Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קורולה רובוטית 2008 - משמעות הוספת וו גרירה

numnuts
שימו לב! השרשור הזה בן 4221 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי ,

ברשותי טויוטה קורולה 2008 עם גיר רובוטי , קיבלתי הצעה לוו גרירה מיובא + קופסת ממסר לחשמל + התקנה ב1800 שח בערך .

המטרה גרירת גרור רגיל ציר 1 עם 2 גלגלים בצורה מזדמנת לשנע דברים במקום להלוות טנדר תמיד מהמשפחה .

השאלות :

קודם כל איך גיר רובוטי מתמודד עם גרירה ? האם אני אביא עליו או המצמד קיצור חיים משמעותי ?

שנית ובאותו עניין מישהו גורר עם קורולה רובוטית ויכול לספר לי כמה ק"מ כבר עבר ,באיזה עומס גרירה והאם היתה משמעות לגיר למצמד או לכל רכיב אחר ?

ואחרון : דעתכם על ההצעה והאם מישהו יודע עלות אגרה שנתית לעגלה עד 750 ק"ג ציר אחד .

בתודה מראש

עפר .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיבה רובוטית זהה בבסיסה לתיבה ידנית, זולת מנגנון הרובוט האחראי על העברת ההילוכים. מכאן, שכל מה שנכון לתיבת הילוכים ידנית באספקט של גרירה יהיה גם נכון לתיבה רובוטית.

אומנם אני נוהג ביומיום ברכב בעל תיבת הילוכים רובוטית, אולם זאת לא טויוטה קורולה, וגם אינני גורר עם הרכב הזה. ועדיין, אינני סבור שגרירה מזדמנת תשפיע באופן ניכר על תוחלת חייה של תיבת ההילוכים או המצמד.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלעד , קודם כל תודה על התגובה , אבל , כשגוררים הכי קל לשרוף מצמד בהפרדה לא נכונה , וכאן בדיוק אני חושש מפעולת המנגנון האלקטרוני , האם הוא ירגיש בעומס וינסה "להחליק" את הקלאץ ובכך יגרום לבלאי גבוה או שריפה או לחלופין "יזרוק" את הקלאץ דבר שיכול לפגוע בגיר (או שהוא יפריד רגיל ואז באמת אין בעיה ) .

לפחות אלה החששות שעלו לי בראש

תודה

עפר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיבה רובוטית זהה בבסיסה לתיבה ידנית, זולת מנגנון הרובוט האחראי על העברת ההילוכים. מכאן, שכל מה שנכון לתיבת הילוכים ידנית באספקט של גרירה יהיה גם נכון לתיבה רובוטית... אינני סבור שגרירה מזדמנת תשפיע באופן ניכר על... המצמד.

לא בהכרח נכון, בגלל שלרובוט יש נקודת תורפה ברורה בענין של הפעלת המצמד בשעת זינוק או זחילה בעליה. תוספת העומס של הנגרר בהחלט יכולה להשפיע לרעה.

... אני חושש מפעולת המנגנון האלקטרוני , האם הוא ירגיש בעומס וינסה "להחליק" את הקלאץ ובכך יגרום לבלאי גבוה

נכון. אפשר לצמצם את ממדי הבעיה בשתי שיטות: א. להעביר הילוכים (עדיף במצב ידני) בלי עומס, כלומר לעזוב את דוושת התאוצה. ב. להמנע ככל האפשר מזינוק או זחילה בעליה.

דני

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי דני ,

ברור שאשתדל , לדעתי הסבל הגדול ביותר יהיה תמרונים אטיים ברוורס דווקא שאז המצמד יכנס יצא מפעולה

וכמובן זינוקים בעליה .

אין מישהו עם ניסיון מעשי ? בקורולה / רובוטי אחר ?

עפר .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם כך הגיר הזה לא להיט בלשון המעטה ...

לגרור איתו זה כבר לחפש צרות בכוח !

לא מסכים כלל עם התגובה של אלעד.

בגיר רובוטי ישנה טבלת מצבים (במוח) לשילובים ותיזמונים של ההילוכים (בהתאם לחיישנים ומצב מצערת).

