Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חימום 4 חדרים בירושלים הקרה- לא באמצעות מזגן אלה באמצעות רדיאטורים של דלנוגי- דוח עלות כספית

eladns
שימו לב! השרשור הזה בן 854 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הבעיה: 

לחמם 4 חדרים בירושלים

מזגן- 2000 שקל כולל התקנה לכל חדר -> יקר ולא אוהבים מזגן בקיץ ולא אוהבים את הייבוש של האוויר שלו בחורף.

אצתי רצתי ליד 2 ובמשך חודשיים שלוש הצלחתי לקנות 4 ראידטורים של דלונגי 9 צלעות מדגם דרגון 4. בין 150 ל200 שקל כל אחד עלה.כולם חדשים ויפים -אולי שומשו כמה חודשים אבל ללא אבק לדוגמא.

OK. הדלקתי בכל חדר ב20:00 על רמה מקסימלית ל3-4 דקות. הוא לוהט ממש מהר. ואז הורדתי לרמה 2 ואתה הגוף חימום הורדתי לרמה 1.

זאת אומרת 800 וואט.

בבוקר ב5 כיביתי את כולם.

בדקתי שעון חשמל בהדלקה ובכיבוי

54286

בבוקר 54310

זאת אומרת שלאורך הלילה 4 ראידטורים לקחו 24 קו"טש שזה אומר 12 שקל בערך.

לא יודע כמה זה חסכוני מול 4 מזגנים שיעבדו כל הלילה- כאן הוא עובד ומפסיק שהוא מגיע לחום שלו והחדר נעים וכיפי. במיוחד עם עלות ההתקנה של המזגנים.

image.png

• מעניין 1
  • רעיון טוב! 2

BMW E36 M40 year of 1992

Autobianchi A112 year of 1979

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע אם זה זול או יקר, כי אין מספיק פרטים (האם הדלקת 3 רדיאטורים, 1 בכל חדר שינה, או את ארבעתם במקביל [כולל הסלון] כל הלילה), אבל אם אתה מרוצה, זה הכי טוב.

בחישוב גס, על פני חשבון חשמל סטנדרטי (60 ימים) אתה תשלם מעל 700 שקל רק על חימום הבית בלילה. אם זה נחשב (באיזור ירושלים) לזול או לא, אין לי מושג.

בגדול - מזגן עדיין נחשב למכשיר הכי יעיל והכי בטוח לחימום.

בעניין היובש - זו בעיה של כל מכשיר חימום, הסיבה שמרגישים את זה עם מזגן זה בגלל שהוא עובד עם מפוח פנימי שמאיץ את התהליך. כל מכשיר שמחמם הוא מייבש... דווקא בחימום המזגן לא מגיר לחות מהיחידה הפנימית בכלל, אבל אפשר (כמו כל מכשיר חימום) לשים במקביל משהו שיפיץ מעט לחות (יש המשתמשים בשיטה של מטלית לחה, על רדיאטורים יש מתקן שמניחים וממלאים במים, ויש גם מכשירים שייעודם להפיץ אדים...).
לטווח הרחוק, גם כולל עניין ההתקנה, מזגן יהיה זול יותר (במקרה שלך, עדיף אינוורטר עם כמה שיותר שנות אחריות).

• רעיון טוב! 1

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כולם עבדו כל הזמן

בכל חדר אחד.

בסלון אין.

אין סלון. כולנו הולכים לישון ב20:00.

ילדים הורים

כלב חתול

פח אשפה

מקרר

בוילר

כולם

BMW E36 M40 year of 1992

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואיציק, בדקתי את המזגנים

רובם ככולם עובדים על 2000W 

והם יעבדו קבוע! ברגע שהמזגן מפסיק הקור חדר ישר לעור {למרות שיש אחלה בידוד בבית-בית טרומי והבידוד מעולה!}

BMW E36 M40 year of 1992

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, garicho כתב:

לא מבין למה אין חימום מרכזי בבנינים, במיוחד בירושלים. זה כל כך נוח וכל כך יעיל.

אז בנווה יעקב שההורים של אישתי היו גרים שם היה.

בניין 12 קומות

עובד על סולר

ים ים ים כסף

וקמצנות של הוועד הפעילו רק שהטמפרטורה היא מתחת לאפס. 

למה לי להיות תלוי בנמחק שלא מדליקים חימום כי גדלון באימא רוסיה הקפואה והם רגילים לקור?

אני שונא קור! רע לי בחורף

בקיץ אני ב42 מעלות רוקד על הגגות של מלונות ים המלח ערום ומבסוט

• אהבתי 1

BMW E36 M40 year of 1992

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם ברגע שהמזגן מפסיק לעבוד ישר ניהיה קר - אין אחלה בידוד טרמי בבית.

• אהבתי 1
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, Potato כתב:

מזגן יחמם הרבה יותר מהר והשליטה על הטמפרטורות הרבה יותר קלה.

אתה הולך לישון ב8 וקם מתי? 2-2:30?

8:30 וקם ב4:30 להתפלל בנץ

Just now, David32 כתב:

אם ברגע שהמזגן מפסיק לעבוד ישר ניהיה קר - אין אחלה בידוד טרמי בבית.

אנחנו משפחה של או מפזר חום עלינו בכפיות או שקר לנו

כולנו.

המזגן שיש בבית לא יודע מה זה לעבוד על קור בקיץ. הוא מחוץ לשקע ממרץ עד אוקטובר

BMW E36 M40 year of 1992

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 דקות, eladns כתב:

רוב המזגנים און אוף הקטנים צורכים 1000W.  ואפילו פחות.

