Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אחרי עוד 3000 שקל שנשארו מאחור במוסך, נשברתי.

danielisot
שימו לב! השרשור הזה בן 1403 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לחברי הפורום היקר

אנו מחזיקים במשפחה 2 מכוניות סיטרואן גאות אך לא צעירות, לתפארת צרפת.

יש לי מכונאי אמין במרחק קצר שאני אוהב לעבוד איתו עם יחסים טובים סה"כ עם המוסך ואני מרוצה מהם.

הבעיה היא שמדובר במוסך מורשה, והעלות של כניסה למוסך עם רכב צרפתי מזדקן פתאום כבר לא יורדת מ3000 שקל לביקור.

טיפול מתחיל מ 900 שקל + מע"מ כשכמובן אין טיפול בלי תקלה (זה בסדר הרוב תקלות שאני מדווח או יודע לאמת בעצמי).
בביקור האחרון בדקתי את המחירים באיביי וההפרשים במחיר על חלקים מגיעים ל 80% (כולל משלוח ומע"מ). זו חזירות לשמה.

בלי שמות, ניסיתי עוד מוסכים מומלצים מהפורום, ההפרשים במחיר, אם אכן יש כאלו, לא מצדיקים תמיד את החוויה הפחות טובה (במיוחד הנסיעות) וזה במקרה הטוב.
המכוניות שלנו מתוחזקות כמו שעון שוויצרי אני לא הולך למכור. ולעבור לחלפים סיניים גם לא. 

נמאס לי כל פעם להתמקח כמו בשוק אז החלטתי שעל עבודה שממילא לא התווכחתי עליה אף פעם אני אמשיך לשלם כמה שמבקשים, אבל על חזירות החלקים לא.  
האם המוסך שלי מחויב לקבל ממני חלקים, כולל לטיפולים, בהנחה שלא מדובר בחלקים בטיחותיים (לרוב לא), ולטפל במכוניות?
אני שוקל לוותר על המוסך המורשה ולעבור ללא מורשה על בסיס עבודה בלבד ויהיה מה שיהיה.

תודה חברים

דני

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 57
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תיאורתית, כן... המוסך מחויב לקבל את החלפים שתביא איתך, עם זאת מניסיון קודם שלי כל עוד לא מדובר במוסך שיש לו היכרות ויחסים טובים איתך, אז בדכ מחיר העבודה יתומחר גבוה יותר כדי לכסות לפחות חלק מה"הפסד" שהמוסך לא מרוויח על אספקת החלפים. אישית יש לי מוסך שאני סומך עליו והוא מבצע לי עבודות בלבד במחיר הוגן

עברתי לסקייטבורד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא כל מוסך מסכים לקבל את החלפים שאתה מביא מהבית,

ולא נראה לי שיש להם "חובה" לעשות כן, אחרת מה ההיגיון אני אביא שמן פשוט פילטרים סינים אטפל במוסך היבואן ואדרוש אחריות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שנתיים בערך יצא חוק שמחייב מוסכים להשתמש בחלפים שאתה מביא איתך (קישור).

תהיה בטוח שמוסך נורמלי יעשה כל מה שהוא יכול כדי להתחמק מזה.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מציע שתבדוק מראש עם המוסך אם הוא מוכן שתביא חלקים מטעמך.

גם למען שמירת יחסי עבודה תקינים להמשך.

מניח שהסיכוי שיסכים עולה בדר"כ ככל שהחלק נדיר ואינו נמצא בשגרה ברשות המוסך.

במידה ותביא חלקים מטעמך - כמובן שלא תהייה עליהם אחריות אבל תהייה אחריות על העבודה (הפער הזה יכול להיות פתח למחלוקת עתידית אם וכאשר, ובתקווה שלא...).

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה ששבר אותי הפעם זה לא ההפרש בין תמחור בארץ לחו"ל אלא ההפרש בין מחיר הקניה שלו למחיר המכירה שלו.
מצאתי את החלק הדרוש בארץ (סוחר ישראלי באיביי) בחצי מחיר כמעט על חלק אורגינלי חדש. המחיר בחו"ל היה כבר רבע.

אין לי בעיה להמשיך לשלם יותר על מקצוענות ואיכות, אבל אין לי כל כוונה להיות פראייר יותר.

