Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם כדאי לחבר נגרר לרכב

ח חזקי
שימו לב! השרשור הזה בן 1179 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תלוי איזה רכב,

תלוי מה אתה מתכנן לשים על הנגרר,

תלוי מה התכיפות בה תעשה את זה ולאיזה מרחקים.

אין דין של לסחוב אופנוע שטח פעם בחודש עם רכב גדול כדין לחבר נגרר לאלנטרה 2002 ולעשות שירותי הובלות כל יום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה השימוש בנגרר ?

בגדול כשנוסעים עם נגרר מעמיסים יותר עומס על האוטו, על המנוע, על הבלמים, על בולמי הזעזועים ומערכת המתלים וכו וכו..

עד כמה זה משפיע זה כבר עניין של הרבה משתנים שלא ציינת פה, האם אתה גורר עם שברולט סילברדו או עם שברולט ספארק ?

האם אתה מחבר נגרר קטן בשביל להעביר שולחן פעם במליון שנה או שאתה מתכוון לגרור קראוון ולחצות את המדינה או לעבור במוביל ולהעביר דירות באופן קבוע ?

בגדול התשובה היא כן זה מאמץ את האוטו ולכן מוסיף בלאי, עד כמה זה משמעותי זה כבר עניין אחר שאין עליו תשובה חד משמעית ומדוייקת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישנו בלאי כאשר גוררים, במקרה הזה לא הייתי מדיר שינה מעיני, הקוגה רכב גדול עם מנוע חזק שלא אמור להפריע לו יותר מדי אם תגרור את המשקל הזה, תשתדל לא לבלום בלימות חזקות, תשתמש בבלימת מנוע עד כמה שניתן ובכלל תתכנן את הנסיעה בצורה נכונה כדי למנוע האצות חזקות ובלימות ארוכות. את המשקל תחלק נכון בתוך הנגרר ותשתדל לשים לב ללחץ האוויר בגלגלים בפרט והאחוריים בכלל. 

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Roycohen1979 כתב:

תשתמש בבלימת מנוע עד כמה שניתן

מה ההיגיון בזה?!

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המטרה היא להוריד עומס מהבלמים, מעבר לזה שבלי קשר לנגרר עדיף להשתמש בבלימת מנוע, כשאתה גורר אתה למעשה בולם משקל גבוה הרבה יותר ממשקל הרכב, שימוש בבלימת מנוע תמנע התחממות של רפידות הבלם וגם תוריד מהפחת המוגבר בשל הצורך בבלימת מאסה גדולה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא אוהב עקרונית את הרעיון של "בוא נחסוך על הבלמים על ידי זה שפשוט לא נשתמש בהם."

פשוט תבלום בעדינות, ושלום על ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בולמים ובלמים ומנוע- בלאי לא משמעותי.

מה שלעיתים ניזוק מגרירה לעיתים תכופות זה הגיר. אני לא יודע עד כמה הגיר ברכב שלך רגיש, מומלץ לבדוק עם מכונאי או שניים שמכיר את הדגם והרגישויות שלו. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, חן ג. כתב:

אני לא אוהב עקרונית את הרעיון של "בוא נחסוך על הבלמים על ידי זה שפשוט לא נשתמש בהם."

פשוט תבלום בעדינות, ושלום על ישראל.

לא קשור לרגע למה שאמרת, בלימת מנוע היא פרוצדורה קבועה ידועה ומומלצת ואם אתה לא מכיר אותה או משתמש בה אז חבל מאוד. תשאל כל נהג מקצועי החל מנהגי מרוץ ועד נהגי אוטובוסים ורכב כבד או נהגים שגוררים באופן קבוע והם יסבירו לך על היתרונות שבבלימת מנוע, או שפשוט תיגש לעשות קורס נהיגה מתקדמת, תאמין לי תרוויח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב כבד זה סיפור אחר: שם נעזרים גם בבלמים, גם בבלימת מנוע וגם במאטים (שהיעילות של חלקם תלויה במהירות המנוע). אבל המדובר בכלי רכב ששוקלים שבע טון ויותר: לא ברכב פרטי עם נגרר כמו כאן.

בנהיגת מירוץ לא נעזרים בבלימת מנוע. למעשה, רוב וילסון מאמן את הנהגים בליגות הבכירות (F1, אינדי, WTCC והראלי העולמי) לרכז את כל הורדות ההילוכים בסוף הבלימה - מה שמקטין את ההשפעה של בלימת המנוע - כדי לשפר את יציבות הרכב.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1179 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...