Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חימום 4 חדרים בירושלים הקרה- לא באמצעות מזגן אלה באמצעות רדיאטורים של דלנוגי- דוח עלות כספית

eladns
שימו לב! השרשור הזה בן 883 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מה אתה גר בסיביר שצריך לחמם בזמן השינה?

תחמם בערב בלבד, תכבה ולך לישון עם פוך.

כמו שאמרו לך, מזגן אינוורטר הכי חסכוני. גם היובש לא כל כך נורא. החיסרון שכשמכבים החום מתפוגג מיד. ואי אפשר לייבש כביסה לידו כמו שעושים ברדיאטורים.

בכלל ייבוש הכביסה ליד הרדיאטורים זה פטנט טוב, גם מוסיף לחות לאויר.

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, eladns כתב:

למה לי להיות תלוי בנמחק שלא מדליקים חימום כי גדלון באימא רוסיה הקפואה והם רגילים לקור?

יש איזה קטע גזעני אצל ישראלים לחשוב שאם נולדת וגדלת ברוסיה אז אתה מחוסן לקור.

אז לא, רוסים לא ״רגילים״ לקור, הם פשוט יודעים להתמודד עם קור נכון יותר, ובונים בניה שמתאימה למזג אויר קר - בידוד טוב, חלונות כפולים, שטיחים על הקיר…

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אותי זה גם מעצבן...

אני תמיד אומר לנציגי עדות המזרח שלא ידליקו מזגן בקיץ, כי הם רגילים לחום של אפריקה.

פעם אחת בחורף בא לבקר קרובת משפחה של חבר שלי מסיביר. הוא גר בנוף הגליל.

קרובת המשפחה נאלצה לעזוב לפני הזמן בגלל הקור! היא טענה שבארץ אין חימום באף מקום ומהסיבה הזאות בסיביר הרבה יותר נעים בחורף כי בכול מקום יש חימום מרכזי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, GTאי כתב:

שמים חימום לשעה שהולכים לישון ומדליקים שעה לפני שקמים. כל השאר מתחת לפוך טוב.

הכי נעים, הכי זול, הכי בריא, הכי בטוח

יש לי ילדים שמשום מה מצליחים להוריד את כל הפוך,שמיכה מהם וישנים לי רק עם הפיג'מה וקופאים למוות ונהיים חולים וחוזר חלילה. בגלל זה כל הלילה החימום עובד ויעבוד. וגם אני, אמרתי לך אין חם מספיק. אני עם ראדיאטור, ועם פוך של האחים פריד ושבועיים בחודש צמוד לאישה בשינה.

לפני שעה, garicho כתב:

אז לא, רוסים לא ״רגילים״ לקור, הם פשוט יודעים להתמודד עם קור נכון יותר, ובונים בניה שמתאימה למזג אויר קר - בידוד טוב, חלונות כפולים, שטיחים על הקיר…

לא לא לא חבוב.

יש לי עשרות חברים רוסים ואני אוהב אותם מאוד. אני קופא והם הוכלים לי עם קצר. כולם! בלי יוצא מהכלל. ושאני בים המלח מתחנן שיבואו להיות איתי באוגוסט -הם לא זזים מהמזגן.

אחד מהם קיבל הצעה להיות מנהל קבלה במלון בים המלח. רכב צמוד. משכורת יפה. אין לו בעיה עם נסיעה יומית ירושלים מלונות ים המלח- שהבין שממאי עד ספטמבר הטמפ שם היא מעל 38 קבוע,ביטל את העבודה ונישאר בירושלים

BMW E36 M40 year of 1992

Autobianchi A112 year of 1979

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם שמתי לב לזה,אבל זה בעיקר נכון  לגברים.

אני עם מזגן 21 מעלות במשרד קבוע וזה נעים לי עם חולצה קצרה.

לפני 44 דקות, eladns כתב:

ושבועיים בחודש צמוד לאישה בשינה.

ובשבועיים הנותרים עם הפילגש?

• מעניין 1

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, garicho כתב:

זה גזעני אם זה נכון? חברה שלי מניו יורק והולכת במזג אוויר הנוכחי אצלי במושב עם חולצה דקה וארוכה בזמן שכולנו עם מעילים וכובעים כשאין שמש. גם זו גזענות? להתרגל לקור זה דבר אמיתי

• אהבתי 1

לפני 16 שעות, HybridBoy כתב:

1. לא אישרתי לך לצטט אותי לחתימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 8 שעות, eladns כתב:

אנחנו משפחה של או מפזר חום עלינו בכפיות או שקר לנו

לפני 8 שעות, eladns כתב:

אני שונא קור! רע לי בחורף

בקיץ אני ב42 מעלות רוקד על הגגות של מלונות ים המלח ערום ומבסוט

פעם ראשונה שאני שומע על ירושלמי ששונא קור. כל מי שאני מכיר שם רק מחכה לחורף ומתפלל שיהיה שלג.

