Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פונטו גרנדה 2008 רועדת

aviaviavi
שימו לב! השרשור הזה בן 1990 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא יודע על איזה שמן אתה מדבר בתא השריפה. על דפנות הצילינדר ישנו שמן שטבעת הגריפה גורפת על מנת שלא יטפס לחזית הבוכנה בעת הלחצים עליהם אתה מדבר .

באוטו הקודם שלי (דיזל) הייתה בשלב כלשהו דליפה קטנה מהאטם של אחד המזרקים (שהם כמו פלגים, מורכבים ישירות בתא השריפה).

זה בא לידי ביטוי בשני דברים: ריח גזי פליטה חזק התא המנוע שנשאב גם לפתח הינקה של המזגן וסימני שמן מסביב לאותו מזרק.

מניח שאם יהיה חוסר אטימה בדיסקית של הפלג, נראה קודם כל יציאה של השמן החוצה ולא זליגה פנימה. מכיוןן שזה לא קורה - הדיסקית אטומה לגמרי ולא יכול לעבוד שמן דרכה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 36
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

IMG_20181016_083856.jpgIMG_20181016_083856.jpg

הנה תמונה מתוך הארסנל הקטן שלי. מיצובישי לנסר הצורה הישנה. אטם מיכסה שסתומים שלא הוחלף מעולם נזל והגומיות של הפלאגים גם כן כבר התנפחו. והנה התבריג והאלקטרודה מלאים להם בשמן זך ולא שהם נישטפו מייד שפתחתי את הפלאג כי גם לאחר החלפת הפלאגים הנל המנוע נשמע והרגיש טוב יותר. לא יודע על איזה שמן בצילינדר אתה מדבר בוקי שיינתז אחוצה אם שייבת האטימה לא תאטום טוב...ישנו שמן שניגרף במהלך עבודת המנוע מדפנות הצילינדר על ידי הטבעות וזה הכל במנוע תקין כמובן. יצא לי להיתקל ברכבים שבהם הפלאגים לא חוזקו כראוי והשייבה גם לא נמעכה כמעט ולא היה שום שמן שניתז מבפנים כלפי חוץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שיגאל אומר - זה שאם היית הופך את הלנסר הזאת על הגג ורק אז מוציא לה את הפלאגים - ההברגה הייתה יבשה.

גם אני עם בוקי ויגאל,

אין מצב שהשמן נוזל מלמעלה כל עוד הפלאג סגור.

במצבים שיש שלולית מעל הפלאג - אני קודם מכניס חתיכת בד עד לתחתית ונותן לה לשבת כמה דקות, לספוג את כל השמן, ורק אז פותח את הפלאג כדי שכמה שפחות ג'יפה תיכנס לצילינדר.

עריכה אחרונה על ידי asafasaf

Stay Dirty

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

והנה התבריג והאלקטרודה מלאים להם בשמן זך

סימנתי את מילת המפתח,

אם השמן היה נכנס בזמן עבודת המנוע ולא בזמן פירוק הפלאג, הוא לא היה זך בכלל. הוא היה אפילו מאוד שרוף, לכל הפחות באיזור של הפלאג הנמצא חשוף בתוך הצלינדר.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שניסיתי להסביר בהודעה הקודמת זה דבר פשוט:

אם ניקח בלון עם אוויר שיש בו חור קטן ונכניס אותו לדלי מים, מה יקרה?

האוויר שבתוך הבלון ייצא החוצה בתור בועות או המים יכנסו פנימה לתוך הבלון?

נכון שהאוויר ייצא? כי הלחץ בתוך הבלון יותר גבוה.

במקרה המדובר, אם נניח שהפלג לא אטום 100% אז דבר ראשון מה שייצא דרך האטם של הפלג זה מה שיש בתוך תא השריפה. שזה גזים, פיח, קצת שמן. זה ייצא מכיוון שהלחץ בתא השריפה הרבה יותר גבוהה מהלחץ האטמוספרי.

כיוון שבמצב תקין אנחנו לא רואים שיוצא משהו מסביב לפלגים, אפשר להיות בטוחים שלא ייכנס לשם שמן. אין לו מאיפה להיכנס, זה אטום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב ...מכיוון שהמציאות לי לפחות הראתה קצת אחרת אז כניראה שעדיין לא אסכים. בכל מיקרה כן אשמח לדעת איך התפתח העניין של פותח השירשור וכיצד ניפתרה הבעיה בסוף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה יש לא להסכים? זו פיסיקה פשוטה. הלחץ בתא השריפה גבוה בהרבה מהלחץ האטמוספרי סביב חלקו החיצוני של המצת. זאת ועוד. כפי שהסבירו לך ואתה מתעקש שלא להבין. קדח המצת אטום לחלוטין. אין לשמן מהיכן לחלחל. גם אם תטביע את כל המנוע באמבט שמן ענקי. השמן לא יחלחל לתבריג המצת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1990 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...