Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תחבורה ציבורית, מישהו כאן משתמש בה?

רועי צוקרמן
שימו לב! השרשור הזה בן 7623 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

מהו אמצעי התחבורה הציבורית המועדף עליכם (מהרשימה שבהודעה)  

80 הצבעות

1. 1. מהו אמצעי התחבורה הציבורית המועדף עליכם (מהרשימה שבהודעה)

• אפשרות 1
    • אפשרות 2
    • אפשרות 3
    • תחבורה ציבורית? שנייה, נשאל את ה-chauffeur מה הוא אוהב
    • no soy familiar con la lengua Hebrea

פוסטים מומלצים

זה נושא שלדעתי לא נדון עדיין בפורום הזה, וזה לא מפתיע במיוחד.

אז נהפוך את זה גם לסקר - מהו אמצעי התחבורה הציבורי המועדף עליכם?

...והאפשרויות הן:

1. נסיעה בתוך מסדרון ענקי עם מושבי עץ נוקשים או מושבי מתכת מצופי בד ונוקשים לא פחות. במסדרון יש לפחות 50 איש נוספים, חלקם עומדים/מנסים לא ליפול ולפעמים יש גם אקורדיון באמצע שאם יושבים בחלק האחורי שמחובר אליו אפשר לראות את החלק הקידמי של האקורדיון בפניות דרך החלון. הנהג של המסדרון תמיד ממהר, לא אכפת לו להעיף מכוניות מהדרך ותמיד יתקדם קדימה למרכז הצומת ברמזור אדום. בנוסף, יש סיכוי טוב שמתישהו במהלך הנסיעה במסדרון יהיה פיצוץ... ניחשתם? המסדרון הוא... אוטובוס.

2. נסיעה בתוך מכונית מיוחדת, שחוקי הכביש לא חלים עליה, עם 30 מליון קילומטרים על השעון ועל צמיגים ובולמים מקוריים. היא תמיד לבנה, הנהג שלה תמיד ממהר (בלי מונה) או תמיד מפטפט וזוחל (עם מונה). בשני המקרים בסיום הנסיעה אתם תוהים לאן נעלם לכם כל הכסף מהארנק. בנוסף, איתות הוא פעולה Non grata. ומדובר כמובן, במונית.

3. האפשרות השלישית והאחרונה היא גם סוג של מסדרון, אבל עם מושבים מפוארים ואכות נסיעה של סיטרואן. הזמן שלוקח לו להגיע ל-100 קמ"ש נמדד עם לוח שנה, אבל בין תחנה לתחנה הוא נוסע כאילו הוא לבד על הכביש. ניחשתם? אם לא, אז מדובר ברכבת.

?SO, what will it be אוטובוס (1), מונית (2) או רכבת (3)? השאלה מתייחסת כמובן לאנשים שמשתמשים באמצעי התחבורה הללו והיא לצורך דיון והפגת שיעמום בלבד. לצורך העיניין, תחשבו שאין לכם מכונית (מפחיד, אני יודע ;-)). מה תבחרו?

(אתם מוזמנים לספר גם חוויות מאותם אמצעי תחבורה... אני בטוח שיש כאן אחד או שניים שאפילו משתמשים בהם ;-))

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אין על רכבת.. (מי ישמע אני מורעל רכבות) אבל.. מבחינת נוחות.. אין עליה

אני מסוג האנשים שאם אני ישב במונית.. אני תמיד ישב מקדימה.. ופשוט יהיה חייב להסתכל על הכביש ואיך הנהג נוהג..

מה שיגרום לי להיות בד"כ בפחד מתמיד כל הנסיעה שהנה אוטוטו התאונה מגיעה.

אוטובוסים.. עקב מצב בטחוננו המזהיר.. יש הרבה אנשים שמקבלים סרטים ופרנויות ליסוע בכלי תחבורה זה..

ובכלל.. איטי לחלוטין.. ומאוכלס תמיד בעודף אנשים.. ואיכשהו תמיד יש זקנה שאין לה מקום לשבת.. ואני בד"כ מפנה לה ונאלץ לעמוד כל הנסיעה.

רכבת.. שיא הנוחות.. להגיע לת"א למשל במקום בשעה וחצי - שעתיים על הבוקר מחיפה.. פשוט לוקחים רכבת..

