Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טויוטה ראב 4 2011 - בעיות של התנעה והחלפה של אלטרנטור

Acejin

פוסטים מומלצים

היי,

לפני חודשיים שמתי לב שהרכב לפעמים מתקשה להתניע בפעם הראשונה אבל התעלמתי כי בד"כ בניסיון השני או השלישי הרכב הצליח להתניע, לפני שבועיים הרכב הפסיק להתניע בכלל והייתי צריך להתניע עם כבלים.

נסעתי לבדוק את המצבר (עדיין באחריות, בן שמונה חודשים) ואמרו לי שיש בעיה בטעינה של המצבר, חיברו את המצבר למד כלשהו והראו לי שהטעינה בסרק עומדת על 12.2 וגם כשהרכב מונע עם מזגן המד לא התרומם מעל 12.8. 

נסעתי לחשמלאי רכב והוא גם אישר את העובדה שיש בעיה בטעינה של המצבר ושצריך להחליף את האלטרנטור, המליץ על אלטרנטור מקורי משופץ, שילמתי 1,200 ש"ח ואחרי ההחלפה בחיבור של המצבר למד התצוגה הראתה למעלה מ-13. חשבתי שהכל הסתדר אבל אחרי שבוע עוד הפעם היו בעיות של התנעה, הלכתי לאותו מקום שבדק את המצבר ובחיבור של המצבר למד במצב סרק המד הראה 12.2 ובמאמץ לא הגיע ל-13.

דיברתי עם החשמלאי והוא ביקש ממני להגיע כדי לבדוק עוד הפעם את האלטרנטור, שאלתי אותו איך זה יכול להיות שהתקלה חזרה כ"כ מהר והוא אמר שזה יכול להיות גם בעיה במחשב, האם זה נכון? 

אני אשמח לקבל עצות, זה מרגיש לי מסוג התקלות שמוציאים הרבה כסף על דברים מסביב ולא מגיעים לתקלה המרכזית. 

תודה לכם! 

עריכה אחרונה על ידי Acejin
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שיש בעיה בחיבורים, משהו רופף או שיש מגע לא טוב
הטכנאי קפץ והחליף אלטרנטור מלי לבדוק כמו שצריך וישר הלך להחליף חלק שכנראה גם לא תקול, כי למה שהיה לו אכפת מהכיס שלך ?

מאוד נפוץ

במקרה ולא מגיע פולס מהמחשב שמעורר את האלטרנטור,גם זו בעיה של חיווט או relay תקול בדרך

בכל מקרה הוחלף אלטרנטור תקין, כנראה סתם ככה

ועוד משהו שתדע, איך הוא היה יכול בכלל להחליף אלטרנטור ולשחרר אותך עם 13 וולט ? זה בכלל לא תקין כבר מאז צריך להיות מובן שיש בעיה

עריכה :במחשבה שנייה, אם יש 13 וולט כנראה שגם יש פולס שמגיע מהמחשב, הבעיה היא כנראה שיש מגע לא טוב בחיבורים

עריכה אחרונה על ידי Alberrto
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Acejin כתב:

היי,

לפני חודשיים שמתי לב שהרכב לפעמים מתקשה להתניע בפעם הראשונה אבל התעלמתי כי בד"כ בניסיון השני או השלישי הרכב הצליח להתניע, לפני שבועיים הרכב הפסיק להתניע בכלל והייתי צריך להתניע עם כבלים.

נסעתי לבדוק את המצבר (עדיין באחריות, בן שמונה חודשים) ואמרו לי שיש בעיה בטעינה של המצבר, חיברו את המצבר למד כלשהו והראו לי שהטעינה בסרק עומדת על 12.2 וגם כשהרכב מונע עם מזגן המד לא התרומם מעל 12.8. 

נסעתי לחשמלאי רכב והוא גם אישר את העובדה שיש בעיה בטעינה של המצבר ושצריך להחליף את האלטרנטור, המליץ על אלטרנטור מקורי משופץ, שילמתי 1,200 ש"ח ואחרי ההחלפה בחיבור של המצבר למד התצוגה הראתה למעלה מ-13. חשבתי שהכל הסתדר אבל אחרי שבוע עוד הפעם היו בעיות של התנעה, הלכתי לאותו מקום שבדק את המצבר ובחיבור של המצבר למד במצב סרק המד הראה 12.2 ובמאמץ לא הגיע ל-13.

דיברתי עם החשמלאי והוא ביקש ממני להגיע כדי לבדוק עוד הפעם את האלטרנטור, שאלתי אותו איך זה יכול להיות שהתקלה חזרה כ"כ מהר והוא אמר שזה יכול להיות גם בעיה במחשב, האם זה נכון? 

אני אשמח לקבל עצות, זה מרגיש לי מסוג התקלות שמוציאים הרבה כסף על דברים מסביב ולא מגיעים לתקלה המרכזית. 

תודה לכם! 

