Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה גורם לנהג הישראלי להיות כל כך אגרסיבי?

TheExplorer
שימו לב! השרשור הזה בן 2477 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון

אני נמצא כרגע בפראג, כבר שבוע ימים. שמעתי רק צפירה אחת בכל השהות שלי כאן. אין פקקים בכלל (או שפשוט לא ראיתי), נהגים סבלניים ושומרים מרחק של רכב שלם נוסף בינם לרכב שלפניהם. מאותתים בכל הטיה קטנה של ההגה ובאמת משתמשים באורות החניה כשהם בחניה. משהו מדהים. ראיתי רק נהג אחד צעיר בגולף אדומה 3 דלתות שהשתולל עם הרכב ויצא חזק מהמקום בחריקת צמיגים.

דבר נוסף הוא מראה הרכבים: הרכבים הישנים נראים טוב וחלקם אף חדשים לגמרי ואין שום סימני פתיחת דלתות על הרכבים ואני אחד שמסתכל על כל רכב שעובר לידו. כנראה שכל זה עניין של תרבות.

מתכלה מתחת לכיסוי:

🚗 .Alfa 147 2.0 Manual With B12 Pro- Kit+ Eibach Antiroll kit+ EBC Yellowstuff brakes kit+ 17" GT wheels with Toyo R888R+ Red leather seats|

המחליפה: Alfa 159 TB

עם חלונות חשמל ונעילה מרכזית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 93
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

גם בשרשור הזה יש מראה של אופי ישראלי מחורבן דוגמת ה"חוץ ממני הכל פה פח".

בישראל, בדומה לרוב מדינות העולם, אין לאוכלוסיה תחושה של אחריות אישית למרחב הציבורי והחינוך חסר כללים להתנהלות ראויה במרחב הציבורי. זה האנשים שנדחפים בתור בבית מרקחת, זה האנשים שמעמידים את העגלה שלהם בסופר באמצע המעבר, זה האנשים שנעמדים לדבר עם החברים על המדרכה ולא רואים שאנשים אחרים לא יכולים לעבור וזה גם מה שהולך בכבישים.

אז זה מפריע וזה לא נעים אבל ההשוואה למערב אירופה היא משונה כי 99.9999% מהאוכלוסיה פה מגיעה מהשטייטלים של מזרח אירופה ומהכפרים של המגרב, עיראק והלבנט ולא מוסטפליה וסקסוניה והם גם לא דריבט של חינוך ויקטוריאני.

עדיין, המצב פה רחוק מאוד מתיאורים של "אני ואפסי עוד", אפילו במרחב הציבורי וזה מובהק מאוד כשאתה פונה לאנשים ומבקש מהם עזרה, הכוונה או אפילו סתם פותח בסמולטוק. לא פעם נתקלתי בזרים שהופתעו מהעובדה שמצד אחד הישראלים נדחפים, חותכים ו"לא רואים אותך בעיניים" אבל מהצד השני, בשניה שאתה פונה ושואל משהו, אז הם יוצאים מגדרם על מנת לעזור.

אז כן, זו בעיה ובשביל לסדר אותה צריך חינוך מתאים, גם בגיל גן/בית-ספר אבל גם חינוך של האוכלוסיה הכללית (תשדירים, שלטים, מודעות וכו). עד היום, למרבה הצער, זה לא היה חלק ממערכת החינוך כשב20 שנה האחרונות, המדינה הפסיקה לחנך את האוכלוסיה באופן כמעט גורף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שכחתם עוד תופעה מציקה. אני לדוג' עברתי לפני כחודשיים לדרום. רמת הכבישים פה היא סבירה בהחלט אבל לצערי יש חלק ניכר מהכבישים פה שאין בהם תאורה, משמע שמשקיעת החמה עד עלות השחר ביום שלמחרת יש חושך מוחלט בכביש, מה שמצריך לא פעם הפעלת אורות גבוהים ברכב.

