Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עלויות חיווט לחלק מהרמקולים ברכב+מצלמת רוורס

Neri Freidman
שימו לב! השרשור הזה בן 246 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לחברי הפורום המלומדים!

ברשותי סובארו B4 2012.

ברכב הייתה מותקנת עד כה מערכת מולטימדיה מקורית וכעת אני מחליף אותה במערכת מולטימדיה אנדרואיד סינית.

הבעלים הקודם של הרכב התקין בו מערכת סאונד ככל הנראה (כך לפי העדויות והנזקים..) והמתקין (בהתקנה או בעת הפירוק שלה) עשה בלאגן בחיווטים כפי שזה נראה. 

נכון להיום גם במערכת המקורית וגם במערכת החדשה עובדים רק שני הרמקולים שנמצאים מקדימה לפני השמשה הקדמית. שאר הרמקולים ברכב+המסכים במשענות הראש+מצלמת רוורס - לא עובדים.
הלכתי למתקין מסוים שרצה ממני (בלי לראות בכלל!) 700 שח על החיווט בהנחה שהרמקולים תקינים. (אין סיבה להניח שלא)

היות שאין לי מושג בתחום חוץ מידיים טובות וגישה טכנית טובה, אני פונה לעזרתכם חברים יקרים, בשתי שאלות.

1. מה הסיכוי שאני יכול למצוא מדריך טוב ולעשות את זה בעצמי?

2. היות וכנראה אני אלך למתקין, כמה לצפות לשלם בתור מחיר סביר? פשוט לא נשמע לי סביר 700 שח רק בשביל לחבר כמה חוטים מקונקטור אחד למשנהו..

תודה מראש לעונים!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי כרגע תמונה אחת שצילמתי לפני כמה ימים, בהמשך אגיע לאוטו אצלם עוד.
כרגע הצמה שיוצאת מהאוטו, זה החוטים שיוצאים בצד העליון ובסוף נכנסים לתוך הקונקטור שמכוסה בספוג. הוצאתי את הקונקטור של המערכת הישנה וכעת מחובר לשם החדש.  אני מציין את זה מכיוון שחלק מהבלאגן בתמונה הזו, זה חוטים שיוצאים מהחלק ששייך למערכת הישנה. בפועל יש קצת פחות בלאגן...🙈

בכל אופן, ניתן לראות שני חוטים/צמות דקות בצבע חום בהיר/בז׳ (שתיהן מלופפות בדבק שחור באמצע, לזיהוי...) - שתיהן יוצאות מהצמה של האוטו. הגיוני לנחש שהחוטים האלה קשורים לרמקולים שלא עובדים?
-בנוסף מסתובבים שם חוטים שונים ומשונים שנראים לי קשורים לחיבור וידאו כזה או אחר.

WhatsApp Image 2023-09-03 at 14.28.28.jpeg

עריכה אחרונה על ידי Neri Freidman
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא.  הצמה שמצולמת כעת, היא הישנה, (אני מדבר על החלק שבין הקונקטור עם הספוג לבין הקונקטור השחור שבתחתית התמונה.)
כעת קיבלתי חדשה עם המערכת החדשה. 

אני מנחש שהרמקולים האחרים ברכב פשוט לא מחוברים לקונקטור הראשון(ההוא שמכוסה בספוג) כי כמו שכתבתי, אפשר לראות שמהצמה שיוצאת מתוך האוטו הופרדו חלק מהחוטים לשתי צמות דקות בצבע חום/בז׳ ואני מנחש שאלו הם החיבורים לרמקולים הנוספים (באסים והעליונים האחוריים ברכב)

וכאן אני שואל, אם זה הבעיה באמת, איך אני יכול לחבר אותם בחזרה, או לחילופין, להבין כמה הגיוני שבעל מקצוע ידרוש עבור עבודה כזו. (לחבר את הרמקולים שלא עובדים, לחבר את המצלמת רוורס והמסכים. בגדול, פשוט לעשות שם סדר ולחבר כל דבר למקומו)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממה שזה נראה, פשוט חתכו את החוטים כדי להתאים אותם למגבר וכו'.

בעיקרון אמור להיות לך 4 זוגות של חוטים שבכל זוג יש חיובי שלילי, אחד בצבע ירוק לדוג' והשני בצבע ירוק עם פס שחור.

כל זוג כזה זה רמקול אחד.

חוץ מזה יש את שאר החוטים שמביאים חשמל למערכת ומתחברים למחשב של הרכב.

תנסה לפרק את כל הצמה ולחבר צמה חדשה

עריכה אחרונה על ידי המהיר הזהיר

אין עוד מלבדו!!!

אבא תודה על הכל!!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי צמה חדשה במקום זו שיש בה חוטים חתוכים.

הבעיה שנראית לי (שוב, מההגיון בלבד, כי אני לא מבין בזה יותר מדי) היא שיש חוטים שאולי היו חלק מהצמה שיוצאת מהאוטו, והפרידו אותם מהקונקטור הראשי של המולטימדיה לשני צמות דקות נפרדות. אפשר לראות אותן בתמונה. בצבע חום בהיר - בז׳.
אם אכן הפרידו אותן בצורה מלאכותית, אני צריך למצוא דרך לחבר אותן בחזרה לקונקטור הראשון שאליו אני מחבר את הצמה החדשה שהגיעה עם המולטימדיה החדשה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 246 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...