Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טיפול ואבחון תקלות לאאודי A3 1.8T 2013

pronella
שימו לב! השרשור הזה בן 1071 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב,

רכשתי אאודי A3 מודל 2013, יד 2, 95 אלף ק"מ, 1.8T, sportback

הרכב במצב מצוין אך יש כמה נקודות שאני רוצה לסדר ברכב על מנת ליישר קו.

הרכב ביקר היום בבוקר במוסך רון אך המחירים שהוצעו לי הרגישו לי דיי גבוהים, אשמח לדעתכם ועצותיכם.

להלן הבעיות:

*מנורת EPC נדלקת לפעמים בבקרים, מופיעה הודעה על המסך שמערכת START/STOP לא עובדת. במצב הזה הרכב נוסע כרגיל הטורבו עובד כרגיל בנסיעה ואין שום בעיה חוץ ממנורת הEPC והמערכת כיבוי והתנעה שלא עובדת.

לאחר בדיקה במוסך נאמר לי שישנן שתי תקלות 1.חיישן מפעיל של הטורבו(?!) 2.חיישן חמצן

על מנת לטפל בבעיה הוצע לי להחליף חיישן מפעיל של הטורבו המחיר נע בין 1000-2000 ₪- סביר בעיניכם? במידה והתקלה לא נפתרה יש להחליף חיישן חמצן עוד 1500 ₪.

אי אפשר להיות מדויק יותר במצבים כאלה? מרגיש תלוי באוויר.

*יש רעש של דפיקה קלה מאזור הגלגלים האחוריים לאחר עליה על במפר, האם זה מיסב גלגל לדעתכם?

ביקשתי לבדוק במוסך וטענו שרק אם אעשה טיפול אז יעלו את הרכב על ליפט לבדיקה.

הוצע לי לעשות טיפול שכולל שמנים ופלאגים בעלות של 1450 ₪, סירבתי כי הרגיש לי מעט יקר, טיפול כזה אמור לעלות בסביבות 900 ₪ לא?

*מושב ליד נהג זז מעט ומרגיש שלא יושב טוב על המסילה, במוסך אמרו לי שלא ניתן לסדר את זה אצלהם, האם אתם מכירים מקום שאפשר לפנות אליו?

אשמח לעצתכם איך להתקדם והאם ניתן להוזיל עלויות, תודה מראש!

Seat Leon FR 2.0TSI

6speed manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתחיל ברשותך ממושב הנהג - אם המסילה אינה מעוגנת - יהיה בה חופש והמושב יזוז איתה.

אני מניח שניתן לסדר את זה לבד (או לפחות לנסות) לסגור את הברגים המעגנים את המסילה לגוף הרכב עצמו.

אולי פחח רכב יוכל לסייע בזה.

לגבי עלויות - תחזוקה של אאודי תהייה יקרה ממקבילותיה כולל גם מהוואגיות.

ניגשת דווקא למקום (מוסך רון) שגם אני הייתי מפנה אותך אליו (לו היית שואל קודם).

בדוק במוסכים אחרים (רק וודא קודם שיש להם האמצעים והיידע לטפל טוב ברכב שברשותך).

אתה רוצה (וגם כ"א בעצם...) שישקיעו יותר זמן בבדיקה של רכבך, אבל צריך להבין גם את המוסך, שייתכן שהשקיע כבר מספיק זמן בבדיקה (לא ציינת אם חוייבת בעלות או לא) והקדשת זמן נוסף מחייבת כבר העלאה על ליפט, פירוק, החלפת חלקים אולי, וכו' (שזה כבר נכנס פרופר לתיקון עצמו).

אתה כבעל מקצוע, לא היית מפרק (לא היית מתחיל אפילו) למישהו "חצי רכב" רק כדי לאבחן תקלה, ללא עלות, וללא מתן הצעת / הערכת מחיר.

קשה לי שלא להצדיק את זה, לפחות הפעם.

הוזלת עלויות -

לבקש כמה הצעות מחיר מכמה מקומות.

הבאת חלקי חילוף מתאימים במידה ומסכימים במוסך לקבלם ולהרכיבם (אך לא תקבל אחריות על החלקים, בטח לא מהמוסך, רק על העבודה). 

לבדוק הסטוריית טיפולים ותיקונים - אולי לא צריך לבצע טיפול מיידי כי בוצע כבר בעבר הקרוב ?

אני במקומך - סוגר את הנושא במוסך רון.

איני מכיר מוסכים מומחים ממנו באיזור המרכז (וגם לא זולים ממנו.

לשם השוואה נוספת - כנס למוסך יבואן. שם המחירים באמת יהיו יקרים, אפילו ביחס להתעסקות באאודי).

בהצלחה.