גרירה תכנס לקטגוריה של עומס מלא שמפעילה יותר החלקות קלאץ' (מקצר את חייו).

בכלל יהיה מעניין לפנות ליבואן לקבלת התייחסות מקצועית לנושא.

רענן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי ניסיון אישי די נרחב - במשך 3 שנים גררתי עם קורולה רובוטית טרקטורון (יחד עם העגלה משקל כולל 500 ק"ג בערך).

לא הייתה שום בעיה, גם בנסיעות בכבישים הרריים מאד, רוורסים וכו'.

פעם אפילו גררתי עגלה ארוכה, כפולה, עם שני טרקטורונים עליה, משקל כולל 830 ק"ג בערך (עם בלמים), שזה קצת יותר

ממה שהיה מותר. הגיר והמנוע התמודדו בלי בעיה, אפילו עליתי איתה את העליות למצפה רמון מהמכתש.

הייתה בעיה אחרת ומפחידה של תנודות צידיות וחוסר היגוי, אבל זה כבר לא קשור לעניין.

בקיצור - מהנסיון שלי, אין שום בעיה עם זה.

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מיסטר בי , יופי בדיוק סוג הניסיון שחיפשתי

ואם אני כבר שואל אז , כמה ק"מ עברת עם הקורולה ? בזמן הזה מה נעשה לגיר ? למצמד ?

דרך אגב הערות כלליות לרכב יתקבלו תמיד בברכה , תמיד שמח ללמוד מניסיון .

תודה מראש

עפר .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היו לי 2 קורולות, אחת הלכה בטוטל לוס, אחרי 70K, והשניה קיבלתי עם 70K ועשיתי עליה עוד 70K בערך. שתיהן בליסינג.

בראשונה החליפו מחשב גיר עוד בהתחלה, זה משהו שעשו לכל הקורולות שהגיעו במשלוחים הראשונים (זה בעצם

עדכון גירסה בפועל).

מעבר לזה - עשו כל טיפול כיול לקלאץ' - היה צורך כי הקלאץ' הולך ונשחק ונקודת ההפרדה משתנה.

הכיול מלמד את המחשב את נקודת ההפרדה מחדש, והשיפור בהתנהגות הגיר מהותי (זחילה וזינוק, אין רעידות, העברות חלקות וכו').

מעבר לזה לא היו שום בעיות שזכורות לי. והרכב עבד אצלי מאד מאד קשה..

פעם אחת הגעתי למצב של קלאץ' שהתחמם, זה היה כשניסיתי לצאת ברוורס צפוף בעליה ארוכה בסימטה ללא מוצא. לא כיף.

אבל כמה דקות קירור והכל בסדר.

אגב - הוו היה מותקן לא ברכב שלי, אלא ברכב זהה של אחי, שהחזיק אותה שנתיים וחצי (גם ליסינג), משהו כמו 140K, גם בלי בעיות גיר.

אני נהגתי בגיר הזה רק במצב ידני עם עזיבת גז בהעלאת הילוך, ואהבתי אותו מאד. במצב אוטומט הוא די בלתי נסבל לדעתי.

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

:)

אני עם פרטית 2008 עלתה לכביש עוד ב2007 אבל ברישיון 2008 , ייצור יפן ( לפי הרישיון , לא טורקיה ) GLI

118K .

אני נוהג על אוטומט חוץ מפקקים שאז זוחל בידני אחרת מעבירהמח הילוכים כל הזמן , פיתחתי הרגל של להוריד קצת גז כשאני יודע שיעביר לשני ולא להוריד לשלישי - כי אחרת ישר עובר לרביעי .

אשתי שמה הילוך ומיד לוחצת גם ES :) , גם נוסע לה חלק יותר וגם מאיץ לה טוב יותר .

יום שישי טיפול ראשון אצלי - לוקח לאמין מוטורס בנשר ( מוסך / סוכנות משנה טויוטה )

עפר.

נ.ב.

שוב תודה על המידע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4221 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...