Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חיוב לא מוצדק

פוסטים מומלצים

אין לי פרטים, אבל אם כל אחד היה יכול להכחיש כל עסקה, אז כולם היו עושים זאת בשיטת מצליח. כך שמן הסתם יש סנקציות על הכחשה ללא בסיס.

ואין לך הגנה של תום לב, אתה יודע על מה החיוב, אבל חושב שאולי הוא מוגזם, ואפילו אין לך על זה מידע כדי לדעת אם זה נכון. עסקה מכחישים כאשר יודעים שהחיוב לא תקין. לך יש רק חששות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 52
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני כשעה, אורי4722 כתב:

מה ההשלכות של ביטול עד להסכמה איתם 

כבר כתבו גם לפניך 

מעולם לא ביטלתי עיסקה באשראי האם יש לזה השלכות כלשהם ?

ביטול עסקה דרך חברת האשראי אפשרית ככל הידוע לי רק כשאתה מכחיש את קיומה של העסקה (או שאתה לא ביצעת את הרכישה, או שלא קיבלת את התמורה בכלל), אבל במקרה שאתה מודה בקיומה של עסקה אלא שאתה חולק על סכום החיוב או על שווי או איכות התמורה שקיבלת - אתה מוזמן לפנות לבית משפט, חברת האשראי לא אמורה לגשר בינך לבין מקבל התשלום.

אתה יכול לטעון שלא בוצעה עסקה, אבל אז אתה משקר במודע, ועלול לשלם על זה ביוקר אם חברת ההשכרה יחליטו למצות איתך את הדין. בכזה מקרה אתה הופך מנגנב לגנב.

ולעניין החיוב - אתה חוזר שוב ושוב על הטענה שהם לא מתקנים, אבל להבנתי זו זכותם המלאה, יש תקנה שבעל רכב נפגע יכול להוציא דו"ח גלבאלי ולקבל מהביטוח את שווי הנזק גם בלי לבצע תיקון, החלטה של הנפגע האם לממש את הכסף לתיקון או להישאר עם רכב פגוע ולהשתמש בכסף כרצונו, לא חושב שלחברת ההשכרה יהיה דין שונה במקרה הזה.

אתה יכול לדרוש דו"ח שמאי, אבל הם פשוט ישיגו כזה דו"ח אז לא תרוויח כלום.

המקסימום שאתה יכול לעשות זה לקחת את האוטו לבדיקת שמאי מטעמך שיקבע סכום נמוך יותר, אם תעלה תמונות של הנזק אולי תוכל לקבל חוות דעת מבעלי ניסיון האם באמת הסכום נמוך בהרבה ממה שהם תבעו ממך או שאין מה להתעקש.

עריכה אחרונה על ידי chezik
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פאר האורה כן זה בהחלט סיפור אחר אבל אותו החברה [החברה הגדולה של רכב שיתופי לציבור החרדי].

chezik בהחלט הם יכולים לחייב שווי נזק גם בלי לתקן אבל שיפרטו את החישוב 

איך אני אדע שהם לא מחייבים על משהו אחר ברכב שלא עשיתי 

שיעדכנו על מה הם מחייבים ולא יכתבו אנחנו לא חייבים לך דין וחשבון וזה התשלום לפי החוק 

אני עוד לא מצאתי חוק שמחייב אותי אלפיים ש"ח ללא קשר לנזק

ואני מודע שלפעמים יש חוזים שמחייבים סכום קבוע כגון בחברות ביטוח מה שבא למנוע תביעות נזק קטנות 

אבל אצלם בחוזה לא ראיתי דבר כזה הם פשוט טוענים שזה שווי הנזק ואף הרבה יותר לטענתם ושהם תיקנו במוסך הבית כך שאין קבלות 

אין לי כנראה הרבה מה לעשות [וגם ההבדל בין הסכום שאני באמת צריך לשלם לסכום שחייבו אותי קטן יחסית לבלאגן של זה] אבל זה עושק 

הם לוקחים סכום ללא שום קשר למה שקרה (כבר קצת זמן אחרי הם ידעו לחייב אותי באלפים ש"ח בדיוק המקסימום שהחוק לטענתם מתיר להם וזה במקרה גם סכום הנזק)

ובעיני זה לא תקין 

אבל אף אחד כנראה לא יתבע אותם (כי הוא לא ירויח כלום כמו שציינו פה רבים אלא אם יעשו תביעה יצוגית על כל השיטת עבודה שלהם)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להגיע להליכי גביה או הליכים משפטיים אחרים נגדך. אני מסופק האם חברת האשראי תסכים לבטל את הגביה - הרי חתמת על חסימת מסגרת בדיוק לצורך זה -אבל תביא בחשבון שההליכים עלולים לעלות לך יותר מאותם 2,000 ₪.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 שעות, אורי4722 כתב:

שלום רב 

שכרתי רכב בחברת השכרת רכבים לפי שעה 

בעת שנהגתי בו הרכב קיבל מכה קלה 

2 עמודים מלאים בתגובות - ואף אחד לא תהה על קנקנו של הצירוף "מכה קלה"...

