Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חיוב לא מוצדק

פוסטים מומלצים

הגיוני בעיניך שסעיף כזה הגיע לבית משפט, והם הסכימו לו?

---------------------
הזמן הכי טוב לשתול עץ היה לפני 20 שנים.
הזמן הבא הכי טוב הוא עכשיו ...
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 52
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 10 שעות, M H כתב:

הגיוני בעיניך שסעיף כזה הגיע לבית משפט, והם הסכימו לו?

אולי. מעבר לידע הכללי שלי, שאולי מעמיק מעט יותר מאדם ממוצע, חוק ומשפט הוא לא המקצוע שלי, ויש טיעונים שאולי לא מוכרים לי.

למשל, אולי חברות הביטוח הציגו טיעון שמבחינתם, אם יפעלו על כל פגיעה, ולו הקטנה ביותר, כפי שהנוהל מחייב, כלומר, הסעת הרכב למוסך, הזמנת שמאי, קבלת הצעת מחיר ותיקון, ההליך יעלה להם לפחות כעלות ההשתתפות העצמית, ולכן הסעיף סביר.

זה שהם בוחרים לא לתקן לא רלוונטי, זכותם לפיצוי על הנזק שנגרם להם בגובה העלות של השווה לקדמות (הרי גם פה בפורום דנו בזכותו של אדם לקבל פיצוי ולבחור לא לתקן, במה שקרוי פיצוי גלובלי).

אם יש פסק דין כזה, אוכל לעיין בו ולחוות את דעתי, אבל אין לי יכולת לחשוב על כל הטיעונים הרלוונטים היות וזה לא תחום העיסוק שלי.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברת ההשכרה עובדת, ולא משביתה רכבים ולא מתקנת כשאין הכרח, לטובת זמינות הרכבים וחיסכון בעלויות. זה בסדר.

כשיש נזק גובים מהלקוח 2000 שח כמוסכם, וזה גם בסדר.

חברת ההשכרה לא מסכימה שהלקוח יתקן בעצמו את הרכב, זה בטח בסדר.

כל שריטה קטנה תחויב ב 2000 שח? זה לא בסדר. אני מניח כי המשכיר לא מעוניין להשבית רכב ולשלם לשמאי, אבל אם כן צריכה להיות איזו פרוצדורה המאפשרת ללקוח להוציא הערכת נזק מיידית, ולשלם פחות. הסעיף מקפח בוודאות.

פות”ש, אם אתה יודע היכן הרכב הבא אליו מוסכניק או שכור אותו וסע למוסך, תוציא הצעת מחיר ותגיש להם אותה לתשלום ההפרש.

אגב, אם המשכיר משבית את הרכבלתיקון בעוד שנה גם זה צריך לבוא בחשבון. אך אם הוא ממתין לששה נזקים בכדי לתקנם יחד או מבצע השבחה לפני מכירה בלבד, זה אפעס, מסריח.

• אהבתי 1

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 14.3.2024 בשעה 18:16, tinoki כתב:

חברת ההשכרה עובדת, ולא משביתה רכבים ולא מתקנת כשאין הכרח, לטובת זמינות הרכבים וחיסכון בעלויות. זה בסדר.

כשיש נזק גובים מהלקוח 2000 שח כמוסכם, וזה גם בסדר.

חברת ההשכרה לא מסכימה שהלקוח יתקן בעצמו את הרכב, זה בטח בסדר.

כל שריטה קטנה תחויב ב 2000 שח? זה לא בסדר. אני מניח כי המשכיר לא מעוניין להשבית רכב ולשלם לשמאי, אבל אם כן צריכה להיות איזו פרוצדורה המאפשרת ללקוח להוציא הערכת נזק מיידית, ולשלם פחות. הסעיף מקפח בוודאות.

פות”ש, אם אתה יודע היכן הרכב הבא אליו מוסכניק או שכור אותו וסע למוסך, תוציא הצעת מחיר ותגיש להם אותה לתשלום ההפרש.

אגב, אם המשכיר משבית את הרכבלתיקון בעוד שנה גם זה צריך לבוא בחשבון. אך אם הוא ממתין לששה נזקים בכדי לתקנם יחד או מבצע השבחה לפני מכירה בלבד, זה אפעס, מסריח.

ושיעדכן. כי עכשיו אני חושש לקחת רכב ממיי-קאר בגלל הדבר הזה.

מה הנוהל בחברות ההשכרה ה"רגילות"?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנה החוזה של אלדן. מן הסתם מייצג. עקרונית מחוייב בנזק ולא יותר מסכום ההשתתפות העצמית, אולם במקרה של נזק לצד ג׳ ייגבה מלוא סכום ההשתתפות עצמית. מצד שני, החברה מתחייבת להחזיר סכומי השתתפות עצמית שיתקבלו מצד ג׳.

חלק מהסכומים מצויינים בפרטי ההשכרה ולא בחוזה הכללי, ויש אפשרות לרכוש ביטול השתתפות עצמית.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, sperial כתב:

הנה החוזה של אלדן. מן הסתם מייצג. עקרונית מחוייב בנזק ולא יותר מסכום ההשתתפות העצמית, אולם במקרה של נזק לצד ג׳ ייגבה מלוא סכום ההשתתפות עצמית. מצד שני, החברה מתחייבת להחזיר סכומי השתתפות עצמית שיתקבלו מצד ג׳.

חלק מהסכומים מצויינים בפרטי ההשכרה ולא בחוזה הכללי, ויש אפשרות לרכוש ביטול השתתפות עצמית.

תודה, מעניין.

"״גובה הנזק״ לצורכי סעיף 7.4 זה הנו מלוא הנזק שנגרם לרכב ואביזריו הכוללים למען הסר ספק עבודה, חלפים ופיצוי מלא לאלדן על מלוא נזקיה, הפסדיה והוצאותיה" - מישהו יצא מזה פעם בפחות מ-2000 שקל?

עריכה אחרונה על ידי אלעדית
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמצתתי בשלושה משפטים. מדובר במסמך משפטי ארוך, ואני דובר עברית, אבל לא משפטית, כך שמדובר בהבנה שלי, לא של שופט.

• אהבתי 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...