Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חיוב לא מוצדק

פוסטים מומלצים

• תגובות 52
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אין לי את החוזה שחתמתי (זה כבר חשבון מלפני זמן רב) 

באתר שלהם זה הניסוח 

image.thumb.png.84d397f1b23855893b71ecda82cb084e.png

אולם לאחר שאלתך חיפשתי בגוגל ואכן בחוזה של אדם אחר אכן ראיתי שיש סעיף שמחייב אותי באלפיים ש"ח 

ולכן אין מה לעשות 

אבל מה שמקומם זה ההתנהלות שלא יכלו פשוט לומר שיש סעיף בחוזה שמחייב על כל נזק אלפיים ש"ח 

וזה שהם השעו את החשבון שלי גבו ממני ללא הסכמה והתנהגו בלרמוס את הלקוח 

כשאני כל הזמן פונה בצורה מכבדת ורק מבקש פירוט של העלויות תיקון 

מבחינתי הסיפור הסתיים וחבל שהיה צריך להגיע לכך 

תודה לכל המשיבים זוהי פעם ראשונה שלי פה בפורום וגילתי פורום פעיל מאין כמותו ומדהים 

עריכה אחרונה על ידי אורי4722
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 5.3.2024 בשעה 00:20, אורי4722 כתב:

אבל מה שמקומם זה ההתנהלות שלא יכלו פשוט לומר שיש סעיף בחוזה שמחייב על כל נזק אלפיים ש"ח 

וזה שהם השעו את החשבון שלי גבו ממני ללא הסכמה והתנהגו בלרמוס את הלקוח 

כשאני כל הזמן פונה בצורה מכבדת ורק מבקש פירוט של העלויות תיקון  

אני מבין שזה לא נעים, ושאם היית מתקן בעצמך זה היה עולה 500 שח והם אפילו לא היו יודעים שהייתה תאונה באזור (כנראה), אבל אתה חתמת על חוזה אז למי אתה בא בתלונות?

עבדתי בהשכרת רכב (בחברה קצת יותר גדולה ורצינית) ושם הבהרנו ללקוח - יש פיקדון על ההשכרה (בתוספת כמה מאות שקלים למקרה שתאריך את ההשכרה בלי לעדכן אותנו - שיהיה לנו מאיפה לחייב) + פיקדון על השתתפות העצמית - אנחנו נחזיק פיקדון של כ 2k שח, ובמידה ויהיה נזק זה הסכום שאנחנו מחייבים. 

אני לא זוכר אי פעם שהוצאנו חשבונית תיקון ללקוח (אולי קרה במסגרת מחלקות אחרות), וכמובן שלקוחות זעמו על ״אבל זו רק שריטה מה 2000 שח עכשיו״ - אבל בסופו של דבר זה החוזה. לא מעוניין? תרכוש ביטוח מלא ותדפוק את האוטו כמה שבא לך (למעט צמיגים ומרכב תחתון) ולא נחייב אותך בעלות. 

וזה לא שהם גבו ממך ללא הסכמתך, אתה חתמת על חוזה, על אחריותך לקרוא אותו ולהבין על מה אתה מסכים. 

Ford Fiesta 2014 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, iEminem כתב:

אבל בסופו של דבר זה החוזה

לא מדוייק.

כשמדובר בחוזה אחיד, בית משפט בהחלט עשוי לפסול סעיף מקפח.

רק שמישהו צריך להחליט להלחם בשביל זה, לתבוע, להתלונן למפקח על הביטוח ולהוציא הרבה יותר כסף ממה שהיה אמור לשלם.

יש דון קישוטים כאלה מידי פעם, אולי גם פה יצוץ אחד...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לגמרי מסכים שזה סעיף מקפח אבל יהיה קשה להוכיח אותו
כמו שכתבתי, אם העניין יתגלגל לפתחו של בית המשפט, הם יוציאו הערכת שמאי (עלות 1000 שקל), תיקון 700 שקל והשבתת רכב למשך התיקון והוצאות עוד 450 ש"ח
יבואו עם זה לשופט ויגידו... מה רוצה הבנאדם? עשינו לו טובה שגבינו פחות מהנזקים שנגרמו לנו.
הדרך להתגונן, היא תמיד לרכוש ביטול השתתפות עצמית, אחרת סיכוי טוב שישחילו אתכם על כל צואת יונים על מכסה המנוע.

