Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אוניברסיטה-פסיכומטרי-מכללה = אני משתגע !

Black Joker
שימו לב! השרשור הזה בן 5998 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 64
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

וזה חיסרון גדול, אתה מסכים?

לא.

אחד היתרונות באוניברסיטה הפתוחה הוא היכולת להפוך את הלימודים לחלק מאורח מהחיים ,

שלא כמו במצב השני שבו הלימודים הם אורח החיים למשך רוב תקופת הלימודים.

יש שמסתדרים עם זה טוב ויש פחות,ויש שבכלל לא.

באים לשיעור - לומדים והולכים הביתה.

להרבה מהלומדים שם יש כבר חיים מסודרים אשר כוללים חברים ומשפחה,הם לא באים ללמוד בשביל למצוא חברים חדשים.

בכל מקרה בהצלחה WHERE EVER U GO

כל עוד מפרקים שם 6 תימניות בלילה...המטרה מקדשת את האמצעים!
:roflmao:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להרבה מהלומדים שם יש כבר חיים מסודרים אשר כוללים חברים ומשפחה,הם לא באים ללמוד בשביל למצוא חברים חדשים.

בכל מקרה בהצלחה WHERE EVER U GO

זה בדיוק הקטע!

יש שם אנשים שכבר באמצע חייהם והם רק באים ללמוד וללכת.

אני "רק" בן 21 ! אני רוצה ללמוד בכייף עם עוד אנשים ולא לבד בבית בחדר.

זה אולי נשמע טיפשי, אבל זה גם גורם לא קטן בהחלטה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחיך בחר בקורס בהנחייה רגילה, יש שבוחרים שבוקרס בהנחייה מוגברת לכן יש שיעורים ושום דבר לא נילמד על ידך לבד! אני עכשיו לומד את זה ואני מרוצה.

ההבדל היחיד הוא מספר מפגשי ההנחיה

בכל מקרה הלימוד עצמו אמור להיות עצמאי, מפגשי ההנחיה לא מחליפים את הלימוד העצמי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור נער בן 18 אחד שלומד בפתוחה, אני מסכים עם כל אלו שמעדיפים אוניברסיטה רגילה.

ההנחיה מוגברת, הקשרים החברתיים רחבים וחזקים, גופי רווחה לסטודנטים.

אבל שלא תטעו, באוניברסיטה הפתוחה חתך הגילאים הוא בסביבות ה25, כלומר רוב הסטודנטים אחרי צבא, אבל יש גם בני 30+ וגם כאלה שלא עשו צבא/שירות לאומי או כאלה שלומדים במקביל לתיכון.

ולפיליפ R, גם אם הקורס שבחרת הוא הנחיה מוגברת למנחה אין חובה להעביר 100% מהחומר בשיעור, לדוג' קורסים כמו מבוא לסוציולוגיה/ פסיכולוגיה שהם עתירי תוכן (ספר הקורס הוא 700 עמ', חוברות הקורס מסתכמות בכ600 עמ') אין למרצה אפשרות להעביר את כל החומר בכיתה, הוא מעביר את העיקר.

בשביל להוציא 90+ בקורס צריך להכין את כל הממ"נים (5-6 במספר לסמסטר מתוכם 3 חובה ולהוציא בהם 90+, אין באונ' רגילה) וגם כמובן להוציא במבחן הסופי ציון 90+, בשביל להגיע לרמה כזאת צריך להשקיע המון שעות בבית.

דוגמא אחרת הוא הקורס תקשורת המונים, אני מתכוון להכין רק 3 ממ"נים (על מנת שתהיה לי הזכות לגשת למבחן), לקרוא את כל החומר לפני המבחן (אין הרבה) ולגשת אליו.

ואני מצפה להשיג ציון ממוצע ומעלה.

הונדה סויויק 2002 מבסוט עד הגג! כי התקנתי עליו גגון והוא מכועררר...:roll:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בינתיים אני עשיתי 8 קורסים ולא למדתי שום חומר לבדי בבית בלי העזרה של המנחה.

אני גם חשבתי שרוב החברה' שם מבוגרים אבל הרוב שם כאמור אחרי צבא ובגילי ואין שום בעייה להתחבר למישהו/י וללמוד ביחד וכו'.

בכל מקרה אני מרוצה שם, אותי זה צספק בהחלט, עכשיו עוד 3 חברים שלי התחילו את הסמסטר שם וגם הם הופתעו לטובה ולא כמו הסטיגמה מדברת על הלימודים לבד בלי שום עזרה.

