Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אני חושב שלהשקיע כסף במעבד חזק במחשב זה בזבוז כסף.

Gavrik
שימו לב! השרשור הזה בן 513 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

זה פשוט, תשאיל כרטיס חזק באמת לפחות RX6600XT/RTX3060 אפילו ואז תגלה את הניצול של הGPU על ~50% כי המעבד לא עומד בקצב.

• מצחיק 1

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 77
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 7 שעות, Gavrik כתב:

אוי נו.. המשחק מפונטז, ההגדות לא גבוהות, הראיה שלך לא טובה ואתה לא יודע לזהות משחק שרץ חלק. 

נשמע לי כמו סיבות רצפה עקומה, הינה בבקשה far cry 5 כל הטקסטורות על high כולל hdr on וכו... 

הוא אפילו מותקן על HDD רגיל של פעם ולא על SSD.

גם פספסתם לגמרי את העיקר, העיקר הוא שאין מה לעשות עם מעבד שהוא אפילו mid range ב99% מהשימושים כיום בזמן שכמעט כל השימושים כן דורשים GPU חזק.

וזה שאנשים מתרכזים כ"כ במעבד חזק בזמן שהחלק שלו בביצועים בפועל כ"כ קטן זה פשוט rip off.

ברזולוציה של....?

ולגבי מעבד, אנשים קונים יותר ממה שהם צריכים בפועל ברוב המקרים, אבל זה לא אומר שמדובר בבזבוז כסף. אני מריץ כל מיני תוכנות סימולציה וכלים חישוביים (מטלאב, קומסול וכדומה), צריך מעבד סביר פלוס. שאני עושה CFD המחשב שלי בכלל מתאבד ולא משנה איזה מעבד יהיה שם.

עורכי וידאו צריכים מעבד טוב, במולטיטאסקינג כבד צריך מעבד טוב, ועוד ועוד.

הכל תלוי שימוש. במשחקים כיום רצוי מעבד מ 3 הדורות האחרונים, יש הבדל גם אם יש אנשים שטוענים שלא- המעבד הוא צומת בכל הסיפור הזה, ואם תלביש GPU מטורף על מעבד ישן- הוא יגביל. משמעותית אפילו.

פנה ליוטיוב הקרוב לביתך לערוצים כמו gamer's nexus, הם עושים דברים בדיוק כאלו מדי פעם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעקרון אני מסכים איתך, זו הסיבה שאני לא משקיע יותר מידי במעבד.

3600x + 1080ti

מריץ כל משחק היום על הגדרות גבוהות במסך 4K

אפשר לראות בקלות גם תוך כדי משחק שהמעבד רוב הזמן מנמנם ולא עובר את ה10% ניצול.

מעדיף להחליף מעבד פעם ב3-4 שנים ב800 ש"ח מאשר פעם ב8 שנים ב2000 ש"ח.

ככה אני גם נהנה מתכונות עדכניות שיש למעבד להציע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, hwgeek כתב:

זה פשוט, תשאיל כרטיס חזק באמת לפחות RX6600XT/RTX3060 אפילו ואז תגלה את הניצול של הGPU על ~50% כי המעבד לא עומד בקצב.

תראה את זה למשל :

ברור שיש צוואר בקבוק מול מעבד חלש ,השאלה תמיד עד כמה :

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, BeBest כתב:

מעדיף להחליף מעבד פעם ב3-4 שנים ב800 ש"ח מאשר פעם ב8 שנים ב2000 ש"ח.

ככה אני גם נהנה מתכונות עדכניות שיש למעבד להציע.

ותושבת? תצטרך אולי גם לקנות לוח אם חדש.. אולי מתאם חדש לקירור.. לא כזה פשוט.

איזה תכונות מעניינות יצאו למעבדים? אני זוכר שיש משהו עם אבטחה ברמת המעבד, לא זוכר יותר מזה.. אולי תמיכה בראמ יותר מהיר אבל אתה מתכנן לשדרג רק מעבד להבנתי..

