Jump to content

pronella

 • הודעות

  920
 • כאן מאז:

כל מה שפורסם על ידי pronella

 1. שלום רב, לאחרונה התעניינתי במסחר ברכבים כעבודה צדדית. לאחר שדיברתי עם בחור שמשווק את עצמו בפייסבוק כמנפיק תו סחר בשלושה ימים החלטתי שאני רוצה לנסות. הוא טוען שאפשר להנפיק תו סחר גם אם אני עוסק פטור ולמכור עד 100 אש"ח בשנה. הוא ממליץ לפתוח מורשה. אשמח להתייחסותם בנוגע לכמה שאלות וחששות שעלו: 1. האם יש כל מיני ניואנסים בתהליך פתיחת התיק שכדאי לקחת בחשבון או עניין לא חוקי? 2.כיום אני שכיר בתחום הנדסת חשמל ובנוסף יש לי עסק עצמאי לעבודות חשמל קטנות(עוסק פטור), הבחור טוען שאפשר להוציא קבלות על מכירת הרכבים כי כבר יש לי עוסק פטור בתחום החשמל, האם זה חוקי? או שחייב להפריד בין התחומים ולפתוח פטור/מורשה בנפרד? 3.הבחור טוען שאין צורך במגרש רכבים, לפי מה שידוע לי זה היה בגדר חובה, האם החוק השתנה? 4.האם יש כאן סוחר רכב שאוכל להיעזר בו ולהתייעץ איתו(אפילו בתשלום)? אודה להתייחסותכם! בתודה תומר.
 2. אצלי לא היו בעיות אך הרכב היה עם 60 אלף קילומטר. אני לא מכיר את המנועים לעומק אני רק יודע שהגיר אמין מאוד.
 3. יש מודעה באתר יד 2 על במוו סדרה 1 ידנית (צורה 12-15), רכב עם 136 כ"ס, עם תוכנה בערך 200 כ"ס. המחיר שהוא מבקש באזור 40K, צבע כתום, נדיר מאוד למצוא ידנית אז יכול להיות שיש לך פה הזדמנות. דרך אגב הייתה לי אחת עם קיט M לפני מספר שנים עם תוכנה ונהנתי מהרכב מאוד!
 4. שלום חברים, רציתי לשמוע את דעתכם על המנוע הנ"ל של במוו. מפיק 136, 1500 סמ"ק, יושב בסדרה 1 ובסדרה 3. איך הוא מבחינת אמינות וטיפולים, למה כדאי לשים לב, האם צצות בעיות מוכרות לאחר 100 אלף קילומטר? ראיתי כבר כמה אנשים שהחליפו טורבו סביב 120 אלף קילומטר. האם יש מחלות לרכב?
 5. תודה על ההתייחסות, ניסיתי את זה כבר לפני כן ואין גישה להסתכל לתוך המסילה. אין מנוס מלפרק את הכיסא.
 6. שלום רב, מדובר באאודי איי 3 מודל 2013 הכיסא שליד הנהג השתחרר מאחת המסילות, בעקבות זאת הכיסא רוקד קצת בנסיעה ומן הסתם זה מסוכן ואף אחד לא יושב מקדימה עד שהבעיה תטופל. ניסיתי להתעסק לבד ומצאתי את מקור הבעיה. יש קפיץ שאמור להרים 3 ברגים ולשחרר את הכיסא ואז ניתן להזיז אותו קדימה ואחורה. הקפיץ הזה אמור לעלות את הברגים רק בזמן שמושכים בידית שמרחיקה/מקריבה את הכיסא וברגע שנשחרר את הידית הזו הקפיץ אמור לחזור למטה והברגים אמורים לרדת גם. מה שקורה בפועל הוא שברגע שאני משחרר את הידית שמזיזה את הכיסא הברגים נשארים למעלה רק בצד אחד של המסילה ובעקבות זאת הכיסא נשאר משוחרר. כמו כן, כשאני משחק עם הידית אני רואה שהברגים זזים קצת ומנסים לרדת אבל הקפיץ תקוע למעלה. ניסיתי בכמה דרכים גם בכוח לשחרר את הקפיץ ולא הצלחתי. אשמח לעצותיכם לאן ניתן לפנות על מנת לטפל בבעיה או שהאם ניתן לטפל בה בעצמי. מצורפת תמונה, תודה מראש!
