Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הפיכת מיצובישי לנסר 12 שסטומים לרכב אספנות

alechko01

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

יש לנו במשפחה זוג מכוניות ישנות .אחת מיצובישי לנסר עליה על כביש 1992 ספטמבר  מודל 93 .רכב בבעלות של אבא שלי . רכב שני שנת עליה 1993 ורכבים ללא טסטים ורישיונות מוקפאים מלפני מספר שנים.

כל המכוניות במצב נסיעה ותקינים ,כי שמרתי טוב- טוב ומה שכן נדרש טיפול בכל מקרה. אני רוצה להפוך אותם לאספנות , קודם כל מתחיל ברכב אחת. יש לי מספר שאלות כי יכול להיות שעבר זמן וקיים תקנון או חוקים חדשים. חברים תעשו לי בבקשה  סדר בפעולות שלי. אולי זה עדיין מוקדם וצריך להמתין עד ל1.2023 .בכל מקרה אשמח לייעוץ בנושא.

1. מתי ואיך ניתן להזיז את הרכב נניח למוסך -רק גרר ? 

2. ממתי ניתן להפוך לרכב אספנות ולהחליף לוחיות אם רכב עלה ב92. 9 .14 ומודל 93 ?

3. האם יש חובה לשלם כל שנה על טסט וכמה ?

4.האם חייבים לעשות ביטוח חובה לפני הכל ולכמה זמן ? נניח לא עובר טסט ולא משתמשים ברכב .

5. המלצות איפה לעשות ביטוח לרכב אספנות 

6. מקום מומלץ  באזור ראשון - חולון להחלפה קלאץ' ,החלפת רינגים בשסטומים ואולי שיפוץ קל במנוע /החולפת טיימינג. רוצה לעשות קוסמטיקה וצבע לרכב . יכול להיות שאני אסתדר לבד ועם עזרה של חבר שלי ,או יכול להיות שאפנה רכב למוסך, עדיין שום דבר לא הוחלט.

תודה רבה מראש.

עריכה אחרונה על ידי alechko01
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 5.2.2022 בשעה 20:25, alechko01 כתב:

2. ממתי ניתן להפוך לרכב אספנות ולהחליף לוחיות אם רכב עלה ב92. 9 .14 ומודל 93 ?

ב1.1.2023

5. המלצות איפה לעשות ביטוח לרכב אספנות 

חפש בגוגל "חמדה גלט פבריקנט". סוכנת מספר 1 בארץ לרכבי אספנות

6. מקום מומלץ  באזור ראשון - חולון להחלפה קלאץ' ,החלפת רינגים בשסטומים ואולי שיפוץ קל במנוע /החולפת טיימינג.

יש בראשון בחור בשם בני לוי. בעבר היה כותב בקארספורום בשם משתמש בני ל.

הוא מכונאי מקצועי ופדנט, אך לצערי אני לא יודע מה הטלפון שלו.

אולי למישהו מהגולשים כאן עוד יש דרך למצוא אותו, למרות שהתעבורה בפורום הזה היא די נמוכה.

אנסה למצוא בכל זאת.

בהצלחה

• אהבתי 1

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה פעמים ניתן לבקש רישיון זמני ל48 שעות ממשרד הרישוי ? ואם עושים ביטוח גם ל48 שעות או שנתי ? אני רוצה לנסוע עם רכב למוסך כדי לבצע טיפול לפני הטסט איך ניתן לעשות זאת ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אישור תנועה זמני אפשר להוציא עד 3 פעמים בשנה. 

ב 1.1.2023 או בכל יום שאחרי התאריך הזה תגש  (או שאבא שלך שיגש אם הרכב על שמו, או תקח ייפוי כוח ממנו לביצוע כל פעולה מטעם בעל הרכב ותעודת זהות מקורית) למשרד הרישוי ותבקש הסבה לאספנות. 

תקבל רישיון רכב עם אגרה לתשלום. אם יש חוב אגרות אז גם את זה תצטרך לשלם, אם אין חוב - רק ארגת אספנות אחת שהיא 372 ש"ח. 

באותה הזדמנות תבקש אישור תנועה זמני. 