סולר זה יקר.

מזגן מייבש את האויר.

רדיאטורים גם יקר.

מה המסקנה? לעבור דירה.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדקנו לעבור לים המלח 

קליה- אנשים לא נחמדים וגם מאוד לא דתיים. לא מתאים לנו

אובנת סבבה לגמרי ומחירים של כלום. בית ב800 אלף שקל לוילה יפה

עין גדי רחוק אבל עדיין מתקבל על הדעת

מצפה שלם גם נחמד מאוד אבל לא דתיים בכלל

איפה זה נפל? חינוך הילדים ושירותי בריאות.

יום יבוא והילדים יגדלו ונעבור מירושלים לשם.

מוכרים את הבית ונישאריםעם מיליון שקל בעובר ושב. כל היום נטפליקס\גלידה\פורנו ולשבת בשקט במרפסת. סגולה לחיים ארוכים ושלוים

BMW E36 M40 year of 1992

Autobianchi A112 year of 1979

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, eladns כתב:

ואיציק, בדקתי את המזגנים

רובם ככולם עובדים על 2000W 

והם יעבדו קבוע! ברגע שהמזגן מפסיק הקור חדר ישר לעור {למרות שיש אחלה בידוד בבית-בית טרומי והבידוד מעולה!}

זה ממש לא המצב, הם יעבדו אולי 10% מהזמן עם מדחס עובד, ורובם גם לא לוקחים 2000W קבוע אפילו עם מדחס דולק.

תשמע, איך שלא תהפוך את זה, אי אפשר להתווכח עם הפיזיקה של מזגן, שגורמת לו להיות יעיל פי 3 עד 4 מאשר רדיאטור חימום.

והסיבה? פשוטה מאוד. רדיאטור לוקח 800W והופך אותם ישירות ל 800W של חום. זה לא משנה אם זה רדיאטור של 100 שקל או של 2000 שקל - כל ה 800W האלה הופכים לחום ונגמר הסיפור.

מזגן יתן לך בין 3 ל 4 וואט של חום עבור וואט של חשמל.

זה בעצם אומר שמזגן שלוקח 2000W יספק לך לכל הפחות 6000W של חום, ולפעמים יותר. זה גם עוד סיבה למה אין שום מצב בעולם שהוא יעבוד קבוע.

בקיצור, בכל הנוגע לחימום אתה מחזיר את ההשקעה של הכסף תוך שתי עונות. יש את עניין הייבוש שזה משהו אחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההספקים החשמליים לא רלוונטים להשוואה כי בשני המקרים, גם מזגן וגם רדיאטור, הם מופעלים לסרוגין.

מה שרלוונטי הוא ה cop כפי שציין איציק. בצורה פשוטה, על כל יחידת צריכת חשמל אתה מקבל פי ארבעה יותר חימום בהשוואה לתנור מבוסס גוף חימום חשמלי. וכל התנורים שווים (תנור בהספק גבוה יותר יהיה במצב on, אחוז קטן יותר מהזמן, אבל הצריכה לא תשתנה). מזגנים שונים זה מזה ביעילות.

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה נקודות עבור הלא-ירושלמיים:

רוב הדירות בירושלים ישנות, משמע אין בידוד.

מה זה אין? כלום. נאדה. גורנישט. ברגע שמכבים מקור חום, הקור מתפשט תוך שנייה.

אותו דבר עם הבידוד מרעש, אגב...

הסקה מרכזית עדיין קיימת בכל מיני מקומות, אבל עקב עלות הסולר היא מופעלת ברוב המקומות רק בשעות הערב. אם ההסקה נכבית ב-21:00 אז ב-23:00 כבר קפוא כאילו כלום.

בנוגע לשמיכת פוך - עובד מצוין עבור המבוגרים,

לא עובד עם הילדים. איך שהוא הם תמיד מצליחים להתהפך ולהשיל את השמיכה לגמרי...

אצלנו בבית יש תקופות של רדיאטורים לחיזוק, תלוי בעוצמת החורף, מעלה את חשבון החשמל הדו-חודשי מ-300₪ ל-800₪, פחות או יותר, למשך החודשים דצמבר-מרץ. נובמבר באופן קבוע חם בשנים האחרונות.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, SlowRide כתב:

פעם ראשונה שאני שומע על ירושלמי ששונא קור.

אה?? ירושלמי כ40 שנה. אפילו הספקתי לאסוף כמה חברים ירושלמים במהלך השנים.

