעד ישאר מתוסכל;

תמיד יהיה שכן עם גינה גדולה יותר, דשא ירוק יותר ומכסחת-דשא חדשה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יודע מה, הנה המלצה - אם אתה בוחר במסלול הזה - תתחיל "בקטנה" בסיסמטר הקרוב עם קורס אחד, נאמר אלגברה לינארית או חדו"א א' ואז תראה אם זה בכלל מתאים לך. יש סיכוי סביר שאחרי אמצע הקורס תתחיל לחפש בדרך הביתה קירות בצבעים ומרקמים שונים, שיהיה קצת גיוון שאתה דופק את הראש.

כמו שאמרתי, אני בדרך לתואר כזה, כבר התחלתי ללמוד

אבל תודה בכל מקרה על ההמלצה :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צביקה-פיק אתה לומד בפתוחה בב"ש?

לא, אני לומד בת"א, ומתכוון לעבור לב"ש בשנה הבאה.

כמו שאמרתי, אני בדרך לתואר כזה, כבר התחלתי ללמוד

אבל תודה בכל מקרה על ההמלצה :-)

מה תודה? ההמלצה הייתה בכלל לג'וקר שפתח את השרשור :lol:

אבל שיהיה בהצלחה בכל מקרה, אתה תזדקק לזה.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדברים שאמרתי מבוססים על נסיון של אחי בקורסים ספציפיים שהוא לקח באוניברסיטה הפתוחה במכללת ר"ג.

בכל מקרה, כל הרעיון של האוניברסיטה הפתוחה זה העובדה שאתה מקבל את החומר בספרים - ולומד בצורה עצמאית.

אין לך שיעורים להגיע אליהם ואין חובת הגעה לשום דבר. צריך רק להגיש את העבודות ולעבור את המבחנים.

העובדה שיש מכללות שונות שמלמדות על בסיס הלימודים של האוניברסיטה הפתוחה ונותנות לך מרצה שמלמד את החומר בע"פ

ועל-כן בעצם מתפקדות כמו כל מכללה, רק שכאן אתה מקבל בסוף תואר של האוניברסיטה הפתוחה, לא מצביע על חוסר דיוק במה שאמרתי.

אחיך בחר בקורס בהנחייה רגילה, יש שבוחרים שבוקרס בהנחייה מוגברת לכן יש שיעורים ושום דבר לא נילמד על ידך לבד! אני עכשיו לומד את זה ואני מרוצה.

כפי שאנמר כאן לגביי חיי החברה, נכון מאוד, זה החיסרון היחיד שאני רואה בפתוחה לעומת אוני' רגילה או מכללה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...