אתה אומר לפקידה לאיזה תאריכים אתה רוצה את האישור, תוכל לבקש גם שני אישורים, נגיד אחד שמתחיל שבוע אחרי אותו יום ושני לשבועיים אחרי. 

משלם את האגרה של האישור 40 ומשהו שקל. 

משלם גם את אגרת הטסט 372 שקל. 

אחרי זה מנסה לעשות ביטוח, יש פה את השירשור שלי - נתקלתי בבעיה לבטח רכב ללא טסט בתוקף, כל הסכנים ביקשו רישיון רכב בתוקף בשביל לעשות ביטוח. 

בסוף עשו לי ביטוח חובה בלבד ללא טסט, צד ג' אמרו שאי אשפר. 

ביטוח לתקופות קצרות אפשר לעשות בחברת פול אבל לא משתלם. ביטוח אספנות לשנה זה בערך 300-400 שקל לביטוח חובה, צד ג' גם משהו כזה.

עם הביטוח ועם האישור תנועה הזמני בימים שהוא בתוקף נוסע לסדר את האוטו, לקבל אישור תקינות רכב מיושן ולהעביר טסט, בטסט או לפני טסט תחליף את הלוחיות לאספנות. 

אישור תקינות רכב מיושן תקף 90 יום, אם במהלך 90 יום אחר האישור לא נגשת לטסט, צריך אישור חדש. 

תאריך הטסט המקורי של האוטו נשאר ללא שינוי. אם הטסט נגיד היה באפריל אז לא שווה לעשות טסט בינואר כי הוא יהיה רק ל 3 חודשים עד אפריל. אפשר לעשות במרץ ואז יהיה לשנה פלוס עד אפריל שנה הבאה. 

תוודא שאתה ניגש עם רישיון רכב שמופיע עליו תוקף עד (בדוגמה שלי) 04/2024 ולא 04/2023. 

כחודשיים לפני מועך הטסט אפשר לשלם אגרה ולהוציא רישיון של השנה הבאה. 

• רעיון טוב! 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
בתאריך 5.2.2022 בשעה 20:25, alechko01 כתב:

המלצות איפה לעשות ביטוח לרכב אספנות

חפש בגוגל דני קודוגורסקי.

• רעיון טוב! 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 11.2.2022 בשעה 09:20, Buki כתב:

אישור תנועה זמני אפשר להוציא עד 3 פעמים בשנה. 

ב 1.1.2023 או בכל יום שאחרי התאריך הזה תגש  (או שאבא שלך שיגש אם הרכב על שמו, או תקח ייפוי כוח ממנו לביצוע כל פעולה מטעם בעל הרכב ותעודת זהות מקורית) למשרד הרישוי ותבקש הסבה לאספנות. 

תקבל רישיון רכב עם אגרה לתשלום. אם יש חוב אגרות אז גם את זה תצטרך לשלם, אם אין חוב - רק ארגת אספנות אחת שהיא 372 ש"ח. 

באותה הזדמנות תבקש אישור תנועה זמני. 

אתה אומר לפקידה לאיזה תאריכים אתה רוצה את האישור, תוכל לבקש גם שני אישורים, נגיד אחד שמתחיל שבוע אחרי אותו יום ושני לשבועיים אחרי. 

משלם את האגרה של האישור 40 ומשהו שקל. 

משלם גם את אגרת הטסט 372 שקל. 

אחרי זה מנסה לעשות ביטוח, יש פה את השירשור שלי - נתקלתי בבעיה לבטח רכב ללא טסט בתוקף, כל הסכנים ביקשו רישיון רכב בתוקף בשביל לעשות ביטוח. 

בסוף עשו לי ביטוח חובה בלבד ללא טסט, צד ג' אמרו שאי אשפר. 

ביטוח לתקופות קצרות אפשר לעשות בחברת פול אבל לא משתלם. ביטוח אספנות לשנה זה בערך 300-400 שקל לביטוח חובה, צד ג' גם משהו כזה.

