Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הוספת חגורת בטיחות לרכב

שימו לב! השרשור הזה בן 1439 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם 

אני רוצה לפתוח נושא לא פתור ושנוי במחלוקת 

הוספת חגורת בטיחות, 

נכנסתי לחוק תקנות התעבורה תשכ"א-1961 באינטרנט , ושם נכתב שמספר הנוסעים צריך להיות תואם למספר החגורות בטיחות ולא צריך יותר מזה. 

(צירפתי צילום מסך)

הרמתי טלפון למשטרת ישראל 110 חוקי התעבורה , לברר מה דעתם על הנושא , תשובתה של הבחורה מעבר לקו הייתה קצת שונה 

חגורת בטיחות תקנית לא מספיקה, יש צורך לגשת למשרד הרישוי עמדה מס' 1 ולברר אם בכלל אפשר להוסיף חגורה ברישיון הרכב, להתקין את החגורה, ולחזור כדי לשנות את מספר הנוסעים ברישיון הרכב (לא לכל רכב יאשרו הוספת חגורה)

מי מבניהם צודק? 

ומה אומרים ל"שריף המקומי" (השוטר ...)

image.thumb.png.4c18f15ff512fa361afe71f5a9fba454.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ידוע אם אתה שואל על רכב ספציפי או בכללי. ברשיון רכב מצויין "מס' נוסעים למעט הנהג", דבר שלשאלתך מתיר את הספקות (למרות שנתקלתי כבר ברכבים שלא היה מצויין שום מספר).

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הבנתי את השאלה, לשאלתך מה עונים ל"שריף" , זה לא משנה, הוא בכל מקרה יתייחס למה שמצויין ברשיון רכב.

במידה ותרצה להוסיף חגורות זה אמור לקבל את אישור עמדה מס' 1 ולהתעדכן בהתאם ברשיון רכב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מדבר על הוספת חגורות בשורה השלישית , אני אישית הייתי נמנע גם אם זה תקני. (ולדעתי לא תקני ) 

ברוב הרכבים שאני מכיר , זה איזור קריסה , כלומר בתאונה של קדימה - אחור היושבים במושבים אלו יפגעו באופן חמור / סופני. 

לאחר הפתיח, דבר ראשון שהייתי עושה זה לחפש מתחת לשטיחים נקודות עיגון נוספות לחגורה. (הברגות גדולות ריקות ) 

אם נקודות אלו לא קיימות , אין סיכוי שיאשרו את התהליך. 

• רעיון טוב! 1

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואפשרות נוספת - לבדוק מול השירות הטכני של היבואן.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יקבל אישור של אף גורם!

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היא צודקת.

ועמדה 1 לא יאשרו לאף רכב פרטי הוספת חגורה, למעט רכב ישן לפני 1983 שחסר לו חגורות - אם מותקנות נקודות עגינה.

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 14.5.2020 בשעה 13:35, Audi-T כתב:

לא ידוע אם אתה שואל על רכב ספציפי או בכללי. ברשיון רכב מצויין "מס' נוסעים למעט הנהג", דבר שלשאלתך מתיר את הספקות (למרות שנתקלתי כבר ברכבים שלא היה מצויין שום מספר).

בהרבה רכבים לא רשום מספר נוסעים. מה שנותן פתח לשאלה של פות"ש.

בכללי בזמנו ביררתי מול מפקד במתנ"א שטען שזה שטח אפור - לגבי הוספת ספסל עם חגורות ואין מה לעשות  לגבי קנס. לגבי בטיחות איני יודע.

בתאריך 14.5.2020 בשעה 14:10, YaronNahum כתב:

אם אתה מדבר על הוספת חגורות בשורה השלישית , אני אישית הייתי נמנע גם אם זה תקני. (ולדעתי לא תקני ) 

ברוב הרכבים שאני מכיר , זה איזור קריסה , כלומר בתאונה של קדימה - אחור היושבים במושבים אלו יפגעו באופן חמור / סופני. 

לאחר הפתיח, דבר ראשון שהייתי עושה זה לחפש מתחת לשטיחים נקודות עיגון נוספות לחגורה. (הברגות גדולות ריקות ) 

אם נקודות אלו לא קיימות , אין סיכוי שיאשרו את התהליך. 

שאלה לצורך הבנה. אתה מדבר על רכב 5 מקומות סטיישן או 7 מקומות?

לגבי נק' עיגון  ידוע לי שיש מתקינים שמוסיפים חגורות על הנק' עיגון הקיימות ברכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, tinoki כתב:

היא צודקת.

ועמדה 1 לא יאשרו לאף רכב פרטי הוספת חגורה, למעט רכב ישן לפני 1983 שחסר לו חגורות - אם מותקנות נקודות עגינה.

אם קיימות נק' עגינה, אין כל צורך באישור של עמדה 1 להתקנה, ומדובר על רכבים מתחת ל-1987 מאחר והחל משנה זו קיימת החובה לחגורות מאחור.

מ-1983 קיימת חובה לנק' עגינה מאחור.

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומה לגבי מיצובישי אאוטלנדר? על אותו מרכב, יש רכבים המגיעים עם 7 מקומות ישיבה ויש רכבים בעלי 5 מקומות ישיבה (בדגם של 5 מושבים, יש מקום מובנה להוספת 2 מושבים) האם ניתן לרכוש את המושבים ואת חגורות הבטיחות ולהוסיפם לדגם 5 המקומות, ללא אישור עמדה מספר 1? (כפי שנהוג בשינוי מידת צמיגים המותרת ואז במועד המבחן השנתי, באחריות המכון לשנות את המידה ברישיון)

ארז רונן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוספת מקומות ישיבה מעבר למה שרשום ברישיון הרכב זה שינוי מבנה.

לא תקין מבחינה חוקית ללא אישור משרד הרישוי.

מכון הטסטים לא מוסמך לשנות את מספר המושבים ברישיון הרכב.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, צפוניאא כתב:

שאלה לצורך הבנה. אתה מדבר על רכב 5 מקומות סטיישן או 7 מקומות?

לגבי נק' עיגון  ידוע לי שיש מתקינים שמוסיפים חגורות על הנק' עיגון הקיימות ברכב.

אני מדבר באופן כללי. אם יש נקודות עיגון פנויות , אז יש יותר סיכוי.

היה קיים ברכבים ישנים כפי שנאמר מעלי. לא יודע מה יש ברכבים חדשים. 

בקשר להוספה של חגורה נוספת על אותה נקודה , זה דבר שאני לא הייתי עושה , כי זה מכפיל את העומס על הנקודה , שעלולה לקרוס בעת תאונה. 

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומה לגבי מיצובישי אאוטלנדר? על אותו מרכב, יש רכבים המגיעים עם 7 מקומות ישיבה ויש רכבים בעלי 5 מקומות ישיבה (בדגם של 5 מושבים, יש מקום מובנה להוספת 2 מושבים) האם ניתן לרכוש את המושבים ואת חגורות הבטיחות ולהוסיפם לדגם 5 המקומות, ללא אישור עמדה מספר 1? (כפי שנהוג בשינוי מידת צמיגים המותרת ואז במועד המבחן השנתי, באחריות המכון לשנות את המידה ברישיון)
בזמנו דובר פה בפורום על מקרה זהה (כמדומני טרופר, דגם שהגיע עם חמש או שבע מושבים) שקיבל אישור בעמדה מס 1 לאחר הרכבת המושבים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1439 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...