ברור שיש קורסים שרוב החומר הוא קריאה, כמו שציינו פה, שצריך לקרוא וללמוד לבד, אבל זה לגיטימי ויש את זה בכל מכללה ואוני', אתה לא מפה מהמנחה שיעבור איתך עמוד עמוד 600 עמודים, זה מגוכך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בינתיים אני עשיתי 8 קורסים ולא למדתי שום חומר לבדי בבית בלי העזרה של המנחה.

אתה מוכן לפרט איזה קורסים?

מה בדיוק עשית בבית? או ש3 שעות פעם בשבוע הספיקו לך להבנת כל החומר?

ברור שיש קורסים שרוב החומר הוא קריאה, כמו שציינו פה, שצריך לקרוא וללמוד לבד, אבל זה לגיטימי ויש את זה בכל מכללה ואוני', אתה לא מפה מהמנחה שיעבור איתך עמוד עמוד 600 עמודים, זה מגוכך.

באונ' רגילה אין מנחה, יש מרצה, הוא מעביר לך את כל החומר

באו"פ יש מנחה, כשמו כן הוא, מנחה אותך בחומר

תשאל כל מנחה באו"פ והוא יגיד לך את זה, תקרא באתר האו"פ, תקרא בחוברת הקורס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע מה הכוונה במנחה, אבל באוני' "רגילה" יש מתרגל, שפותר תרגילים בנושא שנלמד בשיעור עם מרצה (בשיעור מועבר בעיקר חומר תיאורטי).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשאל כל מנחה באו"פ והוא יגיד לך את זה, תקרא באתר האו"פ, תקרא בחוברת הקורס

מיקרו, מקרו, סטטיסטיקה א, סטטיסטיקה ב, חדוא, משפט לחשבונאים, כלכלת תעשייה, נושאים במתמתיקה.

מנחה/מרצה, הוא מלמד את החומר, מסביר, פותר תרגילים לדוגמא. אגב אותם מנחים, חלקם גם במכללת ספיר למשל ובאוני' בן גוריון.

בבית אני חוזר על החומר בכיתה ופתר ממנים (מטלת מנחה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שלומד בהנחיה מוגברת לא תמיד חייב ללמוד הרבה בבית לבד, אם בכלל.

לא חסרים קורסים שעוברים על כל החומר שצריך לדעת בכיתה. כשאתה חוזר הביתה הדבר היחידי שיש לך לעשות זה את הממ"ן ( = מטלת מנחה, עבודה שצריך להגיש), ואת כולו אפשר להכין לפי הדברים שנלמדו בשיעור ויש כבר במחברת.

כמובן שיש קורסים שחייבים ללמוד חלק לא קטן מהם לבד. אבל ברובם הגדול, אם אתה לומד בהנחיה מוגברת, יש שיעור פעם בשבוע של 3 שעות (בדר"כ), ו90% מהחומר שצריך לדעת לבחינה ולעבודות מועבר בכיתה. יחידות בודדות צריך ללמוד לבד.

ההבדל ממכללה או אוניברסיטה רגילה שאצלהם יש הרבה יותר שעות תרגול. בפתוחה, גם כשעוברים על רוב החומר בכיתה, אין מספיק תרגול בכיתה ולכן צריך לתרגל בבית על ידי הכנת הממ"נים. אז נכון, 3 שעות פעם בשבוע לא מספיק בשביל להבין את החומר אבל עם ההשקעה שעושים בממ"נים נכנסים לתוך החומר ומבינים.

יש קורסים שבכלל אין טעם להגיע. הגעתי אולי לשני מפגשים בדיני חוזים כי המנחה פשוט חוזר על הדברים שרשומים בספר - ולא חסרים עוד קורסים כאלה. בזבוז זמן להגיע, מספיק שיש הכוונה מסוימת ויודעים מה צריך לקרוא.

מניסיון של 17~ קורסים בפתוחה, והיד עוד נטויה...

Back to the original - NC again.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנתי שאם ממש רוצים ואין חיים, אפשר לסיים תואר תוך פחות משלוש שניםם, לא?

אם לא עובדים אז זו לא בעיה גדולה, בלי לוותר על החיים.

תואר ממוצע דורש 22-24 קורסים.

אני לוקח 3 קורסים בסמסטר במקביל לעבודה של 5-6 שעות ביום ומסתדר עם זה מצויין. בקצב הזה אפשר לסיים תוך 4 שנים.

אם לא עובדים (או שעובדים מעט) אז גם 5 קורסים בסמסטר זה לא יותר מדי לטעמי, ואז אפשר לסיים תוך פחות מ 3..

עם זאת, רוב האנשים מעדיפים/נאלצים לעבוד במקביל ולכן גוררים על פני תקופה ארוכה (הרבה?) יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...