Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נורות קסנון XENON חוקיות או לא? מספר שאלות...בנושא

gpz_mac
שימו לב! השרשור הזה בן 7032 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כל נורות הH למיניהן שניתן לקנות ולהתקין ברכב (באופנוע), ושעליהן אתם מדברים, הן בכלל לא נורות קסנון אלא סתם נורות הלוגן עם גוון כחלחל, ובגלל זה מחירן הנמוך. סתם חיקוי..

כדי באמת להתקין נורת קסנון, תצטרך להחליף את כל מערכת התאורה באופנוע, זאת משום שזו מערכת תאורה מבוססת גז שעובדת על עקרונות אחרים במתחים אחרים. התקנה של מערכת כזו מכירה כמה אלפי שקלים טובים כשמדובר במכוניות, ואני מניח כנ"ל לאופנועים. מה גם שיהיה יותר מסובך להתקין כזה דבר על אופנוע כי אני מניח שתצטרך למצוא קיט ייעודי לאותו הכלי או לעשות שם קומבינות עם מערכת החשמל. בקיצור- רד מזה, וקנה את החקוי שאתה מדבר עליו בכמה עשרות שקלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מחכה שמישהו יקנה כזה קיט וידווח.

תכלס, נראה לי מיותר לחלוטין.

נדמה לי שהיה דיון בנושא ב8 וגם שם השתתפת.

יצא לי לבדוק את הנושא לפני כחודש הראות עם קסנון "אמיתי" טובה יותר מנורת דמוי קסנון ,בחושך במקום לא מואר זה הבדל די בולט אבל עדיין ההבדל לא רציני.

האם זה שווה את המחיר היקר?לדעתי ממש לא אבל כל אחד והשיקולים שלו.

אני והקליאו כבר לא ביחד

אווווי הגעגועים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיבה העיקרית לעבור לקסנון אמיתי, כל הקיט 300$ בערך, היא צריכת הזרם הנמוכה ב30% מנורה רגילה, (שוב לקסנון, הלוגן צבוע הוא בדיוק כמו הלוגן רגיל רק בגוון אחר) ובאופנועים צריכת הזרם היא נתון מאוד משמעותי. שווה 300$? אם יש לך אז כן, אם אין לך ואתה נורא רוצא יש מספיק מכוניות יוקרה שמפורקות ונמכרות באיביי, קנה את הסט שלהן ותהיה יצירתי. הסט כולל לא רק רפלקטורים ונורות אלא גם את המערכת החשמלית שמפעילה את הכל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נורות Xenon אמיתיות פועלות במתח ראשוני של 25,000V ואחרי חימוי המתח יורד, אך עדיין נשאר ברמות גבוהות יחסית. הרכיב הנוסף שמוכרים הוא השנאי.

בכל מקרה, זה לא ממש מספיק, בגלל שכדי לא לסנוור, נורות קסנון זקוקות לאופטיקה שונה, היינו החלפת הרפלקטור.

תודה על התשובה.

אז מה היתרון של חיקוי ? האם זה הלוגן עם פילטר ? או רק צבוע ? האם היתרון שלו כזה משמעותי ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התשובה.

אז מה היתרון של חיקוי ? האם זה הלוגן עם פילטר ? או רק צבוע ? האם היתרון שלו כזה משמעותי ?
שלום לך,

תראה, ה"דמויי קסנון" הם נורות הלוגן עם פילטר. הייתרון המרכזי מבחינת ניסויים שאני עשיתי היו שמכוניות אחרות בכביש "זיהו" אותי או יותר נכון היו ה-ר-ב-ה יותר מודעים לנוכחות שלי מאשר מנורות רגילות. תחשוב על זה, נסיעה בלילה בתוך ים של אורות- למכונית אין שום דרך להבדיל מאופנוע למכונית אבל עם האור הזה יש עירנות. זה לא מבטיח אבל לפי דעתי מוסיף אלמנט בטיחותי. מעבר לזה, האור מצליח להאיר שלטים וסימוני דרך ממרחק הרבה יותר גדול וזה גם לדעתי משהו חיובי. הייתה צריך לראות איך זה עזר לי בנסיעה בכביש 444 נטול אורות באמצע הלילה..

תכלס' להזיק זה כניראה לא יכול ןיש לזה גם מראה מגניב, לא? :smile:

-דוד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב כמה שאלות. ברשותי ג'ילרה 180 אני רווצה להחליף לדמוי קסנון רק את האור דרך,

האור הגבוה נמצא בצד שני כל אור בצד אחר.

בקיצור השאלה שלי מה אני צריך איזה מנורה H7? H4 ואייזה חיקוי קסנון יחזיק הכי הרבה?

ומה יתן אפקט יותר יפה איזה מבין החיקוייים??

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכל העונים.

מאחר ואני כל ערב חוזר בחושך בכבישים לא מוארים (רציתי מושב ההא..) אני אנסה את זה. יש עדיפות ליצרנים ? ראיתי שיש כמה רמות של צבע/פילטר, איזה עדיף לדעתכם ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יתרונות מערכת HID או "קסנון-אמיתי" הם צריכת זרם נמוכה בהרבה מנורת הלוגן, אור בהיר יותר וחזק יותר, אורך חיים הרבה יותר ארוך (משמעותית) וחוסר רגישות לוויברציות.

בהקשר של אופנוע, עד כמה שידוע לי אין למנורת HID פעולה כפולה. ז"א אור דרך ואור ביניים לכן אופנועים עם פנס בודד בבעיה.

לגבי סינוור.

פחיות ואופנועים מסנוורים בגלל שהרפלקטור לא מכוון כראוי. במצב של אורות מעבר (נמוך) גם נורה של 200W לא צריכה לסנוור. במצב זה הפנס אמור להאיר נמוך (כשהוא תקין) ללא קשר לעוצמת הנורה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז ככה, יש כמה פטנטים ל קסנונים עם שני מצבים, אבל הם לא נראים אמינים.

http://www.hidexpress.com/index.asp?PageAction=VIEWCATS&Category=10

240$ לסט והסבר מופורט.

אלה מציעים סט של קסנון עם אלומה מתחלפת:

http://www.xenonvalot.com/

ישירות לאלומה מתחלפת:

http://www.xenonvalot.com/newh4bixenon.html

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7032 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...