Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיצה.

Mr.Hybrid

פוסטים מומלצים

ראיתי בKSP טאבונים שניראים כמו חיקוי של אוני, היה בכ900 שקל בהתחלה, ממש התפתתי ליקנות אבל לא היה לי כוח להשקיע עוד במיכלי גץ וכו' כי בתקופה הזו לא ממש באים לביקורים אז אין למי לאפות פיצות.

עריכה: ניראה שהחזירו-מה אומרים?:

image.thumb.png.7c8d39f9fa7dc3d7747f6dbe111b85fb.png

עריכה אחרונה על ידי hwgeek

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Blaz00r כתב:

זכור לי משהו גם. אז אני אנסה פעם הבאה. אצלי בבית אני בכל מקרה תמיד שם במדף התחתון ואז מעביר לעליון (אין ברירה אחרת, המגבלות של התנור)

עד כמה שאני זוכר כן, היה אפשר להחזיק סלייס בלי שיקרוס בשפיץ (זה תנור אחר, לא אצלי בבית)

אגב משהו חשוב שאסור לשכוח כשמכינים בתנור - להוסיף שמן זית לבצק. בפעמיים האחרונות שהכנתי בצק הכנתי ממתכון של ויטו על אוטומט ושכחתי להוסיף שמן (רוב המתכונים שלו שהם לא "for the house" הם בלי שמן). בטאבון אין צורך אבל כשאופים בתנור ביתי זה קריטי ממש.

מצאתי את הקרש הזה שנראה אחלה: https://www.spicesonline.co.il/shop/כלי_אירוח/כלי_הגשה_ואירוח/קערות_וקעריות/קרש_עץ_אובלי_עם_ידית_42_30_15_סמ_בשטיפה_לבנה

עובי של 1.5 ס"מ נשמע בסדר. 

בגזרת הטאבונים יש משהו נורמלי סביב האלפייה? או שיש קונצנזוס רק על ooni koda/roccbox ב-2500 וצפונה?

אני לא זה ששם את התרשים, אבל כן זה שנתן את ההסבר.

אגב, יש דרך לקבל גם בצק מושלם ותחתית פריכה וגם cheese stretch שאופים למטה- זורקים את הגבינה למקפיא ל 10 דקות לפני ששמים על הפיצה ושמים בתנור.

לגבי שמן זית בבצק- מעט, ממש מעט. אפשר גם בלי. בעיקרון זה מגביל את האורך של שרשראות גלוטן שנוצרות בבצק, הופך אותו לקצת פחות "מסטיק" אבל גם אומר שתהיה לו פחות מהתכונה הפלאית של גם פריכות וגם רכות שהקראסט החיצוני קורס פנימה בלחיצה תוך כדי רעש התפצחות מספק. הקראסט גם יתנפח פחות ככה.

לגבי כף הפיצה- שלי דקה בהרבה, פחות מסנטימטר אחד לדעתי, בסגנון כזה

Wooden Pizza Peel 30x30X10cm

רק שים לב שאלו בניגוד לעבות יותר לא מתאימות לחיתוך עליהן. יש לי מגש פיצה מחורץ עם מצה לונה לחיתוך למטרה זו.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 52 דקות, hwgeek כתב:

ראיתי בKSP טאבונים שניראים כמו חיקוי של אוני, היה בכ900 שקל בהתחלה, ממש התפתתי ליקנות אבל לא היה לי כוח להשקיע עוד במיכלי גץ וכו' כי בתקופה הזו לא ממש באים לביקורים אז אין למי לאפות פיצות.

עריכה: ניראה שהחזירו-מה אומרים?:

נראה טוב. יש ביקורות בקבוצת I Need It ונראה שלא נופל מהאוני. זה מותג מדבקה סיני, אבל בשביל 850 ש"ח (דרך הקבוצה) נראה כמו אחלה עסקה, שוקל גם כן. הביקורות טובות

עריכה אחרונה על ידי Blaz00r
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@hwgeek אם אתה עדיין מתלבט תדע שאני הזמנתי. 900 ש"ח לטאבון + מרדה, אקדח טמפרטורה ב-50 ש"ח מאליאקספרס, ועוד מיכל גז 5 ק"ג וערכת חיבור (צינור + ווסת) ב-380 ש"ח, סה"כ הכל ביחד 1,330 ואפשר להתחיל להרביץ פיצות

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קח בחשבון שמיכל 5 קילו יגמר מהר מאוד, זה לא ממש "להרביץ". ובהתחשב בעובדה שדרושות 20 דקות על להבה גדולה רק לחימום של האבן, יוצא שבעלות החלפה ממוצעת של מיכל, כל הפעלה של טאבון לערב פיצות עולה 20 שקלים (לפני החישוב של במה כרוכה ההחלפה עצמה)

הייתי ממליץ לראות אם יש איך לקבל בלון 12 מאחת מחברות הגז

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טחנתי את הנושא עד דק.