האנורטר שלי צורך בערך 700W. ואין אפרשי טמפרטורה. למקומות כמו ירושלים רק אנורטר לחימום.

בלילה אחשב אני מחמם. על 24 מעלות וחם שמיכה דקה.

אנורטר גם פחות מיבש.

אני אדם דסלקט ולכן יופיעו שגיאות כתיב וחסר סימני פיסוק    נקודות  מקווה שתקבלו זאת 

תודה🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 29 דקות, yor2 כתב:

רוב המזגנים און אוף הקטנים צורכים 1000W.  ואפילו פחות.

האנורטר שלי צורך בערך 700W. ואין אפרשי טמפרטורה. למקומות כמו ירושלים רק אנורטר לחימום.

בלילה אחשב אני מחמם. על 24 מעלות וחם שמיכה דקה.

אנורטר גם פחות מיבש.

אתה בטוח?

למה אני רואה את זה:

הספק נצרך W:
קירור 2670 (1000~3100)
חימום 2814 (1000~3800)

זה מאוד הפחיד אותי 

כאשר ראיתי שהדלונגי לוקח 800W עם הפעלה של גוף חימום אחד וגם לאורך הלילה הוא נדלק ונכבה כל הזמן, אמרתי נלך על זה.

https://www.wallashops.co.il/מזגן-עילי-אינוורטר-marvel-inverter-130/7XHMarvelInverter130.html?ref=StoreYa&utm_source=stry&utm_medium=trafb&utm_campaign=storeya60&gclid=Cj0KCQiAhf2MBhDNARIsAKXU5GRO3bqp4x9oTsFsrR-lRc0iiBtutDZPNmQEbjhLwDoEkrLDac90k2AaAmVLEALw_wcB

תפוקה חימום

BMW E36 M40 year of 1992

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלי. הנתונים מוואלה לא נכונים. מזגן אנורטר נותן בהתחלה 13,000 BTU ואחרי זה יורד.

נהוג לכתוב. נגיד 10,000 BTU נותן 2000W. או תראה נתונים כמו (4500-13,000)909517705_145.thumb.jpg.a37df2af95de5763beec3be377f9f718.jpg

הקישור השני זה מזגן מולטי.

מצרף מאתר אלקטרה קישור למזגן פלטינום 145+ אנורטר. 

עוד דבר חשוב יש להתייחס למקדם היעילות של המזגן c.o.p  כמה שיותר גבוה ככה יותר טוב.

https://www.electra-air.co.il/mzgnim-eiliim-inverter/238632.html

זה למשל המזגן שיש לי.

https://www.electra-air.co.il/mzgnim-eiliim-inverter/237806.html

1192985890_150.thumb.jpg.81eeed1f3946bf2efd6da8214a97df32.jpg

שהתקנתי אותו. עשיתי ניסוי הפעלתי אותו למשך חודשיים ללא הפסקה.  בין 25 ל24 מעלות.

אם דוד דולק כל יום שעה וחצי. קיבלתי חשבון לחודשיים 800 שקל.

אני מוסיף תוית צריכה. שים לב שזה לשעת עבודה רצופה. ללא הפסקה.

20211125_130225.jpg

עריכה אחרונה על ידי yor2

אני אדם דסלקט ולכן יופיעו שגיאות כתיב וחסר סימני פיסוק    נקודות  מקווה שתקבלו זאת 

תודה🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, eladns כתב:

ואיציק, בדקתי את המזגנים

זה נקרא "תפוקת קירור\חימום" או - "הספק".

בגלל שהמזגן יעיל יותר, אתה מכפיל את מקדם היעילות שלו - שהוא ה COP (במזגן קטנים זה בערך 4) בצריכת הזרם (כ 750W) ואתה מקבל 3000W.

מזגן 1 כ"ס שעובד רצוף בלי הפסקה צורך 0.75 קוט"ש. על פני 9 שעות זה 6.75 קילוואט. במונחים של כסף זה בערך 3.3 שח ללילה.
אבל - 

בגלל שמזגן בחדר שינה לא עובד רצוף, יוצאים מנקודה הנחה (וכמובן ניסיון מעשי בשטח) שחלוקה זמן העבודה\מנוחה היא 50% בקירוב.
זאת הסיבה שבד"כ בקיץ אתה רואה פרסומות של "פחות מ-2 שקלים ללילה" שהמזגן עובד.

מאחר ובכל דירה מקדם הבידוד הוא שונה (בתלות במיקום הדירה, נפח הדירה [תלות בגודל הדירה, גובה תקרה, כמות תכולה], איכות הבידוד) קשה מאוד לחזות כמה זמן המזגן יעבוד רצוף או לא.
בירושלים ההשקעה הכי טובה מבחינת חימום היא קודם כל השקעה בבידוד טרמי. כל דירה מודרנית שמוקפת בבידוד טרמי של 80 ק"ג-קוב תהיה דירה חמה מאוד בחורף עם חימום על המינימום ברמה שאתה לא מכיר.
למי שקשה עם התנודות הקיצוניות של הטמפ', עדיף שיקנה אינוורטר. בגזרת ה-1 כ"ס לא מדובר במזגנים סופר יקרים (2250 שח [לא כולל התקנה] במחסני חשמל לטורנדו 140A עם הספק נומינלי של 10,000BTU ואחריות מלאה ל-7 שנים).

בכל השוואה שבוצעה עד עצם היום הזה, מזגן הוא המכשיר היעיל ביותר והחסכוני ביותר לחימום.

איציק

• אהבתי 1

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...