כשיוצא לי כשאני להפעיל את האורות הגבוהים ברכב הדבר שנמצא בראש סדר העדיפויות שלי הוא להיות בהיכון לכבות אותם שמא אני אסנוור רכב שבא ממולי. כמובן שהציפייה שמה שאני עושה יהיה דיי ברור גם לשאר הנהגים בכביש. לצערי יש מקרים שזה ממש לא ככה ואפילו מעצבן יותר. לא פעם כשמגיע רכב בנתיב השני עם אורות גבוהים דולקים ואני מדליק את האורות הגבוהים שלי לשנייה כדי לסמן לנהג לכבות את האורות שלו, לא רק שהוא לא מכבה אלא הוא מסמן לי בחזרה עם האורות שלו וממשיך בנסיעה, כאילו בא לומר "הבנתי מה אתה רוצה ממני, ז*ן אני אכבה". זה רק ממשיך את מה שאמרתם, "אני ואפסי עוד" ועוד שלל ביטויים מתאימים. לי יש עוד משהו להוסיף- ערסים.

פורד פיאסטה ידנית 2013 1.25L 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התשתיות בארץ לא רעות בכלל, יש כאן כבישים שלא מביישים מדינות מערב אירופאיות שביקרתי בהן ובוודאי כבישים טובים יותר מאלו שבמדינות מזרח אירופה כמו פולין, בולגריה או רומניה.

יש בעיה עם המשתמשים שלהן, כמו נתקעי השמאלי, הנדחפים למיניהם, החולמים למיניהם שמתעסקים בטלפון בנהיגה וכדומה.

הכבישים העירונים ובין עירונים הם פשוט סיוט. כל 2 מטר רמזור. במיוחד באזור המרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסעתי במערב אירופה לא מעט,

גם במערב אירופה יש פקקים של שעתיים-שלוש, גם במערב אירופה יש עומסים בערים ותנועה צפופה.

בבריטניה עמדתי באיזור ברגמינהם בשעתיים של פקקים - אז זה אומר שמותר להתנהג כמו בהמות על הכביש? לא, תורים יישרים ומסודרים של פקק ובואו לא נדבר על האדיבות המדהימה של הבריטים על הכביש - לחזור לארץ הרגיש כמו לחזור לג'ונגל.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא פעם נתקלתי בזרים שהופתעו מהעובדה שמצד אחד הישראלים נדחפים, חותכים ו"לא רואים אותך בעיניים" אבל מהצד השני, בשניה שאתה פונה ושואל משהו, אז הם יוצאים מגדרם על מנת לעזור.

נראה לי שזה עניין של חוסר מודעות עצמית. רוב האנשים פה הם הרי לא אנשים רעים (כמה פעמים ביומיום כבר יוצא לכם להיתקל בחלאות אדם אמיתיות?), אבל חלק גדול מהם כנראה פשוט לא מודע שלפעמים הם מתנהגים כמו בהמות. כשאתה נמצא עם מישהו באינטראקציה ישירה, כמו למשל כשמישהו פונה אליך ברחוב ומבקש עזרה, אתה הרבה יותר מודע לעצמך.

לעניין השרשור, מה שלי גורם להיות עצבני ואגרסיבי זה אנשים שמתנהגים כאילו הכביש נועד לשימושם הבלעדי, והם לא נוהגים בדרך שמאפשרת לזולתם לנהוג בדרך שבה הם רואים לנכון. סמארטקופ העלה כמה דוגמאות טובות להתנהגויות כאלה.

בעיקר מחרפנים אותי נהגים שבגלל שהם נוסעים במהירות שנראית להם כמהירות תקינה, הם חושבים שאף אחד לא ירצה לעקוף אותם, אז הם מרשים לעצמם לתפוס שני נתיבים בתוך העיר או להיתקע בשמאלי מחוץ לעיר. זה פי כמה וכמה יותר חמור כשהם נוסעים מתחת למהירות המותרת. אתה נוהג במהירות שנוחה לך? יופי, אני שמח בשבילך. עכשיו עוף ימינה קיבינימט ותן לי לעבור.