האם מנורה אזהרה בצורת מצבר נדלקה במהלך הנסיעה ?

כמה קילומטרים עשה הרכב עם האלטרנטור המקורי ?

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Alberrto כתב:

כנראה שיש בעיה בחיבורים, משהו רופף או שיש מגע לא טוב
הטכנאי קפץ והחליף אלטרנטור מלי לבדוק כמו שצריך וישר הלך להחליף חלק שכנראה גם לא תקול, כי למה שהיה לו אכפת מהכיס שלך ?

מאוד נפוץ

במקרה ולא מגיע פולס מהמחשב שמעורר את האלטרנטור,גם זו בעיה של חיווט או relay תקול בדרך

בכל מקרה הוחלף אלטרנטור תקין, כנראה סתם ככה

ועוד משהו שתדע, איך הוא היה יכול בכלל להחליף אלטרנטור ולשחרר אותך עם 13 וולט ? זה בכלל לא תקין כבר מאז צריך להיות מובן שיש בעיה

עריכה :במחשבה שנייה, אם יש 13 וולט כנראה שגם יש פולס שמגיע מהמחשב, הבעיה היא כנראה שיש מגע לא טוב בחיבורים

זה באמת נראה שהבעיה מלכתחילה לא הייתה קשורה לאלטרנטור, לחשוב שלקחו אלטרנטור תקין והחליפו באחד משופץ ממש מעצבן. אני אבקש להחזיר את האלטרנטור המקורי ולקבל החזר על המשופץ. 

אני מאוד אשמח לדעת איזה וולט צריך להראות המד במצב סרק ואיזה במאמץ? מה נחשב תקין?

לפני 42 דקות, מרק10 כתב:

האם מנורה אזהרה בצורת מצבר נדלקה במהלך הנסיעה ?

כמה קילומטרים עשה הרכב עם האלטרנטור המקורי ?

לא, הרכב עשה 130K. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 41 דקות, Acejin כתב:

זה באמת נראה שהבעיה מלכתחילה לא הייתה קשורה לאלטרנטור, לחשוב שלקחו אלטרנטור תקין והחליפו באחד משופץ ממש מעצבן. אני אבקש להחזיר את האלטרנטור המקורי ולקבל החזר על המשופץ. 

אני מאוד אשמח לדעת איזה וולט צריך להראות המד במצב סרק ואיזה במאמץ? מה נחשב תקין?

לא, הרכב עשה 130K. 

תראה בעקרון מקורי משופץ, אם משפצים כמו שצריך זה מצויין, אבל באותה מידה יכל היה גם לשלוח את האלטרמטור ה"תקול" (שלך) לשיפוץ עולה בסביבבות ה600~ (במרכז)
מפרקים מחיליפים מייסבים, מברשות וכל מה שיש לו בלאי

אז בגדול אם הוא לקח על שיפוץ 600 ועוד 600 עבודה לגיטימי

אז בכל זאת אולי פשוט חידשת את האלטרנטור לאיזה עוד 200-150 אלף היה לך ראש שקט

פשוט חבל שהאבחון היה כנראה לא מדוייק וישר קפצו להחליף אלטרנטור

תקין אמור להיות לפחות בין 13.5-14.5 אולי קצת יותר אבל לא פחות, אם פחות אז יש בעיה

אלטרנטור בודקים בעומס, אלטרנטור טוב בעומס לא אמור ליפול מ13.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על התשובה המפורטת!

המספרים שהאלטרנטור המשופץ נכון לרגע זה מציגים זהים לחלוטין לנתונים של האלטרנטור המקורי, זאת הסיבה שאני כמעט בטוח שלא היה צורך להחליף.

אני שאלתי את החשמלאי לגבי פירוק ובדיקה של החלקים באלטרנטור המקורי, אבל הוא אמר שהוא לא מתעסק עם זה, הוא שלח את שלי לשיפוץ והזמין אחד אחר כבר משופץ.

בטלפון הוא אמר לי שאולי האלטרנטור שהוא קיבל לא תקין והוא יבקש אחד אחר, הוא עדיין חושב שהבעיה באלטרנטור 😐

אני צריך להגיע אליו לאבחון מחדש של התקלה, הוא זרק משהו לגבי תקלה במחשב, מה זה בכלל אומר? 

אני אעדכן אחרי שאני אבקר אצלו במוסך. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, Acejin כתב:

בטלפון הוא אמר לי שאולי האלטרנטור שהוא קיבל לא תקין והוא יבקש אחד אחר, הוא עדיין חושב שהבעיה באלטרנטור 😐

אני צריך להגיע אליו לאבחון מחדש של התקלה, הוא זרק משהו לגבי תקלה במחשב, מה זה בכלל אומר? 