עם הביטוח ועם האישור תנועה הזמני בימים שהוא בתוקף נוסע לסדר את האוטו, לקבל אישור תקינות רכב מיושן ולהעביר טסט, בטסט או לפני טסט תחליף את הלוחיות לאספנות. 

אישור תקינות רכב מיושן תקף 90 יום, אם במהלך 90 יום אחר האישור לא נגשת לטסט, צריך אישור חדש. 

תאריך הטסט המקורי של האוטו נשאר ללא שינוי. אם הטסט נגיד היה באפריל אז לא שווה לעשות טסט בינואר כי הוא יהיה רק ל 3 חודשים עד אפריל. אפשר לעשות במרץ ואז יהיה לשנה פלוס עד אפריל שנה הבאה. 

תוודא שאתה ניגש עם רישיון רכב שמופיע עליו תוקף עד (בדוגמה שלי) 04/2024 ולא 04/2023. 

כחודשיים לפני מועך הטסט אפשר לשלם אגרה ולהוציא רישיון של השנה הבאה. 

תודה רבה על תשובתך.

טסט לרכב הוא ב14.9 (תמיד עד ספטמבר) כל השנים כלומר עדיף לעשות באוקטובר אני מבין נכון ?

לא הבנתי כל כך לגבי לוודא לגבי רישיון רכב ב2024. לגשת לטסט הבא עם רישיון בתוקף עד 24?

כרגע ללא תנועה  ואני ממתין ל1.2023.

האם עברת רכב לאספנות מחייבת לעשות טסט ולשלם אגרה כל שנה ? נניח רכב ממשיך לעמוד כי אין חלקים אבל גם ללא תנועה ,האם עדין צריך לשלם טסט כל שנה או שגם כאן ניתן להקפיא כל פעם שיש בעיה עם הרכב והוא לא בשימוש ?

אגרה אספנות 372 שקל זה לשנה  חד פעמית ? ואגרת טסט זה עוד 372 שקל ? כלומר 724 שקל או שלא הבנתי נכון.

חשבתי שלהפוך רכב לאספנות לא עולה כסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לרכב אמור להיות טסט ב 14.9 וגם ב 14.3, הרי זה פעמיים בשנה בתקופת רכב מיושן. 

אחרי שהופכים לאספנות, הטסט הופך להיות לשנה מהמועד הקרוב, אם תהפוך לאספנות ב 1.2023 (כנראה ש) תקבל טופס טסט שמתחיל ב 14.3.2023 והתוקף שלו עד 14.3.2024.

שיני לאספנות לא עולה כסף. 

372 ש"ח זו אגרת טסט שנתית לרכב אספנות אותה צריך לשלם אם אתה מעניין להעיר טסט, כמו כל רכב אחר רק התשלום מוזל. 

כל עוד לא מעניין להעביר טסט, לא צריך לשלם. לא צריך גם להקפיא רישיון. אין צבירת חוב אגרות לרכב אספנות, בניגוד לרכב רגיל. 

עצם השינוי לאספנות לא מחייב ביצוע טסט. אפשר לשנות לאספנות והרכב יכול להמשיך לעמוד. 

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקי, במידה ולא שולמו כמה אגרות טסט בעבר(ורשיון הרכב לא הופקד) בעת ההסבה לאספנות הפקידה תוציא לי רשיון רכב חדש עם דרישת תשלום החוב במלואו+ 372₪?

עריכה אחרונה על ידי much

אין כמו קמארו עצבנית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 14.2.2022 בשעה 00:40, much כתב:

הפקידה תוציא לי רשיון רכב חדש עם דרישת תשלום החוב במלואו+ 372₪?

משרד הרישוי לאורך שנים פירש את החוק "רכב אספנות לא צובר אגרות" בצורה מקלה. 

מה שאומר רכב היה X שנים ללא טסט, לא הקפיא רישיון רכב ולא שילם אגרות, במעבר לאספנות היו מוותרים על כל החוב. 

לפני כמה שנים הגישה הזו שונתה.

רכב אספנות לא צובר אגרות, סבבה, אבל רכב שעמד X שנים לפני שנרשם כרכב אספנות וצבר חוב אגרות, צבר אותו לפני שהיה אספנות ואם כך - צריך לשלם.

