Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם נשארו עוד נהגים שחונים בלי חיישני נסיעה לאחור?

ביגי
שימו לב! השרשור הזה בן 1361 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תגידו אנשים איך לעזאזל חונים בלי חיישני רוורס ? יש למישהו טיפים ? כי במראות הצד ובמראת הפנים אני עדין לא מצליח לאמוד את המרחק בכלל מישהו שיכול לעזור לי? תודה ושלום(המורה נהיגה שלי לא לימד אותי איך חונים בלי חיישנים...)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסופו של דבר - זה עניין של זמן וכ"כ להתרגל לרכב שאתה נוסע בו (לדעת לאמוד את המרחקים וכמה נשאר לך לפני שתגע ברכב כלפיו אתה מבצע חנייה).

לגבי המורה לנהיגה שלך - נראה לי קצת תמוה (אבל אולי דברים השתנו מאז שלמדתי לנהוג).

כ"כ - לסובב את הראש לאחור / צדדים - לא יזיק. לתפיסתי - חיישנים נועדו לסייע לך להחנות את הרכב ואין להסתמך עליהם בלעדית.

כ"כ 2 -ניתן להתקין חיישני חנייה (עניין של מאות בודדות של שקלים ).

• רעיון טוב! 1

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא סומכים על מראות, מסתכלים עם הראש אחורה ולומדים לבד את המרחק, עד לרמה שאתה יודע להתקרב ס"מ בודד, מה שחיישן חנייה לא יתן לך.

• רעיון טוב! 1

טויוטה פריוס 1.8 2009

יונדאי גטס GLS 2006

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום,

כשאני למדתי לנהוג עוד לא היו חיישני נסיעה לאחור.

באף אחת מהמכוניות שיש לי בבית אין חיישנים כאלה, ומעולם לא הרגשתי צורך בהם.

פעם אחת היה לי רכב מיניואן עם שדה ראייה מוגבל לאחור, פורד גלקסי. שם באמת חששתי לפגוע בילדים על המדרכה או משהו כזה והתקנתי מצלמת נסיעה לאחור, שבהחלט יכולה לעזור.

כשאני נוהג ברכבים לא שלי עם חיישני רוורס, אני מוצא שהחיישנים מפריעים לי וצורחים ללא שום סיבה. לא פעם קרה שהחיישן מצפצף כמו משוגע ואני בטוח שאפשר עוד לנסוע לאחור. ואז אני מרים בלם יד ויוצא לבדוק מאחורי הרכב, ורואה שאני צודק ולא החיישן.

לכן המסקנה שלי, חיישני נסיעה לאחור מיותרים לחלוטין.

ברכב גדול, מיניוואן או SUV, כדאי להתקין מצלמה.

ברכב פרטי לא ברור לי הצורך, אלא אם כן מדובר בנהג עם נכות שלא יכול לסובב את ראשו.

כל פעם מחדש אני רואה כאן נושאים על איפה להתקין או לתקן חיישנים במכוניות כמו פיקנטו, גולף או כדומה. ואני לא מבין בשביל מה?

הבן הבכור שלי צריך להתחיל ללמוד נהיגה. האם ברכבי לימוד נהיגה היום מותקנים חיישני חניה? האם מלמדים עדיין לחנות בלעדיהם?

אני חושש שזה כמו המראה הפנורמית, שנוחה למורה. ושבגללה כל הנהגים החדשים לא למדו להשתמש במראות כמו שצריך.

מה לגבי מערכות עזר כמו hill hold? מנותקות ברכב לימוד נהיגה?

עריכה אחרונה על ידי amosbmw
  • אהבתי 2

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפתיע אותי לשמוע שהיום מלמדים להחנות לפי חיישנים!

נראה לי קצת הזוי.

פות"ש- בכל מקרה, האומדן של המרחק זה לא משהו שנולדים איתו, וזה משתנה מרכב לרכב.

כל פעם שתחליף רכב, יקח לך קצת זמן להתרגל לרוחב/אורך החדשים ולאיך שהם "נראים במראות". 

אני נוהג 30 שנה, לאחרונה נאלצתי לשכור רכב, קיבלתי ספורטאז' (🙄) במקום המאזדה הקומפקטית שאני רגיל אליה.

יכול לספר לך שב3-5 חניות הראשונות היא חנתה ממש רחוק מהרכבים האחרים... :-D

(אבל זה עדיף מבתוך הרכבים האחרים)

תכף יבואו כל גיבורי המקלדת שיספרו לך שהם מחנים פול טריילרים לפי השמיעה.

אל תתרגש.

כשתצבור נסיון על רכב ספציפי, תוכל לעבור איתו בשביל ברוחב המראות, ותדע בדיוק איפה הוא מתחיל ומסתיים באורך.

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אפשר לבקש מהמורה שיתרגל איתו חניה ללא שימוש בחיישנים. לא חושב שיש היום רכבים שלא מגיעים עם חיישני חניה, זה נהיה סטנדרטי גם אם זה בהתקנה מקומית. 

