Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

השקיית עציצים בזמן חופשות, מחפש טיפים למתחילים

Igalz

פוסטים מומלצים

לפני כשעה, Igalz כתב:

הייתי במחשבה שלך, אבל הקיט ש OM2 קישר אליו בהודעה מאליך עולה 11$, במחיר הזה שווה לתת לו צ'אנס

אני אזמין מחר וניראה מה הוא שווה

סבבה. מה שהצעתי יכול להיות פתרון קבוע להשקייה אוטומטית לחלוטין. הקיט יכול להיות פתרון טוב לחופשה קצרה.

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

חוזר לעדכן שהצעצוע שרכשתי בעלי אקספרס ב11$ עשה עבודה יפה מאוד בזמן שלא היינו.

זו בעצם משאבה קטנה נטענת, עם שני כפתורים לתכנות תדירות השקייה ומשך השקייה. 

20240615_114527.thumb.jpg.2817e8ed5527de4d3d3503a234b7a80a.jpg

ממנו צינורית אחת יורדת לתוך דלי עם מים, והשניה הולכת לצמחים. יש אפשרות ל4 ממטרות או 8. אפשר גם להזמין עם יותר.

20240615_115326.thumb.jpg.d162eeacae7f5f5a1daac03f49e1c33a.jpg

סך הכל אחרי 5 ימים הלואיזה מבסוטה, והעגבניות הבשילו יפה.. אני מאוד מרוצה, זה בדיוק סגר לי פינה. 

הנה הייבול עגבניות שחיכה לי כשחזרתי הבייתה 20240615_115550.thumb.jpg.80f282aa3ebf236b43d2266125db5f4c.jpg

אה ולינק למוצר כמובן

https://a.aliexpress.com/_EIPiWOX

• אהבתי 6
  • מעניין 1

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה ל  @Igalz  בעניין העגבניות. בסדרה הנוכחית  של שיחי העגבניות התגלתה אצלנו תופעה שבחלק התחתון של העגבניה התלויה, נוצר סוג של כתם כהה שגדל והעגבניה למעשה לא ראויה לאכילה. האם נתקלת בפיגוע כזה והאם מצאת פתרון פשוט לבעיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, ד ו ד כתב:

שאלה ל  @Igalz  בעניין העגבניות. בסדרה הנוכחית  של שיחי העגבניות התגלתה אצלנו תופעה שבחלק התחתון של העגבניה התלויה, נוצר סוג של כתם כהה שגדל והעגבניה למעשה לא ראויה לאכילה. האם נתקלת בפיגוע כזה והאם מצאת פתרון פשוט לבעיה.

זה לא קרה לי אישית, אבל קראתי על התופעה ברשת, זה מאוד מוכר. כמה שזכור לי זה בגלל מחסור במים, אבל יתכן והזכרון שלי מטעה.

עריכה, זה מה שמצאתי ברשת בשניה של חיפוש

שחור הפיטם – תופעה נפוצה יחסית, הופה של עיגול שחור אשר נראה רקוב בתחתית העגבניה. הבעיה הזו נובעת ממחסור בקלציום. בד"כ במצע הגידול ובאדמות שלנו יש מספיק קלציום, אז לא תמיד הוספת דשנים עם קלציום היא הפתרון.
לרוב, המחסור נובע מחוסר השקיה סדירה, ומיעוט במים שהצמח מקבל. כאשר הצמח מקבל פחות מים הוא לא מצליח להעביר ולחלק את הקלציום שווה בשווה בין העגביות, וככה נוצר הכתם השחור בתחתית

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משקה למצב של אדמה לחה ואולי לחה+ , בהשקייה מבוקרת, השאלה נשארת מה רמת הלחות הרצויה. אמשיך בנסיונות. בקרוב נשתול את הדור הבא ונראה אם למדנו משהו בגידול עגבניות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, ד ו ד כתב:

משקה למצב של אדמה לחה ואולי לחה+ , בהשקייה מבוקרת, השאלה נשארת מה רמת הלחות הרצויה. אמשיך בנסיונות. בקרוב נשתול את הדור הבא ונראה אם למדנו משהו בגידול עגבניות

עוד טריק נחמד, אם יש חשד למחסור קלציום באדמה, פשוט לוקחים קליפת ביצה שנשארת לכולנו בבישולים, מרסקים דק דק, ומפזרים באדמה.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השיחים הנגועים כנראה לא ניתנים לריפוי בגלל תוחלת קצרה מידי, אנסה את הפתרון בסדרה הבאה כטיפול מונע ממש לאחר השתילה. בס"ה הטיפול בעגבניה ובשאר הירקות הם הקצאת קצת זמן  בעיקר לטובת האקספיזם  ובסוף בסוף הנאה מסלט קטן ,ולא  מעבר לכך.

עריכה אחרונה על ידי ד ו ד
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...