Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיוע בבניית מפרט למחשב גיימינג

Ragnar
שימו לב! השרשור הזה בן 540 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני גם בהמתנה.
הקטע שאם בסוף נובמבר רק תיהיה זמינות זה כבר חודשיים של המתנה.

בתחילת נובמבר סדרת המעבדים של AMD אמורה לצאת.
אז אני מתכנן לבצע רכישה של Ryzen 5 5600X ולמעט זה אזמין את כל שאר המפרט המתוכנן שצויין.

בינתיים אעבוד עם ה NVIDIA 1060 שקיים אצלי כרגע, עד שתיהיה זמינות של כרטיסי המסך החדשים שאז בהתאם לbenchmarks אחליט על איזה כרטיס מסך ללכת.

ממליץ לך לחכות לינואר אם כבר ל 5600 רגיל, יעלה פחות עם אותם ביצועים, אחרי שכל ההייפ יירד.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 613
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מה שעצוב במצב של אינטל הוא שכאשר AMD איבדו את הפער בביצועי ליבה בודדת- לפחות היה להם יותר ליבות לפצות על זה בשימוש עם ריבוי ליבות, לעומת זאת אינטל גם איבדה את ההובלה בביצועי ליבה בודדת וגם יש להם רק כמחצית הליבות לעומת AMD.

יש כבר פער של כ23% בIPC- פשוט מטורף שנוצר פער כזה תוך זמן כה קצר, לא מבין מה אינטל עשו בעשור האחרון חוץ מליספור את השטרות?

עריכה אחרונה על ידי hwgeek
  • אהבתי 1

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היו עסוקים בלהקים מרכז פיתוח חדש בפתח תקווה

• אהבתי 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המהפך ש-AMD עברה תחת ליסה סו פשוט בלתי נתפס. מחברה שהייתה על סף היעלמות היא הפכה אותה לחברה שקרעה לאינטל ועכשיו גם לנווידיה ת'צורה. אני לא זוכר מתי בפעם האחרונה היה משתלם להרכיב מחשב גיימינג מבוסס 100 אחוז על AMD, אבל זה לא היה ב-10 השנים האחרונות. 

עריכה אחרונה על ידי SchnitzelLova
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולא לישכוח ניידים, שם אף פעם AMD לא הובילה.
THREADRIPPER וEPYC החדשים יהיו פשוט מהפך בתחום כוח העיבוד הנגיש.
בעקרון אפשר ליבנות מיפרט גיימינג ללא פשרות החל מ5600X, לוח B550 וכרטיסי המסך החדשים.

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכנתי את המפרט ה"מוביל" של הפוסט.

עוד פחות משבועיים כרטיסי מסך מסדרת 6000 של AMD מגיעים למדפים, ואז נעדכן שוב. בתקווה שיהיה מלאי.

אגב ב KSP המחיר של ה 5600X יותר זול בכ 150 ש"ח למי שאין סבלנות ורוצה לקנות היום.

https://www.tms.co.il/165847

מעבדים AMD Ryzen 5 5600X AM4 Box 1 ₪ 1487
קירור למעבדים be quiet! CPU Cooling Pure Rock 2 Black 1 ₪ 178
לוחות אם Gigabyte B550 GAMING X 1 ₪ 632
זכרונות Corsair DDR 4 16G (8Gx2) 3200 CL16 VENGEANCE LPX Black CMK16GX4M2E3200C16 1 ₪ 349
מארזים NZXT H510 Matte Black 1 ₪ 382
ספקים למחשבים נייחים ANTEC PSU 650W High Current Gamer Gold 1 ₪ 407
דיסקים SSD A-DATA SSD 1TB XPG SX8200 PRO M.2 2280 1 ₪ 663
כרטיסי מסך Sapphire RX 5700 XT NITRO+ 8G GDDR6 SE PCI-E 1 ₪ 2135
מסכים מסך גיימינג LG TFT 27" 27GL850 QHD 1ms 144Hz 1 ₪ 2606
סה"כ ₪ 8839
עריכה אחרונה על ידי stum
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספיר כבר התחילו בטיזרים לניטרו החדש:

spacer.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 5.11.2020 בשעה 21:27, hwgeek כתב:

ולא לישכוח ניידים, שם אף פעם AMD לא הובילה.
THREADRIPPER וEPYC החדשים יהיו פשוט מהפך בתחום כוח העיבוד הנגיש.
בעקרון אפשר ליבנות מיפרט גיימינג ללא פשרות החל מ5600X, לוח B550 וכרטיסי המסך החדשים.

לפחות מבחינה כמותית כנראה שהם גם לא יובילו בקרוב בניידים, כי שם 99% זה מכירות ל-OEM (דל, HP, אסוס, אפל וכו') וזה מכניס לעניין גם פוליטיקה ולא רק ביצועים לשקל.

