Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיאט איביזה קופרה חדשה (2008) - מספר שאלות

שומאכר
שימו לב! השרשור הזה בן 6175 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

טוב... מכיוון שאני היחיד עם הקופרה בטר'ד הזה (כן כן גם לי יש קופרה 2008 8)) אני יכול להיות לך לעזר עצום כאן!

בלי להעליב אף אחד, אל תקשיב למי שהגיב עד עכשיו!!!!!!

בוא נתחיל!

1. אל תקנה אם אין לך 2000 שקל (מינימום בחודש) לבזבז על דלק.

2. אל תקנה את הרכב בשיטת הבלון של סיאט (כן כן זה נשמע מפתה אבל אם תסתכל על התוצאה הסופית אתה תשלם 30K רק על ריבית!!!!!!!) אומנם התשלום החודשי הוא זול אבל בסוף אתה תקבל את הנקנקייה

3. הברקסים מעולים!!! פשוט מעולים!!! והם אפילו לא של סיאט ספורט (מה לעשות שהיבואן הוריד אותם משיקולי רווח)

4.אתה נהג חדש. עזוב אותך מהרכב הזה! אתה תאבד את הרשיון כל כך מהר... באמת חבל!

5. אין הרבה חברות ביטוח שיבטחו את הרכב הזה (הוא מסומן להם באדום מעניין למה:lol:)

אז חיפשתי וחיפשתי וקיבלתי כמה הצעות כגון 8000 למקיף ועוד הצעה הייתה 7500.אני בן 20 וחצי עם רשיון 3 שנים.

6. זה הכל תלוי במזל שלך אם הרכב יכנס הרבה למוסך... אני וחבר שלי קיבלנו באותו היום את הקופרות שלנו ולשנינו יש בעייה עם הגיר, בזמנו היה עזמי עם הקופרה שלו שנכנס למוסך והחליף 3 פעמים גיר!!! הוא התייאש וקנה STI.

אני נכנסתי 3 פעמים בגלל שההגה נפרם לי על היום הראשון!!!! וחיכיתי חודש שיגיע הגה חדש, ההגה שלי חורק שאני מסובב אותו ועוד כמה דברים קטנים!

7. סה"כ האוטו הזה מעולה למי שיש משכורת קבועה ושיכול לממן את הדלק! (היתה לי הונדה סיויק חדשה לפני הקופרה וההבדל הוא עצום בצריכת הדלק... הקופרה צורכת ליטר ל6 ק"מ בלחיצות)

אני מקווה שתפנים את מה שרשמתי לך פה! (האמת שאני שוקל לעבור לSTI בגלל כל ההוצאות שלי על הקופרה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 77
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תודה שהסבת את תשומת ליבי לעוד כיוונים. באמת תודה.

גיא.

ולכן אתן לו בכל הכבוד את הזכות להרצות לי על מחזיקי כוסות וגגות שמש, לא יותר מזה.

ZOOM-ZOOM

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין בעד מה!

עוד כמה דברים שעזרו לי:

1. עוד לפני שקיבלתי את הרכב קניתי ולנטיין 1 - גלאי רדר

2. תעשה הרצה לאוטו! המנועים לא מגיעים מורצים!!!

3.תתכונן לתדלק כל 3 ימים... (אני מתדלק כל יומיים, לפי דעתי בגלל העליות שיש בחיפה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם חיפאי...ההבדל הוא לא גדול כמו שאתה חושב ובטח לא עצום...וכשאני לוחץ 1:6 זה טוב, בוא נסה 1:5...

עידן

צרפתיה שגורמת לך לחייך :-D

סקס סמים ואריה שאוהב סולר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גיא, אם תרצה קופרה לבנה תצטרך להזמין מראש ולחכות שלושה חודשים בערך

שאני מדבר על 1:6 אני מתכוון כשאני לוחץ טיפה...

כשאני לוחץ ולא מפסיק טנק מספיק לי ל250 ק"מ אולי פחות... קח בחשבון שיש לי צ'יפ שהעלה לי ל225 סוסנים בריאים ביותר...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז הצריכת דלק שאמרת היא אחרי הצי'פ? ואתה כנראה בטח מאלה שלוחצים נון סטופ. אני לא. פעם בפעם כן. לא מאמין שאצטרך 2 אלפיות לדלק בחודש, אולי אלפייה, וגם זה בלחץ (כי תבין, אני לא נוסע הרבה! וגם במשפחה אצלי לא נוסעים הרבה - הלנסר שלנו יד ראשונה שנת 2000 נסעה 65K ב-7 וחצי שנים, הקורולה 24K בשנתיים וחצי).