Volkswagen Golf 1.4T Trendline 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפחות חלק מהדברים שכתבת מרמזים על כך שאתה יוצר אנטגוניזם אצל נהגים אחרים. למשל, לפי דבריך נצמדים ומסנוורים אותך כדי שתעבור נתיב וזה כנראה קורה לא מעט אם רשמת את זה במקום הראשון. המסקנה שלי - אתה נמנה על מתנחלי הנתיב הימני למרות שהוא מיועד אך ורק לעקיפות. דוגמא נוספת - לא מאפשרים לך לעבור נתיב. המסקנה שלי - אתה נמנה על הנהגים שנזכרים מאוחר מדי שהם צריכים לעבור נתיב, מה שמתפרש אצל נהגים אחרים כבריונות וגורר תגובות כמו אלה שאתה מתאר.

יכול להיות שאתה נהג נהדר אבל הדוגמאות שרשמת מרמזות אחרת.

אף נהג/בנאדם הוא לא מושלם.

בד"כ משתדל, לתכנן את מסלול הנסיעה שלי כך שלא אצטרך להדחף ולהתכונן לפנייה ברגע האחרון אבל אני מניח שזה קורה לכולנו שאנחנו טועים ומתבלבלים. בעיקר בדרכים חדשות שאנחנו עוד לא מכירים.

מותר לי לעקוף רכבים שנוסעים ב-80 עד 100 קמ"ש בנתיב הימני או האמצעי.

כשאני מסיים את פעולת העקיפה אני חוזר בחזרה לנתיב הימני. מעיף מדי פעם מבט על המראה האמצעית לראות שאין מישהו קרוב...

עם זאת, תן לי לסיים את העקיפה בשקט ולחזור לימין בלי ללחוץ אותי לפינה. אאותת, ימינה אסתכל במראות אוודא שהשטח פנוי ורק אז אעבור...

אני שם לב לנצמדים, ושם לב גם למסנוורים. אפשר לעשות את זה בצורה מכובדת, ואפשר גם לעשות את זה כמו ערס בצורה אגרסיבית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנאור - אני בדרך כלל די רגוע על הכביש, אבל זה נגמר, הרבה פעמים, כאשר מישהו מרתיח את דמי.

וה"מישהו" הזה הוא בדרך כלל מי שמתכנן מראש את ההדחפות. איך אני יודע זאת? כיון שמדובר במסלולים שאני מכיר היטב, ואני רואה את הנהגים לפני ההדחפות. דוגמא מובהקת היא דרך נחל הגיבורים בחיפה: יש שני נתיבים מרכזיים המובילים לכיוון הצ'ק פוסט, נתיב שלישי, מימין, לכיוון דרך נוה שאנן ("דרך הבנים") ונתיב שמאלי לכיוון מטה המשטרה. בכל פעם שאני עובר שם אני רואה מישהו היורד בנתיב הימני לכיוון הצ'ק פוסט, רואה שהוא עמוס, סוטה לנתיב הימני (לכיוון דנו"ש), ואז, אחרי הרמזור, נדחף שמאלה - במקרה הטוב נתיב אחד, במקרה הרע חוצה את כל שלושת הנתיבים על מנת לפנות שמאלה. אילו הדבר לא היה קורה יום יום, ואילו לא הייי רואה הת התנהגות הנהגים לפני הצומת הראשון, לא הייתי כועס. ואילו זה לא היה קורה שוב כעבור כמה מאות מטרים, באזור גשר פז (פניה ימינה ל-22), אולי הייתי נרגע מהר. אבל כאשר זה קורה יום יום זו תופעה. וכאשר יש סדרה כזו של בעלי זכויות מיוחדות אני עלול להתעצבן לזמן רב, וזה יתבטא גם על הכביש.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי דעתי:

מנטליות חרא בתוספת בירוקרטיה של המדינה בכל תחום אפשרי ש מוציאה לך את החשק לחיות. עבודה ששוחקת ממך הכל בעצם וחוסר איכפתיות של כולם מ כולם בעצם.