 7. היי תודה רבה על ההתייחסות, פניתי לעוד כמה מוסכים שמטפלים ברכבי ואג, עם שמות דיי מוכרים בתעשייה וקיבלתי את אותה הצעת מחיר לטיפול. בנוגע לאבחון התקלות ננסה לבדוק במוסך אחר. מה שאני מנסה להסביר זה שלא הרגשתי שאני מקבל התייחסות ורצון אמיתי מהבוחן לעזור ולפתור את הבעיות, אלא גישה של בוא נראה מה אפשר לסדר בזריזות תוך כדי מתן טיפול שמנים לרכב. ההרגשה הייתה שלא משתלם להם לבזבז זמן על הרכב כי המוסך עמוס מדי. אולי זאת הרגשה פנימית ואני טועה אבל זאת הרגשתי.
 8. שלום רב, רכשתי אאודי A3 מודל 2013, יד 2, 95 אלף ק"מ, 1.8T, sportback הרכב במצב מצוין אך יש כמה נקודות שאני רוצה לסדר ברכב על מנת ליישר קו. הרכב ביקר היום בבוקר במוסך רון אך המחירים שהוצעו לי הרגישו לי דיי גבוהים, אשמח לדעתכם ועצותיכם. להלן הבעיות: *מנורת EPC נדלקת לפעמים בבקרים, מופיעה הודעה על המסך שמערכת START/STOP לא עובדת. במצב הזה הרכב נוסע כרגיל הטורבו עובד כרגיל בנסיעה ואין שום בעיה חוץ ממנורת הEPC והמערכת כיבוי והתנעה שלא עובדת. לאחר בדיקה במוסך נאמר לי שישנן שתי תקלות 1.חיישן מפעיל של הטורבו(?!) 2.חיישן חמצן על מנת לטפל בבעיה הוצע לי להחליף חיישן מפעיל של הטורבו המחיר נע בין 1000-2000 ₪- סביר בעיניכם? במידה והתקלה לא נפתרה יש להחליף חיישן חמצן עוד 1500 ₪. אי אפשר להיות מדויק יותר במצבים כאלה? מרגיש תלוי באוויר. *יש רעש של דפיקה קלה מאזור הגלגלים האחוריים לאחר עליה על במפר, האם זה מיסב גלגל לדעתכם? ביקשתי לבדוק במוסך וטענו שרק אם אעשה טיפול אז יעלו את הרכב על ליפט לבדיקה. הוצע לי לעשות טיפול שכולל שמנים ופלאגים בעלות של 1450 ₪, סירבתי כי הרגיש לי מעט יקר, טיפול כזה אמור לעלות בסביבות 900 ₪ לא? *מושב ליד נהג זז מעט ומרגיש שלא יושב טוב על המסילה, במוסך אמרו לי שלא ניתן לסדר את זה אצלהם, האם אתם מכירים מקום שאפשר לפנות אליו? אשמח לעצתכם איך להתקדם והאם ניתן להוזיל עלויות, תודה מראש!