גיא.

ולכן אתן לו בכל הכבוד את הזכות להרצות לי על מחזיקי כוסות וגגות שמש, לא יותר מזה.

ZOOM-ZOOM

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קח בחשבון שלנתנאל יש את הרכב מקסימום שלושה חודשים.

מתוך השלושה חודשים האלו הייתה תקופת הרצה כלשהי, ככה שלא נראה לי נכון לבסס את עלות הדלק לפי חודשיים גג.

בכל מקרה, אחרי בירור עם חבר בעל CUPRA מודל 2007, הוצאות הדלק שלו עומדות על איזור ה1000-1200 שקל דלק לחודש בממוצע על כמעט שנה שבה הוא עבר כ- 12 אלף קילומטר.

יש לקחת בחשבון כי הוא מתדלק רק 98, וכי מחירי הדלק היו משוגעים בשנה האחרונה וכל הזמן קפצו וירדו וקפצו וירדו..

מי שמודד את התקדמותו, הצלחתו ואושרו בצורה יחסית לאחרים, לעד ישאר מתוסכל;

תמיד יהיה שכן עם גינה גדולה יותר, דשא ירוק יותר ומכסחת-דשא חדשה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה חושב בדיוק כמו שאני חשבתי כשרציתי לקנות את האוטו הזה...

תבין אני לא נוסע גם הרבה (ביום אני נוסע 40 ק"מ מהבית לעבודה ובחזרה)

נסעתי עם האוטו הזה לאילת לפני ששמתי את הצ'יפ (שמתי אותו לפני חודש)

בנסיעה לאילת טנק הספיק ל400 ק"מ!!!! נסיעה רציפה וקבועה (שתבין כמה הוא שותה!!!)

הצ'יפ הוריד את הצריכה מ1:7 ברגוע ל1:6 ברגוע!!! אני לוחץ בקושי!!!

אתה תצטרך 2000 שקל... אל תשכח שאתה תתדלק 98 זה 7.1 שקל לליטר בתדלוק עצמי!!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב... מכיוון שאני היחיד עם הקופרה בטר'ד הזה (כן כן גם לי יש קופרה 2008 8)) אני יכול להיות לך לעזר עצום כאן!

בלי להעליב אף אחד, אל תקשיב למי שהגיב עד עכשיו!!!!!!

בוא נתחיל!

1. אל תקנה אם אין לך 2000 שקל (מינימום בחודש) לבזבז על דלק.

2. אל תקנה את הרכב בשיטת הבלון של סיאט (כן כן זה נשמע מפתה אבל אם תסתכל על התוצאה הסופית אתה תשלם 30K רק על ריבית!!!!!!!) אומנם התשלום החודשי הוא זול אבל בסוף אתה תקבל את הנקנקייה

3. הברקסים מעולים!!! פשוט מעולים!!! והם אפילו לא של סיאט ספורט (מה לעשות שהיבואן הוריד אותם משיקולי רווח)

4.אתה נהג חדש. עזוב אותך מהרכב הזה! אתה תאבד את הרשיון כל כך מהר... באמת חבל!

5. אין הרבה חברות ביטוח שיבטחו את הרכב הזה (הוא מסומן להם באדום מעניין למה:lol:)

אז חיפשתי וחיפשתי וקיבלתי כמה הצעות כגון 8000 למקיף ועוד הצעה הייתה 7500.אני בן 20 וחצי עם רשיון 3 שנים.

6. זה הכל תלוי במזל שלך אם הרכב יכנס הרבה למוסך... אני וחבר שלי קיבלנו באותו היום את הקופרות שלנו ולשנינו יש בעייה עם הגיר, בזמנו היה עזמי עם הקופרה שלו שנכנס למוסך והחליף 3 פעמים גיר!!! הוא התייאש וקנה STI.

אני נכנסתי 3 פעמים בגלל שההגה נפרם לי על היום הראשון!!!! וחיכיתי חודש שיגיע הגה חדש, ההגה שלי חורק שאני מסובב אותו ועוד כמה דברים קטנים!