אשמח לראות תמונה - ואז להגיב לך.

איציק

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 2

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 שעות, אורי4722 כתב:

המסמכים גלויים לעיני כל באתר החברה וע"פ המפורט שם "במקרה של נזק הלקוח יחויב בתשלום השתתפות עצמית"  

אז אתה כן מודע לדבר כזה שנקרא השתתפות עצמית. ההשתתפות העצמית היא 2000 ש"ח. אין פה איזו הפתעה גדולה.

לפני 17 שעות, אורי4722 כתב:

לדעתי 2000₪ למכה קלה מאד זה סכום לא מתקבל על הדעת 

דעתך בתור בעל מוסך או דעתך בתור שמאי רכב? כי אם אינך אחד מהשניים אז דעתך לא כ"כ משנה לעניין זה.

2000 שקל תיקון פחחות (הכי קל שיהיה) במוסך עם הערכת שמאי זה כלום.

לפני 3 שעות, אורי4722 כתב:

אני עוד לא מצאתי חוק שמחייב אותי אלפיים ש"ח ללא קשר לנזק

אתה מצאת, חתמת על השתתפות עצמית, אתה רק בוחר להתעלם מזה.

ובנימה אחרת:

א. אין מה לעשות. החברות האלו לא באמת מרוויחות מה20 שקל לשעה שלך, הם מרוויחות או ממי שמשלם על ביטול השתתפות עצמית או מי שחושב ש"לי זה לא יקרה" ואז כשקורה- משחילים לו. אין ארוחות חינם.

ב. פעם הבאה כשאתה שוכר רכב ויש לך השתתפות עצמית ואתה משפשף את הרכב ברמה שלדעתך תסגור את הסיפור ב400 שקל, אז גש למוסך, תתקן ותחזיר להם את הרכב. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אורח לרגע בהחלט חתמתי על השתתפות עצמית אבל בהשתתפות עצמית אין אף אזכור שאני חייב אלפיים ש"ח על כל מכה שתהיה 

להבנתי זה השתתפות בתשלום הנזק 

ומי אמר על מה הם גובים אם הם לא מוכנים להביא שום פירוט 

העניין העיקרי זה לא הסכום כמו שציינתי כמה פעמים אם היו מביאים פירוט הייתי משלם על אף שזה גבוה ממחיר השוק אלא זה שהם גובים ללא שום חשבון וללא קשר לנזק 

דעתי ציינתי בהתחלה היתה לאחר בירור מול מוסך וכמובן שהם יכולו לנפח עלויות שונות ומשונות אבל המינמום שיעשו את זה ויביאו לי פירוט על מה אני משלם ולא יכתבו שהם לא חייבם לי דין וחשבון

אני בסך הכל דרשתי לדעת על מה אני משלם בדיוק 

ואתה צודק באמת הייתי צריך לתקן לבד רק שלא חלמתי שזה מה שיקרה (לא פלא שהרכבים שלהם עם מכות אנשים פשוט לא מדוחים להם)

זה חוסר שירות משווע ויאן לך ארובה שלא יחייבו אותך בלי לפרט כלום

לגבי תמונה זה לא רלוונטי כי כמו שאתה מציין זה ברור שעל כל מכה אפשר להחליט שהפחחות זה סכום X וכדו'

אבל המינמום זה להסביר 

דבר נוסף כפי שאפשר לראות בשרשור שהביאו מפרוג לגבי אותה חברה אני לא הראשון שמחייבים אותו על מכה קלה יש שם כמה שהתלוננו על דבר זה והחכם ירחיק עצמו מהם ויחסוך 

אני כבר לא מחפש עזרה כי לא שווה לי הבלגן בשביל האפשרות להוציא חלק מהכסף במיוחד שכבר עזרו לי פה להבין שזה כנראה לא יעזור לי אבל אין ספק שזה לעשוק אנשים ולקחת כסף ללא דין וחשבון 

איך אמרת "הם מרוויחות על מי שחושב ש"לי זה לא יקרה" ואז כשקורה- משחילים לו" וזה דבר הזוי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיטי כאר החמודים...

