Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיג'ו 208 טיפולים שוטפים, המלצות צמיגים ומוסכים, עלויות ומערכת מולטימדיה

nir3
שימו לב! השרשור הזה בן 1320 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

צהריים טובים ושבת שלום חברים,

בשעה טובה התחדשתי השבוע בפיג'ו 208 ידנית, 2013 ברמת גימור אקסס הבסיסית.

הרכב טופל בצורה טובה על פניו ואני רוצה להמשיך לטפל בו כמו שצריך.

אשמח לקבל המלצות על מוסכים באזור חדרה-חיפה.

כמו כן המלצות על איזה חלפים כדאי לקנות, מאיפה, מה העלויות של טיפול תקופתי וכל כמה זמן מומלץ ברכב הזה.

אשמח לקבל גם המלצות על צמיגים טובים לרכב להבא.

לגבי ממיר קטליטי (שאין לי מושג מה זה) ורצועה טיימינג שהבנתי שאלו מחלות של הרכב - שניהם הוחלפו במוסך מורשה.

לאחר ההחלפה הכל בסדר עם הממיר או שצריך להמשיך להשגיח/להחליף כל פרק זמן מסוים?

מה נוהל טיפול הטיימינג ברכב?

בגלל שהרכב ברמת אבזור נמוכה אני שוקל להתקין מערכת מולטימדיה. הכוונה היא לאיזה מסך אנדרואיד, לא משהו מטורף, שיאפשר חיבור בלוטות' לטלפון למערכת ויהיה בו וויז. אולי גם להתקין מצלמת רוורס ולחבר למסך. מה העלויות של דבר כזה ואיפה מומלץ?

תודה רבה לכולם!

אגב, מעיון בהיסטוריית הטיפולים של הרכב, שמתי לב שבכל שנה כמעט שמו שמן בהרכב שונה:

ציטוט

ב- 2015: 

5W30 שמן מנוע

000534T
2016: 

INEO MC3 5W30 B71 22 שמן מנוע000531N

2017-2018:

INEO FIRST 0W30 B71 שמן מנוע000032T
2020:

שמןMOBIL1- 5W30 B71 2297-4 X4 534MOBIL

זה דבר חריג? מה מומלץ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש. 

טיימינג: 

ברכבך מותקנת חגורת טיימינג טבולה בשמן, טריק שנועד להקטין חיכוך, לשפר צריכת דלק חיכוך ולהאריך תיאורטית את חיי הרצועה. בפועל התגלה במספר דיי מצומצם של רכבים, כנראה בשל סדרה פגומה שהותקנה באותם רכבים, נטייה להתפוררות מסיבית שהובילה לסתימת הרשתית, דבר שגורם להרעבת שמן ולנזק מסויים למנוע באם לא מטופל כאשר נדלקת נורה.

בשנים האחרונות יצא מק"ט חדש לרצועה, ייתכן שהיא חסינה יותר בפני הבעיה הנ"ל. 

לפי מפרט הטיפולים העדכני של לובינסקי, ברכבך שהוא בעל מנוע אטמוספרי יש להחליף את הרצועה כל 10 שנים או 160k ק"מ. למרות זאת, אני חושב שנכון יהיה להקדים את ההחלפה ל- 90k ק"מ או 5 שנים, המוקדם מביניהם כפי שמקובל ברכבים אחרים. במנוע הנ"ל מפגש שסתום - בוכנה, לכן עשוי להיגרם נזק בלתי הפיך במצב של כשל. 

אני לא הייתי מגדיר את הטיימינג ברכב הזה כמחלה, צריך רק להקדים את ההחלפה לכל 5 שנים כפי שמקובל ברוב הרכבים האחרים להם יש רצועת טיימיג "רגילה". 

שמן:

אין שום בעיה להשתמש בשמן שונה מטיפול לטיפול, כל עוד הוא עומד בתקן וניכר שהשתמשו בשמנים בתקן המתאים שהוא: PSA B71 2290 או התקן החדש יותר PSA B71 2297 עבור צמיגות 5-30.

ממיר קטילטי: 

רכיב שמותקן ברכבים מודרנים שמטרתו להוריד את רות זיהום האוויר. הממיר ברכב הזה הוא אכן בגדר "מחלה", יש לו נטייה לשבוק חיים באיזור ה-90K. אם החליפו ברכבך את הממיר הקטליטי באחד מקורי ולא אוניברסלי שנפוץ מאד בשוק או במשומש, סביר להניח שיהיה לך שקט ממנו. 