אם זה נטו לגיימינג, אני דיי מסכים עם הגישה הזו האמת 😅

לפני 8 שעות, AUDIO KING כתב:

תראה את זה למשל :

יש משחקים שפשוט דורשים יותר מעבד, בגלל זה כששואלים לגבי מפרט בפורומים מסוימים, שואלים את פותח השרשור מה הוא משחק. משהו כמו cs go דורש המון מהמעבד אם אני זוכר נכון.

עריכה אחרונה על ידי MZN
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, davemustaine87 כתב:

וואו. ההבדל בין מעבד 2008 ל-2022 הוא פי 15 בכוח העיבוד, אבל ב-FPS זה בין פי 1.5-2. 

בוא אני אסבך לך את זה יותר 

הבנצמרק של ה AMD פי 2 אבל האינטל טוב יותר ב FPS בגלל ביצועי ליבה בודדת.

עריכה אחרונה על ידי AUDIO KING
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 15.1.2023 בשעה 16:56, dorsht כתב:

כי משחקים זה לא הכול?

אני מריץ לייטרום, מייצא תמונות RAW של 50 מגה אחרי עריכה, מעבד הרבה יותר מודרני משלך (AMD Ryzen 5 3600X) מגיע ל-Utilization של 100%.

נסה להריץ את הפלייט סימולטור האחרון של מיקרוסופט ונראה אם תחזור עם אותן תוצאות.

גם לא כל משחק זה "ריצה במסדרון", איפה שהדבר שבאמת חשוב זה כרטיס מסך.

אם תסתכל על משחקי אסטרטגיה או RPG עולם פתוח, שצריך להחזיק המון פרמטרים, אז שם כח עיבוד באמת חשוב.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 45 דקות, MZN כתב:

יש משחקים שפשוט דורשים יותר מעבד

אתה צודק ,אבל גם פה יש גבול גם במשחקים AAA החזקים ביותר

והגבול נמצא בדרך כלל בגירסא החזקה של ה I5 אפילו ה I3 13100F החדש שעולה גרושים מציג ביצועים מדהימים בגיימינג 

אין צורך לרכוש I9 למשל היתרון ב FPS הוא מינורי ברמת כח העיבוד.

לדוגמא

עריכה אחרונה על ידי AUDIO KING
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, MZN כתב:

ותושבת? תצטרך אולי גם לקנות לוח אם חדש.. אולי מתאם חדש לקירור.. לא כזה פשוט.

איזה תכונות מעניינות יצאו למעבדים? אני זוכר שיש משהו עם אבטחה ברמת המעבד, לא זוכר יותר מזה.. אולי תמיכה בראמ יותר מהיר אבל אתה מתכנן לשדרג רק מעבד להבנתי..

אם זה נטו לגיימינג, אני דיי מסכים עם הגישה הזו האמת 😅

יש משחקים שפשוט דורשים יותר מעבד, בגלל זה כששואלים לגבי מפרט בפורומים מסוימים, שואלים את פותח השרשור מה הוא משחק. משהו כמו cs go דורש המון מהמעבד אם אני זוכר נכון.

אני משדרג את כל "השילוש הקדוש" פעם ב4-5 שנים בממוצע.

לוח, מעבד וראם באזור ה1500 ש"ח (לוח טוב 400, מעבד 700-1000, ראם 300)

ואז אני נהנה משדרוגים טכנולוגיים שיש לכל השילוש הזה להציע - רוח"פ זיכרון משופר, תמיכה בתקנים חדשים (PCI-E 4, DDR4 וכו'), שיפור ב Bus speed ועוד.

וזה הרבה יותר כלכלי והגיוני (לטעמי) מאשר להחליף את השילוש הזה פעם ב10 שנים ולשלם 3-4 אלף על השדרוג (כי הולכים על מעבד high-end)

בכרטיסי המסך אני עושה הפוך (קונה פעם בתקופה יפה כרטיס high-end במחיר הזוי) כי בתחום הזה השיפור הרבה פחות מורגש.

