Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לגור עם ההורים VS לגור לבד

Benor
שימו לב! השרשור הזה בן 1285 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שאתה גר עם ההורים תמיד יש את "התיווך" שעובר דרך ההורים... שאתה לבד אז זהו, זה אחרת לגמרי. ככל הנראה....

תלוי בדינמקה שלך עם ההורים. אצלי הם לא שואלים שאלות ומכבדים את הפרטיות שלי.

צחי, אתה גר עם ההורים במקרה?

כן, ואין לי שום בעיה עם זה. כל עוד אני רווק ולא נדרש לעבור מטעמי זוגיות/עבודה/לימודים אז למה לי? עקב מוסכמה חברתית? טוב לי הפלוס בעו"ש תודה.

למרות הנאמר, אני כן ממליץ לבן אור לעבור לגור לבד לתקופה ולחזור להורים לאחר מכן. לי זה נתן הרבה תובנות ומאד ביגר.

כן אציין שאני גר בבית פרטי. אז אולי קל לי יותר לדבר כי אין צפיפות - יש מרחב. ואף אחד לא נושף בעורפו של האחר.

עריכה אחרונה על ידי Tsachi89

“Mastering others is strength. Mastering oneself makes you fearless.”

Lao tzu

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש משפט שאני שונא להגיד, אבל הפעם אני חייב "כשתגדל תבין".

הנוחות שרק אתה מנהל את הבית, ואתה לא מנוהל ע"י אחרים זה פשוט כיף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש משפט שאני שונא להגיד, אבל הפעם אני חייב "כשתגדל תבין".

הנוחות שרק אתה מנהל את הבית, ואתה לא מנוהל ע"י אחרים זה פשוט כיף.

שוב אני מסביר לך, לגור לבד בגיל שלנו זה אך ורק יחידת דיור או שותפים. ושם אתה לא מנהל שום דבר לבד, ואין לך באמת פרטיות ואתה עוד משלם על זה! אז כבר עדיף לגור עם אנשים שאתה מכיר ונח לך איתם, וגם משלמים לך מחייה על הדרך , קרי - ההורים.

Lao tzu

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אולי אסביר את עצמי יותר טוב:

אמנם אף פעם לא גרתי עם שותפים, ועברתי לגור ישר עם בת הזוג שלי.

קודם כל אנחנו מחליטים מה יהיה בבית: מרמת התבלינים ועד איזה אינטנרט/כבלים יהיה בבית.

אתה שמעת על רעיון נהדר מחבר, יש לך את מי לשתף והוא יתן לך ביקורת כלשהי ולא יצעק "איזה שטויות אתה מדבר, שמע לי מניסיון האישי שלי".

אתה לומד פשוט להתנהל לבד, וללמוד מהטעויות שלך. עבורך אולי זה ענין שולי, עבורי זה ענין חשוב בחיי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אח שלי כבאי. הוא מרוויח 9 נטו בחודש. משכורת יפה לכל הדעות. עכשיו, הוא יכול יפה מאד לגור לבד וגם להשאיר לו עודף נחמד עם השכר שלו, אבל הוא בוחר בחכמה וגר איתי אצל ההורים. למה? הוא מעדיף לתעל את הכסף הזה לבניית העתיד שלו. ולכן מתכוון להישאר אצל ההורים עוד כמה שנים טובות לפחות. ופלא פלא, הוא כבר חסך סכום יפה מאד וכבר בחצי הדרך לקניית דירה והוא רק בגיל 26.

בגלל שהוא מתנהל נכון, באמצע שנות ה30 לחייו על פי כל התחזיות שלו הוא כבר יהייה עם דירה משלו (עם משכנתא כמובן). בזמן שחבריו עדיין יחיו בשכירות.

עריכה אחרונה על ידי Tsachi89

Lao tzu

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אולי אסביר את עצמי יותר טוב:

אמנם אף פעם לא גרתי עם שותפים, ועברתי לגור ישר עם בת הזוג שלי.

קודם כל אנחנו מחליטים מה יהיה בבית: מרמת התבלינים ועד איזה אינטנרט/כבלים יהיה בבית.

אתה שמעת על רעיון נהדר מחבר, יש לך את מי לשתף והוא יתן לך ביקורת כלשהי ולא יצעק "איזה שטויות אתה מדבר, שמע לי מניסיון האישי שלי".

אתה לומד פשוט להתנהל לבד, וללמוד מהטעויות שלך. עבורך אולי זה ענין שולי, עבורי זה ענין חשוב בחיי.

אוקיי, אז פה אני מסכים איתך . לגור עם בת זוג זה כבר משהו אחר לגמריי וזה משנה את כל המשוואה. ולא על זה דיברתי וגם לא נראה לי שבן אור דיבר.

Lao tzu

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגלל שהוא מתנהל נכון, באמצע שנות ה30 לחייו על פי כל התחזיות שלו הוא כבר יהייה עם דירה משלו (עם משכנתא כמובן). בזמן שחבריו עדיין יחיו בשכירות.

כשיש לך מטרה, ואתה חד ויודע בדיוק מה אתה רוצה, אני מסכים לחלוטין.

אבל נשמע שהבעיות של בנאור הם בעיות אחרות שבהחלט דורשות לצאת החוצה לעצמאות. הוא לא ממש יודע מה הוא רוצה, איך להתקדם בחיים, הוא מונע בעיקר ע"י מחשבות "בתוך הקופסה" (שהיא הבית של ההורים), ב comfort zone והוא לא מצליח לצאת מהמעגל קסמים הזה שהוא נמצא בו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי, אז פה אני מסכים איתך . לגור עם בת זוג זה כבר משהו אחר לגמריי וזה משנה את כל המשוואה. ולא על זה דיברתי וגם לא נראה לי שבן אור דיבר.
אז לגור עם שותפים. גם בדרך הזו אפשר ללמוד קצת על החיים.

אגב, אני לא ממליץ בכלל לגור לבד. זה לא כיף בכלל לטעמי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נתת מספיק פרטים בכדי לעזור לך.

*המגורים אצל ההורים זו יחידת דיור חיצונית? או חדר בדירת 2 וחצי חדרים קטנה וצפופה?

*איך המצב הכלכלי של ההורים? אתה "נטל" או שאתה "מכה קטנה בכנף" התקציבית של הבית?

*איך היחסים עם ההורים באופן כללי?

* בן כמה אתה? יש הבדל משמעותי בשאלה ובתשובה אם אתה בן 22 או 32...

בגדול, ברור שמעבר לגור לבד הוא צעד ראשון בלההפך לבן אדם עצמאי ובוגר , להבדיל מ"ילד שגר אצל ההורים" שלא רק שלא מושך את המין השני (מטעמי נוחות), אלה הוא גם משדר להן שהוא לא "מי יודע מה זכר מוצלח".

ולמרות זאת, מי שעובד קשה ועושה זאת כי הוא אשכרה חוסך כסף, והרבה (להבדיל מאלה שנשארים אצל ההורים כי המלון הזה עם הרום סרוויס ושרותי כיבוס חינם זה מה זה כיף) עם יעד לקניית דירה תוך X שנים, מקבל ממני כבוד ושאפו!

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומה לגבי מי שגר עם ההורים ותומך בהם כלכלית?

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...