Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה צריך להיות סדר הפעולות כאשר מאבדים בלמים במהירות 140 קמ"ש?

חנוך111
שימו לב! השרשור הזה בן 1606 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

עידכון מהשטח... לא מקור ראשון , אבל מקור אמין יחסית.

הבחור מיום שישי הגיע למוקד כביש 6 על מנת להודות להם...

הם התעניינו לגבי האוטו שנגרר למוסך לבדיקה!!

מה שהזוי זה שהרכב עבר את כל הבדיקות, הכל תקין והבחור ממשיך לנסוע עם הרכב!

האם זה הגיוני? איך יכול להיות שהרכב לא הושבת ע"י בוחן תנועה?

על חלונות מושחרים משביתים רכבים והם צריכים לעבור שוב טסט.

איך יכול להיות שרק גוררים את הרכב מוסך וזהו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 76
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

גם אני לא מבין, הלכו הבלמים לגמרי (נקרעה נגיד צינורית וכל הלחץ ירד) אז עוזבים גז, ואפילו בלי לכבות מנוע או להוריד הילוכים הרכב מאט, זה לא ירידה, זה מישור.

בחיי שאני לא מבין.

כנראה כמו שאמרו לפני, הפחד משתק, ופשוט אין תגובה מהמוח, אין הסבר אחר.

ועוד משהו - אם סוגרים סוויץ, יש היגוי (נעילת הגה תתקיים רק אחרי הוצאת המפתח מהסוויץ) ובמהירות גבוהה ההגה ממש לא ככ קשה, רק במהירות ממש נמוכה, בתמרוני חנייה.

ליאור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם מדובר במאזדה 3, למיטב זכרוני משאבת ABS מועדת לפורענות ברכבים האלו.

יתכן ששם היה מקור הבעיה שלו.

עריכה אחרונה על ידי TDI
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתמול הייתה כתבה על חוסר קריאה לשירות ע"י היבואנים, רכבים ביבוא אישי, ואף אחד לא לוקח אחריות וזה מפתיע?

לא מפתיע.

מצד שני גם הרמה של הכתבה נמוכה יחסית, לי זה נאה יותר כמו ניסיון ליצור פאניקה וטעויות בסיסיות בשמות של מכונית מאשר כתבה חדשותית מקצועית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עידכון מהשטח... לא מקור ראשון , אבל מקור אמין יחסית.

הבחור מיום שישי הגיע למוקד כביש 6 על מנת להודות להם...

הם התעניינו לגבי האוטו שנגרר למוסך לבדיקה!!

מה שהזוי זה שהרכב עבר את כל הבדיקות, הכל תקין והבחור ממשיך לנסוע עם הרכב!

האם זה הגיוני? איך יכול להיות שהרכב לא הושבת ע"י בוחן תנועה?

על חלונות מושחרים משביתים רכבים והם צריכים לעבור שוב טסט.

איך יכול להיות שרק גוררים את הרכב מוסך וזהו?

בטח שהגיוני - כי כמו שאחרים כתבו פה בין השורות - הבעיה לא ברכב כנראה

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדיין.. היו צריכים להשבית את הרכב את הנהג ל 30 יום.

את הרכב היו צריכים לשלוח לבדיקה בטכניון (או סתם במקום רציני) ואם באמת לא מוצאים כלום ברכב

אז את הנהג לבדיקה במקום רציני..

במזל המקרה נגמר בלי הרוגים .. אבל מבחינת תחקור היה צריך להתנהג עם זה כאילו מדובר בתאונה רב נפגעים ..

הרי לא היה חסר הרבה שהוא היה מתרסק על רכבים אחרים במסלול המקביל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את הנהג בוודאי, הרכב אם אין בו שום דבר תקול למה צריך להשבית?

כנראה שמספיק להעביר את הרכב על מכשור לבדיקת בלמים ומעל בור כדי לברר שאין נזילות או תקלות במערכת הבלמים, ולהסתכל שהשטיח מעוגן למקומו כראוי ואין התנהגות מוזרה של דוושת הגז.

