Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הוספת טורבו לסובארו

שימו לב! השרשור הזה בן 6208 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום יש לי סובארו 1800 4X4 87 סטיישן ( אני מניח שכולם מכירים אותי מפורום "טכני אחזקה וטיפולים" ואת הבעיות המוזרות שלעיתים צצות ברכב שלי)

בכל מקרה, יש לי ברכב קרבורטור כפול, רציתי לדעת אם יש איזושהי דרך אפשרית חוקית כמובן, להוסיף טורבו לרכב?

אני יודע שיש דגם משופר של מנוע EA82T שזה טורבו ועובד על הזרקה, והמנוע שלי הוא בלי טורבו ,אבל אולי בכל זאת איזשהו רעיון, להוסיף טורבו בלי להחליף מנוע?

ודבד נוסף שמעתי ובדקתי בפורום שהמידות המקסימליות לרכב שלי זה 185 13" אבל ראיתי מודעות שמוכרים סובארו כמו שלי 4X4 "עם מידה 14" ברישיון" (כנ"ל לגבי" BRAT" או בשמו הידוע "טנדר סובארו")

(ככה המפרסם אומר)

בדקתי בספרות של הרכב והמידה המקסימלית של הרכב שלי היא 185 13 מה שכרגע יש לי , וגם שאלתי בקומפיוטסט בראשל"צ ואמרו לי שהמידה שלי היא מקס' אבל עדיין איך זה אפשרי?

ביצוע תיקוני שפכטל ועבודות צבע בבתים,

פרטים בה"פ .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביזמנו יסתובבה באיזור ראשון לציון סוברו טנדר (כחולה) מודל 87 עם ארגז פתוח שהיתה פורקת עם לא פחות מ 300 כו סוס (ככה בעל הרכב טען) הרכיבו עליה מנוע של סוברו GT

רז...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין דבר כזה "דגם משופר" של מנוע EA82T יש מנוע שנקרא EA82T.

אתה לא יכול להוסיף טורבו על מנוע EA82 בעל קרבורטור, אתה צריך מנוע EA82T.

גם להסב מנוע EA82 רגיל עם הזרקה לא משתלם כי צריך לשנות את היחס דחיסה שלו ל 1:7.7 כדי שיוכל לעמוד בגדישה של הטורבו.

חוץ מזה גם אם תכניס לאוטו שלך EA82T תקח בחשבון שאתה צריך להחליף לגיר מתאים ואצלך זה עוד החלפה לגיר של 4X4 שלא ממש קל או זול למצוא, ולא רק זה אתה תצטרך להשיג מחשב ניהול מנוע כמו שיש בדגמי הטורבו האחרים של סובארו מהשנים האלו, אה וגם תצטרך לחבר את היחידה הזאת ששולטת על הזרימת אויר נדמה לי קוראים לזה air flow meter, ואם ממש תרצה ביצועים דומים גם תצטרך להחליף את הסעפת פליטה שיוצאת מהמנוע ליציאה כפולה.

חוץ מזה בגלל שבלוח שעונים שלך אין אינדיקציה על פעולת הטורבו כמו בגרסאות הטורבו אז מומלץ או להחליף לוח שעונים או לפחות להוסיף שעון גדישה.

יכול להיות ששכחתי או שאני לא יודע עוד דברים אבל זה בגדול.

אה, ה 14" ששמעת עליה זאת מידה בשביל אלו שיורדים עם הסובארו שלהם לשטח, אלו לא מידות ספורט שעוזרות לאוטו להיות יותר יציב בסיבובים או משהו.

סובארו-SVX שחורה 94' ,סובארו SVX לבן פנינה 92', סובארו XT טורבו שחורה 86', סובארו XT טורבו בורדו 86', סובארו XT טורבו לבנה 86'

ארז

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנתי שאפשר לרדת מעיניין הטורבו ,

אבל בקשר למידות של הצמיג, נגיד שאלך למשרד הרישוי בחולון עמדה מס'1 ואבקש לשנות את המידות ל14" , מין הסתם לא ישנו, כי לפי הספר המידה שכרגע יש לי היא המקס' בדקתי בספרות הרכב ושאלתי בקומפיוטסט בראשל"צ או שאני יכול ליהיות קטנוני ולהגיע עם מישהו שכן יש לו סובארו כמו שלי וכן יש לו ברישיון מידות 14" , ולישאול למה לו כן אישרו ולי לא??