מולטימדיה: 

חפש ב-aliexpress, יש מבחר גדול מאד של מערכות ANDROID ל-208 בעלות צנועה. גם המערכת הזולה ביותר תענה על הצרכים הבסיסיים שלך. בארץ המחירים גבוהים בהרבה, לכן כדאי לרכוש בחו"ל ולהתקין בארץ אצל מתקין מקצועי או בעצמך, ישנם המון מדריכים ברשת ולא צפויה בעיה אם יש לך גישה טכנית בסיסית. 

תהנה וסע בדרכים טובות, רכשת הכי הרבה רכב שאפשר עבור התקציב.

עריכה אחרונה על ידי THELAD
  • אהבתי 2

Peugeot 208 1.2 Active (Manual) , 2014

.It's all about Music & Numbers

:idea:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פיג'ו 208 שלי כמעט סוגרת 4 שנים ו-75 אלף קילומטר על הכביש. אני מטפל רק במוסך מורשה ואף אחד במוסך לא דיבר איתי על הצורך להחליף רצועת טיימיניג. יתרה מזאת בחשבונית מס ישנה הערה שכל נושא האחריות על רצועת טיימינג נמצא על הלקוח. אני לא זוכר את הניסוח המדויק, אבל זה משהו בסגנון "לא תפקיד שלנו ליידע אותך אם לא החלפת בעיה שלך". מה לעשות? 

בנוגע למערכת מולטימדיה לא יודע מה להמליץ לך להתקין, אני רק יודע שמערכת המולטימדיה שהיבואן התקין ברכבים שלו היא על הפנים ולחלוטין לא שווה את ה-2,000 שקל שגבו עליה ב-2017/2018. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@THELAD תודה על התגובה המנומקת.

הרכב טופל אך ורק במוסך מורשה עד כה.

רצועה הוחלפה בפברואר השנה ב- 105K ק"מ. אני מבין שיהיה לי שקט ממנה ב-5 השנים הקרובות לפחות. מאוד מקווה שהמק"ט החדש חסין בפני ההתפוררות.

לגבי הממיר - אני מניח שבגלל שהטיפול בוצע במוסך מורשה אז הוא הוחלף באחד מקורי. ייתכן וזאת הנחה שגויה? הוא הוחלף באוגוסט 2017 כשהרכב היה עם 75K ק"מ.

באופן כללי - התחזוקה של הרכב נחשבת כזולה או יקרה? מה נחשב עלות סבירה עבור טיפול תקופתי לרכב?

באם יש לך המלצה מסוימת למערכת מולטימדיה אשמח לשמוע. אני לא בקיא בזה בכלל. כנראה שאלך למתקין מקצועי אלא אם אגלה שיש לי חבר שיודע להתעסק בזה. כמה עולה התקנה של מערכת? מקווה שיסכימו בכלל להתקין מערכת שלא נרכשה מהם.

תודה רבה על האיחולים, מקווה להנות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טיימינג: כן, אם הוחלפה בפברואר השנה סביר להניח שהורכב המק"ט החדש. כמו כן, אני רק מדגיש שהבעיה של התפוררות קיימת בעיקר במנועים המוגדשים, עפ"י קריאה בפורומים בחו"ל ובארץ. לא מצאתי התייחסות אחת להתפוררות בגרסא האטמוספרית. 

ממיר קטליטי: העובדה שהטיפול בוצע במוסך מורשה איננה מחייבת שהותקן חלק מקורי. גם מוסכים מורשים עשויים להשתמש בחלקים משומשים ותחליפיים עפ"י שיקול הדעת שלהם ו\או בקשת הלקוח. תפנה ללובינסקי ותבקש לקבל פירוט איזה חלק הותקן.

תחזוקה: ממוצעת לחלוטין. רוב הפעולות הבסיסיות הכרוכות בתחזוקת הרכב מאד נגישות ופשוטות לביצוע ברכב הזה, כך שתוכל לבצע טיפולים בסיסיים בעצמך בקלות. באם אתה בוחר לבצע טיפולים במוסך, המחירים לא אמורים להיות יותר גבוהים מהמחירים הממוצעים לטיפולים עבור סופר מיני. יש לגשת אך  ורק למוסכים שמתמחמים בדגם הספציפי הזה. 

