Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

במידה ויש אפשרות הייתם קונים טסלה?

CAPOBOSS
שימו לב! השרשור הזה בן 1096 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

העניין הוא שמבחינת זיהום הסביבה ייצור הסוללה מסתבר כתהליך מאוד מזהם, אז אתה צריך להגיע לסיטואציה שבה היה עדיף לך לעבור לחשמלי, מבחינת הקיימות.

ואני מניח שזה לא קשור רק לנסועה, אלא גם לתקופת הזמן, הרי הסוללה תתרוקן לך גם בימים שבהם לא נהגת. (לפי מה שידוע לי)

ואם לא הצדקת את הסוללה, אז עשית יותר זיהום, מאשר פשוט להשאר עם בנזין.

ואם ארצה ביצועים, שיוסיפו לי סוללה קטנטנה שנטענת בבלימה ומהמנוע שתהיה מחוברת למנוע עזר חשמלי, שיעזור לי לעשות 0 למאה, תוך 2 שניות.

עריכה אחרונה על ידי Lior_Django
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 דקות, Lior_Django כתב:

ואני מניח שזה לא קשור רק לנסועה, אלא גם לתקופת הזמן, הרי הסוללה תתרוקן לך גם בימים שבהם לא נהגת. (לפי מה שידוע לי)

אם אתה לא מפעיל דברים כמו Sentry Mode צריכת החשמל ברכב חשמלי עומד די זניחה. בכלל, בלאי בעמידה קיים בכל רכב. המרכב מחליד והצמיגים מתייבשים גם כשהרכב עומד. אם הנסועה שלך מועטה אין הגיון כלכלי או סביבתי להחזיק אף רכב.

עריכה אחרונה על ידי eladts
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תכף @EvGriga יגיב שאני טועה אבל אני לא חושב שאפשר להשוות ev להיברידי. ברגע שאתה משלב מנוע בעירה פנימית אתה מיד מכניס את כל המכניקה הנלווית כמו גיר, קלאץ׳ וכו׳. אגב זה גם יתרון לחשמליות, שאין צורך להחזיק את המנוע בסרק כשאתה ברמזור (פולקסווגן עשו על זה סיבוב עם המערכת auto start and stop, חרא של דבר. מעצבן בטירוף. ביטלתי באופן קבוע יומיים אחרי שקניתי את הרכב). אם היו עושים מנוע לכל גלגל אז גם לא היה צריך דיפרנציאל, אבל כנראה שזה פתרון יקר שנמצא רק ברכבי על כמו רימאק ורודסטר.

אני לא מבין את הטענה לגבי התרוקנות הסוללה וזיהום הסביבה בתהליך הייצור. איך זה קשור אחד לשני?

עריכה אחרונה על ידי eitanuch
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, Lior_Django כתב:

העניין הוא שמבחינת זיהום הסביבה ייצור הסוללה מסתבר כתהליך מאוד מזהם, אז אתה צריך להגיע לסיטואציה שבה היה עדיף לך לעבור לחשמלי, מבחינת הקיימות.

ואם לא הצדקת את הסוללה, אז עשית יותר זיהום, מאשר פשוט להשאר עם בנזין.

ואם ארצה ביצועים, שיוסיפו לי סוללה קטנטנה שנטענת בבלימה ומהמנוע שתהיה מחוברת למנוע עזר חשמלי, שיעזור לי לעשות 0 למאה, תוך 2 שניות.

גם הפקת וזיקוק נפט זה דבר מזהם.

אבל בניגוד לגזים רעילים שנפלטים משריפת דלקים ומתפזרים לכל עבר ללא שליטה, סוללות ישנות ניתן לאסוף בצורה מרוכזת ולטפל בהן.

לגבי הפקת חשמל, כבר ב 2020, כמות החשמל ממקורות מתחדשים עברה את כמות החשמל שהופק משריפת דלקים מאובנים באירופה.

https://edition.cnn.com/2021/01/24/business/eu-renewable-energy-fossil-fuels/index.html

וברוב העולם פאנלים סולארים ואנרגית רוח, הפכו לשיטת הפקת החשמל הכי זולה.

https://www.bloomberg.com/news/articles/2020-10-19/wind-solar-are-cheapest-power-source-in-most-places-bnef-says

עריכה אחרונה על ידי bobi
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשאתה ברמזור (פולקסווגן עשו על זה סיבוב עם המערכת auto start and stop, חרא של דבר. מעצבן בטירוף. ביטלתי באופן קבוע יומיים אחרי שקניתי את הרכב)

מה הכוונה עשו על זה סיבוב?
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, eladts כתב:

כי בטר פלייס הוכיחה שלמרות שלהחלפת הסוללות יש היתכנות הנדסית, אין מודל עסקי שיכול לתמוך ברעיון. גם טסלה הקימה בסוף 2014 עמדת החלפת סוללות אבל סגרה אותה לאחר פחות משנתיים בגלל העדר דרישה.

