Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הפיכת מיצובישי לנסר 12 שסטומים לרכב אספנות

alechko01

פוסטים מומלצים

לפי מיטב ידיעתי
ברכב אספנות אתה יכול להוציא רשיון לתשלום מתי שבא לך, לשלם, לגשת לטסט ויש לך טסט לשנה שלימה מרגע זה.
כשלא תרצה -פשוט אל תעשה טסט, אז אומנם אסור לך לנסוע ברכב אבל מצד שני הוא לא צובר שום חובות וריביות כלשהם.

עריכה אחרונה על ידי Camaro 92
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, Camaro 92 כתב:

לפי מיטב ידיעתי
ברכב אספנות אתה יכול להוציא רשיון לתשלום מתי שבא לך, לשלם, לגשת לטסט ויש לך טסט לשנה שלימה מרגע זה.

היי

אתה ממש טועה כי טסט הוא לשנה ולא מתי שבא לך ,יש לו תאריך מדויק של התחלה והסוף ולא מתאריך התשלום זה אני יודע בוודאות.

אני מחפש חוק כתוב או תשובה  לגבי חובות שכולם מכירים שאין חוב אבל במשרד הרישוי נאמר אחרת. בגלל זה ממתין לתשובה מגורם המוסמך ומבין בחוקים של רכבי האספנות.

תודה בכל מקרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה כנראה לא מבין את כוונתי, הכוונה שבניגוד לרכב רגיל שניתן לקבל את הרישיון שלו רק בסביבות חודשיים לפני התאריך ולגשת לעשות טסט, ברכב אספנות אתה יכול להוציא את הרישיון מתי שבא לך במהלך השנה( בכל שלב שתסיים את השיפוץ) וכמובן שתאריך הטסט אינו משתנה לעולם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
בתאריך 22.2.2022 בשעה 00:57, Buki כתב:

לדעתי תיגש למשרד הרישוי, יוציאו לך שובר לתשלום על הסכום המדויק שאתה חייב, תשלם במקום באשראי ואז שינוי לאספנות. 

זה בדיוק מה שנדרשתי לעשות היום, עד שלא שילמתי את מלוא החוב במקום באשראי באפליקציה הפקידה סירבה בתוקף להוציא לי את הרישיון אספנות החדש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, Camaro 92 כתב:

זה בדיוק מה שנדרשתי לעשות היום, עד שלא שילמתי את מלוא החוב במקום באשראי באפליקציה הפקידה סירבה בתוקף להוציא לי את הרישיון אספנות החדש.

לא הבנתי על איזה חוב אתה רושם ?

אם אני מבין נכון גם אספנות צוברים חובות?

משהו חדש ...

כלומר פקידה צדקה ?

היא אמרה לי שגם אספנות צוברים חובות..

אמרה לי שעדיף להקפיא רישיון רכב אחרת אשלם קנסות.

עריכה אחרונה על ידי alechko01
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 9.7.2023 בשעה 00:59, Markm4 כתב:

אני יודע שהפקידים והפקידות במשרדים של משרד הרישוי לא הכי מבינים ברכבים,

אבל גם אין להם אופן עבודה עם פרוטוקול ברור

(להם פחות). 

חבר ביקש ממני קצת עזרה בהפיכת הגולף 92 שלו לאספנות.

עד אותו רגע לא היה לי מושג חוץ ממה ששמעתי וקראתי בכל מיני מקומות. 

הרכב היה ללא טסט ואגרות 3 וחצי שנים, 

כלומר 7 אגרות שלא שולמו. 

במרץ 2022 ניגשנו למשרד הרישוי בחיפה,

ניגשנו לפקיד, 

קצת קשקשת והופ לתכלס. 

מבחינת החובות של הרכב,

שילמנו על האגרת טסט החצי שנתית האחרונה בלבד! 

+ אגרת רכב אספנות וזהו. 

לא קנסות ולא כלום. 

ברשיון רכב החדש בהערות

היה רשום רכב אספנות

ובדיקת בלמים

אמרתי לחבר שיצא קצת בזול, 

והלוואי ואצלי זה יעבור ככה. 

אני מרגיש שבמשרד הרישוי אין אחידות ברורה וזה ממש תלוי על איזה פקיד נפלת.

החבר שלך יצא לא קצת בזול אלא הרבה מאוד בזול, הייתי היום במשרד הרישוי בחולון עם רכב שעמד ללא טסט ואגרות במשך שנתיים(כלומר 4 אגרות חצי שנתי שלא שולמו)והפקידה לא היתה מוכנה בשום מצב להוציא לי רישיון אספנות חדש עד שלא אשלם באשראי במקום באפליקציה את מלוא החוב(את כל 4 האגרות שלא שולמו), ורק לאחר שראתה את אישור התשלום אצלה במחשב הדפיסה לי את הרישיון אספנות החדש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 שעות, alechko01 כתב:

לא הבנתי על איזה חוב אתה רושם ?

אם אני מבין נכון גם אספנות צוברים חובות?

משהו חדש ...

כלומר פקידה צדקה ?

היא אמרה לי שגם אספנות צוברים חובות..

אמרה לי שעדיף להקפיא רישיון רכב אחרת אשלם קנסות.