 9. היי חברים, קודם כל אני רוצה לשתף אתכם ברכישה החדשה שעשיתי כרכב שני לבית(מצרף תמונות). אאודי A3 Sportback מודל 2013, 95 אלף ק"מ, 180 0 טורבו, יד 2, שמורה ברמה פסיכית, רכב מקורי לגמרי. מתוך עניין אסתטי בלבד אני מאוד מתחבר לחלק האחורי של ה- S3, אני מעוניין להחליף את הדוד של הרכב ל4 יציאות מקוריים, אשמח להתייעץ אתכם במספר דברים: 1. האם דוד 4 יציאות של S3 מתאים לדגם שלי? 2.האם הדיפיוזר המקורי של הS3 מתאים? 4.האם יש מקום בארץ שניתן לרכוש דוד מקורי ודיפיוזר משומשים? 3.שמתי לב שההבדל היחיד שיש בגריל חזית הוא הצבע בלבד, צבע כרום בS-לגמרי לטעמי, האם ניתן לצבוע את הגריל הקדמי בכרום במקום להחליף לגריל של S? אודה להתייחסותכם,
 10. תודה על ההתייחסות. llaavvii - אם אני בודק הכל כמו שצריך, מה אני צריך את האמון שלו? אני במילא לא מאמין באף מוכר. casper - תודה רבה העלית נקודות מעניינות. איך אוכל לבדוק מיהן הבעלויות הקודמות? בנוגע להצפה, אם בדקתי דוח סליקה אז אין צורך לחשוש מהצפה לא? הרי הייתי רואה תביעה גדולה בדוח הסליקה. תודה רבה
 11. הנה הדוח סליקה תצוגה מקדימה של הקובץ המצורף IMG-20210425-WA0101.jpg IMG-20210425-WA0101.jpg 78 KB
 12. דוח סליקה טרם לקיחת רכב לבדיקה זה רעיון מעולה. איזה דברים לדעתכם הוא יכול להסתיר? בדיקת משכון לרכב עשיתי, דוח סליקה אבקש. בדיקת רכב במכון בדיקה אעשה כמובן. העברת בעלות טרם העברת התשלום יהיה תנאי לעסקה. האם יש משהו שאני מפספס?
 13. שלום רב, לאחרונה פשפשתי במודעות באתר יד 2 בחיפושים אחר בי קלאס. שמתי לב שמלבד מוניות אין היצע לרכבים האלה עם הצורה העדכנית (2015-2019) עם ק"מ סביר. הרכב הפרטי היחיד שמוצע למכירה שנחשב אלטרנטיבה טובה עבורי(ועוד דגם אורבן ) הוא מידי סוחר. הסוחר לא ציין שהוא סוחר רכב במודעה וגם לא בטלפון. נסעתי מרחק של חצי שעה מביתי בכדי לראות את הרכב, התלהבתי מאוד, הרכב מודל 2015 עם 95K ק"מ, שמור מאוד מבפנים וגם מבחוץ. החלטתי שאני הולך על העסקה ולבסוף נזכרתי שצריך להנמיך את הלהבה שבוערת בי ולהתאפס, שידרתי רוגע מבחוץ ובתוכי כבר ידעתי שהרכב שלי. ביקשתי לראות רישיון רכב, הסוחר ציין במודעה שהרכב יד 2, בפועל ראיתי שהרכב 02 בעלים קודמים. הדבר הבא ששמתי לב אליו הוא שם בעל הרכב, שם שונה מהמוכר שעומד מולי, שאלתי מה פשר הדבר והוא אמר שהשם רשום על עובד שלו. לאחר מכן ראיתי שהרכב משועבד ויש בעלים נוספים(אשתו של המוכר הקודם). שאלתי אותו אם הרכב בבעלות החברה שלך אז למה הכנסת גם את אשתו של העובד שלך לבעלות על הרכב, לאחר מכן הוא התוודה בפניי שהוא סוחר. פתחתנו ברגל ימין וסיימנו ברגל שמאל, הסתובבתי אמרתי לו להתראות בנימוס ונפרדו דרכנו. ישנתי על זה לילה ושאלתי את עצמי, אולי השד לא כזה נורא? אם ניקח את הרכב לבדיקה, השלדה תצא נקייה, אהבתי את הרכב, אז למה לא בעצם? המחיר שהוא מבקש עליו 64 אלף סופי, מחירון לוי יצחק 65, מחירון אתר יד 2 71 אלף. כרגע אין לי אלטרנטיבה אחרת? מה הייתם עושים במקומי? תודה מראש!
 14. תודה רבה על העזרה חברים.
 15. שלום רב, הרצתי חיפוש לשאלה הזו ומצאתי שרשור דיי ישן, גם שם התשובות לא ודאיות. אשמח לדעת האם יש מגבלה למספר העברות בעלות בתקופת זמן כלשהי לבן אדם פרטי. מתחילת השנה קניתי 2 רכבים ואופנוע, הספקתי למכור גם 2 רכבים, אין לי רווחים על המכירה, האם אני עובר על איזשהו חוק? תודה רבה לעונים!
