Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ממי כדאי לקנות מקבוק?

falou
שימו לב! השרשור הזה בן 1049 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 52 דקות, yotams4 כתב:

אל תתאמץ לפי הודעות קודמות שלו פאלו כאילו נגד קדמה. 

לא, כי מסגרת צרה למסך מקדמת אותי לעולם כ"כ יותר טוב...

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 43
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אפשר לקדם את הלפטופ גם ע"י הוספת מדבקות של פרפרים. זה גם חשוב! ומודרני!

או.

יש לי רעיון!

שולי מסך מתעקלים. הרי זה עובד כ"כ טוב ומודרני בטלפונים סלולרים...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, falou כתב:

1. אז צמצמת את המסגרת בחצי סנט'... כמה זה משנה? 

מבחינת תחושת ה"תפיסה", לא מעט. מוזמן לקרוא עוד כאן. בגדול מדובר בדבוקה של מסכים שמייצרים מסך אחד גדול. 0.5cm משפיע בכ-5% על הדיוק ממרחק גדול (נאמר צפייה בסלון). במרחק קצר יותר, נאמר של מסך מחשב נמדדה פגיעה בתפיסה לאורך.

כאמור הקטנת המסגרת (ב-0.5cm) גם תורמת להקטנת השטח הכללי. הגודל הכללי שנחסך כמובן תלוי בשטח המסגרת המקורית (שמושפעת ממימדי המסך), וככל שזו היתה יותר גדולה ככה הקטנת המסגרת דרמטית יותר. למשל במחשב הלא-מאוד-קטן שלי בעל המידות המכובדות של 37.6*25.0 נקבל כי הקטנה של 0.5cm תגרור הקטנה של כ-61 ס"מ רבוע אאל"ט, ומדובר בגודל משמעותי המהווה 6.5% מסך השטח. כמובן שבמסכים קטנים יותר, האפקט יהיה דרמטי פחות, אבל הוא קיים.

למען הסר ספק, פונקציונאלית כנראה שאין לזה אפקט סופר משמעותי. לדוגמא, במקרה שלי, הקטנה של 0.5cm לא תעשה במילא שום דבר כי המחשב מחובר למסך חיצוני 😧

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

מעדכן לטובת הקהילה ומאזיננו בבחריין.

נרכש מ-KSP בסוף כי זה באמת בסוף לא משנה והיה להם במלאי (מה שלא פשוט במקים היום) והגיע אחרי יומיים.

המחשב עצמו, מקאייר בסיסי, אחלה. לוקח קצת זמן להתרגל למערכת הפעלה אחרת, בייחוד לקיצורי המקלדת. עוד לא התקנתי כלום, מה שאומר שאולי באמת הייתי צריך ללכת על chromebook... (לא היה לי אומץ, הלכתי על מכונה שאני יודע שתעבוד גם ב-Windows אם והיה ויתעורר הצורך).

עכשיו אני בדיוק יושב על למתקן אפליקציות ולהגדיר כונני גיבוי ושות׳

מבחינת highlights, המסך באמת מצויין. התרגלתי לזה שהוא מבריק. הוא בהיר מספיק שזה לא יציק,  אבל אני עדיין מעדיף מט, אבל מט בתקציב היה פחות טוב מבחינות אחרות וידה ידה ידה. סה״כ זה השדרוג הכי מהותי, הבהירות מצויינת, הצבעים גם, ויחס של 16:10 זה מצויין (3:2 היה אפילו יותר טוב). למי שמסך חשוב לו, למסכים יש מדדים מדידים וברורים. לא צריך לקרוא את הברושור, יש מספיק מבחנים שיגידו לך בדיוק איך הוא, ומאפשרים השוואה.

המקלדת גם סבבה אגוזים, אם כי זה לא ThinkPad, יו קנואו. זה עדיין מרגיש כמו מקלדת של טופלופ, לעומת הלנובו, שזה כמו שיש לך מקלדת רגילה על נייד. לא קריטי.

מה שכן, יחס ל-ThinkPad זה באמת מרגיש כמו צעצוע. הוא הרבה יותר קל ואני מרגיש כאילו אני משחק ולא עובד. באופן משונה דווקא בשבועיים האחרים אני עושה איזה פרוייקטון קטנה שדורשת הסתובבות במקום בין עמדות, והנה הקוטן קובע, וזה מאוד נוח.

הוא כן עשוי מתכת, אבל אני, אין לי פטיש למתכת. פלסטיק טוב זה סבבה.

עוד אוהב, את האופן בו מערכת ההפעלה מנהלת desktopsֿֿ. שוב, במקרה עובד על הפרוייקטון שהקמתי בו מערכת עם מספר יוזרים של כרום, וזה מאוד נוח שלכל יוזר נוצרת סביבת עבודה שונה, וכך לעבור בין יוזרי כרום שונים בתנועת touchpad ולבדוק את הממשק וההרשאות של כל אחד.