ושאר חלקים כמו ספק כוח, מארז, התקני אחסון (SSD/HDD/NVME) מחליף/משדרג במידת הצורך (משמע כמעט אף פעם).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, BeBest כתב:

אני משדרג את כל "השילוש הקדוש" פעם ב4-5 שנים בממוצע.

לוח, מעבד וראם באזור ה1500 ש"ח (לוח טוב 400, מעבד 700-1000, ראם 300)

ואז אני נהנה משדרוגים טכנולוגיים שיש לכל השילוש הזה להציע - רוח"פ זיכרון משופר, תמיכה בתקנים חדשים (PCI-E 4, DDR4 וכו'), שיפור ב Bus speed ועוד.

וזה הרבה יותר כלכלי והגיוני (לטעמי) מאשר להחליף את השילוש הזה פעם ב10 שנים ולשלם 3-4 אלף על השדרוג (כי הולכים על מעבד high-end)

בכרטיסי המסך אני עושה הפוך (קונה פעם בתקופה יפה כרטיס high-end במחיר הזוי) כי בתחום הזה השיפור הרבה פחות מורגש.

ושאר חלקים כמו ספק כוח, מארז, התקני אחסון (SSD/HDD/NVME) מחליף/משדרג במידת הצורך (משמע כמעט אף פעם).

לדעתי אתה עושה בדיוק ההפך מההגיון.

אתה מוציא מלא כסף כל כמה שנים על דברים ש 90% מהם לא נותנים לך כלום. מה היתרון בשדרוג זכרון? זניח. מה היתרון ב pcie-4 (במיוחד אם אתה בכלל לא מחליף כרטיסים..)? לא קיים.

מצד שני, השיפורים בתחום הכרטיסים יותר משמעותיים לרוב היישומים במהלך השנים, וכרטיס high end נותן לך הרבה פחות ביצועים פר שקל מאשר כרטיס בינוני. לגמרי עדיף להחליף כרטיס כל כמה שנים, במיוחד שהם גם שומרים על מחיר יותר ממעבדים (כי מעבד ישן דורש לוח ישן, אבל כרטיס ישן רץ על כל מערכת). מעבדים ממש מאבדים מהשווי תוך שלוש שנים, כרטיסים יכולים לעלות עדיין 50-60% ממחיר הקניה.

קונים את המערכת עם הצ'יפסט הכי חדש בתקופה, עם מעבד שעולה סביב ה 1200 שח, ועם החלפת כרטיס שעולה סביב ה 1500 שח כל 3~ שנים (ואפשר למכור ב 700) אתה מקבל מערכת ששורדת יפה הכל גם 7-8 שנים, כולל בעריכה ותוכנות cad.

ובנוסף אתה גם יכול לקחת ספק כח הרבה פחות חזק, ומארז קטן יותר.

עריכה אחרונה על ידי Ooga
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, hwgeek כתב:

זה שצריך לשים את הכרטיס מסך הכי HIGH END שיש היום בשוק כדי לנצל ב100% מעבד בן 14 (I7 860) רק מוכיח עד כמה מה שאני אומר נכון.

לפני 10 שעות, Pika007 כתב:

ברזולוציה של....?

ולגבי מעבד, אנשים קונים יותר ממה שהם צריכים בפועל ברוב המקרים, אבל זה לא אומר שמדובר בבזבוז כסף. אני מריץ כל מיני תוכנות סימולציה וכלים חישוביים (מטלאב, קומסול וכדומה), צריך מעבד סביר פלוס. שאני עושה CFD המחשב שלי בכלל מתאבד ולא משנה איזה מעבד יהיה שם.

עורכי וידאו צריכים מעבד טוב, במולטיטאסקינג כבד צריך מעבד טוב, ועוד ועוד.

הכל תלוי שימוש. במשחקים כיום רצוי מעבד מ 3 הדורות האחרונים, יש הבדל גם אם יש אנשים שטוענים שלא- המעבד הוא צומת בכל הסיפור הזה, ואם תלביש GPU מטורף על מעבד ישן- הוא יגביל. משמעותית אפילו.

