Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה גורם לנהג הישראלי להיות כל כך אגרסיבי?

TheExplorer
שימו לב! השרשור הזה בן 2477 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 93
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מה גורם לנהג הישראלי להיות כל כך אגרסיבי? התשובה פשוטה מאד - זה עם של בהמות. וכפי שכבר נאמר כאן, עובדה זו מתבטאת לא רק בהתנהגות על כבישים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני שמח בשבילך, שאתה לא כזה

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היו היה איש שקראו לו ישראל ישראלי, היה לו ילד והוא סיפר לו סיפור:

"מתוק, כשתגדל תזכור !!! לעולם אל תצא פרייר כי יאכלו אותך בלי מלח, שלם כל מחיר אבל תשאר עליון על הפריירים האחרים".

ומאז נולד הנהג הישראלי הידוע לשמצה.

אני: כמה שתית שוב ?

נהג שיכור: "וואלה לא הרבה, רק בקבוקיים"

(שיחה עמוקה ביני לנהג שיכור)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, אם עד לאחרונה נשים שהייתי פוגש בכביש נסעו בעיקר כמו קשישים עם קוצר ראיה, בשנה האחרונה נחתכתי באגרסיבית על ידי מספר מבהיל של שומאכריות בעיני עצמן. עבורי זו תופעה חדשה ולא ממש ברור לי אם זה שיפור יחסית למצב הקודם...

לא הייתי בטוח איך לענות לך כשכתבת את זה, אבל היום נתקלתי בבחורה בפאביה שזגזגה, השתחלה, ודפקה גז בצורה שלא הייתה מביישת נהג איביזה טיפוסי, והמחשבה שעברה לי בראש כשראיתי את מין הנהג הייתה "בחורה?! וואלה? סחטיין על היוזמה".

אז כן, לדעתי זה שיפור. באופן כללי אני מעדיף להיתקל בכביש בערסים ופסיכופתים מאשר באנשים שנוהגים בפרייבטים כמו במשאיות חצץ. מה שנקרא הרע במיעוטו.

Volkswagen Golf 1.4T Trendline 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

עדיף פרייבט שנוסע לאט מדי אבל בצד ימין ולא מפריע לעקוף מאשר מטומטם שנצמד לאנשים וגורם לבלימות חירום.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ככל שאלו שנוסעים על הנתיב הימני איטיים יותר, ככה גם אלה שעוקפים אותם מרובים יותר ואיטיים יותר, מה שמעמיס על שאר הנתיבים, וזה במידה שבכלל מדובר בכביש מרובה נתיבים; אם אתה נתקע מאחורי אחד כזה על כביש חד נתיבי צר, אכלת אותה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לנסוע על 80 קמש בנתיב ימני לא אידאלי בכלל. אתה גורם לאנשים לצאת לעקיפות מיותרות. מבחינתי לפחות, זה גם סוג של הפרעה/עיכוב תנועה... עקיפות שהיה אפשר להמנע מהן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ככל שאלו שנוסעים על הנתיב הימני איטיים יותר, ככה גם אלה שעוקפים אותם מרובים יותר ואיטיים יותר, מה שמעמיס על שאר הנתיבים, וזה במידה שבכלל מדובר בכביש מרובה נתיבים; אם אתה נתקע מאחורי אחד כזה על כביש חד נתיבי צר, אכלת אותה.

כשאתה מדבר על נוסעכים לאט מידי בנתיב הימני, אתה מדבר על 85-90? או על אנשים שאפשר לטעות ולחשוב שלא שמו לב שיצאו מכביש עירוני?

כי הסוג השני יחסית נדיר (תפגוש אחד כזה לכיוון נסיעה?), פשוט תתייחס אליו כמו אל טרקטור ותחסוך לעצמך את העצבים :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסטטיסטיקות שהבאת מעניינות אך אלה רלוונטיות יותר לדיון הזה:

https://www.knesset.gov.il/mmm/data/pdf/m03984.pdf&ved=0ahUKEwjM55PJhJrVAhXkCsAKHdMgAp4QFggfMAI&usg=AFQjCNFpsjPwz-ezcRFtlqfdyKmw_6Jpuw

הצפיפות בכבישי הארץ היא כפולה מזו שבספרד ובאנגליה ופי 4 מהממוצע בoecd.