וכן, הוא אף פעם לא מגמגם, מרגע שאתה מרים את המסך (ביד אחת, כי משום מה גם זה נהיה משהו שמדברים עליו במבחנים. משועממים...) הוא מתעורר לפני שמספיק לפתוח אותו, והכל עובד בינתיים. מהר. יותר מהר מקודם.

ואין מאוורר, אבל זה של הקודם, שמתעורר מידי פעם, לא הטריד אותי בכלל.

זמן הסוללה הוא באמת ארוך מאוד. לא בדקתי בדיוק כמה, אבל אני לא מחסל סוללה ביום עבודה.

הרמקולים גם רמה אחרת, נשמעים יותר טוב, אפילו נסבלים למוסיקה. נחמד.

קניתי את המכונה עם 8GB RAM, זה מספיק לי לכרום ולייטרום שעובדים במקביל, מה שאי אפשר היה להגיד על ה-ThinkPad הקודם, שלפעמים גם 16GB לא היה מספיק לו. אבל בגלל שהארכיטקטורה של המחשבים אחרת, זה לא להשוות תפוחים לתפוחים

זהו, פחות או יותר.

אפשר להמליץ, למי שלא חושש לעבור מערכות הפעלה וממשק

המקאייר הבסיסי מהווה תמורה טובה במחיר שלו, אבל באמת יש כ״כ הרבה דגמים שונים של ניידים, שכל אחד יכול למצוא את המכונה שמתאימה לו יותר. אצלי הוא התיישב בול, אצל מישהו אחר, עם דרישות/רצונות קצת אחרים (ואחרות ורצונים ודורשות), אולי מחשב אחר יתאים יותר, כך שאין לי המלצה גורפת. מה שכן, מרגע שעולים מעבר לרמת מחיר הבסיסית, התחרות הרבה יותר בעייתית למוצרים של אפל.

• רעיון טוב! 4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...
בתאריך 19.4.2021 בשעה 08:13, falou כתב:

מעדכן לטובת הקהילה ומאזיננו בבחריין.

נרכש מ-KSP בסוף כי זה באמת בסוף לא משנה והיה להם במלאי (מה שלא פשוט במקים היום) והגיע אחרי יומיים.

המחשב עצמו, מקאייר בסיסי, אחלה. לוקח קצת זמן להתרגל למערכת הפעלה אחרת, בייחוד לקיצורי המקלדת. עוד לא התקנתי כלום, מה שאומר שאולי באמת הייתי צריך ללכת על chromebook... (לא היה לי אומץ, הלכתי על מכונה שאני יודע שתעבוד גם ב-Windows אם והיה ויתעורר הצורך).

עכשיו אני בדיוק יושב על למתקן אפליקציות ולהגדיר כונני גיבוי ושות׳

מבחינת highlights, המסך באמת מצויין. התרגלתי לזה שהוא מבריק. הוא בהיר מספיק שזה לא יציק,  אבל אני עדיין מעדיף מט, אבל מט בתקציב היה פחות טוב מבחינות אחרות וידה ידה ידה. סה״כ זה השדרוג הכי מהותי, הבהירות מצויינת, הצבעים גם, ויחס של 16:10 זה מצויין (3:2 היה אפילו יותר טוב). למי שמסך חשוב לו, למסכים יש מדדים מדידים וברורים. לא צריך לקרוא את הברושור, יש מספיק מבחנים שיגידו לך בדיוק איך הוא, ומאפשרים השוואה.

המקלדת גם סבבה אגוזים, אם כי זה לא ThinkPad, יו קנואו. זה עדיין מרגיש כמו מקלדת של טופלופ, לעומת הלנובו, שזה כמו שיש לך מקלדת רגילה על נייד. לא קריטי.

מה שכן, יחס ל-ThinkPad זה באמת מרגיש כמו צעצוע. הוא הרבה יותר קל ואני מרגיש כאילו אני משחק ולא עובד. באופן משונה דווקא בשבועיים האחרים אני עושה איזה פרוייקטון קטנה שדורשת הסתובבות במקום בין עמדות, והנה הקוטן קובע, וזה מאוד נוח.

הוא כן עשוי מתכת, אבל אני, אין לי פטיש למתכת. פלסטיק טוב זה סבבה.

עוד אוהב, את האופן בו מערכת ההפעלה מנהלת desktopsֿֿ. שוב, במקרה עובד על הפרוייקטון שהקמתי בו מערכת עם מספר יוזרים של כרום, וזה מאוד נוח שלכל יוזר נוצרת סביבת עבודה שונה, וכך לעבור בין יוזרי כרום שונים בתנועת touchpad ולבדוק את הממשק וההרשאות של כל אחד.

וכן, הוא אף פעם לא מגמגם, מרגע שאתה מרים את המסך (ביד אחת, כי משום מה גם זה נהיה משהו שמדברים עליו במבחנים. משועממים...) הוא מתעורר לפני שמספיק לפתוח אותו, והכל עובד בינתיים. מהר. יותר מהר מקודם.

ואין מאוורר, אבל זה של הקודם, שמתעורר מידי פעם, לא הטריד אותי בכלל.

