Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

צריך (צריך = מבקש) עזרה בקניה (Seat או Toyota)

Intense
שימו לב! השרשור הזה בן 6314 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

אני מעוניין לקנות מכונית חדשה (2007), קטנה אבל עם 5 דלתות עד לתקציב של 130K-140K.

מצאתי שני רכבים שאני אוהב מבחינת מראה :)

Seat Ibiza T FR

133K

5 דל'

50 כ"ס

1800

ידני

Toyota RunX

125K~

5 דל'

110 כ"ס

1600 אוט'

גירסת Luxuary - 137K

מה ההבדל מבחינת אבזור/ביצועים/ירידת ערך?

מי נותן את התמורה הכי טובה לכסף?

עוד שאלה ברשותכם, על איזה עוד דברים צריך לשלם חוץ מהרכב?

ומה בנוגע לתוכניות מימון? כדאי או לא? (אני יכול לשלם את כל הסכום)

תודה,

גיא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תוכניות מימון: כדאיות רק אם הריבית שתדרש לשלם בעבורן, נמוכה מריבית חסרת סיכון שאתה תקבל בבנק.

בעניין הזה, תחזור לפורום עם מספרים ואני אוכל לתת לך תשובה מדויקת. בגדול לא נראה לי שהתוכניות כדאיות.

טויוטה - אמינה, נסיעה חלקה ושקטה, אחיזת כביש טובה, צריכת הדלק חסכונית (לאישתי יש אחת כזו). דגם הרכב עומד להיות מוחלף השנה ויש להביא זאת בחשבון.

סיאט - לא מכיר את הדגם אבל נראה לי שהוא בעל ביצועים עדיפים בהרבה מהטויוטה, אמינות נמוכה בהשוואה. ירידת הערך תהיה מהירה הרבה יותר.

תתחדש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובה, עדיין לא עשיתי מחקר שוק בנוגע למספרים, חשבתי שלאנשים פה בטח יש ניסיון עם זה...

בוא נגיד אבל שיש מסלולי השקעה סולידיים עם ריבית שנתית של 8% באגרות חוב וכד'

ממתי דגם ה- RunX קיים? ולמה עומדים להחליף אותו?

פיג'ו כנראה גם ישיקו את דגם ה- 207 השנה...

לפי מה מדדת את ירידת הערך?

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לדעתי השוואה ככ בינהן.

סיאט - רכב לילדים שביקשו מאבא גולף GTI/V5 וכו.. והוא עשיר אבל אין לו מספיק אז הוא אומר " טוב זה הילד שלי אין לי בעיה שהוא יכנס בקיר " נקנה לו סיאט.

טויוטיה- רכב לאנשים שמוכנים לסוע עם ראש שקט. למכור אותה לאחר מכן במחיר טוב.לתקן? מזה לתקן טויוטה?

וגם פיג'ו ? למה? מה עשית רע בחיים שלך אתה נשמע כמו אדם מאוד נחמד.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איביזה - יותר מהירה, פחות מרווחת, פחות אמינה (אך חלקים של פלוצווגן), אם זה הטורבו, שותה דלק 98.

טויוטה - טוב... זה רכב למי שמחפש ריגושים בדברים אחרים.

תחשוב גם אולי על פורד פוקוס 5 דל'.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובה, עדיין לא עשיתי מחקר שוק בנוגע למספרים, חשבתי שלאנשים פה בטח יש ניסיון עם זה...

בוא נגיד אבל שיש מסלולי השקעה סולידיים עם ריבית שנתית של 8% באגרות חוב וכד'

ממתי דגם ה- RunX קיים? ולמה עומדים להחליף אותו?

פיג'ו כנראה גם ישיקו את דגם ה- 207 השנה...

לפי מה מדדת את ירידת הערך?

תודה!

הדגם עומד להתחלף כי דגם חדש עומר להיות מושק בעולם. יותר מעוצב יותר מסוגנן ועם תיבה רובוטית (לטוב ולרע).

ירידת ערך? בוא ואספר לך סיפור: יש לי חבר עם פולקסווגן פולו 1400, אוטו', 11 חודש על הכביש. הבחור החליט שהרכב יפסיד בתחרות האצה עם עגלה (שרתומה לשני סוסים, לא סוס אחד) כי 15.5 שניות ל100 זה איטי להחריד.

כך ביום בהיר אחד מצאנו את עצמנו בצ'מפיון מוטורס שבבני ברק. הבחור התכוון לרכוש אאודי A3 ולמסור את הפולו (סליחה - העגלה) לטרייד אין.

אתה יודע מה אמר לו איש המכירות? שהוא מוכן לרכוש את הפולו על מחיר בסיס של 95K לפני הפחתות. לדעתינו הם לא התכוונו לשלם יותר מ- 90K על הרכב.

