Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רוצה לקנות דירה- המוכר מפריז במחיר.

yd b-4
שימו לב! השרשור הזה בן 1191 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי דילמה לא פשוטה מונחת לפניי.

לאחר מכירת הדירה הצנועה שהייתה בבעלותי. וחיפוש מתיש וארוך של כל הדירות הרלוונטיות באזור מגורי.

מצאתי אחת כלבבי (זאת אומרת מוזנחת לחלוטין כך שאני משפץ לטעמי ועם גינה ענקית למעלה מ250 מ"ר. 

אממה המוכר מפריז במחיר באזור ה80-100 אלף ש"ח.

כל האופציות האחרות באותו גיזרת מחיר רק שהן "משתלמות יותר" מבחינת מיקום/ואו מצב הנכס.

המוכר בונקר וידוע כאחד שמנסה כמה שנים למכור. 

האם לצאת פראייר ולשלם את האקסטרה לטובת נכס שאני מעוניין בו. או לרכוש נכס שאני פחות מעוניין בו אבל שווה יותר...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 55
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 12 דקות, yd b-4 כתב:

כל האופציות האחרות באותו גיזרת מחיר רק שהן "משתלמות יותר" מבחינת מיקום/ואו מצב הנכס.

אז למה לא ללכת על "כל האופציות האחרות"? (שאלה רטורית)

ותובנה כללית שלי לגבי צמודי קרקע: אין מחיר לבית עם גינה גדולה. כוונתי, שתמיד יבוא זה שרוצה בכל מחיר כזה בית, וישלם את האקסטרה.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי לא בא לי עליהם .

אני רוצה גינה גדולה+ אפס חלונות לצד הרחוב או המדרכה.

השאר אמנם משופצות/יפות/לוקיישן. אבל זה לא מה שעושה לי את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אישית, הייתי מתייעץ עם שמאי על מחיר הנכס (לא שמאות כוללת, אלא שיחה עם חבר/מכר/או אפילו יעוץ בתשלום)

יכול להיות שמה שאתה חושב כהפרזה זה המחיר הראלי (שטח אדמה זה משהו מאוד יקר. במיוחד אם לא נוצלו בו כל אחוזי הבניה)

וגם, קשה לענות לך על השאלה בלי לדעת את כיוון המחיר.

לא דומה 100 אלף מתוך מליון וחצי.

ל100 אלף מתוך 4 מליון.

ודע לך בכל מקרה,

שיפוץ זה עסק יקר.

שיפוץ של בית מוזנח, עוד יותר.

שיפוץ של בית פרטי לטעמך, לפעמים יעלה כמעט כמו בניית חצי בית (מנסיון של משפחה)

לפני שאתה סוגר, תעשה חישוב מדויק מה אתה מתכנן לשפץ, תעשה אומדן חומרים, אומדן עלות.

ועל הסכום שיצא לך תוסיף עוד לפחות 20-30 אחוזים (בלתמים ושאר שגעונות) וגם זה בספק אם תגמור.

• אהבתי 4
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 25 דקות, yd b-4 כתב:

כי לא בא לי עליהם .

אם זה הבית היחיד באיזור שעונה לדרישות שלך, לא רואה מה תוכל לעשות חוץ מלתת לו מה שהוא מבקש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהינתן שהבית אכן שווה את כספו (מניח בצד את ה100 אלף שאתה טוען שהם לא שווים) ובהינתן שתעשה שיפוץ הגיוני כמו שצריך מבחינה כלכלית עשית כנראה עסקה טובה.

אם אתה הולך לגור בבית 100K שווה להוסיף גם אם אתה חושב שזה לא מוצדק, עבורך זה כן מוצדק.

לכל סיר יש את המכסה שלו ולבית פרטי ואף דירה אך עם גינה גדולה, יש מחיר למביני עניין שישלמו תמיד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשקונים דירה  שעולה כנראה 1.5-2.5 מליון וממש בא לך עליה

לא מסתכלים על 100 אלף

אני קונה עכשיו רכב קצת יותר זול מדירה, לקח לי זמן לסגור עסקה כי למרות כל האנשים שעירבתי לא קבלתי הנחה גדולה כמו שרציתי

בסוף אחרי כל הויכוחים והטלפונים והזמן שאני שורף אני מעדיף לקנות מה שבאמת בא לי ולא רכב שעכשיו שנתיים שלוש ירגיש לי כמו התפשרות. אז עוד 100 פחות 100. נחיה.

אנחנו לא אוהבים להיות פראיירים ולשלם 100 אלף יותר 

אבל עדיף לקנות מה שאנחנו אוהבים ולא משהו שלא נהיה שלמים איתו.

מצב שני

יש דירה בצ'לנוב בת"א שכבר 3 שנים לא מצליחה להמכר

כל פעם שאני שם אני רואה שבעל הנכס עדיין לא מכר

כי הוא מנסה לעשות היום אקזיט לפי השווי של עוד 10-15 שנה כשיבנו שם מגדלים ויזרקו משם את הפולשים שאין לממשלה אומץ לזרוק.

אז הוא מתעקש על המחיר, אני מתעקש לא לשלם וכולנו מפסידים

שם מדובר על הרבה יותר מ100 אלף ויש גבול כמה אני מוכן להיות פראייר בשביל רווח שרק עוד 10-20 שנה נהנה ממנו

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, yd b-4 כתב:

כי לא בא לי עליהם .

כפי שכתבתי - השאלה שלי היתה רטורית

זה לא סתם "לא בא לי" רגשי כזה של נערה בתיכון. יש יתרונות מהותיים לבית הזה על פני האופציות האחרות, ולכן זה שהחלטת שהמוכר הפריז במחיר רק בגלל ההשוואה לבתים האחרים - לא רלוונטי.