פנה ליוטיוב הקרוב לביתך לערוצים כמו gamer's nexus, הם עושים דברים בדיוק כאלו מדי פעם.

בבקשה, הבחור למטה צירף לך סרטונים ותראה שזה לא נכון, המעבד שלי הוא 10 דורות אחורה, ועדיין לא מהווה צוואר בקבוק קריטי מבחינת הביצועים. 
בנושא הCFD, כאן יכול להיות שאתה צודק אבל מדובר בשימוש של 1% מהאוכלוסיה, כל שאר האנשים משתמשים בעיקר ביישומים גרפיים והשקעה במעבד חזק לא תבוא לידי ביטוי בשום תסריט שימוש רגיל (סרטים, משחקים, תוכנות פשוטות)

לפני 10 שעות, AUDIO KING כתב:

תראה את זה למשל :

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Ooga כתב:

לדעתי אתה עושה בדיוק ההפך מההגיון.

אתה מוציא מלא כסף כל כמה שנים על דברים ש 90% מהם לא נותנים לך כלום. מה היתרון בשדרוג זכרון? זניח. מה היתרון ב pcie-4 (במיוחד אם אתה בכלל לא מחליף כרטיסים..)? לא קיים.

מצד שני, השיפורים בתחום הכרטיסים יותר משמעותיים לרוב היישומים במהלך השנים, וכרטיס high end נותן לך הרבה פחות ביצועים פר שקל מאשר כרטיס בינוני. לגמרי עדיף להחליף כרטיס כל כמה שנים, במיוחד שהם גם שומרים על מחיר יותר ממעבדים (כי מעבד ישן דורש לוח ישן, אבל כרטיס ישן רץ על כל מערכת). מעבדים ממש מאבדים מהשווי תוך שלוש שנים, כרטיסים יכולים לעלות עדיין 50-60% ממחיר הקניה.

קונים את המערכת עם הצ'יפסט הכי חדש בתקופה, עם מעבד שעולה סביב ה 1200 שח, ועם החלפת כרטיס שעולה סביב ה 1500 שח כל 3~ שנים (ואפשר למכור ב 700) אתה מקבל מערכת ששורדת יפה הכל גם 7-8 שנים, כולל בעריכה ותוכנות cad.

ובנוסף אתה גם יכול לקחת ספק כח הרבה פחות חזק, ומארז קטן יותר.

חוץ מלשחק אני עושה עם המחשב שלי עוד כמה דברים, או יותר נכון משחק זה החלק השולי יותר.

לדוגמה, היתרון בשדרוג מ1333Mhz לפי 2 בתדר זיכרון הוא שיפור עצום.

תמיכה ב PCI-E 4 עוזרת לכרטיסי הרחבה אחרים חוץ מכרטיסי מסך (למשל NVME נוסף מעבר לסלוט שיש בלוח)

בשוק כרטיסי המסך השיפור מינורי מאוד. הכרטיס שלי כבר בן 6 והוא עדיין טוב יותר מכרטיסים עדכניים כמו למשל RTX3060 שעולה סביבות ה2000 ש"ח.

אז אם בזמנו הייתי הולך על כרטיס ביניים, נניח GTX1060 כבר הייתי חייב לשדרג אותו.

כי אם תקח GTX1060 שאז העלות שלו היתה סביבות ה1500 ש"ח כמו שציינת, לעומת הRTX3060 מדובר בשיפור של לפחות 50% בביצועים, אבל ה GTX1080TI שלי עדיין טוב יותר מ RTX3060 כמעט בכל פרמטר.

שמירת ערך לא מעניינת אותי, אני לא מתעסק במכירה ליד2. בד"כ תורם את החלקים שכבר אין לי בהם צורך.

מה הקשר לספק כוח ומארז קטן יותר? ספק כוח קניתי לפני עשור בערך, מארז אני מחליף כשהוא כבר נהיה בלאי (שזה גם משהו כמו פעם ב10 שנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...