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רואה שאיחדו לי את השירשור עם של מישהו אחר, אבל ככה נעלמה השאלה ששמתי בכותרת: "האם נשארו עוד נהגים שחונים בלי חיישני נסיעה לאחור?"

אשמח שאנשים יתייחסו לשאלה.

לפני כשעה, natco כתב:

אני נוהג 30 שנה, לאחרונה נאלצתי לשכור רכב, קיבלתי ספורטאז' (🙄) במקום המאזדה הקומפקטית שאני רגיל אליה.

30 שנה אתה נוהג על אותו רכב?

אני לא רואה הרבה הבדל בגודל בין מאזדה 3 לספורטאג'.

תמיד משעשע אותי שאם יוצא לי לנהוג על איזו פולו או מיני אחרת, אני מוצא חניות שמתאימות רק לה ולא לרכב שאני רגיל לו שהוא הרבה יותר ארוך. אבל כמו כן אין לי בעיה לחנות עם רכבים ממש גדולים.

למי ששאל איך חונים, המפתח הוא לדעת 

1. כמה המרחק מהשמשה האחורית עד סוף הרכב.

2. איפה הציר האחורי (כמה הסרח העודף האחורי)

3. איפה הציר הקדמי , בואן או ברכב מסחרי אתה יכול לשבת מעליו ממש, וכמה הסרח העודף הקדמי.

4. מה המרחק מהשמשה הקדמית עד הקצה הקדמי של הרכב, ברכבים מודרניים אי אפשר לראות.

5. אם יש שיפוע, טיפוס על מדרגה וכדומה, חשוב גם לדעת איזו הנעה יש לרכב (קדמית או אחורית).

תזכור את הנתונים האלה לפני שאתה נכנס לרכב ואז תוכל לחנות בכל מקום שהוא קצת יותר גדול מהרכב.

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמובן שחניה "עד הבום" לפי שיטת @nomad21לא מקובלת במקומותנו. שיטתו של @amosbmw לצאת ולהסתכל, נכונה. כך אתה גם מבטיח מרווח מספק לתמרוני יציאה מהחניה.

דרך אגב, מזה מספר חודשים מצלמת רוורס היא פריט חובה ברכבים חדשים הנמכרים בארה"ב.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך? פשוט.

פעם-פעמיים יוצאים מהרכב תוך כדי תמרון, הולכים ברגל מסביב ומסתכלים,

החל מהפעם השלישית כבר אפשר לקלוט לא רע את הקצוות של הרכב מהזיכרון.

• רעיון טוב! 3

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, amosbmw כתב:

30 שנה אתה נוהג על אותו רכב?

אני לא רואה הרבה הבדל בגודל בין מאזדה 3 לספורטאג'.

כן. יש לי מאזדה 3 שנת 2008, בת 30.

הכוונה היתה, שלמרות 30 שנות נסיון בנהיגה  על כל מיני כלי רכב, בכל מיני מדינות בעולם (ורשיון d, מה שאומר שנהגתי על כלים קצת יותר גדולים מהספורטאז'), עדיין, כשאני עולה על רכב חדש, ולא רגיל למידות שלו. גם אם הן לא שונות בהרבה מהמידות של הרכב שאני רגיל אליו, אני לוקח לי פרק זמן להסתגלות.

כל האמור לעיל אמנם הופך אותי ככל הנראה לנהג הרבה פחות גיבור ממך, אבל אני יכול לחיות עם זה.

זה פשוט שונה וחדש. וכמי ששומר על רכוש של אחרים, אני משתדל שלא "לנסוע עד הבום" כמו שמישהו התלוצץ כאן.

והספורטאז' ספציפית, זה אחד הרכבים הפחות נוחים שנהגתי עליו, ועם חלון אחורי כמו בנגמ"ש. אבל זה כבר  לשרשור אחר.

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, amosbmw כתב:

בכותרת: "האם נשארו עוד נהגים שחונים בלי חיישני נסיעה לאחור?"

פיקתי מהאוטו חיישני חניה בהתקנה מקומית שהיו. אני חושב שאתה מספיק מכיר אותי כדי שלא ארשום את ההסבר לזה :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 41 דקות, natco כתב:

כל האמור לעיל אמנם הופך אותי ככל הנראה לנהג הרבה פחות גיבור ממך, אבל אני יכול לחיות עם זה.

עמדתי לכתוב משהו דומה אבל ויתרתי :-) =>

אין שום פגיעה בגבריות (או בנשיות) אם יוצאים לרגע מהאוטו.

בנוסף, עקב מבנה הביצה/אגוז הנפוץ כיום במכוניות, יש לא מעט מכוניות שאי אפשר לזהות בהן את הקצה, בשום צורה, רק לנחש.

משאיות זה קל יותר! יש להן קצוות ברורים וחדים ב-90 מעלות.

עריכה אחרונה על ידי hans
  • אהבתי 2

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1361 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...