תערבב הכל בייחד ויוצא לך הנהג הישראלי ש חושב שהוא יודע הכל מכל. כשבפועל הוא בורג קטן במערכת מטומטמת המנוהלת ביידי ממשלה של מושחתים.

למה אתה מצפה תאמר לי .?!

כולם לומדים,יש כאלה בדרך הקשה ויש כאלה בדרך הקלה, בסוף כולם מגיעים לאותה המסקנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צביפר - זה רק אצל האטיופים ושכניהם.

מבחינתי המצב בכביש הוא רק תסמין אחד של מחלה כללית של החברה הישראלית.

לא כי בטח אצלכם חיוורי העור הנאורים כולם אדיבים ואצילים נכון?

נמאס כבר מהטלת האשמות בעדות המזרח והאתיופים וכו'.

כל הדיבור פה על גנטיקה פשוט מבחיל,

כאן זה מתחיל השנאה הפנימית שלנו.

זבל יש בכל עדה ומוצא, ולא פעם אני נתקל בזה בכבישים.

חבל על העצבים כולם יגיעו למחוז חפצם תדליקו מזגן ותתרווחו במושב, תחיו יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה פספסת את השרשור האגדי על האתיופים ומיקרוגל, לכן אתה קופץ.

הפסד שלך שפספסת.

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?226626-טרור-נגד-נכה-ורכבו

עריכה אחרונה על ידי vladclar

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שום מזג, לא האוויר וה"מזג הישראלי", הכל עניין של חינוך מתחיל מהגן וממשיך בבתי הספר, לא לשכוח דוגמא אישית של ההורים.

הכביש הוא מקום מסוכן ואנשים שוכחים זאת,הנהגים מבטלים חוקים על ימין ועל שמאל, כי זה ה"נורמה","סטאטוס קוו". בכביש לא צריכים להיות רגשות, אותם תשאירו למקום אחר!

בנוסף אני מתפלא על נהגים שעדיין לא מכירים את המושג וויז ודומיו, לכל אחד היום כבר יש פלאפון מספיק מתקדם להטיס חללית עם GPS ושלמו עליו מחיר לא קטן (רוב הפעמים), לכן תירוצים של "פעם ראשונה פה" או משהו דומה, בעיניי לא עוברים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא כי בטח אצלכם חיוורי העור הנאורים כולם אדיבים ואצילים נכון?

נמאס כבר מהטלת האשמות בעדות המזרח והאתיופים וכו'.

כל הדיבור פה על גנטיקה פשוט מבחיל,

כאן זה מתחיל השנאה הפנימית שלנו.

זבל יש בכל עדה ומוצא, ולא פעם אני נתקל בזה בכבישים.

חבל על העצבים כולם יגיעו למחוז חפצם תדליקו מזגן ותתרווחו במושב, תחיו יותר.

בדיחה רבת שנים בפורום.

שים לב להבדל בין 'אטיופים' - עבריינים מסוכנים חמושים בנשק רדיואקטיבי סודי ומתקדם שמשליטים טרור על ערי פריפריה נידחות, לבין אתיופים - אנשים חמים ומקסימים עם עם תרבות עשירה ומיוחדת, שיכולים ללמד את ה'צברים' פרק או שניים בנימוסים והליכות.

I see now that the circumstances of one's birth are irrelevant; it is what you do with the gift of life that determines who you are

Mewtwo -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

את הצברים אי אפשר ללמד כלום כי אם תנסה הם יחשבו שאתה מתנשא עליהם ויעשו לך שיימינג בפייסבוק.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2477 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...