אבל אם ניקח מצב סביר שהרב הועמד אחרי שכבר היה רכב מיושן מעל 19 שנה, הוא יצבור חוב מקסימום של שנתיים. אחרי זה הרכב נגרע "טכנית" ולא צובר יותר אגרות. וכן במעבר לאספנות יהיה צריך לשלם על השנתיים האלו. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 18.2.2022 בשעה 15:18, Buki כתב:

משרד הרישוי לאורך שנים פירש את החוק "רכב אספנות לא צובר אגרות" בצורה מקלה. 

מה שאומר רכב היה X שנים ללא טסט, לא הקפיא רישיון רכב ולא שילם אגרות, במעבר לאספנות היו מוותרים על כל החוב. 

לפני כמה שנים הגישה הזו שונתה.

רכב אספנות לא צובר אגרות, סבבה, אבל רכב שעמד X שנים לפני שנרשם כרכב אספנות וצבר חוב אגרות, צבר אותו לפני שהיה אספנות ואם כך - צריך לשלם.

אבל אם ניקח מצב סביר שהרב הועמד אחרי שכבר היה רכב מיושן מעל 19 שנה, הוא יצבור חוב מקסימום של שנתיים. אחרי זה הרכב נגרע "טכנית" ולא צובר יותר אגרות. וכן במעבר לאספנות יהיה צריך לשלם על השנתיים האלו. 

בוקי, במידה ואחרי שנתיים הרכב נגרע ״טכנית״ מהמאגר של משרד הרישוי, כדי להחזיר אותו לשימוש יש צורך/חובה להגיע פיזית למשרד הרישוי ולתת הוראה או שאפשר גם טלפונית?

עריכה אחרונה על ידי much

אין כמו קמארו עצבנית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדי להחזיר אותו צריך להפוך אותו לאספנות. זה תמיד היה בהגעה פיזית. 

בזמן שמשרד הרישוי היה סגור בקורנה פעם שרות תור טלפוני שאיפשר לבצע כמעט את כל הפעולות. 

לא חושב שזה עדיין פעיל, לדעתי חזרו למתכונת הרגילה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקי, אני מתכוון למצב שרוצים להחזיר רכב מיושן לשימוש לאחר יותר משנתיים שהיה ללא טסט בתוקף אבל עוד לא הגיע לגיל 30 אספנות, גם במקרה כזה צריך לגשת למשרד הרישוי לשחרר את החסימה?

או שבמקרה כזה יהיה עליי לשלם את כל האגרות שלא שולמו ולא רק של שנתיים מה שלמעשה לא יהיה משתלם כלכלית?

עריכה אחרונה על ידי much

אין כמו קמארו עצבנית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דוגמא. רכב שנת 1995. 

נסע עד 2012. ב 2012 מישהו העמיד אותו בפרדס ולא הקפיא את הרישיון. 

ב 2022 הוא רוצה לעלות אותו על הכביש. 

מ 2012 עד 2015 נצבר לו חוב אגרות רגיל. ב 2015 הרכב הפך לרכב מיושן (בשנה ה 20 משנת הייצור), שנגרע אחרי שנתיים ללא חידוש טסט, אז הוא נגרע ב 2017.

יש חוב מ 2012 עד 2017. אחרי זה לא אמור להיות יותר. 

בשביל לעלות לכביש לפני האספנות יצטרך לשלם את כל החוב הנ"ל, בדיקת מעבדה  מוסמכת ואחריה טסט.

אם ימתין לאספנות לא יצטרך בדיקת מעבדה מוסמכת, תשלום אגרות אותו דבר. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקי, אצלי המצב הוא שהרכב כיום הגיע כבר לגיל אספנות(מודל 92) אך טרם הוסב רשמית לאספנות במשרד הרישוי, במהלך השנים תמיד היה עם טסט בתוקף ורק בשנה האחרונה הוא ללא טסט עקב סיבות אישיות, מה לדעתך מומלץ לעשות במקרה כזה? למהר להסב אותו לאספנות לפני שימשיך לצבור חובות של שנתיים?

אין כמו קמארו עצבנית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...