זה כבר הוכח ב 1890 בארה"ב ושרד כ 20 שנה.

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4190926,00.html

הבעיה העיקרית עם המודל הזה הוא הזדקנות הסוללות ושאתה לא יודע איזו סוללה ישימו לך בהחלפה.

עריכה אחרונה על ידי Night Driver

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, eitanuch כתב:

עדיין מתקיימים מרוצי סוסים ברחבי העולם.

כן נכון.

לא רחוק היום שיחסך מאנשים ביזבוז האנרגיה וההשלכות ההרסניות על הסביבה בעקבות כך, וגם ההזעה - בהבאת ילדים לעולם - הכל יעשה במעבדה באופן סטרילי, בטוח וחסכוני.

נו, מה יגידו על מי שמתעקש להמשיך לעשות זאת בשיטה הישנה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, bobi כתב:

גם הפקת וזיקוק נפט זה דבר מזהם.

אבל בניגוד לגזים רעילים שנפלטים משריפת דלקים ומתפזרים לכל עבר ללא שליטה, סוללות ישנות ניתן לאסוף בצורה מרוכזת ולטפל בהן.

לגבי הפקת חשמל, כבר ב 2020, כמות החשמל ממקורות מתחדשים עברה את כמות החשמל שהופק משריפת דלקים מאובנים באירופה.

https://edition.cnn.com/2021/01/24/business/eu-renewable-energy-fossil-fuels/index.html

וברוב העולם פאנלים סולארים ואנרגית רוח, הפכו לשיטת הפקת החשמל הכי זולה.

https://www.bloomberg.com/news/articles/2020-10-19/wind-solar-are-cheapest-power-source-in-most-places-bnef-says

בסדר, אבל בשביל להצדיק את המעבר לרכב חשמלי, מבחינה "ירוקה", אתה צריך לקיים נסועה מסויימת במסגרת זמן..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, robertf כתב:

מה הכוונה עשו על זה סיבוב?

כדי לעמוד בתקנות זיהום, חסכו את סיבובי הסרק ברמזור בכך שהתקינו מערכת שמכבה באופן אוטומטי כשהרכב מגיע לעצירה. טוענים שאין לה השפעה על האמינות של המצבר (למרות שלך תאמין להם, בכל זאת התנעות תכופות זה לא דבר בריא וגם דורש מצבר מיוחד) אבל בכל מקרה זה מציק ואני לא היחיד שטוען כך. 

עריכה אחרונה על ידי eitanuch
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אה חשבתי שהתכוונת שוואג עשו משהו מיוחד פה. הם ממש לא יחודיים ומי שדוקא הפך את השיקוץ הזה למיינסטרים זו ב-מ-וו כבר לפני למעלה מעשור.
לא חושב שיש היום יצרן שהרכבים שלו מגיעים בלי Stop-Start.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, Turbulence כתב:

אי אפשר להתקין חבילת LR כי זה עוד מנוע מקדימה. יש שדרוג האצה בLR שנותן ביצועים קרובים לPERFORMANCE.

אי אפשר להתקין עוד מנוע?

זה אותו בודי ואותה שלדה, אמור להיות יותר פשוט מהסבה של רכב בנזין לגפ"מ.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, eitanuch כתב:

תכף @EvGriga יגיב שאני טועה אבל אני לא חושב שאפשר להשוות ev להיברידי

אם אתה מזכיר אותי, אני חייב להגיב.

אפשר להשוות גם תפוחי אדמה למלפפונים.

שניהם ירקות, אחד עגול והשני ארוך, אחד חום והשני ירוק וכו' :)

על הטעם לא מתווכחים.

אבל לא הבנתי למה אתה מתכוון, לכן לא יכול להתייחס לעניין. היברידי שונה מחשמלי טהור? עם זה כולם יסכימו.

למה אי אפשר להשוות ביניהם - את זה אני לא מבין.

עריכה אחרונה על ידי EvGriga
  • מצחיק 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתי מועד האספקה הבא אחרי אוגוסט?

אפשר לדעתכם לרכוש טסלה ולמכור אותה במחיר גבוה יותר ממחיר הקנייה בגלל זמני ההמתנה הארוכים יחסית והבהלה לזהב שיש עכשיו על טסלה?

עריכה אחרונה על ידי Opel Astra GSI

עד מתי ספטמבר 08.:(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1096 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...