כמו כן בישראל הגבר הממוצע עובד 4 שעות יותר ב בכך שבוע מאשר חברינו בoecd וגם כמות ימי החופש אצלנו לעומתם לא מחמיאה.

תוסיף לכך לחצים ייחודיים לישראל כגון מצב בטחוני ודוחק כלכלי בסיסי ( בסיסי כלומר מה שצריך שצריך להקריב כדי לחיות בצנעה יחסית) והרי שקיבלת פצצת עצבים.

לא חיפשתי מחקרים אודות השפעת מצב נפשי לאופי הנהיגה אבל התוצאות צפויות, אשמח אם למישהו יש זמן למצוא.

לכל זה אפשר להוסיף תיבול של חינוך לוקה בחסר והרי קיבלת את מצב בכבישי ישראל

עריכה אחרונה על ידי tepic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם עיני מטעות אותי?!

מישהו בשרשור הנרגנות החודשי מעז ומביא נתונים סטטיסטיים במקום השקפה אישית?!

לא יאמן כי יסופר!

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

זה עדיין עדיף על נהג שמתנהג בצורה לא צפויה על הכביש.

האיטיים האלה בד"כ מועטים, הם אכן מהווים סוג של מכשול אבל זה מכשול צפוי שזיהוי מרחוק פותר בקלות רבה. אחרי הכל, אין יותר מדי מה לבוא אליהם בטענות כל עוד הם בימין. הבן אדם נוהג לפי החוק.

בכביש חד נתיבי זה מעצבן, אבל גם להיתקע מאחורי משאית זה מעצבן. בתכלס מה ההבדל?

המשאית לא מסוגלת לנסוע מהר בגלל מגבלות של הרכב, הסבאל'ה לא מסוגל לנסוע מהר בגלל המגבלות של הנהג. לפחות במקרה של רכב פרטי שנוסע לאט יש לך שדה ראיה.

זו גם בחירה שלך כנהג אם להתעצבן מאנשים כאלה ולאבד את השלווה בנהיגה, או להישאר "מקצועי" ולשמור על קור רוח. תחשוב על זה, פחות עצבים על הכביש = פחות ישראלים אגרסיבים.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה עדיין עדיף על נהג שמתנהג בצורה לא צפויה על הכביש.

אין לי את הבעיה הזאת. אני בד"כ יודע לצפות את המהלכים שלהם מראש. כל מה שאני צריך זה לחשוב "מה אני הייתי עושה במקומם אם הייתי קצת יותר אגרסיבי וחסר סבלנות, וקצת פחות מודאג מהבטיחות שלי".

הסבאל'ה לא מסוגל לנסוע מהר בגלל המגבלות של הנהג.

מבחינתי נהג שלא יכול לתפקד בצורה מלאה מאחורי ההגה ולנהוג במהירות סבירה, לא צריך להיות לו רישיון.

זו גם בחירה שלך כנהג אם להתעצבן מאנשים כאלה ולאבד את השלווה בנהיגה, או להישאר "מקצועי" ולשמור על קור רוח.

נו באמת. אם כולנו היינו יכולים לבחור מה מעצבן אותנו, אף אחד לא היה מתעצבן כמעט על כלום. אם אנשים מעקבים אותי, גם אם אני לא ממהר לשום מקום, אני מתעצבן. אין מה לעשות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

מה זה מהירות סבירה? מבחינתך 120 קמ"ש, מבחינתו 90 קמ"ש. אני דווקא מעדיף שינהג 90 קמ"ש אבל בביטחון ותפקוד מלא, מאשר שיהסס, ייבהל ומי יודע מה יעשה. הנהגים האלה שיושבים עם הכיסא עד הסוף קדימה, הראש סנטימטר וחצי מהשמשה כאילו הם קוראים את האותיות הקטנות בטופס של משכנתא והפרצוף המבוהל כאילו מישהו הולך להחטיף להם סטירה והם לא יודעים מאיפה הם הכי מסוכנים.

כל עוד הראיה והתגובות של הנהג תקינות, אין שום סיבה להגביל אותו בניידות. אז הוא יסע קצת יותר לאט, תעקוף אותו וזהו. הוא נוהג בביטחון, אתה נוהג בביטחון, הכל טוב.

בשטויות קטנות כאלה אנחנו בהחלט יכולים לבחור ממה להתעצבן וממה לא. קוראים לזה שליטה עצמית וזה חלק מלהיות אנושי.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2477 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...