Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סוזוקי קרוסאובר 2015, 1.6 אוטומט - נורת מצברת נדלקת במהלך הנסיעה (היו מורכבים מצתים לא נכונים שגרמו לתקלה)

TheExplorer
מעבר לפיתרון נפתר ע"י TheExplorer,
שימו לב! השרשור הזה בן 1071 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

Just now, מרק10 כתב:

לא צריך. זה החיישן 

ברור בגדול לא צריך,המוסך כבר יבדוק מן הסתם.
מקסימום לצורך דיון,אם התמונה של מיקום הסנסורים משקף את המציאות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 370
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לפני שעה, ocsi4u כתב:

אם יצלם תמונה ברורה ביחד עם בית הפיוזים שעומד מול המנוע,נהיה יותר חכמים !

זה אכן החיישן, צילמתי את התמונה הפוך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 29 דקות, ocsi4u כתב:

אז טעות שלי כמו שרשמתי,עכשיו נקווה שהוא הסורר ;)

בהחלט מקווה. אבל לפי התרשימים אני לא רואה איך הוא יכול להקפיץ את קוד התקלה הזה ספציפית אלא רק לפי מצב ברירת המחדל של "אם שום דבר אחר לא פתר את הבעיה, אולי זה החיישן".

ביום שני אתן למוסך לשבור את הראש על זה, אני רק אזרוק את הרמז לגבי החיישן הזה ספציפית.

עריכה אחרונה על ידי Max_igo
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 שעות, Max_igo כתב:

בהחלט מקווה. אבל לפי התרשימים אני לא רואה איך הוא יכול להקפיץ את קוד התקלה הזה ספציפית אלא רק לפי מצב ברירת המחדל של "אם שום דבר אחר לא פתר את הבעיה, אולי זה החיישן".

ביום שני אתן למוסך לשבור את הראש על זה, אני רק אזרוק את הרמז לגבי החיישן הזה ספציפית.

חיישן הזרם תפקידו לנטר את צריכת הזרם ולספק את המידע למחשב הרכב או הגוף. תקלה בחיישן אכן צריכה להקפיץ הודעות שגיאה נוספות.

לבצע מעקף או מעקפים כאשר קיים חשד לתקלה שאולי נגרמת מחיווט לא תקין לא כול מוסך מבצע בגלל שזו עבודה לא פשוטה ולפעמים פשוט מחליפים את כול הצמה.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 דקות, מרק10 כתב:

חיישן הזרם תפקידו לנטר את צריכת הזרם ולספק את המידע למחשב הרכב או הגוף. תקלה בחיישן אכן צריכה להקפיץ הודעות שגיאה נוספות.

לבצע מעקף או מעקפים כאשר קיים חשד לתקלה שאולי נגרמת מחיווט לא תקין לא כול מוסך מבצע בגלל שזו עבודה לא פשוטה ולפעמים פשוט מחליפים את כול הצמה.

אתה יודע מה סדר גודל העלות של צמה כזאת?

כי במחירון חלפים של סוזוקי המחירים של "צמה ראשית" הם מעל 6000 ש"ח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, Max_igo כתב:

אתה יודע מה סדר גודל העלות של צמה כזאת?

כי במחירון חלפים של סוזוקי המחירים של "צמה ראשית" הם מעל 6000 ש"ח.

לא הבנתי,אתה ממשיך לנחש או המוסך הציע להחליף את כל הצמה הראשית ?!?!?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע. לא נראה לי שצריך במקרה כזה להחליף את כול הצמה הראשית אלא רק את צמת החוטים שבא קיים חיווט לא תקין.

בדרך כלל למוסכים המורשים קיימת גם ערכת תיקון (מזוודה)  הכוללת נעלי כבל ולוחצים וגם כלי חליצה לנעלי כבל ככה שייתכן מאוד ותמצא בעל מקצוע שעושה תיקון מקומי.

עריכה אחרונה על ידי מרק10

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, ocsi4u כתב:

לא הבנתי,אתה ממשיך לנחש או המוסך הציע להחליף את כל הצמה הראשית ?!?!?

אני מנחש 😆

אבל אתה צודק, אחכה פשוט ליום שני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, Max_igo כתב:

אני מנחש 😆

אבל אתה צודק, אחכה פשוט ליום שני.

תפסיק :conf: ,עד שמצאת למי להעביר את ה"כאב ראש" שלך,או שאתה אוהב להתעלל בעצמך :S
אם אתה כזה פנוי בראש,ורוצה ללמוד לתקן ולהחליף כל דבר לבד באוטו שלך,או רוצה לעבוד בתחום,אשלך לך את כל ה-"SERVICE MANUAL"
280 דפים,תדפיס ותשים מתחת לכרית שלך :mm_cool:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חוט מעקף זה עניין פשוט ומהיר רק על מנת לשלול או לאשש בעיה עם בצמת חשמל. 

אם זה פותר, לא משאירים את זה אלא "חופרים" את הרתמה ומוצאים את הבעיה ואז מתקנים.

בטח לא מחליפים רתמת ניהול מנוע ראשית בשביל חוט סורר. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם שוב.

הרכב כרגע במוסך הראשי בחיפה לאחר שהשארתי אותו שם היום בבוקר, ניתן להם לעבוד עליו ולמצוא את הבעיה. מקווה שאוכל לעדכן בערב או מחר בבוקר לגבי ההתקדמות.

בנתיים, אתמול בשעה 20:00 בערב, אני מקבל טלפון מאישה שפשוט צועקת עלי. הייתי בדרך חזרה הביתה מהמשרד ולא כל כך הבנתי מה היא רוצה, אבל לאחר שהיא נרגעה, היא אמרה את הדברים הבאים: "אני מסוזוקי XXXXX, למה אמרת שאתה לא רוצה לתקן את הרכב אצלנו? נתנו לך הצעת מחיר לאלטרנטור משופץ, הייתי עושה לך עוד הנחה! למה נסעת לחיפה?" (אמרתי למי שאני לא רוצה לתקן שם? למה היא בכלל נכנסה לכרטיס שלי במוסך דווקא אתמול? לא ברור). 

אז התחלתי מלהסביר לה שאני לא חייב לה כלום ואני יכול לתקן את הרכב בכל מקום שארצה. היא המשיכה לצעוק ולהתעקש שזה לא בסדר שהעדפתי מוסך אחר אז סיפרתי לה את כל הסיפור, שככה לא בודקים רכב, שאפילו לא חיברתם מחשב וכו' והיא בתגובה צעקה ש<שם גנרי כלשהו> הוא "תותח אמיתי" (פעם שניה שהם משתמשים במונח הזה, אולי הוא באמת תותח...) ואם הוא אמר שזה אלטרנטור, אז זה אלטרנטור והנה, עובדה, החלפת אלטרנטור! אז הסברתי לה שזה לא היה האלטרנטור ושהבעיה עדיין שם והיא בתגובה המשיכה לצעוק.... בסופו של דבר ניתקתי בטענה שאני לא יכול לדבר והיא פשוט צעקה "אבל מחר אני אתקשר שוב ותענה, אני רוצה לקבל הסברים".

המוסך הזה פשוט יודע איך לגרום ללקוחות לרצות לחזור.

• מצחיק 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1071 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...