2000 שקל שילמתי על מכה בדלת.

הנציג הסביר לי שזה ממש ממש בלתי אפשרי לתקן את הדלת בעבודת פחחות,

היות ואני - מנסיון - משוכנע שזה כן אפשרי, אז אני מנסה להסביר לנציג שלא מדובר במרצדס מייבאך אלא בניסאן מיקרה משופשפת היטב בעלת טמבון מקובע בברגי פח, ומשכך, אפשרי לתקן את הדלת.

כאן הנציג מבהיר לי כי לא תעזור התעקשות, שכן על מנת להוכיח שהנזק אכן קטן מ 2,000  ש"ח אצטרך לשלם לשמאי מטעמי, עלות השבתת הרכב עד להגעת שמאי מטעמי, ואז שמאי מטעמם,

(ומי בדק את הרכב עד עכשיו והחליט שצריך להחליף דלת, לא שמאי?! שיהיה.)

+ עלות הנזק שאכן יטילו השמאים, סך הכל יותר מ2,000 ש"ח

אז הוא טען ש"לטובתי" עדיף לא להגיע לזה, ולכמה תשלומים לחלק ?

תודה באמת...

לפחות הנציג הודה *בשיחה מוקלטת* כי ”זה לא משנה כמה הנזק, רלוונטי רק העניין שאני לא יכול לשלם פחות מאלפיים שקל”

וזה נציג שירות שהזדהה כמנהל, אחרי שדרשתי לדבר עם מישהו בעל סמכות...

* נ.ב.

1. כמובן הרכב תוקן חפיף, ללא החלפת דלת, ועד כחצי שנה אחרי המקרה, עדיין הם לא מצאו את הזמן לצבוע את מקום הנזק.

2. איזה עלות השבתה יש כשהרכב ממשיך לעמוד להשכרה גם כשהוא עם המכה? -אני מתכוון להשבתה עד לשמאי מטעמם, שזה אני לא מבין.

ברור לי שיש עלות השבתה עבור זמן תיקון הרכב בפועל.

מצרף תמונה, לא בדיוק אפשרי לתמחר נזק על פי תמונה, אבל, לשיפוטכם, האם מצדיק החלפת דלת.

IMG-20220710-WA0031.jpg

IMG-20220710-WA0029.jpg

עריכה

כשאני מסתכל על התמונות, אני רואה שאפשר להתבלבל שיש חור במרכז המכה, אין חור. אבל אם צריך להסביר, אז זה כבר לא שווה...

• מבאס 2
---------------------
הזמן הכי טוב לשתול עץ היה לפני 20 שנים.
הזמן הבא הכי טוב הוא עכשיו ...
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יפה אני רואה שכולם אוכלים קש מאותה חברה

בהמשך אעלה גם את התמונה שלי

גם אם גובהים מחיר השבתת רכב

השכרת רכב כזה ליום אצלם עולה בסך הכל 150 ליום איך מזה צומחים המחירים ככה 

image.thumb.jpeg.dde3acdd14d363e0ec97324dedcc7e0d.jpeg

מה שמסומן בכחול זה המכה

המכסה מנוע התנתק כי הוא היה מחובר רק בבורג (תיקון שהם עשו כנראה בעבר ב 2000 ש"ח) מיד לאחר מכן החזרתי את הבורג וישב כמקודם מה שנשאר זה רק הקילוף והצבע 

ועל זה אני משלם 2000 שקלים 

השפשוף הלבן היה לפני כן

בכל מקרה שיחייבו כמה שעולה להם תיקון ואם זה יהיה 2000 ש"ח נשלם ללא תלונות ולא סתם סכום שרירותי שלא קשור לעלויות וללא פירוט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה שהם אל מנפיקים לו חשבונית מס על החיוב זו לא עבירה פלילית? 

מאוד מוזר איזו סיבה יש להם לסרב לתת חשבונית, במיוחד כשהחיוב באשראי. 

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 דקות, ניקו פ. כתב:

זה שהם אל מנפיקים לו חשבונית מס על החיוב זו לא עבירה פלילית? 

מאוד מוזר איזו סיבה יש להם לסרב לתת חשבונית, במיוחד כשהחיוב באשראי. 

פות"ש רוצה פירוט, לא חשבונית.

אגב, מה גובה השתתפות עצמית בחוזה השכרה שחתמת? 2000 ?פחות/יותר?

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...