Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מאזדה 3 או יונדאי אלנטרה

b0nzZ
שימו לב! השרשור הזה בן 593 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי, 

ב 12 שנים האחרונות נסעתי על טויוטה קורולה 2007 (אני מוכר אם מישהו צריך :)) שמאוד נהנתי ממנה אבל אני מרגיש שמיציתי והחלטתי לקנות רכב חדש 

הדרישות שלי: אוטו משפחתי, אמין וכיפי לנהיגה 

צרכים: יש לנו רכב קטן אחד אז צריכים עוד אחד משפחתי. ביום יום, נסיעה מראשון לתל אביב בפקקים ונסיעות רגילות בסופשים.

הלכתי לבחון כמה רכבים והצתמצמתי ל מאזדה 3 או יונדאי אלנטרה (אם פספסתי איזה רכב אשמח להצעות)

אחרי שעשיתי נסיעות מבחן על לא מעט רכבים פשוט התאהבתי במאזדה 3, היא הרגישה לי מאוד דינמית וכיפית וגם אהבתי את המראה שלה. משהו ב DNA שלה מזכיר לי את הטויוטה קורולה 

אז נכון, זה נראה שכבר החלטתי ואני נעול על מאזדה 3. אבל............

ועכשיו הדילמה, כולם אומרים לי שזאת טעות בשנת 2022 לקנות רכב שהוא לא היברידי\חשמלית האם יש לזה הצדקה ? 

וכן, זה ברור לי שבנסיעה בפקקים עדיף את האלנטרה אבל נעזוב שניה את האקסטרה דלק שאני אשלם.

איזה רכב יותר טוב ? יותר אמין ? יותר כיפי ? (אני אוהב להשאר עם רכב הרבה זמן כי אני מטפל בהם בקנאות ושומר על הרכב ככה שאין לי סיבה להחליף)

עוד משהו קטן, זה זמני הספקה אלנטרה אפריל - 2023. מאזדה בחודשים הקרובים שזה גם פאקטור, לא הכי קריטי אבל בא לי כבר להתחדש :) 

אשמח לשמוע חוות דעת 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, b0nzZ כתב:

היי, 

ב 12 שנים האחרונות נסעתי על טויוטה קורולה 2007 (אני מוכר אם מישהו צריך :)) שמאוד נהנתי ממנה אבל אני מרגיש שמיציתי והחלטתי לקנות רכב חדש 

הדרישות שלי: אוטו משפחתי, אמין וכיפי לנהיגה 

צרכים: יש לנו רכב קטן אחד אז צריכים עוד אחד משפחתי. ביום יום, נסיעה מראשון לתל אביב בפקקים ונסיעות רגילות בסופשים.

הלכתי לבחון כמה רכבים והצתמצמתי ל מאזדה 3 או יונדאי אלנטרה (אם פספסתי איזה רכב אשמח להצעות)

אחרי שעשיתי נסיעות מבחן על לא מעט רכבים פשוט התאהבתי במאזדה 3, היא הרגישה לי מאוד דינמית וכיפית וגם אהבתי את המראה שלה. משהו ב DNA שלה מזכיר לי את הטויוטה קורולה 

אז נכון, זה נראה שכבר החלטתי ואני נעול על מאזדה 3. אבל............

ועכשיו הדילמה, כולם אומרים לי שזאת טעות בשנת 2022 לקנות רכב שהוא לא היברידי\חשמלית האם יש לזה הצדקה ? 

וכן, זה ברור לי שבנסיעה בפקקים עדיף את האלנטרה אבל נעזוב שניה את האקסטרה דלק שאני אשלם.

איזה רכב יותר טוב ? יותר אמין ? יותר כיפי ? (אני אוהב להשאר עם רכב הרבה זמן כי אני מטפל בהם בקנאות ושומר על הרכב ככה שאין לי סיבה להחליף)

עוד משהו קטן, זה זמני הספקה אלנטרה אפריל - 2023. מאזדה בחודשים הקרובים שזה גם פאקטור, לא הכי קריטי אבל בא לי כבר להתחדש :) 

אשמח לשמוע חוות דעת 

ארצה לשמוע פרטים על הרכב הקיים אצלך,

שלח לי ה"פ עם טלפון 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע שרכב היברידי יותר יתאים לתוואי הנסיעה שלך.

אני נוסע עם קורולה היברידית במרכז ונהנה מצריכת דלק טובה מאוד.

המאזדה תהיה מהנה יותר לנהיגה, זריזה יותר ותא הנוסעים שלה נחשב איכותי יותר (מחשיבים אותה בין הטובות בקטגוריה), אבל בצריכת דלק היא תהיה רחוקה מלהצטיין, בטח מול רכבים היברידיים.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה מה יותר חשוב לך, המאזדה לא רכב חסכוני, אני נוסע על ספיריט 2015 והממוצע הוא 1/12.
גם בדגמים החדשים 2022 המצב לא מזהיר.

לעומת זאת הרכב מאוד מהנה לנהיגה, נראה טוב, איכות בנייה טובה ואת האמת וקל להתאהב בו.

יש לי חבר עם איוניק לדוגמה ועוד אחד עם נירו שעושים בערך 1/18, זה אומר שהם חוסכים בחישוב שנתי  אלפי שקלים.

אם חסכון בדלק זה לא הדבר שהכי חשוב לך אתה תהנה מהמאזדה 3.

עריכה אחרונה על ידי Tom777

MAZDA 3 SPIRIT 2015

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טויוטה קורולה עושה 1:30 כמו שאני מנגן על כינור (אני לא).

1:20 היא צריכה ריאלית.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1 ל 20 בנהיגה רגילה/כזאת בלי חשבון, אם תיסע רגוע ומתון תקבל צריכה הרבה יותר טובה. ועדיין חצי מהמזדה ביום טוב, אז למה ?!

עריכה אחרונה על ידי m&t
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המאזדה עדיפה על האלנטרה בכל פרמטר למעט צריכת דלק (והאלנטרה עדיפה על הקורולה בעיקר בגלל הגיר הרציף שבקורולה).

אם אתה מתכוון להחזיק ברכב גם כן 12 שנים - המאזדה עם מכלולי הנעה פשוטים יותר (מנוע אטמוספרי וגיר פלנטרי) תפגין ככל הנראה אמינות טובה יותר לאורך הזמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, m&t כתב:

1 ל 20 בנהיגה רגילה/כזאת בלי חשבון, אם תיסע רגוע ומתון תקבל צריכה הרבה יותר טובה. ועדיין חצי מהמזדה ביום טוב, אז למה ?!

נוסע רגוע ולא משתולל. זו הצריכה.

בלי חשבון הייתי מקבל כנראה בסביבות 1:16-1:17.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 593 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...