זמן הסוללה הוא באמת ארוך מאוד. לא בדקתי בדיוק כמה, אבל אני לא מחסל סוללה ביום עבודה.

הרמקולים גם רמה אחרת, נשמעים יותר טוב, אפילו נסבלים למוסיקה. נחמד.

קניתי את המכונה עם 8GB RAM, זה מספיק לי לכרום ולייטרום שעובדים במקביל, מה שאי אפשר היה להגיד על ה-ThinkPad הקודם, שלפעמים גם 16GB לא היה מספיק לו. אבל בגלל שהארכיטקטורה של המחשבים אחרת, זה לא להשוות תפוחים לתפוחים

זהו, פחות או יותר.

אפשר להמליץ, למי שלא חושש לעבור מערכות הפעלה וממשק

המקאייר הבסיסי מהווה תמורה טובה במחיר שלו, אבל באמת יש כ״כ הרבה דגמים שונים של ניידים, שכל אחד יכול למצוא את המכונה שמתאימה לו יותר. אצלי הוא התיישב בול, אצל מישהו אחר, עם דרישות/רצונות קצת אחרים (ואחרות ורצונים ודורשות), אולי מחשב אחר יתאים יותר, כך שאין לי המלצה גורפת. מה שכן, מרגע שעולים מעבר לרמת מחיר הבסיסית, התחרות הרבה יותר בעייתית למוצרים של אפל.

תודה רבה. אני בדיוק לקראת רכישה של מק לעבודה.

באמירם אמרו לי שיש 3 שנים אחריות שנה של היצרן ועוד שנתיים שלהם בKSP הבנתי שזה רק שנה אחריות.

*pontiac tempest 1992 V6 3.1 liter

Pontiac - we are driving excitement

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות, לא היה להם באמירים ואני כבר הייתי צריך לקנות. אם הייתי קונה מחשב יקר, אז זה היה יותר שיקול. אני קניתי את הבסיסי. אני גם לא תלוי במחשב הספיציפי שלי לעבודה. כלומר, תן לי כל מחשב, אינטרנט, ואני עובד. אין לי שום אפליקציה שאני חייב שמותקנת רק על המחשב שלי וכל הדאטא שלי בענן.

אנשים שעובדים עם תוכנות ייעודיות, צריכים אחריות מורחבת ותמיכה מהירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, falou כתב:

יכול להיות, לא היה להם באמירים ואני כבר הייתי צריך לקנות. אם הייתי קונה מחשב יקר, אז זה היה יותר שיקול. אני קניתי את הבסיסי. אני גם לא תלוי במחשב הספיציפי שלי לעבודה. כלומר, תן לי כל מחשב, אינטרנט, ואני עובד. אין לי שום אפליקציה שאני חייב שמותקנת רק על המחשב שלי וכל הדאטא שלי בענן.

אנשים שעובדים עם תוכנות ייעודיות, צריכים אחריות מורחבת ותמיכה מהירה.

אני מבין.

איזה מקלדת זה בא אצלך? כי באמירים יש אופציה למקלדת אמריקאית/אירופאית ולא יצא לי לראות את ההבדלים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הם מפרטים אותם באתר (כרגע התמונה שם שבורה). 

בעיקרון זה מקש אנטר שונה ועוד מקש מסויים (~`), שנמצא בצד שמאל למטה באירופאית וגורם לקיצור של ה Shift - בעוד שבאמריקאית הוא נמצא למעלה משמאל ל -1.

עריכה אחרונה על ידי XVSTI
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, renault5 כתב:

אני מבין.

איזה מקלדת זה בא אצלך? כי באמירים יש אופציה למקלדת אמריקאית/אירופאית ולא יצא לי לראות את ההבדלים

וואללה, לא טרחתי לבדוק מה זה מה. התרגלתי כבר למקלדת שבאה עם המכשיר. אני עוד צריך לעשות כל מיני קסטומיזציות של איזה כפתורים ושילובים עושים מה, אבל עוד לא היה לי חשק להתעסק עם זה. 

נראה ככה:

image.thumb.png.2d6883a5ca60bc387cfcfb265f501d79.png

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זאת המקלדת הבריטית.

אין שום משמעות או יתרון לתצורה מסוימת.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 19.4.2021 בשעה 08:13, falou כתב:

אין מאוורר, אבל זה של הקודם, שמתעורר מידי פעם, לא הטריד אותי בכלל.

זה מאוד חשוב! באמת! במיוחד לגברים.
מבחינתי הפי'צר של המחשב הזה

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 11.5.2021 בשעה 17:35, XVSTI כתב:

הם מפרטים אותם באתר (כרגע התמונה שם שבורה). 

בעיקרון זה מקש אנטר שונה ועוד מקש מסויים (~`), שנמצא בצד שמאל למטה באירופאית וגורם לקיצור של ה Shift - בעוד שבאמריקאית הוא נמצא למעלה משמאל ל -1.

זהו הקישור היה שבור ולא הצלחתי לראות 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...