מגיעים לרציף בחיפה עם האוטו, מחנים (בחינם) נוסעים חוזרים.. פשוט נוחות. אומנם מוציא את הכיף מלנהוג.. אבל כמה כיף כבר יש בנסיעה לת"א על הבוקר.. רק עצבים מפקקים ואנשים שנדחפים וחותכים אותך.

וטוב מאוד שמסעפים את המסלולים למקומות שלא היו בעבר (לדוגמה כפר סבא) בעתיד אפילו עד אילת..

"Everybody loves house music, its a spirtual thing, a body thing, a soul thing"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיפור קצר ונחמד.

כשהייתי חייל והייתי בדרכי לבסיס (יום א') עליתי כמו בכל יום ראשון על אוטובוס קו 25. זהו קו שמתחיל משכונת מצוקה (להלן גבעת שן הזהב) עוקף את פסגת זאב ומשם לתחנה המרכזית. מתקרבים לתחנה המרכזית, אני ניגש לדלת, עמד לידי בחור.

אותו בחור שואל אותי "עוד כמה זמן מגיעים לתחנה המרכזית"

אני "מה ? לא שמעתי"

הבחור "תחנה מרכזית"

אני "סליחה ? אני לא שומע" (באמת לא שמעתי והוא גם דיבר בשקט)

הוא פתאום מתחיל לקלל אותי, יכורדי (מה שבאמת אני) ידפוק ימטומטם.

אני "מי אתה שתקרא לי ככה ?"

הבחור "בוא אני אראה לך מזה"

אני "בוא" (ישר נכנסתי לעמידת מוצא כמו שלמדתי)

הדלת נפתחת, הוא דוחף אותי, אני מביא לו אגרוף ויורד מהאוטובוס. הוא מהמכה מועד ומצליח לקום ולברוח.

כולם מריעים לי ומוחאים כפיים :D .

זהו

שמוליק

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני באוטובוס, יום חול בצהריים. הרבה אנשים.

פתאום אישה בעל גוון עור כהה במיוחד (אתיופית, שמסתבר שלא כ"כ יודעת עברית)

צועקת:" נההההג, תפתח אותי מאחורה"

המסכנה התכוונה שיפתח לה את הדלת האחורית כמובן..

לא היה לה כח לצעוד עד לקדמית.

אני ישר מתקפל מרוב צחוק ועוד חצי מהאוטובוס מתגלגל..

:hihi:

172

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אממממ......

טוב האמת אם אבא/אמא/אח לא יכולים לקחת אז יש רק תחבורה ציבורית.

אפשרות 3 יורדת כי רכבת?! כאן?! בקושי אוטובוסים יש...

אפשרות 1, כמעט ולא מכיוון ש....לא יודע אני מעדיף מונית, אוטובוסי אקורדיון אין כאן..

אפשרות 2 :mm_yeah: פשוט אין אצלנו מוניות כאלו כמו בערים הגדולות אנחנו נוסעים במוניות שירות וד"א היא יותר זולה מאוטובוס :D .

עריכה: שחכתי לציין..

אני לא גר בכפר ערבי מחוסר חשמל ומים :roll:

אני גר במושבה בצפון...וכל הדברים שציינתי זה מדובר על טבריה כי זאת העיר "שלנו" ואם מדברים על המושבה עצמה אז.....

אוטובוסים, נכנסים כמה פעמים ביום ואף אחד לא עולה איתם.

מוניות, נכנסות כל כמה זמן וכולם עולים איתם.

רכבת, אין :mad:

"אם לא תעצור בתמרור עצור, משהו אחר כבר יעצור אותך

Motor4Sale- לוח רכב ישראלי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בארץ ובחו"ל

וזה כולל גם חשמליות עירוניות

אלבום התמוונות של המוסטנג 1966 והפלקון 1960 ושני אוטובוסי הטייגר 1965 ו-1975, ראו כאן:

http://www.flickr.com/photos/benihasp/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה לגבי מונית שירות ? עולה כמו אוטובוס, יותר מהיר, כולה 10 איש, יש תמיד מזגן ומושבים נוחים. ואפשר לרדת איפה שרוצים ללא תחנה קבועה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה לגבי מונית שירות ? עולה כמו אוטובוס, יותר מהיר, כולה 10 איש, יש תמיד מזגן ומושבים נוחים. ואפשר לרדת איפה שרוצים ללא תחנה קבועה.