ראשית אסור בחוק להחזיק בלון של 12 ק"ג בבניין דירות, רק בחצר (בית פרטי) או בשטח פתוח. בבניין המקסימום הוא 5 ק"ג (וזה גם לא ממש פרקטי כי בלון של 12 ק"ג הוא ענק)

שעת עבודה של Ooni Koda 16 בעוצמה מלאה לוקחת כ-500 גרם גז, שזה 10 שעות (שעת עבודה של koda 12 מן הסתם פחות). אם נחשב לפי חצי שעה עבודה (15-20 דקות חימום + 10 דקות להכנת פיצות, לרוב עושה רק 1-2), זה יוצא 20~ הפעלות (הכל לפי koda 16). אז אם מכינים אחת לשבוע (שזה די הרבה), אמור להספיק לכחצי שנה.

החלפה של בלון גז 5 ק"ג עולה 80-120 ש"ח, נחמיר וניקח 120. אז יוצא כ-12 ש"ח לשעה (אבל בשעה אפשר להוציא 10 פיצות) או 6 ש"ח לחצי שעה. ושוב, הכל נכון לקודה 16 שעובד בעוצמה מלאה. אולי פספסתי איפשהו בחישוב אבל עדיין מדובר בעלות נמוכה.

עריכה אחרונה על ידי Blaz00r
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מקווה שאתה צודק בנוגע לצריכת הגז, למרות שזה יותר קשור לוסת. אני משתמש בוסת תקני עם אותה ספיקה בשביל הגריל שלי, אבל אני ממש לא חושב שאני מקבל 10 שעות רצופות מזה. (אנסה לשקול את הבלון פעם הבאה במצב של לפני ואחרי, מדד טוב יותר מזה באמת שאין)

סה"כ, ממליץ לעקוב

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

120 שקל לבלון של 5 קילו?

עכשיו אני מבין את אלו שמגיעים לתחנות גפ"מ לרכב וומלאים בלונים

{יש מתאם}

15 שקל במקום 120?

אם זה לא חינם, מה כן?

BMW E36 M40 year of 1992

Autobianchi A112 year of 1979

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, eladns כתב:

120 שקל לבלון של 5 קילו?

עכשיו אני מבין את אלו שמגיעים לתחנות גפ"מ לרכב וומלאים בלונים

{יש מתאם}

15 שקל במקום 120?

אם זה לא חינם, מה כן?

נשמע מעניין, אשמח אם תפרט אם אתה יודע איך בדיוק העניין עובד- זה יכול להפוך את כל הפרוצדורה הזו למשמעותית יותר משתלמת

2015-2018:  Mazda 3 1.6 auto 07'

2018-2021: Peugeot 208 1.2 manual 15'

2021-2023: Volkswagen polo GTI 1.8 manual 16'

2023- today: Honda Civic TYPE R manual 17'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1- זה לא חוקי {אבל ראיתי מלא שממלאים}

2- יש לגז ריח

יש ועוד איך! אני 3 שנים מתדלק את היונדאי טרגדיה שלי בגז וכל פעם שאתה מוציא את האקדח יש זרזיף של גז. מוזמן לבוא להריח

3- מסוכן? לא יודע.

BMW E36 M40 year of 1992

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב לדעת, לפחות ככה אלו שעושים את זה לא יהרגו את עצמם.

לפני 6 שעות, eladns כתב:

1- זה לא חוקי {אבל ראיתי מלא שממלאים}

אלו שממלאים הם מאוכלוסייה ספציפית?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להה.

כולם עושים את זה

נראה שיותר אנשים ממלאים בכלום כסף מאשר אלו שקונים גז חוקית בעטרות וכו'.

אולי בגלל שאני כל הזמן מתדלק ותמיד יש תור כי לא הרבה מדברים על זה אבל תדוק בגז זה דבר מתסכל! התדלוק איטי מאוד וחובה עלייך להרים יד כמו משה רבינו וללחוץ על כפתור ירוק. הפסקת ללחוץ? תדלוק נעצר.

אז תמיד יש איזה רבע שעה תור לפנייך {ואף יותר אם הגיע איזה המר לתדלק ויש לו 2 בלונים של 80 ליטר כל אחד,באמת פעם אחת היה לפניי פחדתי שיגמור את הגז בתחנה}

ואז אתה רואה שיש אנשים שמגיעים משום מה ברוורס לתחנה,מחברים בשושו,ויוצאים דיי מהר. 

תראה אני אם הייתי עם בעיה של גז שצורך המון,לא הייתי פוסל לקנות מחבר *איכותי ולא מעלי אקספרס* ולתדלק גז ב15 שקל במקום 120.

BMW E36 M40 year of 1992

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החיקוי של האוני - נראה 1:1.
אחי קנה דרך הדיוטי פרי - 200 דולר (630 שקל בערך). במחיר הזה אמרתי לו "תביא גם לי".
טו מייק אלונג סטורי שורט, המכשיר הגיע אליי לפני כמה ימים. עוד בקרטון (לא נפתח) כרגע במחסן.

לא היה לי זמן להתעסק עם זה.

דרך נוסע נוסף (שטס לחו"ל) שאחי מכיר, נקנתה יחידה נוספת עבור חבר (שכן מהבניין).

הוא פתח והפעיל - עובד פצצה.

https://shekem-df.co.il/product/טאבון-גז-לאפיה-ביתית-smarter‏/#:~:text=טאבון גז לאפיה ביתית Smarter‏,-זמינות%3A&text=תנור פיצה בעיצוב מודרני חדשני,עד 500 מעלות הצתה אלקטרונית.

איציק

• אהבתי 1

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...