 16. תודה רבה לכם על ההתייחסות. נהגתי על אופנוע ידני 250 סמ"ק כשנה-dealim road win 250. יכול להעיד על עצמי שאני מתון וזהיר מאוד ורוכש את האופנוע כדי ליהנות מאופנוע איכותי, כוח זמין ובשביל להשוויץ ברמזור. לא מתכנן ימי מסלול וטיולים. מתחיל הגדלה לרישיון, מעדיף לקנות מוגבל A1 (ללא הגבלה במנוע) מכיוון שהשוק מצומצם יותר ומעניק יתרון במכירה.
 17. היי עומר, אני לא מגיע מהתחום ולכן לא מבין בשוק של האופנועים האלה, מחירון זה לא בהכרח מדויק. אשמח לדעת למה אתה לא ממליץ לקנות מוגבל ברישיון
 18. שלום רב,ממש מתלבט בין השניים,אופנוע מוגבל רישיון A1, שואל מבחינת תמורה למחיר, להלן הנתונים: קוואסקי זד 900- ק"מ - 7000, צבע שחור ירוק, יד ראשונה מודל 2020- מחיר סופי 51 אש"ח, ללא הגבלה לאופנוע. סיביאר650אר- ק"מ - 10,000, צבע אדום, יד ראשונה, מודל 2019- מחיר סופי 55 אש"ח, מחירון 49, מבקש מעל המחירון בגלל שיש תוספות לאופנוע, ידיות ASV, כיסא ONESEAT, הורדת הגבלה ב5000 ש"ח, אגזוז IXRACE. מהי העסקה טובה מבין השניים? אני אישית אוהב מאוד את שני האופנועים והגורם המכריע מבחינתי היא עסקה שווה יותר, מה דעתכם?
 19. תודב רבה קבעתי מחר לגבע, מקווה שנמצא את הבעיה.
 20. שלום רב, קפצה לי הזדמנות לקניית הרכב הנ"ל ב9 אש"ח. מודל 2014, השכרה לשעבר, שעון הק"מ מצביע על 125K. בהנעת הרכב המסך מראה הודעה service -40,000k מסיק מכך שלא עשו טיפול לרכב ב40אלף קילומטר האחרונים(או שלא איפסו בטיפול אחרון). שאלתי את בעלת הרכב אמרה שעשתה טיימינג ב100 אלף אני נוטה שלא להאמין. היא מתנערת מלתת מידע. בכל מקרה אני רוצה להעביר את הרכב יישור קו. מה הייתם ממליצים לי לעשות ברכב והאם יש מקום מומלץ באזור ראשון לציון(חוץ ממוסך רון שמלא בלקוחות בלב ת"א). ישנה בעיה כשאני מניע את הרכב ומעביר הילוך לדרייב או רוורס הרכב רועד, לדעתכם צריך להחליף תושבות גיר/מנוע? אשמח לשמוע את עצותיכם, תודה מראש!
 21. הלוואי שהייתי נופל על קונה כמותך לדוגמה... מישהו שמבין עניין ולא יחשוב שאני מנסה לערבב אותו בכל דבר שאגיד. שאחליט לעלות את המודעה בעתיד אתחיל בסינון הקונה תוך ידיעת הקונה על הליקויים.מקווה שאצליח למכור את הרכב לאדם שאני יורה עליו את כל הליקויים תוך כדיי שאני יודע שהרכב נוסע מושלם ואין שום דבר מורגש בנסיעה.
 22. היי, תודה על ההתייחסות. עשיתי בדיקה נוספת בעצמי וגם שם לא נאמר דבר על שמשה שהוחלפה. לרכב לא היו תאונות אצלי ולא התגלו תאונות בבדיקה שעשיתי. התרגשתי מעצם העובדה שהרכב במצב מצויין ומכון בדיקה יכול לגרום לרכב שלך להיראות כאילו יצא מקלקיליה, זו עגמת נפש. אתה לא חושב?
×
×
 • תוכן חדש...