Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אני חושב שלהשקיע כסף במעבד חזק במחשב זה בזבוז כסף.

Gavrik
שימו לב! השרשור הזה בן 513 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 34 דקות, falou כתב:

אפרופו, בדיוק לפני כמה ימים שאלתי צלם מקצועי, שעבר מ-26 ל-45 (פוג׳י) אם יש הבדל. הוא אמר שיש. בגודל הקבצים. אולי, לעיתים רחוקות, כשצריך קרופ מאסיבי. אבל, הלקוח לא ייראה הבדל...

אין שום סרט שאני עולה לקבצים בגודל כזה... זה מאוד מקשה ואני לא מוצא סיבה למה זה כדאי.

כנ"ל. בתור צלם הופעות (כתחביב) הייתי מעדיף פחות פיקסלים אבל שיהיו גדולים יותר ויאספו יותר אור כדי לקבל רגישות גבוהה יותר.
בפועל, במצלמות הקצה אתה מקבל גם ספירת פיקסלים גבוהה יותר וגם רגישות טובה יותר לאור...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 77
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בתאריך 15.1.2023 בשעה 16:56, dorsht כתב:

נסה להריץ את הפלייט סימולטור האחרון של מיקרוסופט ונראה אם תחזור עם אותן תוצאות.

הסימולטור הזה פשוט מתעלל במעבד. אני לא יודע אם מדובר בחוסר אופטימיזציה או שפשוט אי אפשר היה לכתוב את הסימולטור אחרת אבל רוב העומס נופל על ליבה בודדת.

אני עם רייזן 5600X וכרטיס 6600XT והמעבד הוא בהחלט צוואר בקבוק. בשדות תעופה מפורטים ומודל מטוס מפורט מקבל 30-40 FPS (שזה סביר לגמרי לסימולטור) ולפי מה שהסימולטור רושם זה מוגבל מעבד.

המעבד הכי טוב היום לסימולטור זה הרייזן 5800X3D שיש לו 96MB של Cache L3,  פי 3 משאר המעבדים של AMD ואינטל, אם אני לא טועה המעבד הזה נותן את הביצועים הכי טובים האפשריים היום בסימולטור של מיקרוסופט, לפחות עד שיצאו גרסאות 3D לסדרה 7000 של AMD.

r/MicrosoftFlightSim - 5800x3D is still the king

לפני שעתיים, arik100 כתב:

אני עדיין עם I5 2500K ובדיוק שוקל לשדרג 

אגב מעבד זה לא משחקים זה גם לפתיחת 20 טאבים במקביל, כולל עוד כמה תוכנות שרצות ברקע, סרט בהפסקה נטפליקס ויוטיובים תוך כדי משחק

וSSD ומעבד זה כיף כשאתה מחלץ קבצים גדולים

זה באמת היה מעבד מצוין עם פוטנציאל אוברקלוק מדהים, הייתי עם כזה במשך 10 שנים ולפני שנתיים שדרגתי לרייזן 5600X.

בגלישת אינטרנט יומיומית לא כל כך הרגשתי שיפור אבל בשאר הדברים השיפור עצום. חילוץ קבצי RAR גדולים הרבה הרבה יותר מהיר, המרת תמונות לJPEG בלייטרום הרבה יותר מהירה, כמובן שמשחקים, רינדור וידאו וכ"ו...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Mikelt89 כתב:

קונסולה לא מתאימה לכל אחד והיא לא מגיעה לקרסוליים של היצע ותמיכה של משחקי PC, כן יותר זולה אבל כשאתה משקיע במחשב הוא עושה הכל ולא רק גיימינג והוא יחזיק גם משמעותית יותר זמן, ואני גם במקרה אחד שיש לו XBOX series X כן זה נחמד אבל זה לא מתקרב לאיכות ונוחות PC ולהיצע של steam. 

יש היום מאות משחקים בgame pass כמעט בחינם ורוב הגיימרים הכבדים משחקים בקונסולה לדעתי וזה הרבה יותר חוויתי מסתם מקלדת ועכבר, אפשרי גם לחבר עכבר ומקלדת באקס בוקס ולשחק בסרברים של pc בלבד אז אתה מרוויח פעמיים.  לגבי האיכות אני משחק ב 120fps 4k במשחקים תומכים כמובן, לא הייתי מגיע לזה במחשב גיימינג בסיסי . המייקרוסופט סימולטור רץ חלק כמו חמאה דרך אגב.