בית מוזנח תמיד אפשר לשפץ. בבית ללא גינה אי אפשר להפוך לבית עם גינה, ובעת עם חלונות לרחוב אי אפשר לאטום לו את החלונות.

המוכר כנראה מבין זאת ומתמחר בהתאם.

ותקן אותי אם אני טועה - מרוח הדברים בהודעה שלך לא נראה שה100k מפריעים לך מבחינה פיננסית, אלא רק הרצון "לא לצאת פראייר", שטבוע בDNA הישראלי

העסקות הכי טובות שאני מכיר הן אלה שהצליחו להוציא מהן את השיקול (האווילי) הזה, ושקלו את היתרונות והחסרונות של העסקה בלי לחשבן מה יאמרו החבר'ה על הגבר גבר שאני ואיך כופפתי אותו במחיר

• אהבתי 4
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 2
ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי קבע שהמוכר "מפריז"? אתה מכיר עסקה זהה שנסגרה במחיר אחר? המוכר לא בהכרח בונקר, כנראה במקרה הזה הוא לא צריך למכור אלא רוצה למכור בתנאי - כלומר אם יהיה קונה למחיר שהוא דורש. אם אין לו לחץ למכור, סביר להניח שקו המחשבה שלו הגיוני כי זה ישתלם לו בטווח הארוך (בהנחה שהמחירים עולים) והוא בסך הכל צריך בנאדם 1 בלבד מכל העולם שיסכים למחיר הזה.

בקיצור, המחיר שווה הדירה במציאות הוא עמק השווה אליו תגיעו או לא.

עריכה אחרונה על ידי Freak_Miky

Just daily

07' Škoda Octavia 1.9 TDI DSG6 09' Toyota Avensis

HU: Alpine CDE-126BT AMP: Mac Audio ZX 4000 SUB: Hifonics HFI12D4

מצלמות תיעוד לרכב - המון מידע והמלצות מחברי הפורום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

100 אלף לחלק ל 20 שנה שתגור בבית שווה 5000 ש"ח לשנה או 15 שקל ליום.

לחברים תספר שקנית ב 200 אלף פחות וככה תצא גבר גבר

• אהבתי 1
  • מצחיק 5
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 1

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מכיר אנשים כאלו, אם לא ישיגו את המחיר שהם רוצים הם פשוט לא ימכרו. אם הנכס טוב לך ואתה יכול, תשלם וזהו. אין לך אופציות אחרות שאתה באמת רוצה אז זה מה יש.

"Metal is like flesh. Both carry potential in their veins. When tempered with heat and pressure, the potential surfaces"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שני הסנט שלי מניסיון..., בית אשר מחייב שיפוץ כללי יעלה הרבה יותר ממה שאתה חושב ומתכנן...

הבלתמים אשר מתגלים עם כל הנפת פטיש הם פשוט בלתי נגמרים, קח בחשבון שאם יש בכוונתך להוריד קירות נדרש להתייעץ עם בעלי מקצוע רצינים על מנת לוודא שאכן ניתן לביצוע.

חריגה של 20% מהתקציב לשיפוץ כללי כזה זו הערכת חסר ..., בקלות ניתן להגיע לחריגות גדולות הרבה יותר ...

בביקור באולמות התצוגה אתה אומר לעצמך שאני הולך לחיות בבית הזה עוד 20 שנה אז נשקיע בריצוף של 1.20 על 1.20... לא רק שהריצוף יקר גם עלות ההנחה גבוהה משמעותית..

אסלות תליות , מטבח עם כל השיכלולים, חדרי אמבטיה עם ריצוף במידות מיוחדות , ברזים יקרים.., שלא לדבר על חשמל ומערכות חכמות...

בקיצור אם אתה לא חזק ונסחף עם הזרם התקציב הוא רק המלצה וזיכרון נשכח...

• אהבתי 1

Hyundai Tucson Prime 2.0– הבחירה של האישה..

Kia Niro Plug In - כי שומרים על הסביבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא פה אפשר לחסוך הרבה. 

לא משנה איזה ריצוף תניח ב 50 ש"ח למטר או ב 300 ש"ח למטר, אחרי חודש בבית לא זוכרים בכלל את כל ההבדלים שנראו לך קריטיים באולם תצוגה. 

כנ"ל לגבי ברזים ואסלות. 

בסוף מה שמשפיע על בית מוצלח:

1. פונקציונאליות - כלומר תכנון טוב - מתגים במקום הנכון, שקעי חשמל במקום הנכון, חלוקת חדרים נכונה וכו'

2. בידוד - בזה הייתי משקיע הכי הרבה, זה כמו ההבדל בין סתם משפחתית לרכב יוקרה

3. איכות העבודה - אתה יכול לקנות שיש איטלקי ב 1000 ש"ח למטר, אם הרצף יתקין אותו עקום אתה לא תיהנה ממנו

נ.ב

במטבח אפשר לחסוך הרבה כסף.

מטבח של 25,000 כולל הכל זהה למטבח של 50,000-60,000. לא תרגיש הבדל.

אמנם מטבח של רגבה כנראה יחזיק מעמד 50 שנה, אבל ממילא האישה תרצה להחליף אחרי 15 :)

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

תראה, זה שוק חופשי. רוצה לקנות? שלם כמה שהבחור מבקש אחרי כל המיקוחים והשכנועים. אם לא נראה לך, תעבור לבית הבא. אבל אתה ממש רוצה את הבית הספציפי הזה בגלל כל היתרונות שלו, אז... תשלם. בסוף יבוא מישהו אחר ויקנה את זה. אתה תאכל את הלב שלא קנית כשהיתה לך הזדמנות. 

• מעניין 1
  • רעיון טוב! 2

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...