Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חידון ידיעת הארץ - זיהוי מקום לפי תמונה

Buki

פוסטים מומלצים

• תגובות 1.1 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מחלף מסילת הנגב המערבי מצפון לב"ש

image.thumb.png.fc82ef5e17021539be1b2b57dd15f032.png

בתאריך 7.10.2022 בשעה 10:01, Mr.Hybrid כתב:

IMG-20221007-WA0028.jpg

כביש 200, מצפון לרמלה, חוצה מעל מסילת לוד-רחובות-פלשת.

• רעיון טוב! 1

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, קורן בן אשר כתב:

מחלף מסילת הנגב המערבי מצפון לב"ש

כרגיל אני אנצל את זה לשאלת המשך 😁

אני עומד שם על כביש חסום שלא בשימוש, שרץ על גשר נפרד במקביל לכביש 40 כמה מטרים מזרחית ממנו. 

אולי אתה יודע מה הסיפור שם, מה זה הכביש הזה, למה שימש, ומדוע נסגר ולמה יש גשר נפרד (אפילו לא באותו מפלס). 

לדעתי זה היה פעם כביש 40 עצמו שבאחד השידרוגים הוסט מעט מערבה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובכן, גם אני חשבתי כמוך. ואז, כרגיל, הלכתי לגובמאפ ודפדפתי באורתופוטו ישנים. ולתדהמתי התברר שכביש 40 נשאר בדיוק באותו התוואי - ואילו הכביש שעמדת עליו, לרבות הגשר, נבנה מתישהו לאחר שנת 2010 (כי לא מופיע באורתופוטו של 2010), סביר להניח כחלק מפרוייקט מסילת הנגב המערבי.

ז"א, מישהו בנה גשר וסלל מעל ק"מ של כביש במיוחד לצורך העניין.

לא נראה לי סביר שהכביש נסלל מראש להיות כביש שירות לטובת כל מיני מתקני תשתית ממזרח לו. נראה לי יותר סביר שהכביש נסלל במקור כדי לשמש מעקף בזמן העבודות לבניית שני הגשרים האחרים מעל חפיר המסילה.

image.thumb.png.276605a35ccf7f5d0bb0ce3e4d83e15c.png

image.thumb.png.946dcbcd12f93ec6f2c0d19e6eb2ad21.png

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 50 דקות, קורן בן אשר כתב:

יותר סביר שהכביש נסלל במקור כדי לשמש מעקף בזמן העבודות לבניית שני הגשרים האחרים מעל חפיר המסילה.

לא ראיתי כזה דבר בשום מקום וגם זו נראית לי השקעה קצת גדולה מידי...

בדרך כלל בונים כיוון אחד, נגיד כיוון צפון. מעלים עליו את התנועה, כשיש נתיב אחד לכל כיוון במקום שניים. ובנתיים בונים כיוון דרום ומפנים את התוואי התחתי הישן. 

לא מכיר מקרים שבנו גשר נוסף רק לטובת העבודות. זה חתיכת גשר שם שלא נראה זמני בכלל. 

תעלומה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם בעיניי זה מוזר, ובכל אופן העובדות הן שהכביש נותר בתוואי המקורי שלו, ואילו הגשר הזה נבנה ממזרח לו מתישהו בין 2010 ל-2018.

אני הולך לברר אצל איש הקשר שלי לעניינים כאלה. אעדכן.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש בגוגל מפס מתונות של הנקודה הזו שגוגל צלמו ב 2012.

המסליה שמתחת, עדיין בשלבי בניה והגשר הצידי הזה ממזרח לכביש 40 לא קיים. שני הגשרים של כביש 40 עצמו מעל החפיר כבר קיימים. 

זה מוזר ביותר. הכביש הצידי הזה מתפצל מכביש 40 כמה מאות מטרים לפני הגשר ומשתלב חזרה לכביש 40 כמה מאות מטרים אחרי, הוא אל מוביל לשום מקום אחר. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, Buki כתב:

יש בגוגל מפס מתונות של הנקודה הזו שגוגל צלמו ב 2012.

להלן תמונה ממרץ 2012

קיים שימוש בגשר הזה.

Screenshot_20221010-034558_Maps.jpg

ליעד

2007 TOYOTA Corolla 1.6L Runx

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן ב 2012 לפי התמונות שבוגול מפס הייתה תנועה דרך הכביש הצדדי הזה לכיוון צפון, האספלט שם נראה ישן. באותו זמן היה קיים כבר גשר חדש לכיוון דרום והאמצאי, זה שעכשיו משמש תנועה לכיוון צפון היה אז בשלבי בניה. 

מה שמחזיר אותי לתאוריה שהגשר "המסתורי" הוא כביש 40 הישן עצמו שהיה אז עם נתיב אחד לכל כיוון. 

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, Buki כתב:

מה שמחזיר אותי לתאוריה שהגשר "המסתורי" הוא כביש 40 הישן עצמו שהיה אז עם נתיב אחד לכל כיוון. 

רק שזה לא יכול להיות, מכיוון שבמיקום של הגשר הנ"ל לא היה כלום בשנת 2010. אפשר לראות זאת לפי המרחק מהעצים בצילומי המסך שצירפתי לעיל, וגם לפי הקואורדינטות. אם תכנס לגובמאפ, תדקור נקודה בשוליים המזרחיים של כביש 40 ותשווה לאורתופוטו משנת 2010, תראה שהכביש נותר באותו מקום, ואילו במקום שבו ניצב הגשר המסתורי לא היה בשנת 2010 כלום חוץ מחול.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בדיוק בקצה הGIS של ב"ש אבל האורתופוטו מ2010 ו16. ב10 רואים את הפורטל (?) כניסה לחפיר, זה החלק המסובך בבניה,לא?

https://gis.br7.org.il/apps/br7

bs2.png

bs.png

בבני שמעון בשכבות יש אורתופוטו כללי 2010 ו13 אבל לא רואים משהו שונה במיוחד

https://gis.bns.org.il/Gis

עריכה אחרונה על ידי shake
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...