• אהבתי 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי גם שם ניראה שינוי עם הצגת הדור החדש שמבוסס על ZEN3+RDNA כי הפער כבר יהיה משמעותי מאוד.

אפשר ליראות את זה עכשיו עם חברות כמו PUGETSYSTEMS שהחליפו את כל מערכות אינטל עם מערכות AMD והשאירו מערכות אינטל רק בקטגוריות שעדיין לא בדקו את הRYZEN 5000 כמו CAD, הם יפרסמו את הממצאים שלהם ליקראת סוף החודש וגם אז יחליפו את מערכות אינטל הקיימים.
https://www.pugetsystems.com/labs/reviews/Press-Release-Puget-Systems-now-offering-workstations-with-AMD-Ryzen-5000-series-CPUs-1968/
כרגע באתר שלהם אינטל זה יותר בתור ENTRY LEVEL מתחת לRYZEN 5000 וTR3.
זה שינוי חדש כי עם RYZEN 3000 הם לא ששו לעשות זאת למרות שברוב המקרים ZEN2 היה עדיף על הדור העשירי של אינטל, היום כבר המצב שונה כי הפער משמעותי מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, אז עכשיו אחרי כל החשיפות וההכרזות, הגיע גם זמני להרכיב מפרט. אני אבנה אותו עם ארז @TheWolf שמבחינתי כבר הפך לתחנה הראשונה והאחרונה בכל מה שנוגע לצרכי מחשוב רציניים יותר מדיסק און קי או כרטיס זכרון, אבל בגלל שאין לי ממש כיוון מוגדר לכמה מהדברים, הייתי שמח לראות מה עוד אנשים חושבים ונשב יחד איתו ונרכיב את המפרט הסופי.

אז ככה - אני אגיד מה כבר החלטתי, ועם מה אני צריך עזרה. המעבד יהיה 5900X, לוח B500, ראם של 32GB במהירות הכי גבוהה שאפשר, דיסק NVME של סמסונג (EVO, כנראה 1TB) ועוד 2TB של אחסון מכאני או - אם זה לא יקר בקטע מחריד, SATA SSD. מבחינת כרטיס מסך, זה יהיה 3080 או 6800XT. אני אחכה לביקורות כדי לראות אם ה-Smart Access Memory של AMD נותן פער ששווה לוותר בשבילו על - ככל הנראה - ביצועי RT עדיפים של ה-3080.

אז במה אני צריך עזרה? עם אשכרה לבחור את החלקים מבחינת מותגים ודגמים ספציפיים. אין לי מושג, למשל, אם כדאי להעדיף RAM של הייפרX על פני זה של קינגסטון או אם הספק של סופר אולטרא גיימינג עדיף על הספק של חרטא ברטא משחקי מחשב. כמו כן, כמובן לבחור את הדברים שלא כתבתי עליהם כאן כמו קירור, ספק שיתאים לכל הקונסטרוקציה הזו, וכו'. 

אחד הדברים שאני הכי מתלבט לגביהם זה המארז. לא אכפת לי מהעיצוב - למעשה אני מעדיף חלקים בלי כל מיני תאורות ושיט כי זה לא יופעל וזה סתם בזבוז כסף. מה שכן חשוב לי זה להשיג את השילוב הכי טוב בין גודל לקירור לרעש. אני מעדיף משהו קטן ככל האפשר, ואם זה לא דורש הוצאה משמעותית, אז אפשר לטובת העניין גם להשתמש בקירור מים. מה זה הוצאה משמעותית? לא יודע, אני מניח שאם מארז קטן וקירור מים יעלו פי 2 או 3 ממארז רגיל וקירור אוויר, אז לא. 

מבחינת תקציב, אין ממש כי אני לא יודע כמה הגיוני להקציב לכזה דבר. אני צריך סוג של את המאזדה של הדברים - שיהיה איכותי וטוב, אבל לא הכי מפוצץ בפיצ'רים ולא יקר בקטע ומפרך.

• מעניין 2

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי זיכרון: לאחר שתיבחר את הלוח אז חפש ברשימת הQVL שלו או של אתר היצרן של הזיכרון שהלוח ניבדק עם הזיכרון הספציפי שאתה מעוניין ליקנות, אם יש כזה אז מצויין , אם אין אז כל עוד הזיכרון מצויין עם תמיכה בRYZEN והלוח הוא מסידרה 500 לא צריכה ליהיות בעיה.

מבחינת קירור מים FREEZER 2 240/280 לא אמור ליהיות ממש יקר, בעקרון תלוי במארז שתיבחר מה מיגבלות על קירור האוויר מבחינת הגובה ואז תחליט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...