Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מאמר: הסטוריה קצרה של המוניות הארוכות במדינת ישראל

yohai71
שימו לב! השרשור הזה בן 1044 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 52
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מצאתי את האופל וגם הצלחתי להוציא את המכונית האדומה...

מה הפרס?

image.thumb.png.a69fea4c92dbbea337c51cdc0d071941.png

• מצחיק 3

יקירתי, לפני שאת מדברת סרה באלפא שלי, בואי נזכור שגם לך יש כמה ימים בחודש שאת דולפת ומושבתת.

טל שביט (1955-2011), האיש הטוב והנפלא שרכב היישר אל גן העדן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני לא טועה, המרצדס הארוכות יוצרו על ידי סדנת Binz בשוויץ.

הם המשיכו לייצר עד שנות ה-2010, יש W212 ארוכות שלהם במשרד החוץ.

היום גם שוק הלימוזינות האירופאיות ל6-8 נוסעים הוחלף על ידי הV-class.

אני זוכר בתור ילד שהגעתי לארץ לביקורים כל שנה, אהבתי לנסוע לנתב"ג עם המרצדס W123 אבל התבאסתי לשבת על המושבים המתקפלים בשורה האמצעית.

בW124 נפתר העניין הזה, בעזרת ה6 דלתות, אבל לא זכור לי שנסעתי בגירסה הארוכה, רק ברגילה.

לשאלתו של דניאל, אני זוכר מוניות טרנזיט בשנות ה80, אבל בעיקר במזרח ירושלים.

• אהבתי 1
  • מעניין 1

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה מזגן אבל בדרך כלל הוא היה מקולקל..

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, קרמבו כתב:

מצאתי את האופל וגם הצלחתי להוציא את המכונית האדומה...

מה הפרס?

יפה מאד! הפרס הוא למצוא פיאט 132. אבל בלי להציץ בשרשור ההוא (שם מצאו את הכל, האמת). אפשר גם שתי סיירות.

לפני שעה, zvigolden כתב:

ומה עם פיז'ו 404 סטיישן האלמותית ?

מה איתה? היא לא הייתה מאורכת. סתם סטיישן.

לפני כשעה, דניאל1983 כתב:

למה אז גם לא השתמשו במסחריות מוסבות?
היו אז טרנזיטים ומסחריות של vw, פיגו, רנו...

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

עוד לא היו אפויות מספיק, וייתכן שחוקית לא היה ניתן. חלקן, כמו המסחרית של פיג'ו משנות השבעים, היו ארכאיות לחלוטין. חלקן, לא תמכו בזה בגלל מבנה מכאני (מנוע מתחת לרצפה ב-VW). הטרנזיט באמת היה היחידי שבשנות השמונים, התחיל להיראות כאופציה רצינית וגם זה לקח זמן.

לפני 5 דקות, traka64 כתב:

האים המוניות האלה היו ממוזגות? אני חושב על הנוסעים במושב האחורי בעליות לירושלים בחודש אוגוסט...

אני לא בטוח שהיה, בטח בשנות השבעים ותחילת השמונים. אל תשכח שמכוניות ממוזגות היה עניין נדיר בכל השוק. לאבא שלי היה פיג'ו 505 שנת 83 (שנקנה בסביבות 1985), והיה לו מזגן אלכס אורגינל תוצרת הארץ שמה שהוא עשה בעיקר, זה לנשוף קצת אוויר על הנוסע. אבל אם לחצת על כפתור המיזוג, חלה האטה משמעותית במהירות = עזר בלימה. הצרה היא שה-505 הזה, שהיה אוטומטי ובעל מנוע 1.8, לא בדיוק היה צריך שיעזרו לו לעצור עם הביצועים שהיו לו...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מ-ד-ה-י-ם! כל הכבוד!! כחובב היסטוריה נהניתי מאוד מכל רגע..

הצחיק אותי הקטע של הפרסומת בפליימות' שהוא עולה את העליות של ירושלים בין 80-100 קמ"ש..🤣 ולזה הוא קורא "כ"ס אבסולוטי"..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 57 דקות, yohai71 כתב:

יפה מאד! הפרס הוא למצוא פיאט 132. אבל בלי להציץ בשרשור ההוא (שם מצאו את הכל, האמת). אפשר גם שתי סיירות.

מה איתה? היא לא הייתה מאורכת. סתם סטיישן.

עוד לא היו אפויות מספיק, וייתכן שחוקית לא היה ניתן. חלקן, כמו המסחרית של פיג'ו משנות השבעים, היו ארכאיות לחלוטין. חלקן, לא תמכו בזה בגלל מבנה מכאני (מנוע מתחת לרצפה ב-VW). הטרנזיט באמת היה היחידי שבשנות השמונים, התחיל להיראות כאופציה רצינית וגם זה לקח זמן.

אני לא בטוח שהיה, בטח בשנות השבעים ותחילת השמונים. אל תשכח שמכוניות ממוזגות היה עניין נדיר בכל השוק. לאבא שלי היה פיג'ו 505 שנת 83 (שנקנה בסביבות 1985), והיה לו מזגן אלכס אורגינל תוצרת הארץ שמה שהוא עשה בעיקר, זה לנשוף קצת אוויר על הנוסע. אבל אם לחצת על כפתור המיזוג, חלה האטה משמעותית במהירות = עזר בלימה. הצרה היא שה-505 הזה, שהיה אוטומטי ובעל מנוע 1.8, לא בדיוק היה צריך שיעזרו לו לעצור עם הביצועים שהיו לו...

בתחילת שנות השמונים לא היה מזגן ברוב הרכבים .

הרכב הממוזג הראשון שקנינו היה סיאט מלגה מודל 1989 שנקנתה ב 1993 .

היא החליפה רנו 14 מודל 1981 לא ממוזגת.

אולי לא היינו הראשונים עם רכב ממוזג אבל בוודאי לא מהאחרונים.

אשתי זוכרת נסיעות לשארם א - שייך כילדה עם הוריה ושתי אחיותיה והכל בחיפושית שכמובן ללא מזגן

היו זמנים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד כתבה טובה מבית יוחאי.

זוכר את המרצדסים והפיג'ו 404 ששימשו כמונית שירות, נסעתי בהן מספר פעמים בשבוע ללימודים, וגם בהסעות של העבודה בשנות ה-70 וה-80.

והערה קטנה, תיקון לשגיאה נפוצה: פלימות', ב-ל' חרוקה ולא פליימות ב- ל' פתוחה. את התנועה ב-מ' לא ניתן לכתוב,בעברית, והעיצור בסוף המילה הוא th, לא t. הקישו על listen כאן.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחלה כתבה, כרגיל.

דגם נוסף שאני זוכר (הצורה לא כ"כ מסתדרת לי בזיכרון עם הפליימות' פיורי שעלתה פה - אבל אולי אני טועה) היא  של רכב אמריקאי, כמובן בעל מרכב ארוך ששימש בעיקר כמוניות.

היו צבועות בשחור. אולי פיורי בכ"ז. לא יודע (ולא עולה לי גם עוד משהו אופציונלי).

היתה אחת זרוקה בחצר בית ברח' שטרית ת"א, לא רחוק מגני התערוכה (היה ניתן לראות אותה מהכביש הראשי).

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1044 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...