ברכבים החדשים יותר האלטרנטור מבוקר ע"י המחשב, יש שילטה מלאה באלטרנטור ע"י המחשב

יש חיישן שקורא זרם בכניסה/יציאה, הוא יושב על הטרמינל השלישי של הסוללה 

לדעתי ברבכך אין כזו מערכת, זה אלטרנטור פשוט של 14.2v

ואם היה לך מתח שהוא מעל ל12.5 וולט, כמו שרמשמת שבמאמץ היה 12.8, זה אומר שהאלטרנטור נכנס לפעולה, מה שאומר שהמחשב מתפקד ומפעיל את האלטרנטור

אם האלטרנטור לא היה עובד כלל, המצבר לא הייתה מחזיק 12.8v בעומס 

אחת הסיבות הכי נפוצות למתח נמוך, זה איבדים בדרך בגלל מגעים לא טובים בחיבורים 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דיברתי היום עם החשמלאי והוא החליט שהבעיה במחשב, אני לא יודע איך הוא הגיע למסקנה הזאת דרך הטלפון אבל מחר אני אלך למוסך בתקווה שלא יטפלו בתקלה שלא קיימת.

הוא לפחות הודה שהתקלה כנראה לא קשורה לאלטרנטור, מה שאומר שזרקתי כסף על כלום ושום דבר. 

אני אבקש ממנו עוד הפעם לבדוק את המגעים בין המחשב לאלטרנטור ואעדכן מחר.

תודה לכם!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Acejin כתב:

דיברתי היום עם החשמלאי והוא החליט שהבעיה במחשב, אני לא יודע איך הוא הגיע למסקנה הזאת דרך הטלפון אבל מחר אני אלך למוסך בתקווה שלא יטפלו בתקלה שלא קיימת.

הוא לפחות הודה שהתקלה כנראה לא קשורה לאלטרנטור, מה שאומר שזרקתי כסף על כלום ושום דבר. 

אני אבקש ממנו עוד הפעם לבדוק את המגעים בין המחשב לאלטרנטור ואעדכן מחר.

תודה לכם!

לדעתי לא מדובר במחשב תקול, כי הרי האלטרנטור עבד אבל הוציא מתח יחיסת נמוך, יש אובודים איפשהו בדרך, כנראה במגעים, אדמה רפופה או מגעים עם קרוזיה ...
בכל מקרה אפשר לעקוף את המחשב ולהדליק את האלטרנטור, אני מקווה בשבילך לפחות שלא יגידו לך להחילף מחשב

ואם כן, תדרוש שיבאו לך אחריות שלא תשלם סתם ככה על מחשב ותישאר עם אותה תקלה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, Alberrto כתב:

ברכבים החדשים יותר האלטרנטור מבוקר ע"י המחשב, יש שילטה מלאה באלטרנטור ע"י המחשב

יש חיישן שקורא זרם בכניסה/יציאה, הוא יושב על הטרמינל השלישי של הסוללה 

לדעתי ברבכך אין כזו מערכת, זה אלטרנטור פשוט של 14.2v

ואם היה לך מתח שהוא מעל ל12.5 וולט, כמו שרמשמת שבמאמץ היה 12.8, זה אומר שהאלטרנטור נכנס לפעולה, מה שאומר שהמחשב מתפקד ומפעיל את האלטרנטור

אם האלטרנטור לא היה עובד כלל, המצבר לא הייתה מחזיק 12.8v בעומס 

אחת הסיבות הכי נפוצות למתח נמוך, זה איבדים בדרך בגלל מגעים לא טובים בחיבורים 

בקורולה 2009 הטעינה מבוקרת מחשב ככה שאני מניח שבראב 2011 זה המצב.

תתחיל מלבדוק את המצבר עצמו ותעבור למינוסים.

עריכה אחרונה על ידי umardekar
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 35 דקות, umardekar כתב:

בקורולה 2009 הטעינה מבוקרת מחשב ככה שאני מניח שבראב 2011 זה המצב.

תתחיל מלבדוק את המצבר עצמו ותעבור למינוסים.

image.thumb.png.52984ae4df39b44d30b4f5e6847da329.png

צודק, כנראה שבאמת זה מצב הייתי בטוח אחרת

פותח השרשור ציין שמדובר במצבר חדש אולי כדאי לבדוק את חיישן הזרם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא דווקא שאתה אמור לקבל 14v ומעלה מאלטרנטור בגלל העניין שהוא עם טעינה אדפטיבית.

בשביל לבדוק אם אות לא טוב מגיע מהמחשב תנתק את הפלאג של התקשורת ותה אמור לראות שהוא נכנס למצב "טיפש" ומוציא מקסימום עוצמה כל הזמן (14+)

אם הוא לא עושה את זה יש לך בעיה במשופץ

חבל שלא יודעים לאבחן כמו שצריך וסתם קופצים על להחליף חלקים יקרים סתם... ועוד העניין הזה של אלטרנטור חכם קיים כבר לפחות 10-15 שנה אז לא אמור להיות חדש למוסכניקים העניין...

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...