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 שעות, חולגי כתב:

אתה רוצה (וגם כ"א בעצם...) שישקיעו יותר זמן בבדיקה של רכבך, אבל צריך להבין גם את המוסך, שייתכן שהשקיע כבר מספיק זמן בבדיקה (לא ציינת אם חוייבת בעלות או לא) והקדשת זמן נוסף מחייבת כבר העלאה על ליפט, פירוק, החלפת חלקים אולי, וכו' (שזה כבר נכנס פרופר לתיקון עצמו).

אתה כבעל מקצוע, לא היית מפרק (לא היית מתחיל אפילו) למישהו "חצי רכב" רק כדי לאבחן תקלה, ללא עלות, וללא מתן הצעת / הערכת מחיר.

אבל מה הקשר בין גלגלים אחוריים לטיפול? ואם הרכב טופל לפני חודש? נותנים הצעת מחיר להעלאה על ליפט ואבחנה. או שהלקוח מקבל או שלא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

mcaspi

הקשר הוא שצריך כנראה לבדוק מעבר לבדיקה "כללית" (אותה המוסך יכול לבצע עדיין, ללא חיוב הלקוח).

לגבי טיפול - ראית ששאלתי את פות"ש שיבדוק, ושיציין אם יודע אם ומתי בוצע טיפול.

כשלא נותנים את כל הנתונים או שלא יודעים מתי נעשה טיפול (לאחר קניית רכב) - מאוד לגיטימי מצד המוסך להציע טיפול.

קוראים לזה יישור קו אאל"ט 😀

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 19.5.2021 בשעה 17:12, חולגי כתב:

מתחיל ברשותך ממושב הנהג - אם המסילה אינה מעוגנת - יהיה בה חופש והמושב יזוז איתה.

אני מניח שניתן לסדר את זה לבד (או לפחות לנסות) לסגור את הברגים המעגנים את המסילה לגוף הרכב עצמו.

אולי פחח רכב יוכל לסייע בזה.

לגבי עלויות - תחזוקה של אאודי תהייה יקרה ממקבילותיה כולל גם מהוואגיות.

ניגשת דווקא למקום (מוסך רון) שגם אני הייתי מפנה אותך אליו (לו היית שואל קודם).

בדוק במוסכים אחרים (רק וודא קודם שיש להם האמצעים והיידע לטפל טוב ברכב שברשותך).

הוזלת עלויות -

לבקש כמה הצעות מחיר מכמה מקומות.

הבאת חלקי חילוף מתאימים במידה ומסכימים במוסך לקבלם ולהרכיבם (אך לא תקבל אחריות על החלקים, בטח לא מהמוסך, רק על העבודה). 

לבדוק הסטוריית טיפולים ותיקונים - אולי לא צריך לבצע טיפול מיידי כי בוצע כבר בעבר הקרוב ?

אני במקומך - סוגר את הנושא במוסך רון.

איני מכיר מוסכים מומחים ממנו באיזור המרכז (וגם לא זולים ממנו.

לשם השוואה נוספת - כנס למוסך יבואן. שם המחירים באמת יהיו יקרים, אפילו ביחס להתעסקות באאודי).

בהצלחה.

היי תודה רבה על ההתייחסות,

פניתי לעוד כמה מוסכים שמטפלים ברכבי ואג, עם שמות דיי מוכרים בתעשייה וקיבלתי את אותה הצעת מחיר לטיפול. בנוגע לאבחון התקלות ננסה לבדוק במוסך אחר. מה שאני מנסה להסביר זה שלא הרגשתי שאני מקבל התייחסות ורצון אמיתי מהבוחן לעזור ולפתור את הבעיות, אלא גישה של בוא נראה מה אפשר לסדר בזריזות תוך כדי מתן טיפול שמנים לרכב. ההרגשה הייתה שלא משתלם להם לבזבז זמן על הרכב כי המוסך עמוס מדי. אולי זאת הרגשה פנימית ואני טועה אבל זאת הרגשתי.

Seat Leon FR 2.0TSI

6speed manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 19.5.2021 בשעה 09:11, pronella כתב:

על מנת לטפל בבעיה הוצע לי להחליף חיישן מפעיל של הטורבו המחיר נע בין 1000-2000 ₪- סביר בעיניכם? במידה והתקלה לא נפתרה יש להחליף חיישן חמצן עוד 1500 ₪.

אי אפשר להיות מדויק יותר במצבים כאלה? מרגיש תלוי באוויר.

לדעתי, אפשר. אומרים משהו כמו "זה או חיישן מפעיל של הטורבו או חיישן חמצן. בדיקה של הנושא תעלה לך X ש"ח. אחריה נהיה מדויקים יותר וניתן לך הצעת מחיר לתיקון".

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1071 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...