באמת שלא צריך טכניון בשביל זה, בקושי מוסך צריך.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עזבו להשבית. אני לא הייתי עולה לרכב כזה לפני יפרקו 4ת כל מערכת הבלמים לגורמים וירכיבו מחדש תוך בחינה של כל רכיב.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את הנהג בוודאי, הרכב אם אין בו שום דבר תקול למה צריך להשבית?

כנראה שמספיק להעביר את הרכב על מכשור לבדיקת בלמים ומעל בור כדי לברר שאין נזילות או תקלות במערכת הבלמים, ולהסתכל שהשטיח מעוגן למקומו כראוי ואין התנהגות מוזרה של דוושת הגז.

באמת שלא צריך טכניון בשביל זה, בקושי מוסך צריך.

כן ולא.

ביונדאי אקסידנט של מכר שהופקדה בידי בתקופה ששהה בחו"ל הכל היה נראה תקין (אפילו עברה טסט בהצלחה), עד שלפתע נסיון בלימה במהירות עירונית כשל והתבטא ברעידות של דוושת הבלם מבלי שהרכב בכלל ניסה לעצור. טוב.. מה עושים? הרכב ממשיך להתקדם אל עבר צומת מרומזר עם כמה רכבים שממתינים ברמזור לפני והברירה היחידה שיש לי היא להרים את בלם היד. הרכב אמנם זרק תחת קלות אך נבלם בהצלחה. מתחיל שוב נסיעה בזהירות והפלא ופלא - בולם כאילו שום דבר לא קרה.

מפלס נוזל בלמים תקין (ללא בועות) ווואלה.. הרכב חזר לבלום רגיל. מאז זה חזר על עצמו עוד מס' מועט של פעמים והמסקנה המתבקשת היתה שמדובר במשאבת abs תקולה. עסק די יקר לתיקון.

אני לא שולל את האפשרות שזה המצב גם במאזדה 3 של החבוב. במידה וכן, הרכב על תקן רולטה רוסית מאחר וזו תקלה שהיא סופר חמקמקה ומופיעה לסירוגין (ע"ס הנסיון שלי).

Sent from my Tricorder

עריכה אחרונה על ידי ALÞћÃ
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע עם יצא לחלק מכם לראות בנאדם שנמצא בפאניקה או אדם עם פוביה שנתקל בפחד שלו, ואני אומר לכם שזה קשה לתפיסה בפעם הראשונה לראות עד כמה זה יכול לשתק בנאדם במקום וחלקיק שנייה. אישית נתקלתי בזה כשבחור שעזר לי בעבודה היה צריך לעבור ממרפסת לבמת הרמה שהיתה צמודה עליה והוא אפילו לא הצליח להעביר את הרגל מעל הסף, פשוט כאילו היתה חומה לפניו. הדבר היותר מפחיד הוא שרוב הנהגים לא יודעים לתפעל את הרכב כמו שצריך ובמקרה לא שיגרתי מוציא אותם ממקום נעים ובטוח למקום של שדה קרב שאין להם שליטה אליו.

היה איתי כזה אחד בפלוגה שלי בסדיר, הבחור היה בכושר-על, את הטירונות הוא עבר ממש בקלות (היה יורד עלינו שאנחנו "כוסיות"), תקרית אש ראשונה והייתי צריך לבעוט אותו לוואדי בשביל להוציא אותו מהכוונות של הצלף שהיה שם, הוא ידע שהוא הולך לקבל כדור, אבל פשוט לא יכל לזוז.

קשה להאמין עד איזה דרגה פאניקה יכולה לשתק אדם, ולנסות להדריך אדם במצב כזה בטלפון, בלחץ זמן כזה, זה בלתי אפשרי.

כמו שנאמר פה, הגישה של "להגה נדאג אח"כ, קודם נמצא דרך לעצור את המכונית", היא הגישה הנכונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1606 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...