7. סה"כ האוטו הזה מעולה למי שיש משכורת קבועה ושיכול לממן את הדלק! (היתה לי הונדה סיויק חדשה לפני הקופרה וההבדל הוא עצום בצריכת הדלק... הקופרה צורכת ליטר ל6 ק"מ בלחיצות)

אני מקווה שתפנים את מה שרשמתי לך פה! (האמת שאני שוקל לעבור לSTI בגלל כל ההוצאות שלי על הקופרה)

משעשע שאתה מייעץ לו לא להקשיב לקודמיך כי אתה בעל ניסיון עם הקופרה, אבל אתה כותב שטויות.

1. הוצאות על דלק משתנות מנהג לנהג. יש שנוסעים יותר, יש שנוסעים פחות, יש שנוסעים חזק, יש שנוסעים פחות.

3. פשש, מעולים, לא פחות! שיהיה.

4. נו באמת.

5. אתה עוד לא בן 21. מעל הגיל הזה תקבל הנחה גדולה.

6. מעניין. החליף קופרה ב-STI. ידעת שלאימפרזות החדשות יש בעייה עם מנועים שנדפקים?

7. הגיוני שהיא צורכת 1:6 בלחיצות, אבל STI תצרוך הרבה יותר מזה, ולא תשתפר משמעותית בנסיעה רגועה (אבל בסדר, תעבור ל-STI בגלל הדלק, זה צעד מאוד חכם, ברור...)

לענייננו - אם הקופרה שלך צורכת 1:7 ברגוע, יש לך בעיה במנוע, או שאתה לא מבין את משמעות המושג רגוע.

גם אני כמוך נוסע כ-40 ק"מ ביום, וצריכת הדלק הממוצעת שלי היא 1:11 ואפילו יותר טוב מזה. לא שאני טוען שזה אמור להיות ככה עם הקופרה, אבל לא רחוק.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל מקרה, אחרי בירור עם חבר בעל CUPRA מודל 2007, הוצאות הדלק שלו עומדות על איזור ה1000-1200 שקל דלק לחודש בממוצע על כמעט שנה שבה הוא עבר כ- 12 אלף קילומטר.

..

1000-1200 ש"ח לחודש זה סביר מאוד (זה טוב הכוונה, בשבילי לפחות). אוקיי, לא צריך שתתווכחו על זה עכשיו, מחר אני אברר עם חבר פורום בקשר לרכב הנ"ל קצת יותר פרטים, ואז אני ייסגר על עצמי אם כדאי ללכת על הקופרה או שלהתקפל טיפה וללכת על ה-FR (בכל זאת השיפור מבחינתי אישית יהיה עצום, לא משנה אם זה יהיה עם ה-FR ועם הקופרה,למרות שתמיד שואפים להכי טוב :-P).

תודה לכולם, ולרוני במיוחד שתמיד מרגיע אותי עם ההודעות שלו :-)

גיא.

ZOOM-ZOOM

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי מין הרגשה עמומה כזו שההבדל בצריכת הדלק בין הקופרה לFR זניח עד לא קיים, כל עוד אתה נוסע באותו אופן בשתיהן (כלומר, אותה מהירות, אותן האצות).

אני מאוד בספק לגבי מספרים כמו 1:7. זה רכב קל, וזה לא מנוע בזבזני במיוחד. אני לא חושב שפאסאט 1.8T הייתה מגיעה למספרים כאלו, עם אותו מנוע וכמה מאות ק"ג עודפים. זה אולי בנסיעה "נמרצת". במנהלתית? מגוחך.

אתה לא נוסע מנהלתית עם הרכב בשלושה חודשים הראשונים, תחכה שתהיה איתו שנה ואז תראה מה הצריכה הנורמלית.

בכל מקרה, נראה לי מטופש לקנות את הFR ולא את הקופרה.

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש הבדל של 10K בין הקופרה לFR

וד"א לא אמרתי שהוא קנה STI חדשה!

וכל מה שאני אומר לגבי הדלק נבדק מול ידידי הטוב עם הקופרה הלבנה! (הצריכה שלו טיפה יותר נמוכה מכיוון שאין לו עליות בת"א).

אני מדבר מניסיון ואין דבר כזה קופרה שצורכת דלק בשווי של 1200-1500 שקל בחודש

אתה תתדלק אותה יופי 3-4 פעמים בחודש (תכפיל ב350 ש"ח טנק), אני לארג' כאן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6175 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...