לא עולה לי בראש מישהו מהם (כולל כותב שורות אלה) שאוהב קור.

שונאים לחות בקיץ- זה יותר מדויק כהכללה.

זה לא שאנחנו אוהבים קור, אבל אם בא חבר מהמרכז לבקר ויוצאים לחצר כשקר אז שמים ביגוד בהתאם ולא מתרגשים. החבר מהמרכז תמיד יעשה פרצוף של "לא מבין מה עובר לירושלמים האלה בראש, שיישארו בבית וידליקו חימום".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 שעות, garicho כתב:

לא מבין למה אין חימום מרכזי בבנינים, במיוחד בירושלים

לפני כמה עשרות שנים, זו אכן הייתה שיטת החימום הנפוצה. לאורך השנים, העלויות היו מאוד גבוהות, ותשלומי הוועד היו גדולים, גם בקיץ, כדי לצבור כסף לחורף, לסולר.

בישיבות דיירים, תמיד לא הייתה הסכמה באיזה שעות להפעיל את ההסקה, לרוב, השעות לא התאימו למגוון הדיירים (או מבוגרים, או צעירים עם ילדים) וזה גרם למריבות. ואז הגיע השלב שדיירים התחילו להתנתק מהמערכת המרכזית )ולחמם באופן עצמאי (תנורי נפט או חשמל), עד השלב שלא היה כדאי לתחזק (עלויות תחזוק) הסקה מרכזית, והשביתו אותה.

מאוחר יותר, בבניה חדשה, הקבלנים התחילו לספק רדיאטור ("קונווקטור") חשמלי בכל חדר. גם זה היה חימום יקר, אבל פחות מהסקה מרכזית, וגם חסך סכסוכי שכנים.

בשנים מאוחרות יותר, בשנות התשעים, חימום בהסקה דירתית על גז ("יונקרס") הפך לפופולארי, וגם יעיל. וועדי בתים ניהלו משא ומתן מול חברות הגז להוזלת המחיר (גז מרכזי), מה שהפך את שיטת החימום הזו לנוחה ויעילה. היונקרס גם סיפק מים חמים, שזה יתרון נוסף על השיטה של הקונווקטורים.

כיום, קבלנים רציניים מציעים בירושלים חימום תת-רצפתי, שפועל על חשמל. טוענים שזו שיטת חימום טובה ויעילה. ימים יגידו.

חייב לציין שכנראה הבידוד אצל פותח השרשור פחות יעיל, והוא גם גר בקומה עליונה, וגם בניה טרומית.

אני גר באותו רחוב, בבניין בבניה רגילה, בקומה ראשונה. בקיץ המזגן פועל מעט מאוד (אולי 10-15 פעמים בקיץ האחרון), וגם החימום לא עובד אצלנו באופן יומיומי בחורף. אבל לי אין ילדים בבית, וזה גם יוצר הבדל בצורך.

לפני 14 שעות, SlowRide כתב:

פעם ראשונה שאני שומע על ירושלמי ששונא קור. כל מי שאני מכיר שם רק מחכה לחורף ומתפלל שיהיה שלג.

אני גם, בגילי המופלג, מחכה לשלג כל שנה, אבל עדיין, זה לא אומר שאני אוהב קור.

לפני 15 שעות, Potato כתב:

ובשבועיים הנותרים עם הפילגש?

חפש בגוגל את המושג "נידה".

עריכה אחרונה על ידי pasat04
  • רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפסקתי לחכות לשלג אחרי טראומת השלג הגדול של 2013.

האירוע התחיל עם נסיעה מאוד מפחידה הביתה כשהשלג החל לרדת בחמישי בבוקר. הירידה ברחוב הביתה כבר מושלגת חלקית והרכב פשוט החליק בלי יכולת לעצור אותו כמעט, במהירות שך 5-6 קמ"ש. תחושת חוסר אונים מאוד לא נעימה. 

המשיך בערב, כשהשלג החל לרדת בחוזקה וה"יונקרס" בחר להתקלקל. נשארנו בלי חימום בבית עד יום רביעי שאחרי. מזל ששכנים שגרים לא רחוק השאילו לנו שני תנורים חשמליים קטנים, שעזרו בקצת.

כמובן שבנוסף כל הכבישים היו חסומים ולקח זמן לפנות אותם.

טראומה כבר אמרתי.

ככה הרחוב נראה ביום ראשון. בשלב הזה עדיין ויתרתי על נסיון לנהוג בו.

IMAG0006.jpg

לא כל רכב צריך להיות שיא הריגוש, אבל שיהיה משהו. מנוע. אם לא מנוע, עיצוב. אם לא עיצוב, נוחות. אם לא נוחות, לפחות שהגיר יהיה ידני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...