(אז יכולים להיות אחד משני הדברים הבאים , לי מאשרים גם , או שפוסלים לו את הרישיון רכב)

ביצוע תיקוני שפכטל ועבודות צבע בבתים,

פרטים בה"פ .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנתי שאפשר לרדת מעיניין הטורבו ,

אבל בקשר למידות של הצמיג, נגיד שאלך למשרד הרישוי בחולון עמדה מס'1 ואבקש לשנות את המידות ל14" , מין הסתם לא ישנו, כי לפי הספר המידה שכרגע יש לי היא המקס' בדקתי בספרות הרכב ושאלתי בקומפיוטסט בראשל"צ או שאני יכול ליהיות קטנוני ולהגיע עם מישהו שכן יש לו סובארו כמו שלי וכן יש לו ברישיון מידות 14" , ולישאול למה לו כן אישרו ולי לא??

(אז יכולים להיות אחד משני הדברים הבאים , לי מאשרים גם , או שפוסלים לו את הרישיון רכב)

לא.

הם לא יפסלו לו שום רשיון. כי זה ממש לא מעניין אותם. הם גם לא יבדקו על מי אתה מדבר.

אם אתה רוצה 14 ברשיון (גאנטים של פיזו 505 או 504), אתה צריך 1 משני דברים

או חבר במכון רישוי שישנה לך

או לפנות לסובארו למחלקה הטכנית , ולבקש אישור מהם. אם הם יתנו לך את האישור, גש איתו לכל מכון רישוי וישנו לך את המידה.

אגב, מידת צמיגים לא צריך ללכת למשרד הרישוי. אפשר לשנות בכל מכון טסטים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין דבר כזה "דגם משופר" של מנוע EA82T יש מנוע שנקרא EA82T.

אתה לא יכול להוסיף טורבו על מנוע EA82 בעל קרבורטור, אתה צריך מנוע EA82T.

גם להסב מנוע EA82 רגיל עם הזרקה לא משתלם כי צריך לשנות את היחס דחיסה שלו ל 1:7.7 כדי שיוכל לעמוד בגדישה של הטורבו.

חוץ מזה גם אם תכניס לאוטו שלך EA82T תקח בחשבון שאתה צריך להחליף לגיר מתאים ואצלך זה עוד החלפה לגיר של 4X4 שלא ממש קל או זול למצוא, ולא רק זה אתה תצטרך להשיג מחשב ניהול מנוע כמו שיש בדגמי הטורבו האחרים של סובארו מהשנים האלו, אה וגם תצטרך לחבר את היחידה הזאת ששולטת על הזרימת אויר נדמה לי קוראים לזה air flow meter, ואם ממש תרצה ביצועים דומים גם תצטרך להחליף את הסעפת פליטה שיוצאת מהמנוע ליציאה כפולה.

חוץ מזה בגלל שבלוח שעונים שלך אין אינדיקציה על פעולת הטורבו כמו בגרסאות הטורבו אז מומלץ או להחליף לוח שעונים או לפחות להוסיף שעון גדישה.

יכול להיות ששכחתי או שאני לא יודע עוד דברים אבל זה בגדול.

אה, ה 14" ששמעת עליה זאת מידה בשביל אלו שיורדים עם הסובארו שלהם לשטח, אלו לא מידות ספורט שעוזרות לאוטו להיות יותר יציב בסיבובים או משהו.

אתה מדבר על פרוייקט על כמה עשרות אלפי שקלים ובסוף אתה מוסיף שעון גדישה :lol:

לפותח השירשור, יש שירשור שלם שנועד לענות על מידות מותרות לרכבים, אני ממליץ לך לשאול שם, אם אתה יכול לשנות מידה לפי אוטודטה יגידו לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6208 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...