חלפים: ניתן להזמין חלפים מקוריים מחו"ל במחירים סבירים מאד. עבור רוב הרכבים, עלות החלפים המקוריים בארץ היא גבוהה בצורה בלתי הגיונית. 

מערכת: תקרא ביקורות של רוכשים ב-aliexpress ותרכוש מערכת שמקבלת ביקורות טובות. לא תהיה לך שום בעיה למצוא בארץ מתקין מקצועי שיתקין לך את המערכת. התקנה כזאת לא אמורה לקחת יותר מחצי שעה למתקין מומחה. התקנה כזאת אמורה לעלות בין 200 ל-400 שקלים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@THELAD תודה על התשובות המפורטות.

טיימינג: ציטוט מהיסטוריית הטיפולים:

ציטוט

9675874180

רצועת אביזרים

אפשרי לזהות ע"פ באם מדובר במק"ט החדש?

ממיר קטליטי: לפי מה שכתוב בהיסטוריית טיפולים: 

ציטוט
ממיר קטליטי 9672883980

ניתן לדעת אם הותקן חלק מקורי או תחליפי?

תחזוקה: לא יודע אם אוכל לבצע טיפולים בסיסיים בעצמי כי אין לי ניסיון עם זה, תמיד ביצעתי במוסך. אלא אם זה ממש פשוט ויש מדריך כלשהו תמיד אפשר לנסות.

חלפים: אשמח לקבל קישור לאתרים מומלצים בארץ ובחו"ל שאתה מכיר להזמין מהם חלפים מקוריים.

מערכת: תודה. אנסה למצוא מערכת טובה באזור ה- 500 ש"ח. אם יקחו התקנה 300 אז הכל יסתכם ב- 800 שזה הוגן למערכת טובה.

אם אני רוצה כבר על הדרך לחבר מצלמת רוורס למסך, יש משהו מיוחד שצריך לשים לב אליו או שהכל חיבורים אוניברסליים?

עריכה אחרונה על ידי nir3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי המק"ט של הממיר, ניכר שהורכב ממיר מקורי, לכן צפה לשקט בגזרה הזאת. 

לגבי הטיימינג, המק"ט החדש קיים כבר מעל לשנתיים למיטב ידעתי, לכן כנראה הורכבה לך רצועה עם המק"ט החדש, אבל חכה לתשובה ממשתמשים אחרים, שכן איני יכול לאשר את המק"ט. 

חלפים לפיג'ו ניתן להזמין מהאתרים הבאים: 

-ebay

-amazon

-cars245 (יש להם מבחר אדיר, מחירים זולים מאד אך משלוח יקר לכן לא תמיד משתלם)

-פולני (ספק חלפים מפולין שמתמחה ברכבי PSA. ההזמנה מתבצעת דרך המייל. המחירים שלו זולים מאד, גם המשלוח)

[email protected] 

ההזמנה מתבצעת ע"י התאמת מק"ט על מנת להבטיח שאתה מזמין את החלק המתאים. מק"ט לכל חלק ברכב תוכל למצוא באתר catcar ע"י הזנה של מספר שלדה שנמצא ברישיון הרכב. 

לגבי טיפולים:

כפי שאמרתי, הרכב הזה מאד נוח לביצוע טיפולים בסיסיים. כנס ל-youtube ותתחיל לצפות במדריכים. יש סרטונים נפלאים של autodoc שמסבירים לפרטי פרטים כיצד לבצע פעולות תחזוקה בסיסיות ברכב ואף מעבר לכך. תוכל לבקש עזרה בקבוצת הפייסבוק "תשאלו כנופצון", ואני מניח שלא מעט אנשים שם יתנדבו לסייע לך וללמד אותך כיצד לבצע פעולות אחזקה שוטפת לרכב שלך. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

CARS245 מומלצים כבר רכב 3 שלי שמטופל בחלקים שמגיעים מהם (לא רק, אבל גם)., יש להם גם חנות באיביי בשם start245, שם מחירי המשלוח דווקא מצויינים - אבל לא כל המוצרים זמינים.
לגבי מערכת - יש כאן פורום אודיו, ממליץ מאד שתתיעץ שם.

עריכה אחרונה על ידי shellcase

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1320 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...