:mm_yeah:

רק תיקון: זה יותר זול מאוטובוס ברוב המקרים...

"אם לא תעצור בתמרור עצור, משהו אחר כבר יעצור אותך

Motor4Sale- לוח רכב ישראלי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור אחד שמשתמש בתחבורה ציבורית המון המון המון....

(פאק זה חינם, אז למה לא?!)

אני חייב לבחור באוטובוס מכמה סיבות.

1) הכי חשוב, כיסוי ארצי ולוח זמנים איכותי - אם אוטובוס אפשר להגיע כמעט לכול מקום.

להבדיל מרכבת שהיא נורא נורא נורא מוגבלת, לא רק שהיא לא מגיעה לכול עיר... או

בעצם כמעט לאף עיר, גם לערים שהיא מגיעה יש לה בד"כ רק תחנה אחת (להוציא

ת"א). ומשם צריך לעבור לאוטובוסים או לאפשרות 2, אם יש לך כסף. ואוטובוס נוסע

בתדירויותדיי גבוהות, ככה שיש לך כול הזמן חופש בחירה, ואתה לא חייב לצאת שעה

לפני מהבית סתם (פרט למקרים נדירים)

2) מחיר: מחיר משתלם, לא יקר כמו במונית, ותמיד אפשר לתפוס מונית שרות שהיא יותר

נוחה (אלא אם כן אתה חייל שנוסע חינם)

3) כוסיות.. סתם :lol:8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכבת היא בהחלט המועדפת עלי .

אבל אוטובוס יותר שימושי בארצנו הקטנטונת - וחסרת התקציבים. :?

Those Who Dance Are Considered Insane By Those Who Can't Hear The Music.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכבת היא כמובן הכי נוחה רק שחבל שהיא מוגבלת למספר קטן כל כך של אזורים..

אני ממש מחכה שהיא תגיע מתישהו לירושלים למרות שקשה לי להאמין, קראתי אתמול בYNET על הקוים החדשים, הקו לירושלים הולך לעבור ב20 קמ של מנהרה וגשרים וכד' והתחנה תהיה 80 מטר מתחת לבנייני האומה... אני רוצה לראות את כל זה מתרחש על אמת בארצנו הקטנה :lol:

בכל אופן אם זה יהיה זה יהיה מאד מעניין.. גם הקו לאילת נשמע לי כמו נסיעה כיפית לאללה...

אני אישית באוטובוסים לא נוסע כבר שנה פלוס משום מה כולם יורדים עלי שאני איזה צפוני עם אוטו צמוד כבר מכיתה יא..

היתי נוסע לעומת זאת לת"א מירושלים באוטובוס ולדעתי זו הדרך הכי נוחה להגיע מהבירה למרכז, 40 דקות של נסיעה נוחה, לא צריך להתרכז בכביש ואתה שם.. גם המחירים של אגד נורא נורא טובים.

דוגמא :שנה שעברה נסעתי מטורונטו לניו יורק באוטובוס של גרייהאונד (האגד של אמריקה)

140+$ שזה היה משהו כמו 700 ומשהו שקל ל10 שעות לכל כיוון... טירוף!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

:mm_yeah:

רק תיקון: זה יותר זול מאוטובוס ברוב המקרים...

הממ.. שכחתי מהם ת'אמת, אבל עם מאפייני ההתנהגות של מוניות השרות אפשר לקטרג אותם תחת "אוטובוסים" (אפשרות 1).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה אתה מעדיף קפה או בירה?

לכל אחד מאמצעי התחבורה הציבורית יש מקום וצורך כי לכל אחד תפקיד שונה. לנסיעה יומיומית לחיפה מתל אביב עדיף לסוע ברכבת אבל יהיה קשה להגיע איתה למסעדה בסמטאות עכו. לעומת זאת להאחזות "מבוא דגנים" (22 נח"לאים במקום ללא מיקוד או צל) לא כדאי להניח מסילת רכבת וקצת יקר לשלוח טקסי ספיישל לכל אפטר.

נמרוד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7623 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...