עריכה אחרונה על ידי AMITHUX
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, nadavd4 כתב:

נ"ל. בתור צלם הופעות (כתחביב) הייתי מעדיף פחות פיקסלים אבל שיהיו גדולים יותר ויאספו יותר אור כדי לקבל רגישות גבוהה יותר.
בפועל, במצלמות הקצה אתה מקבל גם ספירת פיקסלים גבוהה יותר וגם רגישות טובה יותר לאור...

אתה... טועה.

תיקח תמונה שצילמת ב-ISO נתון ב-40 מגה פיקסל. תקטין את הרזולוציה ל-20 בעיבוד, תקבל אותה תמונה, מבחינת רעש, כאילו צילמת באותו ISO ב-20 מגה פיקסל. סה"כ השטח משנה, לא הגודל של כל פיקסל. אם אתה לא מאמין לי, תנסה...

נושא ה-ISO קצת יותר מסובך מזה. יש חיישנים שהם ISOLESS, מה שאומר שלהעלות ISO או לצלם ב-ISO הבסיסי ולהעלות בהירות של ה-RAW בעיבוד, נותן אותה תוצאה (לא שאני ממליץ לצלם ריבועים שחורים...). יש חיישנים שיש להן שתי רמות ISO, כלומר, זה נכון רק עד ISO מסויים, ומעליו זה 'מתאפס' ויש כאלו שלא ברור מה בדיוק... ויש כאלו שלא.

קשה לדעת.

בכל מקרה, לניקוי רעשים אני ממליץ מאוד על https://www.topazlabs.com/denoise-ai

שחקתי עם זה קצת לפני איזה שנתים, והתוצאה מרשימה.

וכמובן, אתה יכול לשנות הרבה יותר ממה שמהצלמה מכתיבה, ע"י עריכה קפדנית.

וסליחה שגנבתי את השרשור.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, falou כתב:

אתה... טועה.

תיקח תמונה שצילמת ב-ISO נתון ב-40 מגה פיקסל. תקטין את הרזולוציה ל-20 בעיבוד, תקבל אותה תמונה, מבחינת רעש, כאילו צילמת באותו ISO ב-20 מגה פיקסל. סה"כ השטח משנה, לא הגודל של כל פיקסל. אם אתה לא מאמין לי, תנסה...

נושא ה-ISO קצת יותר מסובך מזה. יש חיישנים שהם ISOLESS, מה שאומר שלהעלות ISO או לצלם ב-ISO הבסיסי ולהעלות בהירות של ה-RAW בעיבוד, נותן אותה תוצאה (לא שאני ממליץ לצלם ריבועים שחורים...). יש חיישנים שיש להן שתי רמות ISO, כלומר, זה נכון רק עד ISO מסויים, ומעליו זה 'מתאפס' ויש כאלו שלא ברור מה בדיוק... ויש כאלו שלא.

קשה לדעת.

בכל מקרה, לניקוי רעשים אני ממליץ מאוד על https://www.topazlabs.com/denoise-ai

שחקתי עם זה קצת לפני איזה שנתים, והתוצאה מרשימה.

וכמובן, אתה יכול לשנות הרבה יותר ממה שמהצלמה מכתיבה, ע"י עריכה קפדנית.

וסליחה שגנבתי את השרשור.

משרשור גיימינג לשרשור צילום... אני בעד.

במה טעיתי?

אני מכיר היטב את כל הנושא ואת ההשוואות. התופעה שתיארת בעת הקטנה של התמונה מתרחשת פשוט כי הרגישות לאור פר יחידת שטח בחיישן X עם 40 מגה גבוהה יותר מזו של חיישן Y עם 20 מגה. אולי X הוא BSI או stacked ו Y לא, אבל אם שניהם היו בדיוק באותה טכנולוגיה וגודל הטרנזיסטורים והחיווט בחיישן היה זהה - החיישן עם 20 מגה היה זוכה לרגישות טובה יותר, נקודה.
צריך גם להבין שהקטנת התמונה לא שווה binning, שמבוצע אחר לגמרי ושם כן משתפרת הרגישות לאור (או ניקוי רעשים). עוד פיצ'ר שהייתי רוצה ואין כמעט בשום מצלמת DSLR/מירורלס...

אגב, עד לאחרונה אכן החיישנים של מצלמות ההיי-אנד (1dx mark ii/iii, D4s/D5) היו עם ספירת פיקסלים נמוכה יותר ובמבחנים הרגישות לרעש היתה טובה יותר יחסית לדגמים אחרים מהתקופה, מוזמן לבדוק את ההשוואות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 28 דקות, nadavd4 כתב:

אבל אם שניהם היו בדיוק באותה טכנולוגיה וגודל הטרנזיסטורים והחיווט בחיישן היה זהה - החיישן עם 20 מגה היה זוכה לרגישות טובה יותר, נקודה.