• מבאס 1
  • רעיון טוב! 2
קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 שעות, Be roo כתב:

כשמדובר בחוזה אחיד

מה הכוונה חוזה אחיד? שהחוזה אחיד לכולם ולא נוסח אישית עבורו? לא הבנתי מדוע חוזה כזה נחשב פחות או דינו שונה מחוזה שהוא לא אחיד, אישי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חוזה אחיד הוא חוזה שמנוסח על ידי צד אחד ומשמש להסכמים רבים, בלי ניהול מו״מ בין הצדדים. חפש את המושג בגוגל, תמצא הסבר (כרגיל…), למשל, ב״כל זכות״.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, פאר האורה כתב:

חוזה אחיד

חוזה אחיד זה מונח משפטי, ומתייחס לחוזים שמוכתבים לצד השני ללא יכולת שינוי ומשא ומתן, מה שנקרא take it or leave it. 

יש להם מעמד מיוחד כדי למנוע מצב שבו גופים עסקיים מכניסים סעיפים לא סבירים וללקוחות אין ברירה אלא לחתום או לוותר על השירות. בית משפט יכול לקבוע כי סעיף מסויים הוא מקפח ולפסוק לטובת הלקוח למרות שחתם על החוזה.

אתה יכול לקרוא עוד כאן:

https://www.consumers.org.il/category/unfair-terms-in-standard-contract

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 5.3.2024 בשעה 00:20, אורי4722 כתב:

אין לי את החוזה שחתמתי (זה כבר חשבון מלפני זמן רב) 

החוזה נשלח אליך לאימייל כשנרשמת בחברה

זה מופיע בסעיף 4.12 בחוזה המצורף

citycar.pdf

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קלאסיקה של תנאי מקפח

על כל דבר ללא קשר לגובה הנזק אמיתי... הם גובים 2000 ש"ח ולא חייבים ללקוח שום דין וחשבון.

האמת... ממש מרתיח

אם יש לך זמן מיותר, כן הייתי מטרטר אותם לבית המשפט, סתם בשביל הספורט ולגרום להם קצת להזיע...

שיסבירו לשופט למה הסעיף הזה הגיוני 

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסעיף מודגש, מעניין למה.

באופן כללי, אף פעם לא הבנתי מה הטעם להדגיש סעיפים בחוזה.

כביכול אם הסעיף מודגש הוא תקף בבית משפט, ואם לא הוא לא תקף?

סעיף 5.9.2 תקין?

על פי החוק במקרה נזק במספר מוקדים השוכר משלם במקסימום את דמי ההשתתפות העצמית x מספר המוקדים, לא?

להבנתי, משמעות הסעיף היא שבמקרה כזה השוכר ישלם את מחיר הנזק המלא.

עריכה אחרונה על ידי M H
---------------------
הזמן הכי טוב לשתול עץ היה לפני 20 שנים.
הזמן הבא הכי טוב הוא עכשיו ...
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, M H כתב:

הסעיף מודגש, מעניין למה.

באופן כללי, אף פעם לא הבנתי מה הטעם להדגיש סעיפים בחוזה.

כביכול אם הסעיף מודגש הוא תקף בבית משפט, ואם לא הוא לא תקף?

כי מדובר בחוזה אחיד שרוב האנשים לא טורחים לקרוא בעיון, וסעיף שמן הסתם עולה מחדש בכל מקרה כמו של פות״ש

יתכן וזה נסיון לגדוע תלונות כמו של פות״ש מלקוחות זועמים ״מה אתה רוצה? הדגשנו!״

או שאולי הענין כבר הגיע לדיון בבית משפט שחייב אותם להדגיש.

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...