במקרה שלי הספציפי  הכוונה לאגרות רישוי שלא שולמו בתקופה(שנתיים)שהרכב עמד בחנייה ללא טסט(והרישיון לא הוקפא) לפני שהסבתי אותו לאספנות(אתמול), ולפי החוק ״החדש״ שנכנס לתוקף רק בשלוש/ארבע השנים האחרונות חובה לשלם את מלוא החוב הזה בטרם יהיה אפשר בכלל לרשום את הרכב כאספנות, מעכשיו(מאתמול) כפי שכבר ציינתי ברגע שהסבתי אותו במשרד הרישוי לאספנות נגמר הסיפור הרכב לא יצבור יותר חובות/אגרות/קנסות לעולם. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 שעות, Camaro 92 כתב:

החבר שלך יצא לא קצת בזול אלא הרבה מאוד בזול, הייתי היום במשרד הרישוי בחולון עם רכב שעמד ללא טסט ואגרות במשך שנתיים(כלומר 4 אגרות חצי שנתי שלא שולמו)והפקידה לא היתה מוכנה בשום מצב להוציא לי רישיון אספנות חדש עד שלא אשלם באשראי במקום באפליקציה את מלוא החוב(את כל 4 האגרות שלא שולמו), ורק לאחר שראתה את אישור התשלום אצלה במחשב הדפיסה לי את הרישיון אספנות החדש.

מכל מה שרשום בשרשור, 

אני מתחיל להאמין שיש הנחיות פנימיות במשרד התחבורה על כל עיניין רכבי האספנות. 

ב 1.1.24 אני אתחיל את התהליך שלי להפוך את הרכב לאספנות.

לי בגדול אין חובות ואגרות שלא שולמו אבל נראה מה יהיה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הרישיונות הוקפאו ואין לך שום חובות/אגרות רישוי שלא שולמו אז אין לך מה לדאוג, תהליך הסבת רכב לאספנות לוקח בדיוק דקה אצל הפקידה במשרד הרישוי(וחצי יום לשרוף בתור) ויש לך רשיון אספנות ביד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לעניות דעתי בכל הקשור לרכבי אספנות לא חושב שיהיו עוד שינויים כלשהם לרעה/טובה בתקנות. מה שכן תמיד תשים לב שהרישיון אספנות החדש הודפס ללא הסעיף דרישה לבדיקת מעבדה מוסמכת(281 ד) ואם כן תאיר את תשומת ליבה של הפקידה במקום שתסיר אותו ואם צריך תתעקש לראות מנהל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 7.9.2023 בשעה 10:20, Camaro 92 כתב:

במקרה שלי הספציפי  הכוונה לאגרות רישוי שלא שולמו בתקופה(שנתיים)שהרכב עמד בחנייה ללא טסט(והרישיון לא הוקפא) לפני שהסבתי אותו לאספנות(אתמול), ולפי החוק ״החדש״ שנכנס לתוקף רק בשלוש/ארבע השנים האחרונות חובה לשלם את מלוא החוב הזה בטרם יהיה אפשר בכלל לרשום את הרכב כאספנות, מעכשיו(מאתמול) כפי שכבר ציינתי ברגע שהסבתי אותו במשרד הרישוי לאספנות נגמר הסיפור הרכב לא יצבור יותר חובות/אגרות/קנסות לעולם. 

אז למה שהדפיסו לי אותו רישיון רכב( לאותה השנה ) לתשלום הוא צבר חוב ויותר יקר ממקור שהודפס בתחילת השנה?

למה למרות רכב אספנות פקידה אמרה לי להקפיא רישיון אחרת אני צובר חוב ?

בקיצור הרבה סימני שאלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, alechko01 כתב:

אז למה שהדפיסו לי אותו רישיון רכב( לאותה השנה ) לתשלום הוא צבר חוב ויותר יקר ממקור שהודפס בתחילת השנה?

למה למרות רכב אספנות פקידה אמרה לי להקפיא רישיון אחרת אני צובר חוב ?

בקיצור הרבה סימני שאלה.

כי למיטב זכרוני מחודש אפריל השנה היתה התייקרות גורפת של 6% באגרות הרישוי של כלל הרכבים כולל רכבים ישנים וככל הנראה גם אספנות ולמעשה הרישיון האחרון שהפקידה הדפיסה לך זה היה כבר עם התשלום אחרי ההתייקרות(387₪) ולכן הוא יצא מעט יותר יקר מהראשון שקיבלת בתחילת השנה(375₪).

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 6 חודשים מאוחר יותר...

שלום שוב לכולם.

היום נזכרתי שאנו בחודש מרץ והייתי אמור לקבל רישיון רכב אספנות לתשלום. האמת שנה שעברה עקף מצב לא טוב מכל הבחינות לא חידשתי רישיון אספנות אבל השנה פיספתי, כי רישיון חדש היה אמור להגיע עוד בפברואר ואני שכחתי מזה בכלל.

יש למשהו מושג האם שולחים רישיון לתשלום לרכב אספנות כל שנה באופן אוטומטי או בגלל שלא שילמתי שנה שעברה הם לא שלחו כלום השנה. מעניין אותי לדעת גם האם יש חוב ,כי הם מסוגלים לעשות הכל.

תודה רבה מראש.

כמובן מחר אם לא אשכח אתקשר למשרד הרישוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום חוב על רכב אספנות זה אמור להישאר 387₪ לשנה, ואם לא חידשת את הרישיון שנה שעברה אז ככל הנראה לא ישלח לך בדואר החידוש החדש, אבל אתה תמיד יכול לשלם באתר של משרד התחבורה ולגשת לטסט

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...