לא. זו טעות.

מבחני הרעש שעושים כל מיני אתרים לא משווים את אותו גודל תמונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, falou כתב:

לא. זו טעות.

מבחני הרעש שעושים כל מיני אתרים לא משווים את אותו גודל תמונה.

הסרטון נחמד והכל, והוא בהחלט מפריך את הנושא השיווקי של "יותר פיקסלים=יותר רעש" לא משנה באיזו טכנולוגיה מדובר.
אבל, הוא גם לא מוכיח שום דבר מעניין. הוא צועק "science" ולא מיישם שיטת מחקר מדעית בסיסית, כמו לדאוג שהמשתנה היחיד הוא מספר הפיקסלים ולא למשל ארכיטקטורת החיישן.

דוגמה טובה היא, החיישן של ה a7siii שהוא בכלל digitally-binned 48MP, כשאין binning אמיתי ולכן התוצאה היא רעש עודף...
By combining four pixels digitally, you would increase the noise variance by four and hence read noise almost doubles

נוסיף על זה שההקבלה שלו לדליים מתעלמת מהעובדה שלכל פיקסל יש תקורה מסוימת של אור שלא נאסף בגלל אלקטרוניקה ותכנון של החיישן, ללא קשר ישיר לגודל הפיקסל אלא בעיקר לארכיטקטורה. יותר פיקסלים=יותר תקורה.

אגב, בכל הקשור למדידות ביצועים של חיישנים יש את dxomark שלא מודדים ויזואלית בהכרח אלא מחשבים SNR ועוד שלל מדדים ישירות מקבצי ה RAW.

עריכה אחרונה על ידי nadavd4
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל מה שכתבת נכון, טכנית, אבל אתה מתעלם ממבחן התוצאה.

אין סיבה לבדוק רק את היכולת של כל פיקסל ולהתעלם ממה שעושים עם תמונה. זה כמו להשוות מכוניות רק על בסיס כ״ס של המנוע, כשמה שרוצים זה ביצועים.

אם אתה מוריד את הגודל של תמונה לגודל של החיישן עם הפחות פיקסלים, ומנקה רעשים... אתה מקבל תוצאה טובה יותר מבחינת פירוט ותמונה זהה מבחינת רעש.

אתה כופר בזה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, falou כתב:

אם אתה מוריד את הגודל של תמונה לגודל של החיישן עם הפחות פיקסלים, ומנקה רעשים... אתה מקבל תוצאה טובה יותר מבחינת פירוט ותמונה זהה מבחינת רעש.

אתה כופר בזה?

במקרה של רוב המצלמות שם, המצלמה היקרה או החדשה יותר תהיה עם ביצועים טובים יותר. איזה סוד הוא גילה פה במבחן התוצאה שלא ידענו קודם?
אתה מוזמן למצוא השוואה דומה בין ה R5 ל R3 היקרה משמעותית ולספר לנו אם ב R5 אחרי הקטנה יש פחות רעש...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי בטוח שהמחשב שלי ישן אבל מסתבר שלא בהכרח!

המפרט שלי:

לוח אם Gigabyte Z77-DS3H

מעבד i5-3470 3.2 GHz

זכרונות DDR3 8GB

כרטיס מסך Radeon HD 6800

אם אני משדרג קצת זכרונות למשומשים ב-50 שקל וכרטיס מסך להכי חזק שהלוח אם תומך נגיד ב-150 שקל, אני על הגל? יריץ GTA6 או שיהיה פתאום ריח שרוף והפסקת חשמל בבניין?

"If you can't explain it to a six year old, you don't understand it yourself."

- Albert Einstein

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, Michaelr כתב:

זה באמת היה מעבד מצוין עם פוטנציאל אוברקלוק מדהים, הייתי עם כזה במשך 10 שנים ולפני שנתיים שדרגתי לרייזן 5600X.

בגלישת אינטרנט יומיומית לא כל כך הרגשתי שיפור אבל בשאר הדברים השיפור עצום. חילוץ קבצי RAR גדולים הרבה הרבה יותר מהיר, המרת תמונות לJPEG בלייטרום הרבה יותר מהירה, כמובן שמשחקים, רינדור וידאו וכ"ו...