אז לצערי המדינה תפסיד פעמיים על החזירות הזו. גם הרכב יהיה מתוחזק פחות טוב, וגם תקבל פחות מיסים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבר מזמן למדתי את זה אפילו בחלקים פשוטים(פילטרים ושמן)

קונה הכול לבד ומשלם רק על עבודה (למזלי מצאתי מוסך שמסכים אחרי שהיו כמה שסירבו)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חלק מהתגובות כאן מטעות.

בוא נעשה סדר בדברים:

1. מבחינת החוק: מוסך חייב לקבל חלק שהביא אתו הלקוח ולתת אחריות גם על החלק וגם על העבודה, בתנאי שהחלק נרכש כחוק, יש קבלה והחלק זהה לחלק אחר אשר המוסך מרכיב בעצמו על הרכב הנ"ל (כלומר חלק מקורי או תחליפי שגם המוסך משתמש בכדוגמתו).

2. מבחינת המציאות בשטח: לא כל מוסך מכבד את החוק, יש מוסכים שעושים דין לעצמם ומסרבים לקבל חלקים מהלקוח. הם עוברים על החוק. השאלה היא אם אתה מוכן לריב אתם או פשוט ללכת ולחפש מוסך אחר שיעשה את העבודה.

בגדול אתה מאוד צודק לגבי מחירי החלפים בישראל. חזירות זו מילה עדינה לתיאור הבעיה. אישית עזבתי את המוסך בו טיפלתי ברכב שלי בעקבות סירוב שלו לקבל חלק שאני רוכש (לי החלק עלה כ 300 שקל והמוסך דרש כאלפיים שקל). מאז אני מודה למזלי הרב על הסירוב שלו, מאחר ומאותו יום אני מטפל ברכב לבד (למעט דברים שאין ביכולתי[ בינתיים לא קרה]) וחסכתי מעל 20,000 שקלים תוך כשנתיים בעלות חלקים ועבודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי שההחלטה הנכונה היא ללכת רק למוסך שמוכן לעבוד בשיטת עבודה בלבד. ההפרש של מאות שקלים שווה את הכאב ראש הנוסף.

עריכה אחרונה על ידי danielisot
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. אני מציע שתמצא מוסך מתמחה שמוכן ברצון וברוח טובה לעבוד עם חלקים שאתה מספק. אל תנסה לכפות זאת על מוסך כלשהו - טוב לא ייצא לך מזה. כמו כן אין לך מה לצפות באופן מעשי לאחריות על החלקים שאתה מביא (בלי קשר לנוסח החוק בנושא, שהינו בלתי ישים).
2. מבחינתי אישית איביי טוב בעיקר לחלקי פלסטיקה וכל מיני סמיצ'יקים שאין להם חשיבות יתרה. מעבר לאיביי יש עוד עולם שלם של אתרים ייעודיים למסחר בחלקים.
3. את ה"פולני" אתה כבר מכיר?
4. הטאקט הבא להוזלה בעלויות (ובעיקר חסכון בזמן) - ביצוע טיפולים בסיסיים לבד. אבל זה לא לכל אחד.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לזה פיתרון הרבה יותר פשוט - להחזיק רכבים חדשים יותר.

הרבה מאוד שנים החזקתי רכבים ישנים יחסית (וגם צרפתיים, מבית היוצר של PSA) וכל פעם הייתי סופג תיקון פה ותיקון שם. בסוף הבנתי שבכסף שאני משלם על התיקונים האלה, אני יכול פשוט לשלם על ירידת ערך של רכב חדש יותר.

הרכב נוכחי שלי כבר יחסית חדש במונחים שלי - קניתי אותו כשהוא היה 4.5 שנים על הכביש, היום הוא כבר חגג שבע לאחרונה. בינתיים זה די עובד - למרות שהיו לא מעט דברים להחליף בהתחלה (כולם בלאי סביר אמנם, אבל לא לגמרי זולים) מאז יש שקט תעשייתי, אין שום כניסה לא מתוכננת למוסך (חמסה חמסה) ואין כל מיני תקלות קטנות ומעצבנות שאיך לך כח לסדר. תן לי עוד שנה וחצי - שנתיים להמשיך באותה מתכונת (מלח מים), וזו תהיה עסקה מעולה.

ת'כלס - לא יותר יקר (לפחות לא באופן משמעותי) לקנות רכב ב-50,000 מאשר ב-20,000. מה שאתה מפסיד על ירידת ערך אתה מרוויח בתיקונים.

עריכה אחרונה על ידי pooh-bear

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1403 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...