עכשיו בוא ונשווה את מצבו של הבחור למצבו של אחד עם טויוטה. באותה העת מחירון טויוטה RUNX היה 103K בעבור מודל 2005. אם הוא היה שם פתק על הרכב הוא היה מוכר כמעט מייד. כלומר גם ירידת ערך קטנה יותר וגם מכירה קלה יותר.

וזה חביבי, ההבדל הגדול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל מה שיש לי לומר על השירשור הזה זה בעעעע.

זה מתחיל בהשוואה בין הוט הצ' למשפחתית ונגמר בהרבה סטיגמות.

כמה דברים על דיוקם. הסיאט כחברה של משפחת פולקסווגן נחשבת (אפרופו סטיגמות) מכונית אמינה מכנית ולוקה חשמלית. בתמורה תקבל הרבה אבל הרבה הנאה. כנראה תיסע ממקום למקום עם חיוך גדול מרוח על הפרצוף. מכוניות ספורט שמורות בדרך כלל נמכרות מעל המחירון.

הקורולה היא מכונית משפחתית, ועוד משעממת יחסית לקטגוריה. יש מכוניות משמעותית יותר טובות ממנה כמו הסיויק החדשה שמגיעה עם מנוע 1.8 עם תיבה אוטומטית 5 הילוכים (שאמורה לקחת עוד פחות דלק מה1.6 של הקורולה) ובטוחה יותר ממנה. היא גם די נאה, לטעמי יותר מהRUNX, נכון שלא חיפשת סדאן (ההצ'בק מחוץ לתקציב), אבל המכונית פשוט יותר טובה מהקורולה. (ירידת ערך ואמינות +- כמו הקורולה). קח בחשבון שמכוניות שנפוצות בליסינג בדרך כלל נמכרות בפחות ממחירון.

יוכלו להציע לך מכונית בהרבה יותר קלות אם תוכל להגדיר איזה סוג מכונית אתה רוצה (קטנה / גדולה), כמה אנשים תסיע, מה חשוב לך מהאוטו (נוחות / שמירת ערך / אמינות / בטיחות / הנאה מנהיגה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה תודה תודה על התגובה!

אוקיי... אם להגדיר את מה שאני רוצה בקצרה:

מכונית סקסית, נוחה (נסיעות ארוכות), לא בהכרח מהירה מידיי אבל עדיין שתהיה זריזה (יותר מהממוצע).

עדיף האצ'בק והכי חשוב, עוד 5 שנים הייתי רוצה למכור אותה ושייצא לי דיי משתלם בסה"כ.

הקורולה דווקא דיי הדליקה אותי, שאלתי עוד אנשים שאמרו שהם מרוצים ממנה (לאו דווקא מה- RunX), שים לב לדגם ה- Luxuary - גג נפתח, שמשות כהות, בד איכותי, גימור גבוה וכד'... כל זה ב- 137K.

מה אתה אומר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה תודה תודה על התגובה!

אוקיי... אם להגדיר את מה שאני רוצה בקצרה:

מכונית סקסית, נוחה (נסיעות ארוכות), לא בהכרח מהירה מידיי אבל עדיין שתהיה זריזה (יותר מהממוצע).

עדיף האצ'בק והכי חשוב, עוד 5 שנים הייתי רוצה למכור אותה ושייצא לי דיי משתלם בסה"כ.

הקורולה דווקא דיי הדליקה אותי, שאלתי עוד אנשים שאמרו שהם מרוצים ממנה (לאו דווקא מה- RunX), שים לב לדגם ה- Luxuary - גג נפתח, שמשות כהות, בד איכותי, גימור גבוה וכד'... כל זה ב- 137K.

מה אתה אומר?

הטויוטה נשמעת כאופצייה כדאית שמירת ערך ושוק מעולים כמו כן גם הסיויק שהציעו לך פה מכונית יפייפה ושמירת ערך ושוק שבעוד 5 שנים תצא מרוצה מהמכירה!

בכל אופן הייתי ממליץ לך וכדאי שתעשה את זה:

על איזו מכוניות שאתה חושב לקנות- טויוטה, הונדה, סיאט וכ"ו תלך תעשה נסיעת מבחן על כל אחת מהן! אחר כך בוודאי שהדעה שלך וההחלטה שלך יהיו יותר מגובשות!

שיהיה בהצלחה! תעדכן אותנו.

בברכה,

עידן.

אם מצאת רכב טוב - זה פשוט פצצה של רכב. הוא לא הכי טוב בכלום. הוא הכי טוב בהכל ביחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6314 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...