הוא בהחלט מעולה.

השאלה אם שווה לשדרג מחשב בשביל חילוץ RAR יותר מהיר ויציאות USB3,4 במחשב.

כי כרגע אני עדיין עם USB2 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, arik100 כתב:

הוא בהחלט מעולה.

השאלה אם שווה לשדרג מחשב בשביל חילוץ RAR יותר מהיר ויציאות USB3,4 במחשב.

כי כרגע אני עדיין עם USB2 

אם אתה גולש באינטרנט רק? לא.

אם אתה מתעסק עם קבצים, המרות, תוכנות אז כנראה שכן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, nadavd4 כתב:

אתה מוזמן למצוא השוואה דומה בין ה R5 ל R3 היקרה משמעותית ולספר לנו אם ב R5 אחרי הקטנה יש פחות רעש...

אתה מתבלבל.

החיישן ב-R3 הוא בטכנולוגיה חדשה ושונה.

אתה צריך להשוות חיישנים עם אותה טכנולוגיה, אותו גודל, וספירת מגה פיקסלים שונה.

אני שואל שוב, אתה כופר בתוצאות בסרטון שהבאתי?

יש שם טעות בבדיקה או שהוא צודק?

לפני 4 שעות, nadavd4 כתב:

במקרה של רוב המצלמות שם, המצלמה היקרה או החדשה יותר תהיה עם ביצועים טובים יותר.

מה זה קשור למצלמה וכמה היא חדשה?

מדובר בחיישנים מאותו דור ובאותה טכנולוגיה של אותו יצרן (קנון מול קנון, פוג'י מול פוג'י וסוני מול סוני). 

כאילו, מה אתה טוען?!

שבגלל שהמצלמות עם החיישנים מרובי הפיקסלים הן חדשות יותר, אז ביצועי ה-ISO שלהם עדיפים?

אם כך, למה בכלל צריך סוני עם 12 מגה פיקסל?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 שעות, Mikelt89 כתב:

היא לא מגיעה לקרסוליים של היצע ותמיכה של משחקי PC

זה כבר לא נכון שנים למשחקי Triple A שיוצאים הרבה פעמים קודם או בלעדיים לקונסולה (במיוחד בפלייסטיישן , מייקרוסופט עושה עבודה לא רעה בxbox כדי שזה לא יהיה ככה).

מקסימום אפשר להגיד שהמבחר משחקים שונה.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 50 דקות, falou כתב:

אני שואל שוב, אתה כופר בתוצאות בסרטון שהבאתי?

יש שם טעות בבדיקה או שהוא צודק?

הוא צודק כי הוא לא גילה לנו שום דבר שאנחנו לא יודעים. חיישן חדש או יקר יותר יהיה טוב יותר, כי הטכנולוגיה בו עדיפה.
הוא רצה לבדוק ספירת פיקסלים, אבל זה בערך המשתנה הכי פחות משמעותי בין המצלמות שהוא בדק והבדיקה שלו לא מדעית בשום צורה. רוצה מדעי, שיכתוב מאמר עם ניסוי תיאורטי או אמפירי שמוכיח את מה שהוא אומר.

לפני 50 דקות, falou כתב:

כאילו, מה אתה טוען?!

שבגלל שהמצלמות עם החיישנים מרובי הפיקסלים הן חדשות יותר, אז ביצועי ה-ISO שלהם עדיפים?

כן.

ובהרחבה - יותר פיקסלים לא אומר "אותה רגישות". וברוב המקרים המצלמה היקרה יותר או החדשה יותר (בשני המקרים הטכנולוגיה תהיה טובה יותר) תהיה עם חיישן טוב יותר, בלי קשר למספר הפיקסלים.

ה"תלונה" המקורית שלי היתה, שאם יצרן בחר לייצר חיישן בטכנולוגיה מסוימת עם יותר פיקסלים, הרגישות לאור תיפגע לעומת אותו חיישן באותה טכנולוגיה, אבל פחות פיקסלים. הטריידאוף בין רזולוציה לרגישות לאור היא הנחת יסוד בפיתוח חיישנים ויש על זה מאמרים אקדמיים.

לפני 50 דקות, falou כתב:

אם כך, למה בכלל צריך סוני עם 12 מגה פיקסל?

שאל את סוני. הם טענו לרגישות טובה יותר, דווקא הוידאו ששלחת הפריך את זה עבור סטילס. אבל הסיבה היתה טכנולוגית ולא קשורה בכלל למספר הפיקסלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...